Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

andika10
7. sep 2010

ja som im do mlieka dávala aj ovsené vločky, ale oni boli pomleté naschval pre deti to predávajú od 6m neviem ako sa to volá, mne to manžel nosil z Talianska

andika10
7. sep 2010

@julietka kravské od 14m vo flaške našťastie im nič nie je ale kašu som robila z toho od 1roka

juliagregor
7. sep 2010

@julietka je taká klasická ryžová...tie ovocné nám nechutili

juliagregor
7. sep 2010

@julietka ked si alergická na KM, tak deťom ju isto nedávaj

julietka
7. sep 2010

@juliagregor juli vidim ze si hore pri drobcoch, ja som si hodku zdriemla, tak som teraz cula 😉
este horuckujete?
juli nasim crievka nezalepilo, este boli aj hladni po troch hodkach 😅 inak na tej krupici je napisany aj recept ze sa uvari vo vode a potom sa prida trosku Sunaru, nie KM, to sa bojim este davat

andika10
7. sep 2010

@juliagregor môj muž je v taliansku, tam robí, ja som bola snimi sama aj som, chodí domov len raz za dva mesiace na par dní, len vlete a v zime na 2 týždne, preto som ich na to naučila 😉

julietka
7. sep 2010

uz musim ist.., ryhclo stihnut sprchu.., nasi uz "vzdychaju" v postielkach, takze za chvilu su hore, a zacina kolotoc papania 😵
pekny vecer babulky, docitam vas zajtra..teda dufam

juliagregor
7. sep 2010

@julietka oni sú tak nastavení a môžem im daj aj "šniclu so zemiakmi", j tak ti budú pýtať po 3 hodkách...
ajko a maťo majú len zvýšenú tepotu (do 38)
šimon má 38,5 ale má velmi vyhádzané hrdielko, tak narieka, teraz zaspal, ale už sa mrví....nechce ani piť mlieko, tak ho to bolí, zaspal na mne, pred chvíľou som ho položila...

minule sme tu písali aj o tom lepku, že ho už treba dávať skôr, ale ja by som aj tak bola opatrná, neni sa kde ponáhľať...a zvlásšť, ked sú alergie v rodine, teraz je tolko chorých detí, samá alergia ☹

juliagregor
7. sep 2010

@andika10 to ťa obdivujem, že si snimi sama, my sme ich vypiplali s mužom spolu, nikto nám nepomáhal, ale nevedela by som byť na nich sama...
julietka dobrú noc

juliagregor
8. sep 2010

@matelko1 tuto som myslela http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33864083&tab=4
na slovenskom bazari som nenašla

murkaa
8. sep 2010

@julietka mne tiez fukali do dudla. Sranda. Aky to mas vozík? Ja som par krat cez leto dala malych do športiaku ked nespali, ale teraz som ich dala naspať do hlbokeho., lebo vačšinou idem von tak, aby spali. A ešte Dalibor nemože sedieť - nemá vyvinuté jadierka. Zato Danielka už si sama sadne a vylieza. Tak aspon na jesen.
@andika10 velky obdiv, že si na nich sama. Ja som zufala, ked mam byt s nimi sama. Hned radsej prášim preč ( k mame, sestre.)
@juliagregor s tym nadstavením maš pravdu, my mame hornu hranicu tri hodiny, ale väčšinou kratšie

juliagregor
8. sep 2010

@murkaa Danielka je ozaj šikovná 😉 , a malého musíš viazať na široko, alebo ako sa to lieči?
julietka má myslím Easy Wolker
u nás je už lepšie, šimon dokonca raňajkoval, ja som včera do 2 ráno písala, zapnem im rozprávku a idem pokračovať...
@katrinb ak sa Ti zdá to jablčko veľmo kyslé, môžeš dať hroznový cukor na dosladenie...

katrinb
8. sep 2010

@juliagregor jablbko som chutnala a bolo ok....aspon pre mna. Ale mam hroznovy cukor, pre kazdy pripad. A dnes uz sme si s mm povedali, ze skusime dat na veceru ryzovu kasu bez prichuti....lebo tie nase noci su otras....take ake ked boli babatka...normalne som hore kazdu hodku....alebo pol hodku....je to na nervy. uz 2 tt s 2 prestavkami, vkuse....tak asi dnes skusim dat tu kasicku....dufam, ze to nie je skoro na ich zualudocek

mima595
8. sep 2010

@katrinb - ale nezabudni, že im može byt tazsie na zaludku z nej, resp. ich može viac smadit - 1. noc po kasi byva dost tazka, ale po tyzdni sa to zvykne upravit 😉

luciaf13
8. sep 2010

@matelko1 inspiraciu som nasla tu u tejto maminky 😉 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=72252
a tu je moja verzia 😎

@juliagregor dakujem za reklamu 😉 😉 😉

juliagregor
8. sep 2010

@luciaf13 🙂 🙂 🙂

katrinb
8. sep 2010

@mima595 dakujem - to by som sa opat divila, preco nespia.....dik

julietka
8. sep 2010

@murkaa my mame kocik easy walker, je velmi dobry sme s nim max.spokojni, je to taky "terenak" 🙂 da sa dat na lezato, ale nie uplne do praveho uhla, mierne maju zvysene hlavky, co aj ocenujem, pretoze ja im aj tak davam do kocika vankusiky, oni nemaju rady uplne nalezato polohu, su nervozni a ide im potrava spat do hrdielka..

julietka
8. sep 2010

@katrinb kati, juli ma pravdu, ja davam skoro do vsetkeho ovocia a cajikov glukopur (to je ten hroznovy cukor) bez toho by mi nezjedli ovocie a nevypili cajik. A to podla mna nemoze byt na skodu, pretoze to sa bezne dava do infuzky v nemocke ako vyziva a cukor je potrebny na vyzivu mozgu

julietka
8. sep 2010

@katrinb kati nasi drobci sice kojeni neboli, no vyvinovo su vsetky deti na tom rovnako ak su zdrave a nasi papaju ryzovu kasu od ukonceneho 4 mesiaca,davala som im tu Nutrilon HA co sa zarabala v HA Nutrilone, a teraz im kupujem hocijaku znacku, ale najcastejsie ryzove,m kukuricne, celozrnne, len nie ovocne a ine ochutene..
inak nasich tiez velmi smädi po kasi a velmi, a tiez sa mi zobudili skor, pretoze tie HA mlieka a kase su velmi dietne..
@juliagregor juli to je dobra linka s tymi podlozkami do kocika, asi si aj ja objednam skusim napisat tej panej..ja davam iba deky, ale to sa sucha dole a krci, lebo sa to neda navliect na tie pasy v kociku..

juliagregor
8. sep 2010

@julietka a včera som ti neodpovedala, kľúče sme našli, teda mm sa to podarilo až večer, prešli sme všetky skrýše..t.j. vnútra aut, domiešavačov, topánky, vnútro reproduktorov, skrine, kupelna, koše, pračka, špajza, linka...pod posteľami...nakoniec boli pod posteľou, kde máme krabice s vecami, tak medzi nimi vzadu, preto sme ich hned nenašli... 😀

julietka
8. sep 2010

@juliagregor juli, normalne sa musite preskolit na detektivov 😅 dufam ze mate aspon nahradne kluce, potom si sa asi nemohla pohnut z domu cely den ak nemate nahradne vsak? to su riadni betari, a este sa im chce vymyslat aj ked sa citia zle?

juliagregor
8. sep 2010

@julietka sú ešte upišťaní, ale je im už lepšie 🙂 , šimonko ešte v noci nariekal, ale už dnes normálne papá...
máme poschodovú posteľ, hore má Maťo hračky a hrá sa tam, aby ho malí neotravovali a netratili mu stavebnioce, zabezpečili sme schody, aby nevyliezli ...prídem do izby a chalani hore 😕 , dali si stoličku a bokom vyliezli...
máme viac kľúčov, ale sranda bola, že malý byt a nemohli sme ich nájsť... 😀

julietka
8. sep 2010

@juliagregor ti vasi drobci su riadni vymyselnici, chuda Matko , asi by mal rad obcas svoj pokoj ale neda sa ako vidim, este ze nespadli z tej stolicky 😅
juli pri detoch je asi jedno, aj keby ste byvali v izbe meter krat meter, vzdy sa najde skrysa, aby rodicia nenasli co hladaju 😉

juliagregor
8. sep 2010

@julietka ved za chvíľku aj ty budeš písať, čo ti vyvádzajú 😉 😀

juliagregor
8. sep 2010

ked sú dobrí, dovolím im jesť aj v izbe...

murkaa
8. sep 2010

@juliagregor naširoko sa balí kvôli postaveniu klbikov - to mame v poriadku. Jadierka sa nebalia naširoko. To je vlastne dozretie klbiku z chrupavky na kosť. Je na to akurat Vigantol - čiže vit.D. Chcem to ist dat pozriez ešte druhemu ortopedovi. Bola som si vypytať lístok. Dr.kukala síce divno na mna, ale ak to potvrdia dvaja, tak O.K. beriem to . POtom by mu spravili rozbor krvi na calcium, lebo to je o vápniku (kosti)
a ešte rýchle uzdravenie a lahké písanie (diplomky)

@luciaf13 a aj si to niečim mäkkším vyplňala?
my mame Dorjan a som s ním tiež spokojná a aj do tých vaničiek to ide. Aj kolesá dobré do terénu. Hoci už mame cca 9 kg. Aj kolesá dobré do terénu.

Dnes som ich už nedala o 17-tej spať, lebo spali o pol stvrtej ked som išla do školky. A o 19-tej zaspali len pri prsníku. Som zvedava do kedy? 😠 😠 😠

luciaf13
8. sep 2010

@murkaa hej vnutri je vrstva vatelinu a sla som to na mieru do sportaku ale urcite pasuju aj do vaniciek 😉

julietka
8. sep 2010

@juliagregor juli jeej 😅 ako si im to tam naservirovala, zlati su ako si tam tak pekne stoluju 😀

murkaa
9. sep 2010

@luciaf13 no ved sa pýtam na šporťáky. Asi to dam svokre ušiť. Ozaj sa to nešmýka?