Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
29. sep 2009

Caute,
pisala som dlhy prispevok a vyhodilo ma to 😠 😠 😠 .

Vsetkym Michaelom a Michaelkam prajem vsetko naj. 🙂

Dracik, co sa tyka toho spania, tak kazde dieta ma inu potrebu spania, niektorym staci iba malo. Aj moja Pauli bola vzdy taka slaba spacka. Ked spali 2krat, tak spala vzdy max.pol hodinu. Ked sme presli na 1spanok, tak sa to trosku polepsilo, niekedy spi aj 2,5hod. no niekedy len nieco vyse hodiny, ako kedy. No pokial nespim pri nej, tak vzdy je do hodiny hore a vola ma. Ked idem s nimi spat, tak spi lepsie. Tak si myslim, ze ublizit si urcite neublizi, snad bude postupne spavat dlhsie.

Jolanka, to co pises o Samkovi ako by si o mojom pisala 😅 . On vypije niekedy aj vyse litra za den, ale jedlo je vzdy velky boj, strasne mu rastie v puse, ked papa vyzera ako skrecok 😀 .

Lalu, aj my mame teraz take obdobie vzdoru, hadzeme sa o zem a na vsetko je najlepsia odpoved: NIEEEEEEEEE! Tiez mam pocit, ze po nich vacsinou dna kricim, no uz ked mam toho dost, tak si ten hnev nevsimam a pockam, kym ich to prejde. No stale si hovorim, ze bude to este horsie, ked budu vacsi.

No uz idem spat, ved ani nevidim na monitor. Dobru noc!!! pa pa

lenkamt
30. sep 2009

no mne sa stalo teraz to isté 😠 😠 😠

dobré ránko 🙂

Drácik - naše po prechode na 1spánok tiež spávali len tak hodinu a potom boli mrzuté, neskôr to predlžili na 1,5hodky a teraz spávajú väčšinou 2 a niekedy až 2,5h 😉 tak snáď sa to aj vám upraví 😉

Lalu - má napísané dve dg. - L040 akútna lymfadentidída tváre, hlavy a krku a B269 parotidída bez komplikácií,
ale tá parotidída je mumps, nie? no a dr. povedala že to vyzerá na bakteriálny zápal nie na vírus. tak asi si mám vybrať. ale bola by to iná náhoda keby mala mumps, lebo akurát v piatok sa rozhodlo že Lenku priorixom nejdú očkovať, no a v pondelok lucka líce ako syslík 😖

lenkamt
30. sep 2009

a my tie zuby máme krivé z cumľov, však si videla fotky na fb, tam im to vidno akokeby nemali predné zúbky na jednej strane, ono keby žuli len gumičku tak v pohode, ale ony si pchajú do úst celý ten kvietok, takže asi preto im to tak divoko narástlo 😖

vieruna
30. sep 2009

Ahojte
My sa tiez teraz snazime prejst na jeden spanok. Tiez nevedia spat viac ako nejaku 1,5 hodku. Sice vydrzia, ale je im to malo. No spolieham sa, ze sa naucia. Andrejko ked tymto prechadzal, tak raz spal len 15 minut. Netrvalo to moc dlho a naucil sa aj 3,5 az 4 hodky. Velakrat som ho az budit musela 😉
A co sa plienok tyka kazdy ma iny nazor. Ja som to nechala na Andrejkovi a necham to aj na dvojickach. Ked sa narodili dvojicky, tak podla mna Andrejko uz bol na tom tak, ze by zvladol byt bez plienok. Ale videl, ze oni maju, tak trval na tom, ze chce aj on. A ja nemam nervy bojovat a umyvat dokolecka mlaky, zbierat hovienka a v zime prezliekat vonku pocikane decko. Chvilu ho bavilo sa nechat prebalovat a potom si sam povedal ze bude cikat na zachode. Mali sme to bez nervov, nehod a podobnych spestreni.
A mam jednu velku radost. Odkedy A spi v skolke, tak sme bez placu. Sice frfle, ze si chce zobrat maminu do skolky, vcera ma nechcel pustit kadernicke, ale neplace. Konecne si aj ja vydychnem. Sasi mala si pravdu. Cmuk tesim sa. A este raz vdaka za varovku 🙂

womenne
30. sep 2009

čauky baby ste tu pisali o krivych zubkov od cumlikov,ja som si myslela že Niko ma pekne rovne nič som nevidela ale až ubarka ma upozornila že ma predkus od cumlika,ma stale otvorene ustočka to ma ztoho ☹ Tak som prišla domov zobrala nožnice a odstrihla cumlik,ked som mu to ukazala najskor sa rozplakal a som mu povedala že pani zubarka kazala bobakovi aby ren prišiel 😀 no prvy den plakal a žmolik tu kobrtku 😝 a teraz v pohode ešte sa par krat vnoci zobudi niekedy nie.niekedy plače pred zaspanim to si ide knemu muž lahnut.tedamyslela som že to bude tahšie.le už to mame za sebou takže baby pevne nervy určite začnite čim skor..

My sme včera hrali s mužom do noci karty baby vrelo odporučam nasychrave večery my sme sa tak nasmialy lebo ja neviem prehravat 😀 😀 😝 buduci tyžden kupim ešte žolikove a ide ma naučit ine hry a budeme hrat o prachy nech ho oberiem o vyplatu 😀 😀 😀

grmitko
autor
30. sep 2009

caute,

vierka, rado sa stalo, bola to pre mna radost 🙂 🙂
som rada, ze Andrejko uz neplace, viem aka to je ulava, mame to za sebou 😉

my a plienky... nasi ju maju na noc stale, neriesim to, nechavam to na nich... ved ich nebudu mat do puberty 😉

astora
30. sep 2009

ahoj baby tak sme este do piatku doma kaslu mi tu vsetci traja a v skolke sa potvrdil nejaky bacil bo pol triedy je doma s chorobami ...
inak grmi na moje pocudovanie moji ked nastupili do skolky tiez v noci cikali do plienok ale ked som im ich nedala tak sa nepocikali a odnaucili sa da sa povedat behom par tyzdnov tak aj tvoji to zvladnu neboj ja som sa toho desne bala ale zvladli to na jednotku ze ma to az prekvapilo

jankabambulka
30. sep 2009

baby to zvyšovanie sa netýka dvojíčiek, že?? ani slovo tam nie je zasa. 😠

lilinka76
30. sep 2009

Jankabambulka, myslis zvysovanie RP??? Ako ci sa tyka dvojiciek??? Teda, spravy som nepozerala, ale podla mna (a toho co som pocula v rozhlase dopoludnia) sa do dvoch rokov veku dietata RP zvysuje (za podmienok, ze matka predtym neviemkolko pracovala) a po druhom roku dostanes zase iba tu nizsiu ciatku. Tam nezalezi na pocte deti... Alebo si myslela nieco ine???

astora
30. sep 2009

janka ked robia take obmedzenia pre mamicky z jednym dietatom tak dvom detom urcite nedaju viac 🙄

jankabambulka
30. sep 2009

myslela som či aspoň teraz mysleli na to že teraz budú myslieť na to že niekto má dvojíčky, trojíčky a pridajú nám lebo mňa sa to týkať asi nebude lebo ja som 12rokov pracovala , nebrala podporu a popri práci aj 10rokov bola SZČO a odvádzala nemalé dane. ako som ostala tehu a povedala zamestnávateľovi, že čakám trojčatká /i keď nakoniec ustáli len dve/ , tak mi povedal , že budem stále na marodke s nimi a tak si mám dať výpoveď. a ked som nesúhlasila, že veď som v ochrannej, tak mi na druhý deň dali hrubé porušenie prac. disciplíny/vraj som mala doma požičaný vrták či kliešte , či ktorý parom to bol... /mala som o.i. na starosti aj sklad-MTZ/no výpoveď mi dali okamžiú ale uzávierky som musela dokončiť a aj podklady pod výplaty...a tak som ešte pár dní pracovala i ked som mala okamžité zrušenie..ale ked som to vytlkla že mám okamžité tak mi prepísali to na okamžité ale až k 30.9. NO JA SOM okolo 25. -ma odviezla sanitka, začala som hodne krvácať /vtedy sa to stalo, že som ostala len double maminka/ a tak oni mi ukončili k 30.9 ale maródku som mala až pokiaľ sa nenarodili .
lebo živnosť som pozastavila k 31.12.2008

mima595
30. sep 2009

JAni - ved ked si mala narok na matersku, tak ti do 2 rokov dvojek bude patriť ten zvysený príspevok.
Aj tak je to este predcasné riešiť - kým to schváli parlament a podpíše prezident,tak sa stále može nieco zmeniť.

A oni argumentujú stále tým, že je to príspevok pre rodiča, pre deti sú rodinné prídavky ☹

majocka.v
1. okt 2009

ahojte maminky ja mam dvojrocne dvojicky takze nas sa tiez nebude tykat to zvysenie ......ja tomu nechapem ako na to nemozu mysliet...ved to jedno dieta sa da tazko vychovat s tych mizernych 4900sk nieto este dve...ved same viete o com pisem

vieruna
1. okt 2009

mima teda ti poviem, jedno lepsie ako druhe 😠 rodinne pridavky mam davat detom ako vreckove a z RP ich mam uzivit, ci ako? No nerozpisujem sa, lebo by som sa zbytocne zas vytocila.
Inak zas mame skolkara doma. Akurat som bola za nim v postielke a tusim ma aj teplotu. POrazi ma. A dnes asi z celeho dna. Rano sme boli s dvojickami v poradni. Od poslednej nepribrali ani deko ☹ O dva tyzdne pojdeme na testy na imunitu. Som zvedava. Fnuk. Dnes som naozaj nestastny zemepan 🙄

grmitko
autor
1. okt 2009

joj vieri, to ma mrzi, ze ste zase chori ☹ ☹
ja sa dnes chystam za tou psychologickou co bude v skolke, opytat sa na domka, zase si trha vlasy, po oboch stranach hlavy ma lysiny ☹ ☹ som z toho nestastna ☹ robi to odkedy spavaju v skolke, neplace, nerobi sceny, ale trha si vlasy ☹ ☹

mima595
1. okt 2009

Vieri - no skoda, ☹ hadam sa cez vikend da dokopy a od pondelka pojde do skolky.
nasi maju tiež povolene od pondelka ist do skolky - tak som zvedava, co sa do pondelka prihodí, či nakoniec predsa len absolvujeme slavnostnu premieru v skolke 😉

Inak je to fakt paradox- pri dvojkach som dostala akurat pri narodení tých cca. 13 tis. a rodicak potom 4700 a vsetko sme museli kupovat dvojmo. A teraz - ak vsetko dopadne OK, tak pri narodení dostanem 25 tis. a rodicak bude Tých 265 EUR. A kupovat budem možno 1/5 vecí, čo pri dvojkách 😉

vieruna
1. okt 2009

To som ani nevedela, ze tam ma byt dnes psycholozka. Hmmm. Dufam, ze ti poradi nieco. Mozno to so skolkou nic nema. Ja som si tiez strihavala vlasy. Aj brat mi ich strihal a mama isla vyletiet z koze. Ale myslim, ze by som vedela aj ja sa jej na nieco popytat. Nas tato ma dnes v skolke brigadu. A ja sa celkom tesim, lebo Andrejko ako je doma tak o skolke strasne pekne hovori a rano sa pytal, ze kedy tam pojde 😵

grmitko
autor
1. okt 2009

tak to je super, ze sa mu v skolke paci 🙂 este sa jej chcem popytat nejake veci, tak uvidim kolko rodicov tam bude a ci stihnem

no mima, bud rada, to je ten lepsi pripad 😉

grmitko
autor
1. okt 2009

vieri, ja si myslim ze unho je to s tou skolkou spojene, lebo on to robi iba v skolke, aj ked boli v januari v tych jasliach tak tam to iste robil, doma to nerobi ☹

mima595
1. okt 2009

Grmi - ja sa nestazujem, len konstatujem 😉

grmitko
autor
1. okt 2009

Leni, uzi si vikend v BA 😉 😉

womenne
1. okt 2009

Saška kedy začinaš v tej praci?nebolo to dnes? 😕 ja som dnes tak leniva a od zajtra začinam uživat nejake lieky kde je kvantum nežiaducich učinkov tak sa mam na čo tešit,sa čudujem že to schvalili 😨

grmitko
autor
1. okt 2009

Danka, zajtra, sobotu a nedelu som na skoleni a potom od stredy zacinam, dufam ze sa mi podari s nimi tak dohodnut, lebo v utorok mam este alergologiu, tak to este chcem ist, lebo tam sa vzdy caka na termin dva mesiace a uz som to nechcela odkladat 🙂

dracik1
1. okt 2009

caute caute, dakujem za rady

moje deti idu z extremu do extremu, vcera prespali skoro 4 hodiny, normalne som nechapala, dnes 2 hodiny, tak sa to snad zlepsi, klop, klop a zostane na tych 2 hodinach , lebo som si par krat uz z toho aj porevala 😔
vieruna, my sme na spanok 1 x denne presli cca v 14 tich mesiacoch, nechala som to na nich, sami nechceli uz doobeda spat

sasi, prijemne skolenie

dracik1
1. okt 2009

lalu, vy pijete Sunar, vies ze je zasa drahsi? normalne ma v lekarni skoro dr...blo, ved ho zdrazili skoro o 3 eura 😠 , som strasne nasrata, fasa, zasa musime na nakupy do ciech, normalne nemam chut tu ma Slovensku nakupovat

mima595
1. okt 2009

Fiha, Grmi, tak ty už ideš zarezávat!!! Držím prsty, nech sa ti tam páči a ty sa budeš páčiť im 😉

dracik1
1. okt 2009

pridala som nejake nove fotos 🙂

jolanka
1. okt 2009

womenne, ano uz jsme v cechach od cervna.

dracik1
1. okt 2009

kocky, inak je to pravda, ze dvojcata sa rozpravaju takou halaplataninou? nasi strasne kecaju, sa mi vsetci smeju, ze aki su ukecani, ale ja sa zacinam obavat, ze si budu rozumiet tak akurat oni dvaja...inak su celkom sikovni, Juro pozna tak 15 slov, jakub cca 8...ale ta ich halaplatanina je hrozna, botiti, motiti, a cely den dokolecka 😕 😨 🤐 😵

grmitko
autor
2. okt 2009

bre ranko,
tak idem dnes na skolenie, drzte mi paste 🙂 🙂

dracik aj nasi mali svoju rec, ktorej rozumeli iba oni, niektore dvojcata to mavaju, vola sa to rec dvojciat, este doteraz maju vyrazy, ktorym rozumeju iba oni 😀 😀