Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

miriamkac
11. mar 2009

no u nas sa jogurt za jedlo nepocita...to je len maskrta 😀 ......

kili
11. mar 2009

naši by otvorili ústa na čokoľvek.
aj keď S. sa poslednú dobu správa, ako by som mu niekedy dávala hovno. proste prvú lyžičku z nedôverou odmieta a až keď mu ju na silu nanútim a zistí, že je to OK, tak potom už pekne je

elenita
11. mar 2009

A kde sa da kupit ten selciansky?
Ja im davam vacs. s bananom.....ale Petulo za tym aj tak spucuje este par detskych suseinok, kukuricnych chrumiek, prip. flasu mlieka...takze sa neobavam, ze by to nemal dost kaloricke 😀

kili
11. mar 2009

naši okrem hlavných jedál nič medzi nejedia. A. jasné, S. ten keby niečo zjedol, už nechce to hlavné 😒

elenita
11. mar 2009

U nas je Lucinka ta vymyselnicka, ta by bola najradsej cely den len na mojom mlieku, ale teraz zistujem, ze jej strasne zacala chutit ta activia sladka biela a vyziva.ale vsetko len samostne.proste, ma rada taku tu hladku konzistenciu...zato Petulik potrebuje citi vacsie kusy, je to chlap 😀

margaretka11
11. mar 2009

Kili, toto zvykne robiť aj Simonko, nič príjemné 😝

Elenita, mám pocit, že selčiansky sa asi predáva iba v BB a možno blízkom okolí, keďže Selce sú blízko pri BB. Ale keď budeš v BB, tak ho určite dostaneš v Jednote 😉

miriamkac
11. mar 2009

elenita....no to este len zacne...s tym jedenim...
ja som uz hrnce vymenila za vacsie....chlapcom nakladam tolko polievky co sebe 😕 .....dnes spratali plny tanier francuzkych zemiakov a Palkova hlaska pri prazdnom tanieri: "nemam"....ma odrovnala....oni niekedy mi pripadaju, ze hlacu...uf

elenita
11. mar 2009

no u nas je hlavne jedlo obed, to im davam zeleninove alebo masovo zeleninove jedlo, prip. pridam cestoviny.....na ranajky teraz skusam davat mliecnu kasu....lebo potom sa to cele toci len okolo vyziv, ovocia a jogurtov.....ale my sme este mensi ako vy 🙂

kili
11. mar 2009

miri, joj, fr. zemiaky sú moje obľúbené jedlo, ale teraz z lenivosti ich vôbec nerobím. ale asi v piatok sa do toho pustím, má pršať a my nikam nepôjdeme

miriamkac
11. mar 2009

chcela som napisat "hlcu"... 😅

A ja doma ked chcem mat chvilu ticho, tak im vzdy nieco vopcham do ruk...chrumky, piskoty, banan, keksik...co je po ruke 😝

elenita
11. mar 2009

miriamka, mne Petulo na jeden raz zje dva banany, jablko a este si pyta 😀 alebo plnu misku polievocky, ako dezert rozok, susienky alebo chrumky, plnu flasu mlieka a este nema dost 😀 sa rehoceme, ze on zje viac ako my 😀 aj to je na nom vidno, ma 11 kil 😕 nedonosenec 😀 ale zato je velmi sikovny, vrtky...a silny.......pohybovo je napr. ovela zdatnejsi nez lucinka

elenita
11. mar 2009

marg, no v BB budem najblizsie az na statniciach 😀 resp. ked pojdem odovzdat DP...teda ak sa mi podari ju napisat 😝 sak to som sa tu teraz chystala robit 😅

margaretka11
11. mar 2009

Miriamka, tak ja keď robím cestoviny napr. s tuniakom tak je bežné, že naberám dvakrát. A po oboch porciách sa len tak zapráši. Moje deti zjedia toľko čo ja 😕

Kili, hlavne, že jedia. A príde aj nato, že budú jesť medzi hlavnými jedlami. Naši sú takí šrotovníci, že je častokrát problém ich apetít ubrzdiť 😝 . Pre nich by nebol problém zjesť medzi jedlami veľký sáčok kukuričných trúdov a ešte by si pýtali aj ďalší.

miriamkac
11. mar 2009

elenita tak to je riadny chlap....dooobre, na ten vek, co maju je riadny jedak.... 😀 😀 😀

margaretka11
11. mar 2009

El, tak ak si potom na jogurt náhodou spomenieš, skús ho v Jednote vyhľadať. Myslím, že budeš spokojná 😉 . A deti stopercentne 😀

kili
11. mar 2009

mar, no teraz, aby stačili zjesť 5x denne, tak jedia každé 2h, tak medzi tým už moc ani nemajú kedy

elenita
11. mar 2009

marg, tie kukuricne nesolene su nasi favoriti.jeden sacok mame na 3 dni 😀 ale polka z toho je porozhadzovane v kuchyni po zemi 😝

miriamkac
11. mar 2009

marg...presne ako pises......ja som vymenila 5l kuchtu za 7l. Na nedelny obed pre nas vsetkych je to akurat, tak, ze nemusim varit v pondelok, ale to si nesmie MM zobrat z polievky 😀 😀 do prace....

kili
11. mar 2009

ele, a čo, zo zeme nezjedia?
S. nechutia, teda už som dlllho neskúšala, tak neviem. máme jeden skoro celý pytel už cez rok. už by som ho asi mala vyhodiť 😀

elenita
11. mar 2009

No, Petulko je nas herkules 😀 minule dostvornozkoval ku kociku a zacal ho kocikovat 😀 chytil ho tam dole a uplne pohodicke ho kocikoval hore dole, meter dopredu-dozadu 😀 a uz sa uplne sam postavi....ked sa ma coho drzat...napr. v postielke, alebo onejaku hracku a tak...... 😵 a

elenita
11. mar 2009

kili, zo zeme im to zvidhnem aj 5x.ale ked je to uz cele ozuzlane a nalepi sa na to kopa somarin, to im uz nedavam 🙂

margaretka11
11. mar 2009

Kili, tak to pekne jedia 🙂

Miriamka a to tak jedia teraz, čo budú robiť v puberte?? Vieš si predstaviť, keď chlapci začnú dospievať a aj viac jesť? Ja si to radšej ani nepredstavujem 😀

El, vy máte sáčok na tri dni, ja keby som našim dovolila, tak ho majú na hodinu 😀

elenita
11. mar 2009

jej, miriamka, prave som pozerala album, ake krasne deticky mas, take vrabciatka 🙂 Mali su jednovajecni?

margaretka11
11. mar 2009

no idem ja do hajan, už ma nejak berie. Prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂

miriamkac
11. mar 2009

elenitka vdaka 🙂 ...nie...chlapci su dvojvajecny...hihi...ale zevraj sa podobaju...ale oni cim budu starsi, budu rozdielnejsi....

marg....ked som pocula co hovorila svokra o svojich synoch ako zrali...tak ver ze sa toho obavam... 😀

elenita
11. mar 2009

Tak ja si teda konecne idem psat tu diplomovku 😀

elenita
11. mar 2009

miriamka, to vazne? Podobaju sa ako vajce vajcu 🙂 no na tych mojich hned hovorila dr., ze na Vas hned vidiet, ze ste kazdy z ineho vajca 😀 no ale oni su chlapcek a dievcatko.takze tie rozdiely tam vidno na 1.pohlad.Lucinka je jemnejsia, utlejsia, nase male maciatko.A Petulo taky velky sumo zapasnik 😀 aj ma rad taky drsnejsie hry, stuchance a pod

miriamkac
11. mar 2009

Ja to tiez balim...dooobru nocku....

miriamkac
11. mar 2009

elenita inac kukla som albumcek, ked boli malicky tak nezapreli ze su surodenci....podobali sa....take rovnake kukadla maju... 😉

elenita
11. mar 2009

Miriamka, uz som dlho nepridavala ziadne fotky......ale teraz maju uplne odlisne ocka.Petulko bledomodre (netusim, po kom 😀 ), Lucinka tmave ako trnky 🙂