Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

slnecnica12
19. sep 2010

ahojte. chcem vás poprosiť o radu. ja mam kočík bumbleride. mám s ním aj ich fusaky. len neviem ako s tými fusakmi v zime, ked budem chcieť dat deti na sánky. budú mať v januári 7-8 mesiacov. kúpila som im zimné overaly, tak neviem či ešte potom do fusaka alebo stačí len deka? tie fusaky od bumbleride sa mi zdajú akési malé...a ešte do fusaka dávať deti v tom zimnom overaliku? nebude im strašne teplo.
ja som mladá neskúsená mamička, tak vám môžu moje otázky pripadať trochu smiešne

murkaa
19. sep 2010

@lusinkaj uz som ti písala, že majú svoju stránku tu je link konkretne na kontakt
http://www.ppluxbazar.sk/pplux/index.php?option...

juliagregor
19. sep 2010

@slnecnica12 aj fusaky, deti ležia v kočíku a bolo by im zima...prefukalo by ich

alienka73
19. sep 2010

Ahojte,
Vidim, ze sa bavite o obliekani. Chcem sa opytat ako obliekate babatka do kocika teraz? Ja som dievcatkam este v lete kupila take zamatove overaly ale zatial su im velke, tak maju len bundicku a idu do emitexovej zavinovacky zimnej. Veronika ma trosku soplik ale ozaj len trosku tak snad to nebude horsie. Maly bol doma chory od utorka, ale uz sa zda byt zdravy tak zajtra ide asi do skolky. To bude zas pondelok. Strasne nam place kvoli skolke ☹ . Asi najviac place preto ze som ja s dievcatkami doma a on sa citi odkopnuty do skolky ☹ ☹ . Neviem co robit. Zatial nam zo skolky nepovedal jediny pozitivny zazitok , len ze tam plakal.

lusinkaj
19. sep 2010

@murkaa aha,ok dakujem 🙂

andrea_b
19. sep 2010

ahojte,
s obliekanim mam aj ja problem...ja sama som studeny odchov, takze jedna vrstva navyse ako mam ja sa mi zda trochu malo. pre istotu im davam tielka, tricka, svetre, pancusky, nohavice. ked ich vzadu na krku skusam - tak su v pohode, ani spotení ani studení. kedy davate detickam ciapocky?

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b do roka čiapočky vždy 😉

andrea_b
19. sep 2010

uplne vzdy? v lete som davala len ked pofukovalo a teraz ked nemaju kapucu. ale vacsinou maju svetriky alebo mikiny s kapucami
@juliagregor vedela som ze nesklames 🙂) ako sa dari s diplomkou?

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b momentálne tu stojím a lietam medzi PC a Maťkom, ktorý má zase horúčku...
Adka kapucky sú len na okrasu a aby zavadzali...mne tak liezli na nervy...všade kapucka a potom ich to tlačilo, hlavne, ked boli v stede zošité...nezakrývajú ušká a deti sú veľmi háklivé na zápal stredného ucha... zistíš deti plačú a nevieš prečo, zistíš, ked stlačíš pred uškom v strede, je taký hrbček, - chrupavka, ked reagujú na dotyk a plačú., tak dg. istá

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor tak radsej prevencia ako potvrdenie tejto diagnozy 😉

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor s matkom ma to mrzi...asi uz zacina obdobie chorob...v kazdej rodine je niekto aspon prechladnuty, snad to u neho nebude nic vazne

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b dakujem 😉 , má zase angínu, dúfam, že to krpci zase nechytia....ako chlapci?

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor celkom dobre...konecne mame naznak rezimu...zaspavame okolo 20:00 a budime sa okolo 07:00 s jednym krmenim okolo 01:00. marcusik sa obcas v noci budi, tak ho prilozim, pocucka a zase zaspi. alexik je ako hodinky. v noci v polospanku je lepsie ako cez den, ale aj to sa uz zlepsuje. ma dni ked stiahne aj 150 naraz. len nam dali vojtovku kvoli slabemu brusku a chrbatiku. ten chrbat sa zlepsil rychlo, ale brusko nejak nejde. ked je na brusku tak uz pekne drzi hlavicku, ale ked ho doktorka skusa za ruky vytiahnut do sedu, tak nedrzi hlavicku rovno ale staca ju doprava

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b vojtovka mu pomôže, veľmi rýchlo vidieť výsledky, koľko máte cvikov? ajko je doteraz oveľa šikovnejší, než šimon...
a ten spánok...wau ..

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor zatial len jeden, stlacanie bodu pod bradavkou - neviem ako sa to vola 🙂

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b ani ja som nikdy nevedela ...aj plače?

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor ani nie, len ked ho to uz prestane bavit, ale sestricka na rehabilitacii vravela, ze pri dalsich cvikoch uz deticky reaguju horsie, lebo su viac obmedzovane
ten spanok je fajn, ale nie je to este 100% 😉

medinila
19. sep 2010

@andrea_b jeeej ahoj
citam ze vam dali cvicenia.Ked sme sa stretli v nemocnici aj nam neurologicka povedala ze su slabe a tocia hlavu na jednu stranu.Tak ich davam cvicit na brucho a hlavy stale napravujem.Dojonca som pouzivala aj balik kristaloveho cukru obaleny v plienke,aby tie hlavy nevykrucali 😀 😀 no potvorky vybabrali so mnou..... zosuchnu sa v postielke nizsie a hlavu si otocia kam chcu oni 😠 😠
obe maju 4700g a vypiju 100ml MM 7x za den.Nejako neviem do nich dostat viac. A rada by som aj nejako natiahla ten 3hod interval ale neviem ako ked sa mi zda ze malo piju

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b rehabilitačná má pravdu, hlavne, ked sa im drží hlavinka v inej polohe, ako by oni chceli...ale neboj sa, jeho to nebolí, len sa hnevá, lebo sa nemôže otočiť tam, kam chce....
@medinila a nedali vám cvičiť? stačí aj mesiac cvičiť a stáčanie na stranu prejde ...

andrea_b
19. sep 2010

@medinila cauky, vela na vas myslim...700ml za den je super. a 4700 super - to ste nas dobehli. nas krpec je 5-6x za den. cez den je kazde 4hodiny, u nas bolo uplne jedno ako casto jedol, on si to reguluje sam. proste prestane pit - zacne pustat mlieko bokom a hotovo.len niekedy ked nevypije celu davku naraz, tak ho dokrmim s pauzou. my mame to iste - tiez sa snazim polohovat, ale on sa suchne dole a vybavene.marcus sa uz natahuje aj za hrackami, ale alexik je trosku pozadu - on si aj neskor objavil rucicky - takze teraz sa snazi zjest si ruky a verim ze coskoro uz zacne aj chytat veci. najviac ma trapi to drzanie hlavicky. ale mozno teraz ked uz da minimalne 90-100 na krmenie skusim davat papat castejsie. uvidime...vy ste zdrave? my sme mali trosku chraplavy hlas (u Alexa), ale bez teplot a vicianova mi rovno povedala, ze sa na neho ani nepozrie - ze s infektmi len obvodna pediatricka...

andrea_b
19. sep 2010

@medinila prave som skontrolovala statistiku a fesacik zatial vypil 630ml od 01:00 a predpokladam, ze okolo tej 01:00 vypije este 125-130ml
@juliagregor v utorok ideme zase na rehabilitaciu, tak som zvedava co povedia, asi uz pridaju nieco dalsie...uvidime

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b nám pridávali cviky každé dva tt, spolu sme mali 4 cviky a cvičili sme 4 mesiace (pri očkovaní sme necvičili) drží´m paleky, aby vám to rýchlo pomáhalo...čím sú deti menšie, tým je účinok rýchlejší a hlavne sa dokážu udržať...je neskutočné, kolko majú sily...

andrea_b
19. sep 2010

@juliagregor a @medinila rada som pokecala, idem sa natiahnut, nez zacne dalsie krmenie, majte sa pekne

juliagregor
19. sep 2010

@andrea_b pokojnú noc 😉

medinila
19. sep 2010

@juliagregor zatial nas nedali cvicit, 12.oktobra ideme na kontrolu a potom sa uvidi co ako,inak nasej pediatricke sa zda ze su v poriadku,ale ked neurologicka povedala ze nie tak ze ona sa nebude do toho montovat
@andrea_b s tym jedenim si to baby nejako vymenili -Kristinka pila a jedla vzdy lepsie ale za posledne dva tyzdne to je tak 650-680ml a Andrejka co bola stale pozadu tak ta spraska tych 700ml
Inak jeme v tom istom case ako v nemocnici,len ked zaspia o desiatej -pol jedenastej tak sa budia o stvrtej a potom o siedmej -pol osmej.
Ozaj balis nasiroko?
A co sa ciapok tyka ja davam stale,len mam problem zohnat nejake co im fakt budu drzat na hlave.Mame vela co sa im smykaju a len jedny co super drzia(To asi preto lebo su slovenskej vyroby z Bardejova) a uz si nepamatam kde som ich kupila ☹

medinila
19. sep 2010

Tak dobru noc,neviem kedy sa zasa dostanem k pocitacu.Tie moje herecky su dost urazene ked sa im nevenujem

matelko1
20. sep 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂 ...dnes vyzera,ze bude krasne von.vcera sme boli plavat s chlapcami.boli uzasni 😵
zajtra ideme cvicit na fit lopty a mozno to bude posledna rehabilit.vo stvrtok ideme na kontrolu a uvidime co nam povie doktorka.aj do poradne by sme mali ist s chlapcami-ved uz sme 2 mes neboli.min.tyz.sme sa nedostali,hadam nam tento vyjde.

janulqa07
20. sep 2010

pekny dnik prajem 🙂
u nas je krasne, no sedime doma, lebo Matus je marod, skolka mu chyba, ale mne viac 😒 od piatej som sa konecne dostala ku kave

juliagregor
20. sep 2010

@janulqa07 ahoj, aj my sme chorí..kurnik šopa v škôlke bol 2 krát 😝

@alienka73 je mi ľúto, že malý tak plačká v škôlke...

janulqa07
20. sep 2010

@juliagregor no nas to aspon nema zo skolky, ale boli sme u mojich rodicov a stale ze ide s dedom fajcit na balkon a tak 😠 ale teraz aj pocasie je nanic, no u nas dnes horuco a vcera zima 😲
co vam zase je? no na ho... ze sa deti musia tak trapit
@alienka drzte sa , urcite sa mu tam zapaci

nas je zatial hviezda skolky, tak som zvedava dokedy 😀