Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
13. aug 2009

Heli ja som pochopila, ze to asi budes ty 😀 😀 uz sme kamosky 😉

mixka
13. aug 2009

mam na predaj 2 dvojickovske kociky pegperego sedenie za sebou, nemate zaujem niekto ??? oba su ok stav.

katarinka123
13. aug 2009

ahojte kde ste vsetky?
nebodaj uz spite? 😒

nana77
13. aug 2009

babyyyyy, co mate 3 deti (a viac), ako to zvladate??????? ja som hotovson!!! kazdy vecer normalne padam na hubu 😝 😝 😝

zabka0609
13. aug 2009

Ahojte.

katarinka ja som tu a este ani zdaleka nespim 😀

ajka aky ste mali dnes den?

ajka72
13. aug 2009

zabka celkom ušiel bol sme teraz podvečer na piesku, to sa dievčatám vždy páči, a inak doma a tam to poznáš chviľu sa hráme, potom pápáme, potom vymýšľame a tak, a vy ste čo robkali? 😒

grmitko
autor
13. aug 2009

ahojte, ja som chcela povodne balit, ale necham to na zajtra 🙂 🙂 dnes som uz hotova, muz neschopny, tak som na vsetko sama

zabka0609
13. aug 2009

ajka my sme boli na take mensie nakupy.pocasie totiz bolo otrasne.chvilu svietilo slnko,potom sa hrozne rozprsalo a to sa opakovalo asi 4 krat no hrozne ani som nevedela ako dievcata poobliekat.inak sme sa doma hrali a pozerali rozpravky.u nas momentalne leti shrek 2 a kocky ho uz videli asi 10 krat 😀 ,ja ho uz poznam tak doverne,ze by som ho mohla aj dabovat 😀 dabing je sice v cestine ale kockam to neprekaza. 🙂

grmi a vy sa kde chystate?

katarinka123
13. aug 2009

no konecne a ja ze kde ste vsetky zmizly
aj tu bolo dnes pocasie take vseliake.
ozaj je to asi najlepsie na chytenie nejkej chripky

katarinka123
13. aug 2009

no nic idem ja teda spat dobru noc zajtra

kiwuska
13. aug 2009

helka som ta akceptovala na FCB🙂!

helka1
13. aug 2009

Ahojky, Kiwus, Aneti, Zuzka, Lenka , Grmi, Jankabambulka dakujem za priatelstvo 😵

zabka0609
13. aug 2009

Aj ja uz idem spinkat.vsetkym pokojnu a nicim nerusenu nocku prajem. 😉

grmitko
autor
14. aug 2009

zabka ideme na liptov zajtra rano 🙂

inak bre ranko, moj muz je to este horsie ako v stredu, ide zas k dokine, tak verim ze to aspon dnes vylezi a zajtra vsetci rano vyrazame

jankabambulka
14. aug 2009

baby HELPPPPP
ja už nevládzem, miško v noci pravidelne od 2do 4 h rána nespinká a len mrčí a mrnčí. skúšala som všetko možno od kolísania na rukách, čajíka, mliečka.... čo mám robiť. skúšali sme dať spať neskôr/samozrejme , že neskúšali sme len jeden deň/ ale bolo to ešte horšie .... ☹
dávam asi výpoveď z materskej 😠 ☹

lenkamt
14. aug 2009

Jani - a nejdú mu zúbky, ja som v tom prípade normálne vždy dala 3ml nurofenu 😉 alebo ho bolí bruško, mne toto Lenka robí keď jej dám 2x denne /podľa predpisu/ maltofer, normálne jej musím dávať iba raz, inak vždy okolo polnoci začne vymýšlať že kakať a mrnčí a len sa prehazuje v postieľke 😨

jankabambulka
14. aug 2009

maltofer máme dávať ale ja mu ho nedávam, lebo potom má obr problémy s kožou-atopik sa mu tak zhorší, že po celom tele obr mapy a škriabe sa ako divý... ani mastičky nezaberajú.
presne aj on sa najskôr hádže a potom vstane a ričí... to je des. to že predtým som ku nemu vstávala 10x za noc ale to len pohladkať,.. chviľku bol hore a spinkal ale toto 😖 😠

jankabambulka
14. aug 2009

asi som už staršia na dvojíčky a nemám toľko energie či síl?:... neviem čím to je

ajka72
14. aug 2009

janka mne to robila natálka a neskor aj Lenka a skončili u nás v posteli viem že to nie je veľmi správne ale rovnako ako ty som už nevládala, neviem či sa im niečo zlé snívalo, alebo spracovavali čo za deň zažili alebo len jednoducho chceli byť pri mne, neviem ale akonáhle som ich dala ku nám do postele tak v sekunde zaspali, teraz som im už zrušila postieľky a čakáme na veľké postele pre nich, ktoré som objednala aj dnes keď zaspávaju musím byť pri nich rozprávame si, spievame a oni pokojne zaspia a už sa nebudia ako predtým, takže pre pokoj ich aj môj spia s nami a ideme sa učiť spať do veľkých postelí, inak som o tom nočnom budení počula u veľa detičiek v tomto veku 😒

lenkamt
14. aug 2009

aj my sme si ich brali k sebe keď zle spali 😉

Nana - a čo sa deje? však tri deti sa celkom dobre prebavia 😉

Jani - aj ja mám niekedy dosť a vravím si že ženy by mali mať deti do 25 - vtedy to šlo všetko nejako ľahšie 😀

katullka
14. aug 2009

caute baby,

jani, tak aj Vy mate nocneho "vtaka" 😢 😅 ? Nas Samko sa tiez rozhodol v noci nespat, tuto noc bol hore tiez cca od 2h a zaspaval az ked zacalo svitat 😢 😢 😢 . My uz sme s muzom z neho hotovi. On uz 2tyzdne nespava v noci, ale toto bol dnes uplny extrem. Aj cez den je velmi nervozny. Ja uz neviem, co s nim 😢
Ja mam teraz aj poriadnu alergiu na pele, od zaciatku augusta do konca septembra kvitnu dve buriny, na ktore mam alergiu, takze je mi hrozne. Aspon keby ten Samco v noci spal. Ani nemam cas si sem prist s Vami pokecat, cez den ked sa da, tak chodim s nimi spat.

Zinus, ale som sa pobavila na Tvojich prispevkoch, Ty betarka jedna😀 😀 😀 . No to upratovanie Ti nezavidim, nechapem kde sa v Tebe berie este tolko energie, ze si tak dlho do noci hore 😝 😕 .

vieruna
14. aug 2009

Ahojte
Janka nas Misko aj s Jankom mali take iste ale ked mali asi tri mesiace. Okolo druhej, pol tretej sa zobudili a cca 2 hodiny boli hore. Zo zaciatku som ich tiez cicikala, mojkala, nosila, budila muza ked sa im to prihodilo naraz a oni len plakali a my sme nevedeli co. Potom sa z nicoho nic vypli a spali dalej. Ja som musela cez den ficat s Andrejkom, cize taky treti den som uz nevladala, nechala som ich v postielkach, zapla uuuuuuplne slabunke svetlo a boli spokojni. Asi za tyzden ich to preslo. Neskusis mu dat nejaku oblubenu hracku do postielky, alebo take daco?
Inac nas Janci sa rozhodol, ze vracaciek nebolo dost, tak si dal vcera repete ☹ Do pol noci som tu s nim operovala. A potom o stvrtej sa rozhodol, ze by si dal mlieko. To som mu nedala, tak do piatej hulakal. A cim viac som sa ho snazila utisit, tym viac hucal. Tak som ho nechala tak, modlila som sa nech nezobudi zvysok domu a za chvilu bolo ticho 😖 Dnes pijem kavu z kybla 😀

jankabambulka
14. aug 2009

vierunka - skúsila fakt asi všetko. od čajíka, liekov, masírovania bruška, mojkania... a až po hračky. ani v našej posteli nechcel a vreští. ☹ dokonca on zbožňuje dudku a aj tpú vyhadzuje keď sa mu ju snažím dať o rúčky alebo pusinky. 😔 to je des.. hovorím,kto nezažil -by neveril.. dnes ale v noci som mala chuť mu už capnúť alebo ho vyhrešiť. 😠 ale čo by človek s tým vyriešil?? nič! neviem čo mu je ,prečo ričí.. a to capnutie po zadku by tiež nič neriešilo, za jedno nevedel by čo to znamená a chúďa čo ono. ono sa len báni niečomu.. ale ja mám už niekedy v noci nań taký vztek, ale nezmôžem nič, len ďalej skôšať hladkať, mojkať a stále robiť to isté dookola len aby sa utíšil.. i ke´d vopred viem , že to bude bezúspešné, ale keby som nič nerobila asi by som si to vyčítala.
pravdou ale je , že sa pohrávam z myšlienkou , že teraz v noci si ho nevšímať, neskákať mu okolo riťky ako sa hovorí a možno keď to urobím tak zo dve noci /to aj chlap ked sa nevyspí tak cez deŃ môže dohnať-veď je doma/ a čo by to spravilo. len aby som ešte niečo viac nedodžubala ako je... 😖
presne ako LENKA píše- aj ja som veľa krá skonštatovala , že deti by sa mali rodiť maminkám asi len do 30-tky 😀
od malička neche spávať ale tieto dni sú des.
dnes v noci si hovorím, nehc ťa boh chráni ak nebudeš mať asPoň ďasenko napuchnuté-akože zúbky !! a predstavte si NIČ !! on jednoducho ani tie zuby nechce vytlačiť von. sakriš, všetky deti aj podstartne menšie od neho majú aspoň pár zúbkov teda stoličku a naši?? NIČ

grmitko
autor
14. aug 2009

ahojte, tak ja uz balim 😀 😀 sice mam este len polovicu, ale tak do vecera snad vsetko pobalim, rano chceme vyrazit skoro, lebo ak bude taky hic ako dnes, tak v aute zhorime 😒

janulik, drzim paste aby Misenko lepsie spaval, skus mu vecer fakt dat panadol a uvidis ci to zaberie 🙂

womenne
14. aug 2009

hellou my sm epred chvilou prišli z Dinoparku,a za chvilu padime na plavaren teda ak sa mi podari prehovorit tatika. 😅 segra mi vari obed joj je mi hej 😀 dnes su halušky 😅

Janai naš Niko mal obdobie kedy v noci nespal 3 hodiny,sice neplakal len ležkal ale niekedy veru vyvadzal,zmenila som mu polohu postielky a upravilo sa mu to.Predtym spaval snami ale už spinka sam.Do IP i ešte niečoporadim 😉

adrolka
14. aug 2009

caute, ja len rýchlo, lebo idem kúpať za chvíľu...
janka, podľa mňa sú aj zuby..práve, že sa mu ťažko prerezávajú, to ho môže ničiť...no ale nezávidím ti, ja mám už veľmi slabé nervy...
a ešte, ak potrebujete doplňať železo a nedávaš maltofer, určite dávaj každý deň do jedla cviklu- my sme im spravili takú kúru ked boli menšie a zabralo, v cvikle je veľmi veľa železa 😉 my sme im to dávali napr. aj ako olovrant zmixované s jablkovým pretlakom- ešte aj mne to chutilo- a to mňa by ste mohli s cviklou vyhnať zo sveta, tak ju neznášam!!!!

jankabambulka
14. aug 2009

kuknite mišo v okuliaroch. najmenšie čo sme tu na okolí zohnali a aj tak sú mu veľké. potom zmažem, nech niekto nemá radosť aj z toho , že nosí okulky

womenne
14. aug 2009

adrol s tou cviklou maš pravdu aj našim zabrala mama robi perfišnu tak ma nabalila,aj teraz po sestre poslala,je o lepšie ako tabletky.

ja som dostala upratovaciu horučku bo tata nechcel na kupk tak ma nasral 🙄 taksom vyupratovala všechno 😅

grmitko
autor
14. aug 2009

dani prid aj ku nam 🙂 😀 😉 ja tu mam strasny bordel a my skoro rano odchadzame, pojdeme na dovcu a doma bordel ako hrom 😀 😀 ale vsak to nikto neuvidi 😝 🙂 nestiham akosi, veci mam uz v aaute nachystane

womenne
14. aug 2009

noo bežim 🙂 alebo nechaj kluče pod rohožkou a ja pridem 😀 pod na skype 😉