Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lilinka76
24. feb 2010

Lumi, ale pokial viem, tak praveze varena mrkva zapeka, nie??? Nasi maju radi zeleninovu, asi do nej supnem trosku ovsenych vlociek... Robievate taku???? Poradte, to sa tie ovsene vlocky davaju miesto zaprazky??? Ked ja som rada, ze aspon nieco pojedia, lebo ja varim tak 5 jedal dookola, co su taki vyberavi. A po chorobe bol blondacik taky vychudnuty, ze som povedala, ze mu navarim, co mu chuti, len aby pribral...

grmitko
autor
24. feb 2010

lili normalne tam pusti do polievky par vlociek a nechaj prejst varom nech sa rozvaria 🙂

elenita
24. feb 2010

Ahojte maminky.
Dakujem vsetkym za podporu aj za IP, nemala som cas reagovat.
no je to tazke, neviem, ci je to definitivne, dnes bol pozriet malych, povedal, ze sa rozvadzat nechce, ale.....ja mam pocit, ze mu to takto vyhovuje. Zije si zivot slobodneho mladenca, robi si, co chce, nikto ho nekontroluje a obcas mozno skoci pozriet malych.....no neviem, ako dlho to este takto vydrzim a co bude dalej.
No uvidime, cas ukaze.
Je tu este vela veci, kopec suvislosti, ale nechcem to tu vycapovat verejne........
Vsetkym prajem dobru noc a idem si ja asi lahnut, lebo tieto dni sa krpci naucili spinkat obaja nalepeni na mne vo velkej posteli, Lucinka ma tvaricku uplne nalepenu na mojej, takze sa fantasticky vyspim 😀
ale zas, aspon sa necitim taka osamela 😔

juliagregor
24. feb 2010

do zápražky nedáva zhoria, už som to skúšala 😵

elenita je mi ľúto ...

vranka4
24. feb 2010

elenita 🙂 ,dúfam,že ten tvoj "slobodný "mládenec pochopí,o čo prichádza....určite to je pre teba ťažké,... možno to chce čas,.... chlapom všetko dlhšie trvá,aby pochopili,čo vlastne my ženy od nich chceme 😵 ..vy dvaja najlepšie viete,aký váš vzťah bol a či sa oplatí oň bojovať...nemyslieť len na návrat kvôli deťom,ale či to naozaj chceš aj kvôli sebe,jemu...či stojí oňho bojovať,či si to zaslúži 😖 ...čas je najlepší lekár,tak verím,že sa to vylieči tak,aby to bolo najlepšie pre všetkých 🙂

lumah
24. feb 2010

lili mrkvy dávam najviac a nezapeká ich. Minule moj muž robil zeleninové fašírky, veľmi im chutili a kakali v pohode. 🙂
Inak moj muž vraví, že veľmi doležitý je cesnak na dobru stolicu- nemusí byť surový- ten je ťažšie stráviteľný, ale napr. do tých fašíriek dal- najskor zeleninku roznu sparil nad parou, pridal cesnak, cibulku, trochu struhanky, vajíčko a trochu muky a spravil fašírky. No neviem, ale ja im občas aj do jogurotv dávam vločky-dhutí im to.
Aj čerstvu mrkvičku chrumaju alebo jablčko. Neviem čo tvojho može zapekať. Ešte snáď mlieko, ak piju len klasické, niektoré deti z toho zapeká. POznám maminu, čo sa vrátila k UM kvoli tomu.

elenitka deti so cítia, že nie je niečo v poriadku, preto su na tebe nalepené, sú neisté. Držím palčeky, nech sa to čím skor nejako vyrieši. Niektorí chlapi nevedia čo chcu a správaju sa strašne obmedzene a nezodpovedne. Zažla som to. Dobru nocku tebe aj deťom.

zefa
24. feb 2010

ahojte
dočítam vás zajtra
ja som úplne K.O..chodím ako mátoha po byte..von idem zo zaťatými zubami..asi fakt vyzerám ako strašidlo bo mi suseda navrhla,že zoberie deti zajtra von ak s ňou pôjdu...ja som nebola skapatá od pôrodu..mne už sa hnisavé vredy robia po celom tele,tak neviem či mi to zo zubov zliezlo dolu,alebo som bola chorá už dávnejšie a vylialo sa mi to na zuby 😀 😀 😀
som sa dnes dovliekla k dokine dať deťom potvrdiť papiere do škôlky..dostali balony..

lilli..našich strašne zapeká aj z tých kukuričných červíkov či ako to voláte aj s chrumiek..to vôbec nedávam..vieš ,že ja riešim hovienka ako ty a dokina mi povedala,že viac mastnejšie polievky(či už trošku viac oleja črpneš alebo ak robíš vývar nechaj ju mastnejšiu)..a kakať na nočník nemám nútiť Nancy aby som jej to uplne nesprotivila(snád to do sept.zahodí)aj na deň ju sama zahodila,potom nechcela ani na obed.spanie a pomaly ani na noc ju nechce...len kakať mi povie,že sa bojí záchoda(hlavne,že tam ciká a bez pomocnej dosky,ktorú odmieta aj nočník)ja tiež nechápem...ale asi 4 dni povie,že ide kakať a uteká si sadnúť na wc ale naurobí nič a príde s revom,že sa ho bojí 😨 ..takže nesiliť

elenitka..držím palce

lalupa
24. feb 2010

lili, to mavame aj my 😉 , preto som zaviedla polievkove obedy, proste ako hlavne jedlo, dostanem tak do nich tekutiny a urobim ich sytejsie...to znamena, zeleninovo ovsenovlockove, zaprazky nikde nedavam, nikdy som ich ani nerobila, ak chces hustejsiu, tak rozmixuj povedzme 1/4 alebo ako chces polievky, zaprazka je muka, zapeka
nasim chutia aj zemiakovo mrkvovo ryzove polievky...
mame kopec cukiny v mraznicke, dnes som robila mliecnu cukinovu, trosku karicky a jemne cesnacik, im som zriedila s mlieckom a pili ju z misky ako macicky 🙂 , niekedy urobim halusticky alebo aj parky na drobunko,nech maju masko...

skus ten pomaranc odstavit, aj moja starsia ma svoj jedalnicek a nechce nove skusat a kusat tiez nie,ale stavicka jej moc chuti, pred tym boli sladke mandarinky, tak som to robila tiez... poobede odstavujem mrkvu s jablckom
inac aj cvikla je super,ale chuti asi len mne...

zapekaju aj jogurty...

el, je to tazke, prajem vela sil... 😔

vranka4
24. feb 2010

zefa 😖 ,tak šup-šup do postele a do zajtra nech si fit 😵 ....

womenne
25. feb 2010

Ahojte babulky ja tu už mam segru s neterami 😵 včera sme boli na kavau,večer aj v bare posediet konečne som si nachvilu vydychla,muž zabavil všetke 4 deti 😅 dnes pojdeme po obchodoc pochodit a poobede na karneval a oni do bazena my ešte nemožeme kedže ma ešte Sebko zopar vyražiek...Prajem pekny dnik pa 😵

lumah
25. feb 2010

zefka s tou mastnejšou polievkou máš asi pravdu, aj keď sme tie zeleninové fašírky robili-smažili na oleji-samozrejme len trochu oleja, tak dobre kakali. Aj polievkou robím zo sliepky alebo iného maska, pridám bujon natur, Tiež ma napadlo, že ked je trochu mastné, tak im to črevká premastí. 🙂.
lalupka podľa mňa aj zásmažku možu, veď už sú dosť veľkí, ale niekdedy zahusťujem len tak, že poprášim detskou krupicou.
našich ani jogurty nezapekaju, ale všeobecne mliečne výrobky možu zapekať. Ale stále u mňa na prvom mieste je zelenina proti zapekaniu.

lenkamt
25. feb 2010

ahojte.

Susedka - no toto, to čo ťa tak draplo???? 😕 nech si čoskoro fit, vyzerá to na začatie vychádzkovej sezony 😵 a aký papier si bola dať potvrdiť u dr? to ti dali dole v škôlke či tu hore? 😕

teda baby tie zapekacie problémy vám nezávidím, my od malička chodíme skôr často ako málo a tiež sme mali chvíľlu problém naučiť sa kakať na nočník, chceli iba v podrepe do plienky, tak som ich strážila a keď som videla že je produkt na ceste, tak som ich rýchlo posadila a popri ukazovaní a chválení som ich podplatila kockoučkou kinder čokoládky 😅 no a tak sa naučili 😅

zefa
25. feb 2010

hlási sa mátoha..mne nieje o nič lepšie..nekašlem,teplotu nemám,len som ako mucha slabá a len by som spala ☹

lenka.. dole nám dali už dávno prihlášky, tu hore nechceli,že až 1.3....nuž fest jednotný systém 😒 ..nuž Leni ty máš výpomoc z každej strany..ja som na všetko sama a bohužiaľ nie som duracelka,ktorú vymeníš a jede dál...a že vychádzková sezona? si mala vidieť ako sme včera prišli ..kilo blata na topánkach,dalšie kilo na nohaviciach..práčka operie,aj tak sa tu najviac ona narobí 😀 😀 😀

womenne
25. feb 2010

čaute babulky aha čo som našla sega si to staršne chvali jej dcera škorica velmi pomohla na imunitu tak skuste🙂
http://lesk.cas.sk/clanok/85756/chcete-byt-mlad...

lenkamt
25. feb 2010

Zefa - no ja mám maminu v nemocnici, už tri týždne je chorá 😔 takže vlastne som tiež bez pomoci, a ešte aj chlap v trenčíne 😖 ale aspoň ségra príde keď potrebujem ísť niečo vybaviť, inak katastrofa 😝

jankabambulka
25. feb 2010

serem na to- napísala som 4x a nič -tak si domyslite čo som chcela 😠 😖

womenne
25. feb 2010

dnes niečo robiana stranke preto to nefunguje ako ma.Segra šla na plavaren tak ich špehujem na kamere 😀

helka1
25. feb 2010

Ahojky dnes som bola v rizikovej poradni, placenta stale nizko a cisarak ma asi neminie 😖

Aspon hokejisti ma dnes potesili 🙂

Konecne sa kus oteplieva ! Pekny den !!!

helka1
25. feb 2010

...este som chcela... Elenitka drz sa... nech chlap dostane rozum a uvedomi si co straca ! 😔

mima595
25. feb 2010

helka - nic si z toho nerob - 2. cisarak sa lepsie znasa ako prvy 😉 - a teraz si urcite v lepsej kondicke, ako pri dvojkach, pozbieras sa ovela rychlejsie 😉

grmitko
autor
25. feb 2010

babulky ja som taka stastna, sestra ide zajtra rano rodit, uz na nu aj tak myslim v kuse, tak zajtra bude den D 🙂 🙂 narodi sa maly Lukasko 🙂 ak sa bude dat, pojdem ich aj s detmi pozriet poobede 😵 😵

el, drzte sa

womenne
25. feb 2010

Saška držime palce 😵 😵 😵

mne segra prave pečie kynuty kolačik 😅 aj som si pozerala postup,uplne dopodrobna napisala postup tak za nejaky čas skusime 😀

Inak ja neviem ako je to možne ale NIkolasko sa po navšteve lokopedičky normlane pustil rozpravat ja len čumim a nechapeme ani muž ani ja 😲 možno je to aj tym že je tu segra s neterami a on ich ma hrozne rad dnes vykecava o dušu-ja chci na bazen,ja chci maslo a ine sova fakt som preštatsna že sa pušta 😵

Elenitka drž sa 😉

dracik1
25. feb 2010

ahojte, dnes sme mali krasny den....wom, neboj naucis sa...ja tiez neviem robit a aka som stara korcula 😀 😀 😀, tiez sa tom budem musiet naucit kvoli detom....

baby, odkedy ste davali detom kakao, cokoladu a pod? mna babka kritizuje, ze im ani pernika nedam 😨 a odkedy vam deti jedli same? resp. jedli slusne same??,nasi zjedia ranajky sami, jogurt, kasu, ovocie sami..ale teraz sa dost casto stava, ze si robia srandu a hadzu vsetko na zem, sunku, rypu sa v masle, v jogurte, vylievaju to na zem , davaju si maslove taniere na hlavu a pritom viem, ze su hladni, lebo im nedavam medzi jedlami nic jest a chodime 2 x denne von....niekedy som tak na nervy, ze ich potom radsej nakrmin sama, ale zasa neviem, ci robim dobre 😕

zefa
25. feb 2010

tak ja som zjedla už jeden plát liekov a je mi horšie 😝 keby som si nedala brufen ,ani nevstanem a už vôbec mi nezaberajú moje osvedčené kúry...čo mi jééé?

janka aj ja som písala do inej témy a tiež mi to ani opakovane nevzalo 😠 😠

wom... tu teraz čítam v jednom časopise ,že čo skutočne zvláčni vysušené pery?....najúčinnejšia je voda znútra(teda hodne piť),tyčinky na pery,ale pery si na ne rýchlo zvyknú..osvedčený domáci recept je med... najlepšie sú hlbkové hydratačné krémy na pery,ktoré prenikajú do hlbších vrstiev a stačí ich aplikovať raz denne....dobrý je vraj BIO BALZAM NA PERY SALOOS(asi 5e)...to ma napadlo pre tvojho malého na pusinku 😉

helka..to je jedno ako sa narodí,hlavne aby bolo všetko ok...dávaj na seba pozor

grmi...držím palčeky aj ja..Lukiho mám najmladšieho synovca..pekné meno..hod potom foto 😉

idem sa očlovečiť a spať..dobrú noc vám prajem...ste všetky zlaté 😵

lumah
25. feb 2010

dracik naši jedia sami len pevné veci, miláčik im pomáham, ale jogurty a riedke veci- to ich krmim ja- aj tak upratujem po nich dosť, nie to ešte ked by mi po zemi riedke veci hádzali. Myslím, že by si to mala robiť aj ty, zuzka mi poradila, dokonca aj ona ešte teraz vraj občas ich krmi, kto by im robil v kuse služku. Neboj, ´ked ich to hádzanie o zem prejde, dáš im jesť samostatne-niet sa kam ponáhlat. By som tu o tom preháňaní rodičov napísala aj viac, ale radšej nie, neviem kto všetko čo číta.
Čo sa týka tej čokolády, sem-tam v nejakom keksíku som im dala hryza, kakavko im dávam občas do kaše a mali ho už aj na parených buchtách. Vlastne aj Brumíka mali čokoládového. Jáááj a ja milujem lentilky a raz som im dala okoštovať. straaašne im chutili. 🙂.

juliagregor
25. feb 2010

čokoládu som dávala Maťkovi po dvoch rokoch...začala som lízatkami z hroznového cukru a veeeeľmi rýchlo si zvykol na sladké, rada som mu dávala BEBE kekse ale odkedy ochutnal čokoládu už ich moc nechcel....a tých sladkostí si ozaj užijú dosť...

to jedenie je dráčik ako u nás, všetko chcú sami a praženica bola ráno na okne, radšej ich krmim sama a Maťa som krmila ozaj dlho (tri malé deti - nebolo čas sa hrať) a naučil sa pekne 😉 , mne sa teraz zdá, že sa hrajú a provokujú ma 😎

jolanka
25. feb 2010

elenitka drz se, at se to brzy srovna. ja nevim co nekteri chlapy chteji. no drzim moc pesti at to dobre dopadne.

no a nemoci prisli i na nas, teploty, kasel, ryma, nejdriv jsem zacala ja pak Dianka a ted i Samko a venku tak nadherne, ach jo 😉

dracik1
25. feb 2010

lumi, myslis, ze mam casu dost? nasi jedia jogurt a podobne veci sami uz 3 mesiace, celkom pekne sa to rozbehlo, dokonca Jurkovi to spociatku velmi neslo...nevedel ako ma drzat lyzicku...ale uz mu to ide uplne super...akurat zacali teraz strasne vymyslat...polievku a hlavne jedlo by tiez chceli jest sami...ale urobili sme kompromis, ze ja drzim lyzicku a oni tiez ...spokojnost na oboch stranach 😀

a umyvate si zuby kazdy vecer...ja neviem ako niekedy na jura...jakub si aj da umyt zuby inou osobou, Jurko nie...som mu to dnes chcela urobit nasilu ale neslo to, strasne reval

ja som im dala par x brumik...ale myslim, ze pokial nemaju vela rozumu, tak snad nie, ved sa sladkosti najedia dost...

juli, v kuchyni mam steny totalne akokeby oblite 🤐

katarinka123
25. feb 2010

no dracik u nas je to asi tak s tym jedloom ze ked ich nenecham samich tak nechcu 😠 boze niekedy som ich rychlo nakrmila a bolo.
teraz no niekedy slusne a niekedy taaaaaaaka spust ze az.ale co uz.nemam rada ked jedia sami polievku boze je vsade.a ta vojna s jedlom to pozname kdo dalej hodi parok a pod..... 😀 😀 😀

vranka4
25. feb 2010

ahojte 🙂 ,stane sa ,že tiež našich ešte občas kŕmim a to budú mať 3 roky-väčšinou obed...,raňajky,desiata,olovrant,to zvládnu o.k,samozrejme,že aj obedné a večerné menu.....ale,keď sa niekde ponáhľam....alebo mám kopec roboty,vtedy ich radšej nakŕmim ja,je to skôr a nemusím po nich riadiť stolík ,podlahu......v škôlke bežne jedávajú samy,tak doma si to niekedy uľahčím......naši samostatne jedávajú od dvoch rokov obedné menu,...raňajky, desiatu,olovrant zvládli oveľa skôr,samozrejme jedlo bolo všade navôkol....teraz to zvládnu super,len im to dlhšie trvá,lebo pomedzi sa musia vyrečniť,komentovať všetko...tak občas to urýchlim..niekedy mi samy povedia,že maminka ty nám budeš dávať,inokedy ani za svet,len samy papať,..obliekať,vyzliekať.... 😵