Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
14. mar 2010

Lili už ti píšem správu, počkaj. Podarilo sa mi neviem akým kúskom pol správy vymazať, ale píšem ako najrýchlejšie viem 😉

dracik1
14. mar 2010

ahojte 🙂
lili, trosku opneskorene, ale vsetko NAj k 2 rocikom 🙂 a vsetkym chorusikom co najskorsie uzdravenie

my sme boli na prazdninach u babky, super som si oddychla, deti som skaredo strcila dedkovcom a uzivala si s MM paradnu lyzovacku...na lyze sme sa dostali dokonca 3 x!!!!!!!!!!!!

lilinka76
14. mar 2010

Deniska, dakujeme pekne za gratulku.

Tie lyze Ti uprimne zavidim, ja som lyzovala naposledy minuly rok a to som po chvilke lyzovacky predstierala unavu, lebo som sa ponahlala k drobcom, ktorych vtedy strazila babka. Dnes by som uz taka blba nebola a vychutnala si ju do znicenia tela.

margaretka11
14. mar 2010

Lili odoslané. Hlavu hore, prejde to 😵

dracik1
14. mar 2010

lili, velmi rychlo to ubehlo, ze mate uz 2 roky...a chlapci su lepsi? posluchaju?
ja som sa tiez robila minuly rok ako blba a lyzovat som nesla...teraz som sa nekaslala, poprosila som babku, povedala kedy pojdeme a basta...bolo to fantastickeee...ked som zjazdovala prvy den, normalne som jacala od radosti... 😀

lilinka76
14. mar 2010

Marg dik, snad mas pravdu. Trosku si ma povzbudila... 😉

lilinka76
14. mar 2010

Saska, chlapci su fantasticki, uz sme cez den bez plienok (s vynimkou vychadzok vonku a spankov), nebyt problemov s kakanim, tak super. Uz povedia, co chcu, co nechcu, ficime na Krtkovych rozpravkach, utieraju so mnou prach, vysavaju...

Niekedy mi je luto, ze uz pojdem v septembri do roboty a zase si niekedy hovorim, ze som ich do jasiel nedala uz vcera (obrazne povedane - to ked ma riadne vytacaju)

aneti78
14. mar 2010

baby, o rok-dva uz budete lyzovat aj s drobcami 😉

jaaaj,tak mne volaju kamosky,co maju deti v nasej triede,ci mame listky na koncert,ze ich deti tiez vracaju a teplotuju 😕 hlavne,ze lektorka mi pisala sms-ku, pre pripad aby som nezabudla,ze generalka je uz o tristvrte na tri...ktovie,ci jej pride pat deti 😲 chudatka,tak sa tesili ☹ň

ale Tamarka sa nevie dockat 😵

mima595
14. mar 2010

no Grmi - teda fat, mate to riadne nahnute...
nasi su tiež viac doma ako v skolke - teda hlavne Matus ma stale zelene sople, 2-3 dni v skolke a je to spat, ale on je doteraz bz teplot a tak sa liecime bez ATB - preto to tak dlho trva ☹
no nasi su doma už mesiac - najprv sople +kasel, potom Baska vracnie a hnacky a teraz znova Mtaus zelene sople

inak my ideme 29.3 na tyzden na Siravu na tyzden - MM tam ide na 2 tyzdne na rekondicny pobyt - tak my sme sa nasackovali k nemu 😉
len dufam, že to zvladneme - ked boli dvojky male, tak sme ani paty z domu nevytiahli a teraz.... 🙂

margaretka11
14. mar 2010

Ahojte, na chvíľu som nakukla a idem sa hrať 😉

Všetkým chorúšikom prajem skoré uzdravenie a posielam pusiny 🙂 . Ale teda, keď čítam o všetkých chorobách škôlkopovinných detí tak mám chuť tie naše deti nikam nedať. No ale keď to nejde, treba nám peniažky a škôlka je pre deti z viacerých hľadísk prospešná. Ale tieto choroby sa mi nepáčia, bojím sa, ako to budeme zvládať. A ešte ani prácu nemám, krišpín to je situácia 😝

aneti78
14. mar 2010

marg, tvoji nemusia byt casto chori. my sme prvy rok boli castejsie,ale tuto zimu neboli skoro vobec chori. a do skolky chodia strasne radi 😉

dracik1
14. mar 2010

lili, myslela si mna al. grmi???? 😀 , zavidim ten nocnik...nasi sa vypytaju, ale stale akoze zo srandy...tak neviem, ci ich mam na ten nocnik dat al. nie...lebo kazde 3 sekundy kontroluju, ci tam nieco nie je....takze ma to moc nebavi... 😲 , boze tie plienky su take pohodlneeeeeeeeeeeeee...inak nasi sa nejako takpovediac zo dna na den zmenili, su ini, dospelejsi...skoro som si to ani nevsimla...az teraz , ked som s nimi sama 😝...boze , som to ja ale matka 😲...
baby, tie choroby vam nezavidim...ja som zasa trosku nastvana, ze nasi vobec neboli este chori....ak neratam, 3 x sople a 1x jakubovu laryngytidu.....myslim to uprimne vazne, lebo ak to pojde takto dalej, ak nastupime do skolky, tak budu chori stale..... 😲

margaretka11
14. mar 2010

Aneti kiežby nebývali často chorí, ale keď všetky deti si musia prejsť škôlkarskymi chorobami a naši určite nebudú žiadnymi výnimkami. Ale nemala by som nič proti, ak by sme nebývali často chorí 😀 . A keby aj naši chodili radi do škôlky, to by ma dvojnásobne potešilo. Ja som totiž škôlku nemusela, bývalo mi veľmi smutno. Ale naši sú dvaja, hádam to zvládnu. Simonko je síce teraz taký umaminkovaný, ale dúfam, že ak bude v škôlke smutný tak ho Simonka vystíska za mňa 🙂 . Ona je taký vodcovský typ, ale vie Simonka poľutovať, je vtedy zlatučká, ako malá mamina

margaretka11
14. mar 2010

Dnes som akurát čítala, že nová Miss Universe je tiež z dvojičiek a má brata dvojča. A že sú vraj na seba veľmi citovo naviazaní. Priznám sa, teší ma, že to funguje aj u dvojčiat rozličného pohlavia. Lebo som si hovorila, že jednovaječné zvyčajne bývajú na seba veľmi naviazané a navyše majú aj rovnaké pohlavie a to ich určite ešte viac spája. Ale že keď naše deti budú rásť tak sa začnú aj hanbiť jedno pred druhým, začnú mať rozdielne záujmy, iných kamarátov a teda som si nebola istá, či bude medzi nimi to "dvojičkovské" puto. Ale tento článok ma povzbudil 🙂

zefa
14. mar 2010

no baby vy ste tu neboli večnosť..všetky máte čierne body!!!a lumi tiež 😠

mimka..už si ostrieľaná mama,tak preto idete 😉 😅

margi...mne na pokeci okomentoval fotky detí chalan z párika..a píšeme si stále...oni už majú každý svoju rodinu,ale ak jedného bolí hlava aj ten druhý sa cíti naprd..tiež sa stále nevedia od seba odpútať
ja som mala spolužiačku tiež z párika a to isté,len jej tá bratova závislosť na nej v puberte trochu vadila a preto šla na školu do MT(bola z LM)..no ale každý deň mu aj napriek tomu musela zavolať,pretože jej chýbal 😉 😀
tak dúfam,že aj u našich to bude dlho fungovať to dvojkové puto

dracik1
14. mar 2010

zefa, aj ja mam cierny bod??? 😕 😀

lalupa
14. mar 2010

nepozeral nik ten film vcera???

lili, kde je foto torticky? 🙂

konecne dnes zaspali bez bliakania 🙄

deni, neprivolavaj si choroby, este ich bude dost alebo sa nechame prekvapit
ja som mala prazdnu kartu na zakladnej, ale po vyske a porode sa to obratilo

zefa
14. mar 2010

dracik..si píš ,že aj ty..píš častejšie dostaneš červený 😉 😀 😀

grmitko
autor
14. mar 2010

dracik, teba myslela Lilinka 😉

nas Domko stale teploty, zajtra ideme kuknut nasu dokinu, ved sme ju daaaavno nevideli, pravda.....

margaretka11
14. mar 2010

zefa tak aj ty si ma potešila, budem rada, ak budú deti taká správna dvojka aj v neskoršom veku 🙂

margaretka11
14. mar 2010

Lalu, nepozerala som ten film. Povedz aspoň trošku o čom to bolo 😉 , som zvedavá

lalupa
14. mar 2010

marg, boli identicke dvojicky sestry, mali kazda po decku, jedna chlapceka a druha dievcatko, asi vo veku bla bla 6-7 rokov, vkuse spolu,akoby boli dvojicky, naviazani bratanci na seba. Potom sa stalo, ze chlapcek nestastne umrel, ale jeho dusicka ostala naviazana na sesternicku,a vysaval z nej energiu a zivot jeho vlastna mama chcela babatko zza ucelom reinkarnacie, velmi sa zblizila s neterkou,aby bola viac akoze so synom-dusickou...medzitym druha cakala babo a kuli sa cudne plany, no citila, ze sa jej vlastna dcerka vzdialuje, vobec nespi, je cudna ma divne stigmy vzadu na chrbatiku a krku....dramaticke, mala nakoniec musela skocit zo strechy, bola v kome, tak musel prist akoze porod, prekvapko,ze sa nakoniec narodili dvojicky parik a koncilo to tym, ze sesternicka vravela chlapcekovi babatku, ze ,,teraz ta mam konecne pod kontrolou ja,,
trochu chaoticky pisane, ale sledovala som to bez pohnutia, zaujimali ma dvojicky, povahy a jednota, slo tam skor o naviazanie sa dusicky na sesternicku...achjo, trosku zmatok, ako to pri dvojkach aj v reale byva 😀

grmitko
autor
15. mar 2010

bre ranko,

lalu to muselo byt zaujimave...

u nas je taka situacia ze ja som rano ledva vstala, polomrtva, plny nos, bolava hlava, na umretie, Domko ma na mandli jednu hnisavu bodku, tak tipujem ze nas caka hnisava angina, o chvilu volam dokine...
ja uz chcem strasne jar, ale uplne strasne ☹ ☹

dam vediet blizsie info ked sa vratime od dokiny

juliagregor
15. mar 2010

dobré ránko ...

sasi navrhujem zázračný presteň od Arabely a posunieme čas, aby už bola jar, teplúčko a neboli sme chorí...

najstraší mi chodí do škôlky od septembra a každý druhý týždeň chorý a potom aj dvojky od neho, aj teraz sú zase všetci sopľaví, teploty nemajú ale sú všetci doma a to je katastrofa...

dračik moji zbadajú šerbel a plačú ako o život ...

mima pekne si oddýchni ...

womenne
15. mar 2010

Dobre ranko kočky tuna tak sneži 🙄 chalani su v školke dnes znova bez plaču tak dufam že o tak ostane 😅

Mar troška ta sklamem tuna su dvojičky dievčatka uplne rovnake a každy dn na ceste do školy sa hadaju a nikdy nejdu vedla seba ale jedna pred druhou 😀 A ja mam stym tiež skusenosti 😔

nana77
15. mar 2010

ahojky 🙂
grmi, vas to nenormalne lame...tie choroby, to je des... ☹

lalu, ako sa volal ten film? a kde ho davali? skusim niekde stiahnut, to by som si rada pozrela 😉

dracik, no ahoooj! tebe uz som chcela volat, ze co je s vami, stratenymi. ani my nevbyvame chori
, doteraz mali tiez asi 3-4x sopliky, ktore sme vzdy zdolali homeopatikami. dufam, ze to neznamena, ze v skolke budu chorlavi... 😒

nocnik my zatial ani neskusame. par krat na nom sice sedeli, ale to bolo tak vsetko. odplienkovavat mame v plane toto leto a priznam sa, ze uz teraz mam z toho strach... ale zato sme zrusili dudliky. mali ich uz aj tak len na spanie, tak sme si s mm povedali, ze to ich nemusia mat vobec. a urpimne, myslela som, ze to bude tazsie. oliverko si zvykol hned, ondrejko troska pomrnkaval, ale je to ok. a viete co je zaujimave? mam pocit, ze dlhsie rano spia, od kedy ich nemaju... teda, ak to mozem posudit, lebo dnes je to len treti den 😀

juliagregor
15. mar 2010

nana aj mám v pláne odplienkovanie a už sa teším 😖
Maťa som odplienkovala, ked mal 2 a pol a trvalo to asi dva týždne, kupovali sme vtedy pre tri deti plienky a už som povedala dosť ...
ešte sa sem tam pociká, on je neskutočne lenivý, načo by išiel na záchod, ked sa pýtam prečo sa pocikal" maminka to ja nie, ale cikáčik je unavený "....😅

nana77
15. mar 2010

juli, to je dobra hlaska, ze cikacik je unaveny 😀 😀 😀 !! sa tie deti ale vedia vynajst, vsak? mne sa do toho tiez moc nechce, to sa na rovinu priznam. ale raz to budem musiet urobit. tak leto mi pride na to najvhodnejsie, aj ked uz budu mat cez dva roky... keby sa to podarilo do dvoch tyzdnov, ako u tvojho matka, tak to oslavujem... ja sa bojim, ze nam to bude trvat aj pol roka 😒

womenne
15. mar 2010

cikačik je unaveny to je dobréé 😀 😀 😀

nanuš juli toho sa nebojte,teda nam to aspon šlo dobre,chalanom som nakupila slipy a autami a tie si predca nemožu ocikat 😀 horšie to bolo s Nikovym kakanim ale aj to sa naučil.

idem ja za chvilu na poštu tak sa mi nechce ach jaj 😖

juliagregor
15. mar 2010

je podarený s tými hláškami a už riešime dievčatá a chlapci...

maminka aj ty máš cikáčika? - nie nemám, dievčatá nemajú cikáčika
a čo máš? - cikulku mám
a veľkú? - už sa musím otočiť a zmeniť tému 😀