Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
22. feb 2009

leni ale ja tam vidim iba 60/40, kde si videla ze to je 50/50? alebo som ja slepa??? 😉

lumah
22. feb 2009

lenkamt mudro.

dracik1
22. feb 2009

evi, u nas sa este nesedi- nejako nepochopili ten princip 😀 , raz dva ich to sklati nabok 😀 , Juro sa uz hupe na styroch, ten bude o chvliku asi stvornozkovat, jakub furt nic- len vala tie sudy...ale v podstate sa prevala za Jurom a cumia spolu na sufliky, Juro ich skusa otvorit, ale nejde - su tazke, zato skrinky uz otvoril, museli sme demontovat tie uchytky 😀

inak sa tesim, ked sa zacnu ucit chodit, to len bude sranda 😲 😀

lumah
22. feb 2009

mima🙂

kili
22. feb 2009

evka, no mám, ale nebudem zverejňovať, chcem, aby moji boli jediný géniovia 😀 😀 😀 😀

len sleduje, je s nimi v celku spokojná, takže nič moc nenavrhuje. len že môžem to a to, už si ani nepamätám. ale to je len na trénovanie, žiadny génius sa cielene vypestovať nedá.

dracik1
22. feb 2009

leni, inak ked o kocikoch, nakoniec som sa rozhodla pre jane trojkolku aku ma nana a zuzka25...budeme ho mat az z Prahy 😀
inak babule, prosim Vas povedzte mi, ze ak je jedno z dvojciat totalny nervak, ze mu to prejde 😲 , u nas ma jakub do dna tak 2 x hysteriu, pisti tak silno, ze mi ide roztrhnut usne bubienky, Juro sa rozplace a mna chytaju nervy... 😲

lumah
22. feb 2009

dracik my máme v kuchyni také tyčky na dvierkach, neviem čo s nimi, tam si možu akurtá na nich hlavy rozraziť. A v obývačke máme sklenený stol- do kelu.

grmitko
autor
22. feb 2009

dracik, nepotesim ta, ale asi ho to neprejde ☹ ja mam takeho maleho neurotika doma od narodenia a zatial ho to nepreslo 😀 😀

dracik1
22. feb 2009

grmi, to fakt? no zbohom 😲

lumi, my teraz v byte furt nieco presuvame, posuvame, premiestnujeme, no skratka, vsetko sme minimalizovali, zatvorili do skrin

evi, ja som rodila 36 +1

dracik1
22. feb 2009

lumi, este ma napadlo, ze tie tycky mozete omotat takou penou, co sa dava pod plavajucu podlahu...my sme taku dali na hrany TV stolika, nech si netresnu hlavy

kiwuska
22. feb 2009

... aj my mame zopar odstavajucich veci omotanych obvazom 🙂

dracik1
22. feb 2009

kiwi, ahoj, vcera som sa rozpravala s vasimi, deti sa tu hrali a stavali cez tyzden aj snehuliaka....si predstav, ze nasa susedka si myslela, ze tvoji chlapci su nasi 😀 😀 😀 ...ze vraj ako vyrastli za ten polrok 😀

yasmina
22. feb 2009

mimi Krosno a najblizsie pojdeme do Noweho Saczu...tam je tesco carrefour aj real...nakupila som drogerku...cistice...a potm "lakocinky"dzemiky, dezerty, oriesky, tuniaky, syry a hocico 😉
sa mi oplati lebo malicki papaju vela hippiek ovocnych aj maskovych....
idem uspavat dorbce 😉

kiwuska
22. feb 2009

ahojki, mamina mi hovorila, ze ste sa stretli, a ze sa ti pacili overaly, ak bys i chcelana buducu zimu, mozeme odlozit. mozno aj nejake topanockytake malicke, sa pozriem, lebo mali ozaj dobre

katullka
22. feb 2009

Caute,

lumi, postupne uvidis, co budes musiet vsetko zrusit a zabezpecit pred detmi. MM snad kazdy den odmontovava nejaku uchytku zo suflika alebo skrinky, lebo uz na to nemame nervy. Stolik sme mali tiez skleneny ale zrusili sme ho aj kvoli detom ale aj kvoli miestu.

Mima, my mame telku v obyvke a stolicky v kuchyni, no obyvku mame dost malu, tak neviem kde by som ich tam narvala, ale ked ich poriadne zabavam v tych stolickach, tak co to zjedia, musim im rozpravat basnicky a citame knizky, no je to chaos. Snad ich to prejde.

Yasmi a ako si robila tu syrovo porovu omacku? Skusila by som ju aj ked zatial som so syrovou omackou neuspela.

Inak dokedy ste mixovali detom jedlo? Nasim som uz nemixovala, ale teraz ked su chori, tak vobec nechcu kusky, vsetko vypluvaju ☹ . Takze im davam zase take detske kasicky, aby sa najedli. Mne svokor inak vzdy rozpraval, ze co im to nepomixujem, ze vsak su malicki, ze svagrina mixuje este aj teraz dcere a to ma 2,5roka 😕 .

Baby, tie prechadzky vonku s detmi..tisko zavidim 😔 . My uz tak dlho trcime doma, snad 2tyzdne a este min. 1t. budeme, uz my z toho zacina sibat. My sme boli vonku s detmi bez kocika s MM iba jeden krat, no snad sa nam to este v blizkej dobe zadari, ze pojdeme vsetci spolu. No pravdou je, ze ani pre nich nemam velmi oblecenie a obuv do snehu 😒 . Ale vonku je tak krasne.
Zajtra idem so Samkom na kontrolu a asi aj so sebou k dr., no stale dost kaslu obaja ☹

lalupa
22. feb 2009

dracik, uplne jednoducho, este aj ty budes z hrnca ujedat - mrkvicku na kolieska, ked chces aj trosku kalerabika, nemusi byt, do vriacej vody, trochu zmaknut, a az potom pridas poriadne premytu cervenu sosovicu...je to potom uz len otazka par minut...a vymixovat dobru chut 😝

grmi, ako vam chutia poex kase z kauflandu? ja mam same dobre ohlasy z okolia 😉

lumi, ty si sa pytala na voditka? ja som vcera spravila podomacky pre "mladsiu" 😀 - vzala som si pashminu, dlhy sal, ktory mas po ruke, omotas okolo hrudnicka smerom dozadu, prevlecies ako na uzol a manevrujes...drzis oba konce, ak nahodou padaju decka, nadvihnes ich...

ad chodenie za ruky - male to zboznuju,ked uz su unavene, lebo ked ideme aj s babkou, tak ja som v strede, ony vedla mna a na koncoch tato a moja mama... po par krokoch povieme hooooop a rozhojdame si ich, strasne sa pri tom rehocu... a spolupracuju...

kati, bola snaha krajat na male kusky a magat, ale robit jednej tak a druhej mixovat a potom to aj tak nespapa,az na veceru, tak mixujem 😉
my mame cizmy jedny podedene, premokaju, druhe nove z deichmanu vypredaj, pekne , na este par krat, ale ta chvila stoji za to, buducu sezonu dostanu poriadne kvalitne 😉
drzim palceky 😉

katullka
22. feb 2009

lalu, mne to mixovanie vadi iba kvoli tej konzistencii, ked si im robila to morcacie s tou omackou a cestovinami, tak to si musela tu omacku spravit taku riedku aby to bolo pomixovane take akurat, ci nie? Lebo ked sa mi nieco podari urobit hustejsie, tak to vypluvaju.
A na oblecko mas pre nich aj nepremokave overaly? My mame len bundy, ved ked sa podari, tak pridam fotky z prechadzky, co sme boli uz davnejsie.

katullka
22. feb 2009

A co sa tyka chodenia za ruky, tak pri dvojkach asi ani nie je dobre ich tak zacat ucit chodit,lebo ked je s nimi mamina sama a chcu chodit obaja naraz, tak to nie je nic moc 😒 . Teda u nas boli take situacie a vzdy ten s kym som prave nechodila bol nahnevany a plakal. No trvalo to velmi kratko, naucili sa velmi rychlo chodit sami.

yasmina
22. feb 2009

co rozoberame? 😝

lalupa
22. feb 2009

kati,ja im to stale potom vysledne riedim bud prevarenou vodou, mlieckom alebo vyvarom 😉 , lebo potom si pytaju cajik a som uz v haji, nemusia dojest...
mame nepremokave, dokonca mam pre jednu aj speci lyziarske nohavky h&m, takze mozeme padat, ale im sa nechce 😉
moje chodia tiez same, za ruky sa chytali zo zaciatku, u nas bola postupka, nezacali naraz... potom ich to preslo a aj ked ich chcem drzat, pustia sa a idu same 🙂

este sa niekto pytal, tusim evka?
ano, jedno dvojca je neptrpezlive, panovacne, druhe tolerantne, zlate, caka v sore 😅 ( ale u nas sa to aj strieda 😀 )

lenkamt
23. feb 2009

dobré ránko 🙂

Kati - my sme mixovali prakticky doteraz, takže im kľudne mixuj 😉

tiež máme doma jedného nerváka a druhá je v pohode väčšinou Lucka, ale niekedy si to vymenia 😀

Saši - ten model 2009 s nánožníkmi vyzerá 50/50 a keď klikneš na ten link od pp tak ukáže model 2008, tak neviem. mne tie nánožníky fakt chýbajú to 60/40 až tak nevadí, lebo Lenka je aj tak väčšia 😀

lumah
23. feb 2009

katullka presne na teba som mysylela s tým odstraňovaním nábytku postupne-ako si mi spomínala, 🙂
dracik dobrý nápad, lebo keby sme ich demontovali, tak sa ťažko budu otvárať zásuvky.
katullka ja mám tie kupované tiež také, že ide široký pás okolo hrudníka a popruhy smerom hore, akurát že ty to máš zadarmo -si šikulka.

lumah
23. feb 2009

musím končiť, lebo nám maju každu chvilu vypnuť elektrinu-idu niečo prerábať na dome a my sa musíme premiestniť ku svokre. Booože jedného musím dať do vaku na seba a druhého na ruky a k tomu ešte veci a hračky, budem ako vianočný stromček., :D dufam že to všetko odnesiem. uff. Papa zatial.

aneti78
23. feb 2009

ahojte

tak my mame tento tyzden prazdniny, aspon si spravim veget a mam pocit akoby som bola na materskej 😉 a ta sranda s nimi...teraz ranajkuju a hned padla otazka, ze kedy ideme na Oravu 😕 a ja ze neviem, ale mozno niekedy pojdeme a po minute Tamka zahlasi: mami, na orave zdravo 😀 😀 😀 a Jakub: na orave svieti slnko 😀 😀 😀
no a inac sa stale hraju na skolku, vytiahli vankuse a paplony este z malych postielok, poukladali na zem, no a skolkarsky den sa moze zacat. Jedej je Katka, druhy Monika - mena uciteliek a tak si to striedaju 😉

grmitko
autor
23. feb 2009

Anet mas doma veselo 🙂

nana77
23. feb 2009

ahojte!
ale ste toho popislali, ani nestiham citat..
my sme boli dnes s ondrejkom na tej kardiologii, ma na srdiecku rastovy selest, lekarka povedala, ze je to fyziologicke, absolutne v poriadku, ze z toho vyrastie. vraj kontrola za 18 mesiacov (ak by detska lekarka zachytila nejake extra zhorsenie, tak skor). tak som rada, jeden kamen zo srdca mi spadol 😝 . zajtra rano s oliverkom na ocne a 3.3 na neurologiu a s obidvomi na gastrosonograf 😝

yasmina
23. feb 2009

nana som rada ze ste takto dobre pochodili...
ako prebiehalo vysetrenie? chcel sa dat ondrik vysetrit?robili mi ultrazvuk?alebo ekg?pocuvali ho?

nana77
23. feb 2009

yasminka, dakujem 🙂 . robila mu ekg a pocuvala ho. to ekg bolo dost narocne, lebo mu opasali taky remen okolo hrudnika, do kt. mu pozastrkovali tie vsetky kabliky, tak bol z toho vystraseny a plakal. ale on je vo vseobecnosti taky placko u lekarov. a navyse tam bola velmi mila sestricka, kt. ho chcela za kazdu cenu ukludnit, ale malo to presne opacny efekt, kedze ju nepoznal a bal sa jej. az som ju musela upozornit, nech ho necha tak, ze sa jej boji 😀 . tak som musela v ambulancii spievat: kukulienka kde si bola 😀, ale hlavne, ze zabralo. ale inak ok, zlata doktorka aj sestricka, dr. ho potom popocuvala, ale to uz bol ok, lebo mu dali hracku 🙂

yasmina
23. feb 2009

no ja by som bola radsej za keby mojim spravili Echo...lebo ekg poskodenie chlopne nezaznamena...joj aj my budeme mat rodeo ...si pamatam hrozne eeg hlavky na neurologii...odvtedy ma Maxim nocny des... ☹ nikdy viac...

nana77
23. feb 2009

yasmi, pockaj, aby som nekecala...echo...je co presne? to je ten ultrazvuk?