Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
29. sep 2010

katka, ahoj, ako sa mate? kocky su uz teda velke a to si pred chvilou rodila 🙂
@matelko1 , len som ti chcela napisat, ze 6 poloh nie je to najdolezitejsie , dolezita je priestranost, ci sa s tym dobre manipuluje a samozrejme testy....fakt, chalani strasne rychlo narastu a 6 poloh vam bude uplne zbytocnych, pretoze ak ich das na spinkanie, nebudu si mat dat kam nohy 😝 ako nasi 😲 , my mame Naniu, teraz presne neviem aky model, stala pred rokom cca 2800sk , dali nam este zlavu a sme spokojny 🙂

a uzite si plavanie, nasi tento rok uz santili na jazere 🙂 aw,l

katrinb
29. sep 2010

@juliagregor dakujem moja....ale dnesAdel nemala uz viac ako 37,7 takze bez liekov sme. Ja dufam, ze je to zo zubkov a ze nic ine to nie je.....

@dracik1 ahojky,.....mame sa vyborne....no az na tu teplotku, ale ved to prejde. Baby mi uz "kecaju" o dusu....kricia mi tu, rastu perfektne....uz papame obedik, olovrant (to zatial len od pondeloka) a na vecer kasicku. Ale stale po vsetkom ich este nakojim. A vnioci sa cisto kojime...takze si vies predstavit tie noci....teda ja uz ani poriadne neviem, co je to spat 3 hod. vkuse. Ale co uz. Halvne, ze im chuti...zatial. Este si to uzivam...ked nebudem, tak to bued horsie 😲 N veru, aj mne sa zda, ako keby som vcera rodila a to maju v sobotu 7 mes....neskutocne to leti. A vy ako? Zdraviu ste? Nosic vyuzivate, alebo ste ho v lete vyuzili?

janulqa07
29. sep 2010

ahojky...
tak ja mam poradnu uspesne za sebou 😎
som utahana ako pes, najprv nam nesiel nakladny vytah 😠 tak zo sedackami a konstrukciou a mojou velickostou som sa natrepala do maleho, ledva som vysla, u lekarky hodku a pol, pokial som deti pripravila, doktorka nas este posiela na krv, tak sa tesim ako sa tam dostanem ked je to v suterene a mamicky v cakarni " a vy ste sama s dvoma babatkami?" 😲 neeee aj suseda 😝
no nervy mam a neviem najst system ako fungovat ☹

juliagregor
29. sep 2010

@loginka ešte o cikaní som chcela...
napíšem len moju skúsenosť...
starší ---posádzala som ho na nočník od 10 mesiacov, sem tam sa vycikal a dokonca sa mu podarilo aj vykakať, dávala som ho vždy, ked sa ráno zobudil, pred spánkom a po spánku...celkom fajn spolupracoval, síce sme mali obdobia, ked utekal, ale celkom fajn, od 18 mesiacov v noci necikla do plienky, len do šerblíka ráno ale aj tak sa začal pýtať až v ked mať 2 a pol roka...
krpatí..šerblík ani vidieť, maximálne ho tak nosiť na hlavách namiesto klobúka, absolutne nespolupracujú...ráno vstanem, šup na šerbel sedia tam 10 sekund a zdrhnú a očúrajú mi papuče,,,a priznám sa, že nemám nervy to každé ráno absolvovať, poritom obleikať Maťa, a ponáhlať sa ešte aj do škôlky....
rozhodni sa sama, v každom prípade, treba len kľud a nečakať hned veľké výsledky...
každé diať sa začne pýtať, ked mu dozreje mozoček...kamoškina dcéra je od 12 mesiacov od plienky a tí moji ich budú mať hádam aj do 3 rokov 😝

katrinb
29. sep 2010

idem dat mamine namalovat obraz s mojou celou rodinkou...a kedze som stahovala par aktualnych foto...tak vam ich aj poslem.... Myslite, ze to bude dobry& darcek na jej 60-stku? Vobec som nevedela, co jej mame dat.....a kedze kamoska je maliarka...tak som si vymyslela taky darcek... 😅

katrinb
29. sep 2010

@janulqa07 a ake mate vahy? Aki ste velki? inak, dost blbe, halvne ked si sama....a preco ta doki nezobrala hned ale musela si cakat? O nicom teda

janulqa07
29. sep 2010

@katrinb jeeeeeeeeeej 😵 zlatucky ste 😉

katrinb
29. sep 2010

bozinku, aka som velka na tej prvej fotke..... ☹

janulqa07
29. sep 2010

@katrinb vahy Deniska 4000kg, Tomas 4970kg, doktorka sa rada vykecava a predomnou isli mamicky prvorodicky taze otazok mali az az ... rozoberali babysatky a tak 😒
akurat som sa rozhodla idem kupit este jeden kocik phila

bombula
29. sep 2010

@janulqa07 a nemoze s tebou ist manzel do poradne s detmi? my sme chodili aj ked nebola prave poradna, doktorka nas zobrala vtedy ked sme my mohli prist... samozrejme vedela dopredu..

janulqa07
29. sep 2010

@bombula manzel ide rano a pride okolo piatej 😒 samozrejme vsetci mi radia co a ako mam robit ale pomoct nepridu 😠 tak sa im vykakam na hlavu 😎
nasa dokina ma male deti takze asi by sa nam neprisposobila ☹

juliagregor
29. sep 2010

@katrinb ste krásne 🙂 a vôbec si neni veľká 😉

bombula
29. sep 2010

@janulqa07 kamosku nejaku poprosit by neslo aby sla s tebou? ono niekedy ludia kt. nemaju dvojky mozno by aj radi pomohli ale niekedy nevedia ako. ja na drzovku dviham telefon a poprosim.

juliagregor
29. sep 2010

@janulqa07 ja už ani neviem čo ti mám napísať, ako ti pomôcť...a dr. by vás mala brať dopredu, mňa brala vždy, chodila som mimo normálnej poradne...ved tam byť s tromi deťmi, v tom teple, upachtená, decká revú .....
tvoj mm by ti mal pomôcť, ved dostane lístok, že bol s vami...ved to je aj na vola, takto sama chodiť... ☹ a kočík ti nepomôže...

janulqa07
29. sep 2010

@bombula u nas to je trosku zlozitejsie, moja rodina je daleko, manzelova pomaha svagrinke s malym(2roky) 🙂 a su radi ked my dojdeme k nim a oni sa pohraju a tu kde byvam nemam nikoho a sanca niekoho spoznat je mala lebo mam vsetko nastarosti a nemem cas len tak sa s malymi poprechadzat a ziznamit sa s mamickami ☹
dajako prezijem, ved ziju aj horsie, len preco nezit aj lepsie 🙂

janulqa07
29. sep 2010

@juliagregor moj manzel bol tak nadseny tehotenstvom ze sa nedal zastavit a vysvetlit si to a vsade chcel byt so mnou... nema ani dovolenku ani pecka ci ako tomu hovori... mal sancu vsetko poriesit tak aby nam bolo super(raz sme pisali o nasich problemoch) ale no kasle na to a ja sa chcem radsej vratit do rodneho mesta kde mi ma kto pomoct
a ak nie idem do Ilavy 😎 😝

bombula
29. sep 2010

@janulqa07 nejaku pomoc aspon na chvilku budes cas od casu potrebovat.. ak je manzel domaci nech skusi on oslovit niekoho.. tolko moja rada. ak by mna niekto poprosil nikdy by som neodmietla.

juliagregor
29. sep 2010

@janulqa07 kludne pod, síce IL je 10 minút cesty...Janka aj tá krv, normálne treba na krv chodiť ráno, moja dokina mi vyšla v ustrety a chodila som na krv na 9.30 a pre výsledky si zavolali sanitku...všetko je to v ľudoch...

aj ja som rozmýšľaľa čo babkám na Vianoce a vymyslela som, že dám spraviť kalendáre s fotkami detí...

Katka ten obraz je super nápad, na MMB je jedna pani, čo kreslí ceruzkou portrety detí podľa fotiek, dám si to psraviť a zarámujem...mne sa takéto pamiatky páčia 😉

janulqa07
29. sep 2010

@juliagregor ale poriesime to sukromnymi jaslami 😉
a tei darceky super napad, aj ja som to mala v plane len cakam na viac foto

katrinb
29. sep 2010

@janulqa07 moj mm chodi tiez so mnou....stale berie na baby P alebo dovolenku, Aj on je vzdy v praci a dokonca malokedy len od 6 do 5...vacsinou aj vecer....ale co uz. A mna doki stale berie ihned...aj ked tam niekoho ma, otvori mi vedlajsiu miestnost. Ale je blba, ze ta tam nechava cakat. A vahy mate krsne. My sme v 2 mes a 1 tyzden 3830 a 3940....

katrinb
29. sep 2010

@juliagregor kamoska mne namaluje olejovmalbu...budje to taky vazny pbraz..ale ma okruhle narodky, tak to preto...a kresby ceruzkou su nadherne....

janulqa07
29. sep 2010

@katrinb ale tak tvoje si drzia liniu 😀 predsa su to baby 🙂

matelko1
29. sep 2010

@katrinb ten obraz je super napad.ja milujem obrazy.my sme nemali na com sediet,ale obrazy vyseli na stenach v kazdej izbe.my totiz pracujeme s umenim.....
zajtra ideme do poradne po 3 mes.konecne.my tiez nikdy necakame u dr,vzdy nas zoberie hned ako nas vidi 😵 😵

juliagregor
29. sep 2010

@matelko1 to máte krásne zamestnanie 🙂 🙂 🙂

ja pracujem s mäsom, to by bola sranda, keby som mala na stenách karmenadle a krkovičky... 😀 😀 😀 😝

katrinb
29. sep 2010
matelko1
29. sep 2010

@juliagregor 😀 😀 😀
@katrinb ta tvoja kamoska je nejaka uznavana,alebo maluje len tak pre znamych .........

katrinb
29. sep 2010

@matelko1 zatial maluje len tak pre znamych...a mozno bude raz uznavana 🙂 Ale mam este jednu z KE...neviem ci poznas - Viera Szaboova...uz mam od nej jeden obraz. Ju poznaju vo svojich kruhoch,
...vraj znama....len ja neviem. Teda manzelik mi ho dal namalovat na narodenie dievcta. usim som sa ani nepochvalila. A dostala som ho ked som dosla z porodnice. Som na nom ja, obe slecny a Kosice vlavo hore. A vpravo je naj strazny anjel 😵 Tiez olejomalba. Jenda fotka je s bleskom a jedna bez....

matelko1
29. sep 2010

@katrinb obraz je krasny a meno mi nieco hovori,ale v ke je vela szaboovych....taky krasny darcek si dostala..... 😵

juliagregor
29. sep 2010

@katrinb krásny darček 🙂 ja teda umeniu vôbec nerozumiem a skôr vyrátam prkílad z matematiky ako chlapcom nakreslím auto ...ale mne sa veľmi páči...

matelko1
29. sep 2010

vy v ke tam mate vela autorov.....a uznavanych...