Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
19. máj 2009

Saska,aj my sme majove 😉 takto pred 2rokmi som uz bola hospitalizovana, s tazkou preeklampsiou 😝 ...no a po tyzdni pozorovani sa rozhodli,ze musia ist deticky von....takze sme s datumom blizko vas...nase maju 2 roky 22.5 😵 ...kupili sme im velikeho Boba stavitela...pre Miusku a Barneyho pre Ellusku...oba plysaky maju 50cm, tak som zvedava ako sa pomestime do postele 😝 😀

lalupa
19. máj 2009

Leuskovi a Domkovi prajeme vsetko stastie sveta, kopec zdravia, veeeeela radosti a rodinnej pohody!!! posielame pusy oslavencom 😵 😵 pekne oslavy!!!

lenkamt
19. máj 2009

aj my prajeme naším ženíchom všetko naj 🙂 🙂 🙂

Elenitke a Kiwuske veľa šťastia pri ťahaní otázok 😉 ale vy ste šikulky, takže čakáme samé Ačka 🙂

baby ako ste odnaúčali od plienok, mne to naraz nejde, tak som dnes začala s Luckou a keď to pôjde jej tak dúfam že začne tradične opakovať aj Lenka 😅

grmitko
autor
19. máj 2009

ahojte babulky
dele doobedie som behala po uradoch a vybavovala, kedze som od soboty oficialne nezamestnana a tu ma caka ake mile prekvapenie 😵 😵

chlapcom som odkazala a ze dakuju, dnes sa velmi tesia, lebo im prisli bicykliky co som objednavala a uz sa nevedia dockat kedy sa pojdu vozit 😵 😵 helmy sme kupili v sobotu tak sa strasne tesia 🙂 🙂

dakujeme vam vsetkym, ste zlate

elenitka myslime na teba od rana 😉

grmitko
autor
19. máj 2009

yasmi a od vas mi neprisla gratulka na FB ☹

yasmina
19. máj 2009

ako to ☹
aj kvietocky som poslala 😠
idem checknut

yasmina
19. máj 2009

saska ked si kliknes vlavo hore druhy stlpec Profile tak to tam mas...!!!

grmitko
autor
19. máj 2009

no idem kuki 😉 asi som zle pozerala

grmitko
autor
19. máj 2009

ano yasmi ja slepusik slepy, je to tam, dakujeme velmi pekne 🙂
a fotecky su uzasne, ako ti rastu krasavci mali 🙂

mima595
19. máj 2009

Grmi - všetko najlepšie Leuškovi a Domkovi k 3. rockom - to je urcite vytužena meta 😀 .
Takže si si nič nenasla? Ale vieš, že ty môžeš byť doma s detmi aj do 6. rokoch, myslim, že stat za teba plati to dochodkove poistenie, alebo nemocenske / nie som si velmi ista/, ale je to pre teba asi lepsie, lebo ty aj tak narok na podporu nemas, nie? ☹

grmitko
autor
19. máj 2009

mima dakujeme,
narok na podporu nemam, stat za mna plati, ale nakolko som nezamestnana musim sa prihlasit na urade prace aby stat za mna platil dalej a to dochodkove stat plati za teba len dokial nezacnes mat prijem alebo dieta nie je v skolke, takze v mojom pripade iba do septembra
na nemocenske som sa bola dnes prihlasit dobrovolne, keby nieco tak nech aspon nie je z toho 🙂

mima595
19. máj 2009

tak to si zajtra utekaj pre OCR 😀

rosarita20
19. máj 2009

Saske, tvojim krasnym velkym chalosom prajeme vseeeetko naj, naj, naj, naj naj... 😵 😵 😵 😵
Dostali uz vela krasnych gratulacii, tak ja uz pridavam len pusinky 😉 😉

grmitko
autor
19. máj 2009

Katka dakujeme velmi pekne, pusinky odovzdam 🙂

lalupa
19. máj 2009

yas, skoda,ze som uz taka stara a mam manzela, mas nadherneho fesacika, som z neho paf!!! 😵 😵 😵 druheho neukazes??? juuj, toto su moje typy 😵

vecer vam ukazem par aj ja,ked budem vladat

katarinkap
19. máj 2009

Ahojte kočky,

chcem sa spýtať, som čerstvá mamina dvojičiek (chlapci), máme 19 dní, týžden sme doma z nemocnice a úplne sa nám rozhádzal rytmus, doteraz sme boli ako tak zohratí a darilo sa naraz spat a "nepsat" čiže papať ale už sa nedarí? Ako ste to riešili Vy? A ešte ...darilo sa Vám kojiť obe deti naraz? Mali ste dost mliečka? Stačili ste na to sami alebo ste mali v začiatkoch stále niekoho pri sebe? Podelte sa pls. so skusenostami, dnes máme dost zlý den tak potrebuujem podporu 🙂 Dakujem!

womenne
19. máj 2009

Ahoj kati tak to ste boli dobry ked ste vydržali 19dni v režime my sme na svoj nabehli až v necelom roku dovtedy to bol boj o prežitie 😝 tiež som sa pokušala aby spolu papali a spolu spinkali nie vždy sa mi to darilo.
Mliečko sme mali umele takže problem nebol.Ono to chce svoj čas kym si zvyknu neboj začiatky byvaju tažke ale potom bude fajn.

lalupa
19. máj 2009

katka, v prvom rade gratulujeme!!!
ale: rezim vam bude dlho nabiehat, pretoze,hoci su to dvojicky, kazde ma inu potrebu spanku, papania, hrania,...
budes sa im musiet prisposobit, adaptacia na domace prostredie je rozna...musis vydrzat, hlavna zasada je v rovnakom case krmit, ukladat spat a kupat 😉 ,mam na mysli rano, kupanie a ukladanie do postele, proste urobit z toho spravny casovy interval,vsetko ostatne sa da prisposobit
ak potrebujes kojit naraz, tak najlepsie, najdolezitejsia je pohodova poloha a relax pri tom, ak nie,ze kazde babo inac spinka, tak si to vychutnaj po jednom
mliecka som mala az prilis vela, potom som to riesila tak,ze som odsavala,aby som vedela,kolko vypiju a kolko potrebuju

zneje to lahko, ale ked sa clovek zotavuje z porodu a nevladze, tak je to priserne tazke
tak prajem vela energie a sily, od 2m ti mozu prespavat celu noc, tak si oddychnes este viac,pokial nebudes kojit a odsavat
taky rezim v pravom slova zmysle moze byt od 4-6m,ale pridu zubky, teplotky, virozky,tak sa moze narusit

nasa mamicka rosarita kojila do 2 rokov, bude asi ta naj na poradenie 😉

lalupa
19. máj 2009

inac nase nove slova - biba (ako bibi,boliestka), bodka, pis (piskat s makcenom), daj meme (chcem mliecko), mema (masticka)
a kooooopec neznamych vesmirnych slov 😀

adrolka
19. máj 2009

lalupa- jóóój to je kráááásne 😵 tie slovííčka, aj ja už xceeem
katka, gratulujeme 😵 😵 k dvojičkám bábatkám
moje baby boli v nemocnici 3 týždne (z toho 2 som bola tam aj ja s nimi) takže my sme začínali s režimom ako na vojne- každé 3 hodky bolo papanie, budili ich aj ked spali. tam mi sestrička dala radu do života 😀 ked sme už odchádzali- že ked sa nexcem zblázniť, nech aj doma prísne dodržujem režim. no a tak aj bolo, ja sa nemôžem v tomto smere sťažovať, lebo nám to fungovalo celý čas, aj teraz dodržujem - tak ako ti radí lalupa -rituály v rovnakom čase. ja som nočné krmenie potom postupne vynechávala, najprv jedno, potom druhé, a prespávajú mi celú noc od tých 4mesiacov. dodnes ic hpravidelne dávam spať cez deň v rovnaký čas, a večer haji o 19,00, spia do 6-6,30 ráno. raňajky/obed/večera desiata/olovrant tiež pravidelne v rovnakom čase. ale to si nepredstavuj tak, že na minuty presne 😀
moje papajú od začiatku UM. som na nich o začiatku dá sa povedať, že sama,(moji rodičia mi ale samozrejme pomáhajú) manžel xodí robiť na 1 mesiac preč. nie je to ľahké, ale dá sa to a podľa mňa mi ten režim pomáha.
ja som ich dávala spať vždy naraz, naraz jedli, čiže obidve boli naštelované na rovnaký režim. ja také nepoznám, že jedna bola hore a druhá spala. jedine v noci som ich krmila po jednom.
mne veľmi pomohlitie lehátka od fisher price- v tom som ich vedela naraz krrmiť. alebo ked ešte boli strašne mini a bála mesiac-dva- mala som taký veeľký kojací vankúš, na to som ic hdala v zavinovačkách a krmila naraz. kojenie som tiež skúšala, ale tam ti neporadím. je nejaká futbalová poloha, keď sa dá obe naraz kojiť. aj to som skúšala, aj to fungovalo, až na moje mlieko 😀

lalupa
19. máj 2009

baby,kde ste kto? mam fotecky 😉 sledujete ruzovu???

lenkamt
19. máj 2009

ja som tu v prestávke 😀

tak daj čo máš 😀

my sme režimovali ako Adrol, budili sme zväčša Lucku aby bola za rovnako s Lenkou, chúďa ona by spávala celú noc od narodenia, ibaže musela jesť o 4 s Lenkou 😀 ale my čo sme nekojili sme to mali 1000x ľahšie 😉 s kojením asi len odsávať a dávať z fľaše, alebo byť šikulka a kojiť naraz 🤐

lalupa
19. máj 2009

bude ich viac,tak trpezlivost 😉

adrolka
19. máj 2009

jááááááááj lalúúúúúúúúúú -no proste cmuuuuukkkkkkkk 😵 😵
aj my sme už 2x napustili bazénik 😀

lalupa
19. máj 2009

leni, to uz chodite v pohode po tych domcekoch- preliezkach? ja sa este bojim, aj tie smykalky su niektore hodne strme...
zlatunke copane 😵 😵 😵

lalupa
19. máj 2009

dnes sme ich otuzovali 😅 , fajne fukalo,dolievala som teplu vodu,ale najradsej vyliezali a vliezali, popripade behali po horucej dlazbe 😎
bazenik sice mame pripraveny,ale toto bolo rychle riesenie-kryt z pieskoviska 😀

helka1
19. máj 2009

Ahojky, fotky som stihla 😵 , male su uzasne ! Joooj vy ste sa kupkali 🙂 , nasi by sa v tom vyzivali, ked u nas nie je tak teplucko ☹

adrolka
19. máj 2009

babyyy, čo bolo tomu novorodeniatku čo sa narodilo v ružovej záhrade? ja som pár minút prepásla a teraz neviem čo bolo a nevydržím do utorkaa 🙄

lalupa
19. máj 2009

adrol, streptokok, dokonca uvedeny v tehu knizke 😅