Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
18. dec 2009

lumi, zasa ste taki stari ako my, gratulujem 🙂

womenne
19. dec 2009

Dobre ranko kočky
lalu pozdrav yas je mi jej luto,tiež som si podla fotiek myslela že jej muž je sympatak teda neviem presne čo sa stalo tak necchem pisat.Chlapci su na tom zdravotn zle?alebo inak?nechapem.....

ja dnes idem na pohotovost necitm si ani hrdlo,pera opuchnuta ale aspon to moc neboli.zefa mne zubna pasta vobec nepomaha ☹

grmitko
autor
19. dec 2009

dracik, kysla kapusta sa kvoli stravitelnosti nema davat detom do 2 rokov, ta klobaska im asi az tak neuskodi 😉

my robime rybaciu na stedry den (ja to nejem, iba muz, ani deti to nejedia) a pangasa ci na masle alebo normalne v trojobale a zemiakovy salat 🙂 🙂

lalu, pozdravujeme yasmi, nech sa drzi, stale na nich myslim

womenne
19. dec 2009

My robime hrachovu polievku,muž chce tento rok nejaku kapustnicu či čo to spominal,šalat,pstruhy,malym som kupila pangasa a pre mna file 😅

Saška robiš aj pangasa v trojobale?

grmitko
autor
19. dec 2009

ano Dani robim aj v trojobale a je vyborny 🙂

ajka72
19. dec 2009

dobré ránko dievčatá tak u nás stromček stojí a výzdoba je urobená dievčatá sa najprv nevedeli vynadívať, tie gule a ozdoby ich začali po chvíli dráždiť že tak pekne visia tak ich začali hojdať a robili homby už som videla stromček na zemi som zvedavá dnes či sa ukľudnia alebo budeme ratovať stromček, tiež uvažujem čo dám dievčatám na štedry deň na večeru k tomu pangasovi robíte zem. pyré? alebo nejaký špeci zem. šalatá pre deti?

yasmi som ja veľmi nepoznala prišla som neskor ku vám na MK bola tu vtedy ešte chvíľku a potom nastali u nej tie problémy želám jej nech ten rok 2010 bude oveľa lepší, krajší a hlavne pohodpovejší pre ňu a jej detičky 😵

inak u nás sa robí kapustnica ja robím bielu so smotanou zvyk z domu, muž má zas rád rybaciu polievku tu ja nemusím tak si vezme jednu dávku na večeru od rodičov 🙂 šalát, rybka, oplátky, med, cesnak, prekrojujeme jablčko, a potom potichu zažívame

lumah
19. dec 2009

zefka dobrý darček tie masaže, to by som brala aj ja. 😀
vranka veru, ako keby sme tých stresov nemali dosť, a ešte sa na tom aj bavil, typický chlap. 😠
dracik nasim asi spravíme len klasickú zeleninkovú polievku a z ryby dáme kúsok + varené zemiačky k tomu. Ak by im chutila kapustnica-my robíme hríbovú s kyslou kapustou a smotanou-tak len bez tých hríbov.

ajka72
19. dec 2009

inak som robila poriadok v skriniach a našla som dve biele bodynka zn. Cherokee dlhý rukáv veľkost 18-24 mesiacov, výborný stav, my už nenosíme bodyná, lebo sme bez plienok tak keby ste niektorá chceli dajte vedieť 😉

womenne
19. dec 2009

baby ako prekrajujete to jablčko sa mi niečo mari ale zabudla som.....to potom jete?

joj a my ešte davame peniaze pod obrus minuly rok som tam dala veeela drobnych a aj papierove že pre istotu aby sa riadne darilo 😀

ajka72
19. dec 2009

wom peniažky a aj šupinu z kapara dávame aj my, moj muž potom šupinu nosí v peňaženke celý rok 😀 no my ho len prekrojíme keď je pekná hviezdička tak to myslím znamená šťastie a prekrojujeme nie pozdlžne ako na mesiačiky ale priečne verím že pochopiš 😒

ajka72
19. dec 2009

oprava nie z kapara ale z kapra 😀

grmitko
autor
19. dec 2009

Dani aj my jablko po sirke prekrojime aby bola pekna hviezdicka, este aj orechy do rohov hadzeme, aby bolo hojnosti, drobne davam pod tanier, a tiez oblatku s medom a cesnakom aby sme boli zdravi 🙂

womenne
19. dec 2009

jasne užviemvyskušam si to na nečisto 😀 ono to znamena zdravie nie?ja už anineviem.A mate zavedene nejake tradicie?myslim tak že ked ste teraz samostna rodinka tak ste si zaviedli niečo nove,ja by som chcela ale neviem čo 😀

ajka72
19. dec 2009

jasné aj oplatku s medom a cesnakom papáme aby zdravie služilo po cely ďalší rok a tým deťom čo dávate papať?

ajka72
19. dec 2009

grmi tie orechy zavediem toho roku to som nepoznala to ich tam položíte alebo surovo hádžete 😒 a môžu byť celé nenačaté?

ajka72
19. dec 2009

a do všetkých rohov

grmitko
autor
19. dec 2009

Dani my mame vsetky tradicie, co sme mali doma my, muz nemal ziadne zvyky z vianoc, on ich ani nema rad, lebo zil v rodine v akej zil, takze ja ho vsetko ucim 🙂 🙂 ja osm milovala ked sme este neboli svoji, ked sme vzdy na vianoce boli u nas doma, ja milujem vianoce, este ked tatinko zil, vsetci sme sa pri stole zisli, juj to bola parada 🙂 strasne rada na to spominam
tento rok budeme mozno vecerat u mamy, to by mu usetrilo kopec roboty 😀 😀 pojdeme k nej az ked sa deti vyspia na obed, lebo inak by boli zli a tam nespavaju, chcela som jej sice pomoct s pripravou, ale vsak sestra jej pomoze 😉 😉
inak mne az vcera doslo, ze vianoce su uz vo stvrtok 😲 😲 ja mam stale kopec casu 😝 😀 😀 este nemam darceky pre muza, mamu a pre deti mam len polovicu, nemam okrem medovnikov napecene nic, cely tyzden som mala strasne rozlietany, nestihala som, snad dnes aspon na linecke zarobim cesto nech mozem zajtra piect 🙂 🙂

grmitko
autor
19. dec 2009

ajka orechy cele ak mas, ak nie tak cele nelupane arasidy hadzeme, surovo hodis do kazdeho roku 😀 😀 teda hlava rodiny to robi, ako vsetko ostatne 😉

ja ako som pisala detom davam pangasia a salat, im robim bez majonezy 🙂

vranka4
19. dec 2009

ja našim tiež robím pangasia v trojobale a k tomu zemiakovú kašu,párkrát som robila aj zapekaného-naukladať mierne osolené a grilovacím korením alebo korením na ryby posypané filety pangasia do zapekacej misy,ktorá je natretá olejom,posypaná trochu strúhankou a zaliať kyslou smotanou,v ktorej sme rozmiešali surové vajcia 2ks a nastrúhali tvrdý syr,do tejto zmesi pridám trošku vegety a polejem ryby a dám zapiecť,k tomu tiež kašu,je to také šťavnaté.....šalát nechcú,kapustnicu tiež,ale možno tento rok prekvapia 🙂 ,tak 23. vždy urobím zeleninovú polievku a tú majú aj na štedrý deň,pochutnajú si aj na opekancoch,ale iba Ivka,Marek ten radšej mäsko ako chlapi 😀 😀

grmitko
autor
19. dec 2009

joooj a bubaky s makom, to u nas nesmie chybat a ja to zboznujem, aj deti si daju, nie vela, ale daju, oni maju radi vsetko makove 🙂

lumah
19. dec 2009

My rozkrojím jabľčko po dĺžke na toľko častí, koľko nás je a každému sa dá časť zjesť-aby sme počas roka našli cestu späť, keď zblúdime, orechy jeme tiež, aby bola hojnosť v dome, ale nehádýžeme ich do kútov a nakoniec oplatku s medoma cesnakom kvoli zdraviu. 😀
No a potom kapustnica hríbová so smotanou a vyprážaný kapor (už druhý rok máme však zubáča, je chutnejší-brat aj otec sú rybári 😀 tak máme rýb habadej) s majonézovým zemiakovým šalátom. Majonézový šalát mámvame len na vianoce, inak len taký s nálevom.
Práve som dopiekla zázvorníky, čo tu katullka dala recpet, sú výýýýýýýborné-zvonka chrumkavé, zvnútra mäkkučké, mňáááám-vyše 4 plechy to vyšlo z jednej dávky. 😝

lumah
19. dec 2009

dracik vereu, zas sme vás dobehli na chvilu. 😀

mima595
19. dec 2009

ahojte-my budeme na Stredry den 2x doma - 1x, ked mali dvojky 4 mesiace a teraz bude repete 😀 😀
inak sme stale chodili na striedacku bud k nasim alebo svokrovcom.
takže my si ideme vytvarat nove sviatky - budeme mat kapustnicu - tu nasi zboznuju, len ja asi budem na zeleninovej polievke ☹ ☹
panginusa a klasicke zemiaky, mozno spravime aj nejeky salat - nech MM nema pocit dietneho dna 😀
a inak budu aj oplatky s medom, a možno aj opekance, ale s orechami - ja lubim taketo..
u nas doma sa robi este aj hubova omacka, hrachova kasa, samostatna kysla kapusta, ale kto by to tu jedol, no nie 😉
a teraz sa mi podarilo konecne vymiesit cesto na skoricove klbka, tak hadam este dnes ich spravim, už mam linecke, vanilkove pecivo, orechove rozky a medovniky - tie som robila už druhy krat, a take snehove pecivo, ale to mi nevyslo, ako malo,ale manželovi chutí, tak to likviduje

a nemate nejaky fajn recept na nejake slane pecivo???

grmitko
autor
19. dec 2009

ja mam mima

250 g tvarohu
250 g hladkej muky
250 g palmarinu

vajce na potretie
sol
rasca, sezam, syr

z tvarohu, muky, pamarinu a soli vypracujes cesto, vyvalkas, potries vajickom, posypes cim hcces a upecies
(ja ich robievam najcastejsie so syrom, su tak najchutnejsie, ale vyborne su aj s rascou a solou, ci sezamom, len moje rozmaznane papulky si pytaju syrove 😀 😀 )
je to jednoduche, rychle a ja robim vzdy aspon z 2 davok, lebo jedna je nam malo 😀 😝

grmitko
autor
19. dec 2009

este som zabudla napisat ze ich pokrajas na tycinky 😉

mima595
19. dec 2009

dik, mam jeden recept, co robim v pekarni chleba - tiež slane tycinky, ale tie na 2-3.den už nie sú také chutné. ale 1. den sú božské- je pravda, že malokedy zostanu aj na 3. den 😀

grmitko
autor
19. dec 2009

tieto su velmi chutne aj na 3 den, pravda, ak nejake zostanu 😀 😀 co sa u nas nestava, uz na druhy den nie je po nich asi chyru ani slychu 😉

grmitko
autor
19. dec 2009

este som pozrela do mojej mudrej knihy a nasla som tam este toto, to tiez obcas robievam a je to velmi chutne 🙂

300 g hrubej muky
200 g hladkej muky
2 čl soli
1 kocka cukru
100 ml mlieka
100 g syra
1 vajce
250 g masla
20 g kvasnic

z muky, masla, 1 čl soli, 60 g postuhaneho syra a z kvasku zamiesime cesto. sformujeme ho do valca a rozrezeme ho na 6 dielov, kazdy diel rozvalkame na okruhlu placku a tu rozdelime na 16 dielov. Kazdy diel od sirsieho konca zvinieme. zavitky ulozime na suchy plech, potrieme vajcom a posypeme syrom a solou. pecieme do ruzova.

grmitko
autor
19. dec 2009

a este dam jeden na moje milovane slane pecivo 😉 tieto ja hrozne milujem, neviem sa ich dojest, vzdy zmiznu prve z misy, chutili zatial kazdemu 😉 robievam ich k novemu roku, kedze mavam 2.1. meniny tak mam potom menej roboty s pripravou oslavy 😉

syrove pagaciky

400 g hrubej muky
1 hera
2 dcl kyslej smotany
125 g stuhaneho udeneho syra
1 čl soli
1 čl červenej papriky
kvasok

vsetko spolu spracujeme. cesto 3x rozvalkame a posladame. Vykrajujeme poldecakom a do stredu kazdeho pagaciku dame 1/2 olupanej mandle (mandle sparit horucou vodou a olupat). Upiect vo vyhriatej rure.

ajka72
19. dec 2009

dievčatá čo ste robili zázvorníky dávali ste celý prášok do pečiva ako je v recepte? a tie výsledné zázvorníky zmaknu alebo su také tvrdšie?