Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
16. sep 2009

Ahojte ja neviem ko opisat svoje pocity či som nahnevana alebo ....pridem do školky a Niko ma na nose velku modrinu 🙄 pytam sa čo sa mu stalo a on že baby bum,tak som šla za učitelku spytat sa či sa bii a ona že nevie,tak si ho zobrala apyta sa čo sasalo aby jej ukazal kto mu ubližil,2x ukazal na jedno dievčatko 🤐 pani učitelka hned vedela je to take šidlo hrozne vyvadza 🤐 🤐 🤐 S jej rodičmi sa stretavam ked prezliekame deti myslite žeim mam niečo povedat?viem že su to deti ale takto ubližovat nesmie,normlane som sa zlakla či ho enma zlomeny ☹

mima595
16. sep 2009

Zuzi - nastastie ich už tak nenosim asi 2 roky 😀 - teraz ich dokonca neberiem na ruky vobec - až mi niekedy pride luto, ked ich MM vezme na ruky a prituli si ich - ja si musim klaknut, ale nie je to ono 😒 .
Tak aspon v mori som si ich brala na ruky, aby som si ich trosku uzila. Ale mam vazne strach, ked ich po porode vezmem na ruky a v porovnani s drobcom, že ma sekne.... predsa su to už ine vahy...

Grmi - a ty nemožes ist na PN - sa mi zda, že by si aj mohla, ked mas DNP a plus k tomu ukonceny pracovny pomer...ale neviem to na isto

grmitko
autor
16. sep 2009

Mima, neviem praveze ci mozem byt PN, aj ked si sama platim to nemocenske, viem ze OCR mozem byt, ale s PN to je neviem ako

inak zajtra idem na pohovor, konecne sa niekto ozval, tak mi drzte paste 😉 ale pssssst 😉 😝

lenkamt
16. sep 2009

Wom - ja by som to zatiaľ neriešila, stane sa, ak by sa to opakovalo tak to rieš 😉

Saši - pssst, držíme 🙂

mima595
16. sep 2009

Grmi - možeš, uplatnis si ho iba z DNP - podmienkou je, že musis byt poistena min. 270 dni za posledne 2 roky- a to by si ty aj relativne splnala, lebo by sa ti k tomu priratalo aj NP z ukonceneho PP - len neviem, ci ti pocas rodicaku tiež plynie NP - skus sa poradit v sekcii Paragrafy - je tam jedna super baba Gapa- tak ma v tom perfektny prehlad.

womenne
16. sep 2009

Saška držim palce 😵 😵 😵 😵 😵 daj potom vediet čo a ako hlavne si ver 😵

grmitko
autor
16. sep 2009

mima dakujem za info

Danka dakujem, urcite dam vediet 🙂
a zajtra mame este jednu prijemnu spomienku, mame vyrocie svadby 😀

astora
16. sep 2009

ahoj kočky prosim potrebujem radu a dost surne už som total zufala mali su tyzden v skolke a uz su zas soplavi dnes mi ucitelka urobila prednasku o tom ze soplave deti nemaju co v skolke robit ale to ze 2 mes co neboli v skolke im nic nebolo a ako nastupili tak hned ochoreli to ju nezaujima. Povedala mi ze so soplami nas tam nechce vidiet ale ze kym nemaju zelene sopliky tak mozu byt ja svoje deti do skolky nedavam ale ine matky ano ! kto si to ods... samozrejme ja lebo ja na to doplatim tym ze mi ochoreju rad radom vsetci traja socialka mi neschvalila matersku - predlzenie lebo MOJE DETI SU ZDRAVE to ze som dve tyzdne z mesiaca s nimi doma je podla nich v poriadku takze sme sa rozhodli ze asi dame deti zo skolky prec pretoze robit nemozem nikto ma nezamestna s takym poctom OCR a skolka daco stoji, vlastne chcela som len vediet co by ste robili na mojom mieste dali by ste deti zo skolky prec ???

grmitko
autor
16. sep 2009

ahoj astora,
no to veru nezavidim, taku situaciu, a este si ucitelka otvori hubu na teba ☹ ☹
inak ja som sa dnes pytala, ze si mozem uz skusit aby tam zajtra deti spali a ta "prijemna"mi povedala, ze skusit mozme, ale ze ked budu robit cirkus tak mi zavolaju, lebo ONA potrebuje aby sa ostatne deti vyspali, lebo ich rodicia chodia do prace!!!!! som nevedela co mam v soku povedat 😠 😠 😠
ako keby som ja sama od seba bola doma a nehladala si pracu 😠 😠 😠 😠

mima595
16. sep 2009

Grmi - no ona je super - to si akože predstavuje, že po mesiac, co tam budu chodit na 4 hodiny, tak potom zaspia uplne v pohode a bez kriku???? 😨 😨

grmitko
autor
16. sep 2009

no zlaticka ja som hotova, idem si dat atb a idem spat, zelam dobru nocku a sladke sny a zajtra dam urcite vediet 😉 🙂

grmitko
autor
16. sep 2009

mima ja neviem asi tak nejako si to predstavuje 😠 😠 co je totalna hovadina, urcite trosku vyvadzat budu, ved to je nromalne, ale ked bude mat este pripomienky tak pojdem za riaditelkou
toto si ja nenecham aby sa so mnou bavila jak s nejakou pubiskou, co si k nej odklada deti 😠 😠

astora
16. sep 2009

grmi ale toto je sila ja nehovorim o tom ze moji uz boli odplienkovany a zo stresu sa kazdy den pocuravali ale len v skolke doma nie ja uz som fakt tak zufala ze to nema hranic o tom ze deckam vraveli henten a tamten a teraz toto a to fakt tym ze som bola doma tak som decka doliecila a este nechala den dva doma aby boli uplne fit a oni maju takyto pristup nemam slov a este aj to ze som o dva dni neskor zaplatila seky lebo decka boli chore a riaditelka mi povedala ze ak sa to bude opakovat tak si mam davat pozor aby mi deti nevyhodila zo skolky !!!!
Ked som to vravela riaditelke inej skolky ta nechapala a pozerala na mna co jej to hovorim ze ona ma mamicky co seky nezaplatili tri mesiace ja uz fakt neviem

aneti78
16. sep 2009

Astora, ja by som v takej skolke deti nenechala ani o den dlhsie, hoci by ani chore neboli. to je co za pristup?hrozne...
Grmi, ta vasa tiez nie je bohvieco, ja nechapem, naco robia ucitelky,ked ich to zjavne nebavi ☹

grmitko
autor
16. sep 2009

astora ak sa da tak zmen skolku, skus sa opytat v inych skolkach naokolo a zmen prostredie, je zbytocne aby si sa aj ty aj deti zbytocne stresovali, nepotrebujete to 😒

ja som zvedava co bude zajtra, ale verim ze deti to zvladnu v pohode, mozno trosku poplacu, ale verim ze to bude v poriadku a nitko mi volat nebude, oni maju jednu super ucitelku a tato mi od zaciatku nesadla, tak cudne na mna vzdy pozera, neviem co jej na mne vadi a ked som uz aj chcela aby tam spali, tak vzdy vravela, ze vsak kym ste doma, tak nech chodia na 4 hodiny, ale to sa tak neda, ved co ma fakt, ze si deti musia na skolku zvyknut spolocne s tym, ci som alebo nie som doma 😒

grmitko
autor
16. sep 2009

anet ved prave to ani ja nechapem naco robi s detmi ked ju to evidentne nebavi ☹

mima595
16. sep 2009

Grmi - ved to si ich mohla davat na adaptacny pobyt, ale osobne to nechapem - ved to mas uplne naburany rezim - obeduju predsa v skolke a to potom po nich prides, kym pridete domov, urcite nejdu hned do postele, tak to ti zaspia o 2-3??? ak vobec, a mas s nimi vydržať do večera....
Vieš čo, chod si vybavit tu PN a zajtra je ju ukaz - tej ucitelke - že ty musis dodržiavat liečebny režim, takže deti nech su tam cely den 😉

astora
16. sep 2009

no ja som sa zmenit skolku uz pokusala ale kedze su dvaja je problem ich umiestnit niekde inde tak rozmyslam ze ich odtial vezmem a ze od buduceho skolskeho roka ich dam do inej skolky ale ci nas vezmu je otazne len mi je luto ze nebudu v kontakte s deckami oni skolku zboznuju ☹

grmitko
autor
16. sep 2009

to je dobry napad mima, asi to tak spravim a nech sa aj potentockuje herecka 😉
no oni uz doma potom nespia, a do vecera je to hroza s nimi, su mrzuti, zli,e biju sa, lebo ked prideme domov tak uz nezaspia, a je to s nimi utrpenia, akurat v pondelok som uz sedela na stolicke a revala od nervov, lebo deti si robili oc chceli, totalna anarchia, a ja aby som im neublizi od nervov tak som si sadla a revala soma si 20 minut v kuse ☹ ☹ ☹ ☹

astora
16. sep 2009

grmi podme revat spolu 😉

grmitko
autor
16. sep 2009

no astora treba skusat, mozno sa v skolkach miesta uvolnia, treba sa pytat, drzim paste aby sa ti podarilo nasjt lepsiu skolku pre deti 🙂
a teraz uz idem naozaj spat 😉 🙂 bru nocku a sladke sny 🙂

grmitko
autor
16. sep 2009

astora podme 😀 😀

astora
16. sep 2009

vies co ja by som aj sla je mi fakt desne a potom aby clovek pribral ked ho takto stresuju deti a este aj v skolke ked vravis o tej anarchii mne zacal andrejko vonku zdrhat a asi ohluchol tak ze na krik ide auto davaj pozor a nebez nereaguje no jedno lepsie ako druhe

zabka0609
16. sep 2009

ahojte kocky.ja len tak narychlo.strasne ma mrzi,ze mate s detmi v skolke take problemy.je to naozaj otrasne ☹ a tie ucitelky by ani nemali byt ucitelkami 😠 .drzim palce a hlavne pevne nervy.

astora to mi je naozaj luto co sa to tam u vas deje a ked pises,ze deti maju skolku radi tak to je o to horsie.skus popytat papier od lekarky,ze deti su zdrave ak sa nahodou ta hnusna ucitelka este ozve a podla mna ak budes mat potvrdenie,ze tvoje deti chodili do skolky zdrave tak ti nemaju co odtial deti vyhadzovat 😠 ale to je naozaj neskutocne arogantny pristup,hroza.drzim palce,aby to bolo cim skor ok.

grmi gratulujem k vyrociu si to uzite s manzelom ak sa bude dat a drzim palce s tym pohovorom 😉 a tiez ohladom tej skolky nemam slov.ze vraj ini rodicia chodia do prace a tvoje deti by rusili ostatne v spanku no to je naozaj sila.podla mna ona uz nevie co si ma vymysliet.krava jedna 😠

prajem vsetkym choruckym skore uzdravenie.

dobru a pokojnu nocku vsetkym papa

astora
16. sep 2009

zabka takto fungujem cely rok sopliky maju deti niektore nonstop a su zdrave ale ja s nimi bezim k lekarovi vzdy ale proste ucky chcu mat asi klud tak posielaju mamicky po lekaroch proste je to des

dracik1
16. sep 2009

sasi, skore uzdravenie a zajtra si na teba spomeniem, aby ti to dopadlo OK
zinuska, chudatka deti, havino a ty, tiez sa uzdravte co najskor

astora, moj synovec chodil do skolky, kde ich vychovavali upratovacky 🙄 a vlastne mi to hovorila aj kamoska, ze prisla do skolky, uciteliek nikde akurat upratovacka tusim na 40 decak 😕

baby, prosim vas, ja mam pocit, ze tie moje deti maju furt nejaky uraz, ja ich na voditkach nevodim - uz je neskoro s tym zacat, lietaju jak besni a samozrejme musim furt po nich revat, aj vy ste po detoch stale revali? 😕 , uz si pripadam ako krava, urcite ma susedia ohovaraju 😲 , ze som krkavcia mat, ale vlastne ine som chcela, je normalne, ze den co den maju furt nejaky uraz? dnes si zasa skoro oko vypichol Juro, padol na kostrnku / taka odseknuta hrubsia datelina/ , skoro do oka, skoro som omdlela a vsetko sa mi stane, ked pri nich stojim, tak neviem, ci som neschopna 😒

zinuska
16. sep 2009

ahojte!
Sasi,astora,to co mate za ucitelky??! 😕 😠 otras! chcu sa zbavit co najviac deti,aby mali co najmenej roboty. potvory su niektore! 😠

sasi, podla mna by uz mali ist na cely den a stoj si za tym,myslim,ze oni ti nemozu zakazat nenechat ich tam!! nieje dobre nechat ich dlho chodit len do obeda,lebo oni si mozu zvyknut nato,ze sa napapaju a idu domov a ked ich tam po dlhsej dobe nechas uz na cely den,mozu byt mimo z toho! ucitelka zle hovori,ze ked budu plakat,tak ostatne deti sa nevyspia. v inych skolkach sa to robi tak,ze ked dieta nechce spat alebo place,tak ho ma vziat ucitelka dalej a ma sa s nim hrat alebo ho nejako zamestnat hrou,ci kreslenim alebo tak. jej reakcia by mala byt praveze taka,ze nebojte sa pani Saska, chvilu si poplacu,ale zvyknu si. len ich tu pekne nechajte. takto by mala reagovat a nie naopak.. naprd je to,ze ak sa ohradis,moze im ucitelka robit zle, nemyslim bit ich,ale bude na nich neprijemna a nespravodliva.. takze je to tazke otvorit si usta,aby nato nedoplatili deti 😒 tak si vymysli,ze si sa ropravala s jednou psychologickou a ta ti doporucila ich dat co najskor do skolky na cely den. ze zrejme si poplackaju,ale cim skor ich das na cely den,tym skor si nato zvyknu.. skus to..

astora,ja si myslim,ze ak sa chalosom v skolke paci,tak asi na nich ucka nieje zla a vybija sa hlavne na tebe.. ty to ako rozumna zena skus prepocut,povzniest sa nad tym a v duchu pani ucitelku polutuj,zrejme ma nejake osobne problemy,ked sa vyvrsuje na rodicoch 😝 to,ze su chalani stale chori nieje moc vynimka,tak je to vsade,proste skolka je obdobie budovania si imunity a hold musime to pretrpiet. maxo tiez po 5tich dnoch doniesol domov anginu a dostali to aj dvojky ale zial,nevyhnem sa tomu. kolektiv potrebuje a myslim,ze aj tvoji chlapci. lebo ty ich vsetko nedokazes naucit. nemyslim to tak,ze nie si schopna,ale nebude mozne navodit iste situacie,ktore sa v skolke odohravaju. vies oni si teraz buduju hranice,skumaju,kde koncia a co si mozu a nemozu dovolit, spoznavaju ako to chodi v kolektive,ucia sa respektovat ucitelky a cudzie osoby... ja by som ich nechala v skolke,pokial si si i sta,ze su k nim ucky spravodlive. ale ak to ma mat nejaky vplyv na vase financie,tak to si musis rozhodnut a hlavne zratat len ty /teda vy/ a inak aj ja som pocula take,ze ak ma dieta len soplik,ktory je ciry a nema dieta teploty,tak by mohli chodit do skolky. u nas teda v maxovej skolke sopli kazde druhe dieta. nas maxim mal raz mierny soplik a ja som sla do skolky z otazkou,ze ci ho mam nechat doma,alebo co. nemal teploty,nic,len si semtam potreboval vysmrkat nostek. na to mi z usmevom povedali,ze jeeej,to nic nieje,nechajte ho tu.. tak som si povedala vtedy,ze jasne,preco by som ho brala domov,ked polka triedy ma taky isty soplik a ich maminy si ich nenechali doma.. pokial to nieje nejaka infekcna choroba spojena z horuckami,tak to neriesim.

sasi tfuj tfuj tfuj!!! 😵 😵 😵 nech sa to podari!!! 🙂

astora
16. sep 2009

dracik ja tiez revem stale a pripadam si ako idiot ale uz sa dakedy inak neda a okrem toho naval stresu, nespavost robia svoje ked tuu citam co prezivate kedze mam uz starsie dvojky prechadza tym asi kazda z nas ja si myslim ze u nas by krical aj ten najvacsi kludas

zinuska
16. sep 2009

deny,aj moji su taki urazkari!! 🙄 minule alex stale padal a padal,ale vymyslal dalej,tak mu vravim,ze nevymyslaj,dnes mas padaci den,nieco sa ti stane! ani som to poriadne nedopovedala a uz padol tak,ze ho zavalila krv ☹ stale niekam vylieza,zavesi sa,alebo jednoducho stoji a padne jak hnila hruska dozadu rovno na hlavicku 😔
dnes napr provokovali psa a dost brutalne,tak sa nastval a rafol Miu. no nepokusal ju,len sa zahnal z papulkou,ze dajte mi pokoj a ona sa dost zlakla. moj psik chyti ruku do zubkov,ale nezakusne. len tak nastrasi 😀 no mia sa hned rozplakala,v tom padol alex na dlazbu na hlavicku 🙄 tak reku podte deti,ideme do izby,tam mame koberec a je to bezpecnejsie.. ale tam alex vkuse plakal.lebo ho trapia zuby,idu mu stolicky a niekolko naraz 😝 Mia si privrela prsty do dvierok od skrinky, potom sa brutalne prekakala az na krk a nakoniec sa hrala z gumickou a ta sa jej roztrhla a strelila rovno do tvare 🙄

vkuse nieco.. 😝

zinuska
16. sep 2009

ozaaaaj!! dnes mi zavolali z tej sukromnej skollky,ze sa uvolnilo jedno miesto nahodne,tak zajtra nastupuje Maxim do novej a uzasnej skolkyyy!!! 🙂 🙂 🙂 jaaaaj,tak sa tesiiiiim 😅 som zvedava,ako to zvladne.. drzte nam palceky prosim!