Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrinb
6. júl 2010

@jarka82 no veru, tazke si to mala...necudujem sa, ze si prisla o mliecko

bombula
6. júl 2010

@jarka82 uf, no su take situacie pri malych bejby ked je to fakt na hrane.co sa refluxu tyka, hocikedy v noci sme skakali k postielke pri nejakych divnych zvukoch (manzel mal taku mini baterku po ruke a hned sme si zasvietili na miesto cinu🙂, ale aspon trochu na ukludnenie nam bolo ze mame instalovane baby monitory angel care, som velmi stastna ze sme do nich investovali, bez toho by som asi kludne nespala. keby som vedela ako skvele ucinkuje nutriton v mlieku, pouzivam ho ihned, ziadne zapchy z neho nemaju. skoda tych stresovych prvych tyzdnov.. tak pri druhom uz budem vediet...🙂)

jarka82
6. júl 2010

@bombula ved to presne aj nam najprv dali mlieko na reflux potom zase ten prasok a az nakoniec dali ten nutriton 🙂 mohli hned to dat vyskusat 😠 ako by to nestacilo ako 5 mesacna amelka prekonala silny zapal obliciek dodnes nevieme s coho 😕 takze sme pobudli v nemocnici to bol tiez masaker teploty 40 modra triaska a oni jej podavali paracetamol 😠 2 dni kym som neurobila cirkus naco cakaju nech jej teda nasadia nejake antibiotika a potom nas prepustali z nemocky z 39.5 teplotou. Najhorsie je ked su vsetky 3 deti chore to sa idem zbaznit 😅 No snad uz bude lepsie ked uz su vecsie dufam. 🙂 Ved clovek sa uci sam ale zasa ked to je dobre jednemu nemusi byt dobre druhemu dietatu. Tak ja ti uz teraz druzim palce aby ked budete mat druhe teda tretie 😀 nech ziaden reflux nema!

juliagregor
6. júl 2010

ale ste si teda užili 😢 , reflux je riadna potvora...
my sme boli chorí až ked nastupil Maťo do škôlky a stačilo mi....a nie ešte také malinké choručké...

murkaa
6. júl 2010

@katrinb zrovna som sa tu chcela pytat na nočný harmonogram. Taky podobny mame aj my. Zaspia cca 7,30-8,00 a spia do 24-1 hod. A potom sa budia okolo tretej, o piatej a najnovšie o 5,45 vyspatí. Ja v noci nebudim toho druheho-spiaceho na jedenie. Stale dufam, že snad prespi dlhšie a možno až do rána. Takže od polnoci je každý 2x hore na striedačku, tak do 6-tej to pre mna znamená 4x vstať zobrať z postielky, nakrmiť a 4x vstať a vrátiť do postielky. Totižto každy spí vo svojej. Sú už tak naučený a ja tiež. Ak zaspím pri krmení, tak potom sa zľaknem ked najdem niektoré dieťa pri mne, že som ho mohla prilahnúť. Proste nezvyk.
Ja tiež nechavam detičky pestovať - ved ja ich tolko nemožem (niekedy mi to je luto). A napriek tomu ma Daliborko zrakovo vyhľadava a ked ma nezbadá tak rev. Inač sa pekne vyškiera.

smejkaa
6. júl 2010

Ahojte. Prepacte, ze sa vam tu vkradnem. Chcem sa spytat, neviete mi odporucit nejaky kocik, nieco podobne ako buginu. Nemusi to mat polohovanie, nanoznik, madlo, nic proste, uplne ejdnoduche nieco, iba na rychly prevoz napr. z auta zo sedaciek a tak. Mame peg perego duette, sme s nim velmi spokojny, cize nejaky super golfac neriesime, iba nieco co sa posklada na uplne malinke, nieco jednoduche, napr, ked potrebujeme ist na navstevu (t.j preniest deti z auta na nejake poschodie v panelaku) a navteva nema prispoosbeny vytah pre dvojicky. 🙂 Dakujem.

juliagregor
6. júl 2010

@fefferonka Paťkovi všetko najlepšie k meninkám 😉
dcérke je už lepšie?

mariett
6. júl 2010

@juliagregor no neviem ako to bude dalej,ved sa uvidí,máme aj športový kočík tak budeme sa vozit v tom

juliagregor
7. júl 2010

@mariett to som nemyslela, ale ako máš vymyslené nosenie detí z bytu, do výťahu sa ti šporťáčik zmestí..
ja mám nurse pareo golfáčik, ako na dlhé vozenie a zlý teren to vôbec nie je...ale zmestí sa do malého výťahu, ked sa trošičku zloží...a to platí asi aj pre všetky golfiny, dajú s trošku zužiť a tak vojsť...a to je odpoved aj pre
@smejkaa rozmýšľaľa som dlho ako ti odpovedať, nevidím ako sú veľké deti, ale neviem si predstaviť aby ste ich vynášali v kočíku, možno tandem by ste vyniesli skôr, myslím tým, že sa nezmestíte vedľa seba na schodisko...a aký malý kočík, asi hocijaký, ak ho chceš len takýto učel a teraz nepoznám žiadny kočík bez polohovania, máloktorý má madlo, najľahší je peg pergo aria twin (mala som) ale zase sa nedá zložiť na dáždnik, ale na plocho....asi som ti nepomohla ...a prečo by si rušila, ved toto je forum pre všetky dvojmaminky a všetky ste vítané 😉 jazdené golfiny kupiš od 50 Eur, ale nekupuj moc jazdené, lebo sa ozaj nadrieš ....

juliagregor
7. júl 2010

všimli ste si..
http://tvnoviny.sk/spravy/domace/posta-bude-cho...
mám tam palony, ktoré nepoužívam tak to poposielam

smejkaa
7. júl 2010

@juliagregor Dakujem za odpoved. No my mame vytah super, dva uzke ale dlhe nakladne vytahy, cize nase peg perego za sebou je uplne vynikajuce. A som snim spokojna aj preto, ze vojdem do vsetkych dveri a ma volant cize sa obratim aj v malom obchodiku bez problemov. Ten by som nevymenila za nic. 🙂 A ten jednoduchy golfac by som xcela ozaj iba na obcas ako prenasadlo, deti budu mat skoro rok, cize to polohovanie je bezpredmetne, pekne uz sedia. Ale kde kupujete tie golface? Ja som pozerala netove obchody a som videla najlacnejsi za 120 eur. :( Dakujem.

juliagregor
7. júl 2010

@smejkaa ja mám za 139 Eur z obchodu Pre deti na nete sú okolo 170 Eur, majú v akcii, žiadny zázrak to neni ale na presúvanie a odvoz vecí stačí...

juliagregor
7. júl 2010

@smejkaa daj si na mimibazar inzerát, že kupiš golfiny a niekto sa ti ozve, ak nechceš nové...

smejkaa
7. júl 2010

Aha dakujem za odpoved. Skusim. Popozeram aj inzeraty, ci nahodou. 🙂

jarka82
7. júl 2010

Ahojte vidim ze tu riesite golfiny. Ja som si tiez jeden vyhliadla za 220 ale ten ma aj fusaky. Hodim link. Ale ja neviem zatial mame este stale bumbleride ale chcem tieto golfky ale ked oni vyzeraju byt take male,uzke pre deticky ale neviem na zivo som ich nevidela len cez net. Tak vaham.
Maminky co uz mate vecsie dvojicky ako ste zvladli prechadzu vonku popri kociari? Lepsie opytane ako naucit deti ist rovnakym smerom 😀 Lebo nase ked sme na dvore je to ok ale ak vyjdeme za branu su ako utrhnute z retaze 😀 kazda uteka inym smerom uz mame kupene aj voditka take tasticky . To sme mali aj pri malom ale to bolo predsa ine jedno dieta. Dakujem 😉

katrinb
7. júl 2010

@murkaa - ak keby smo citala moju noc. Ked zaspim pri kjeni, tiez sa prelaknem potom, aby som malu nepirlahla. Ale v posledne dni sa snazim nezaspat.....aby som nemala dvojnasobne budenie. Predsa len je to neskutocne sekany spanok....a potom sa citim ako vysusena slivka.....nevyspata 😉 Ono je to kazdu noc predsa len ine, ale teraz posledne 2 noci sa baby budia spolu.....zase aj to nie je velmi dobre, lebo to kym nakojim jednu.....druha sa zobudi o 5 min a chce papat a hned. Tak placka, mrnci, muz musi vstat a dat cumlik alebo ju zobrat k nam. Dnes tak vstal 2 x....a rano na na pozeral, ze boze, aky som nevyspaty. A to podotykam, ihned zaspal, ako jej dal cumlik. Ziadne cakanie, kym sa nakoji....no muzi.... A co sa tyka zaspavania...ak spanie predvecerom spia sdo takej stvrtej - piatej...potom mi nevydrzia do pol osmej ci osmej. Uz o siestej musia byt umyte, napapane a spinkaju.....a potom sa logicky budia skor....neviem ich nacit vydrzat, alebo aby si schrupli hoc na pol hodky, pootm sa umyli a napapali a o osmej spali 😉 Ale nie, to sa smejem....prisposobujeme sa ich chceniu....a ja uz viem, ze ked vstanu, potom musia cca o 1,5 hod, opat spinkat, inak su mrzute....a Vivien mi ani nevie potom zaspat....to sa nam nejako pokaslalo, ked sme dosli domov od rodicov. Vonku som ju uz 2 dni musela zobrat z kocika von a zaspala na rukach....iank straaaasny randal robila a Adelka tympadom nemohla zaspat. No len dufam, ze sa to opat zmeni....
Lebo na nic mi je mat dvoj kocik a jednu babau na rukach.....Esteze ta druha zatial neplace a nechce spat pri mne.....Ale snazim sa opat vyhoviet....nie hned pri zaamrnkani, ale ked uz je ozajstnyplac aj so slzickami...tak to ju beriem na ruky. Co ine mi zostava?

bombula
7. júl 2010

@katrinb no myslim presne od 5teho mesiaca sme postielky oddelili do separatnych izieb, jeden zaplakal zo spanku a druhy sa kolegialne hned bezdovodne pridal, a tak sme namiesto jedneho riesili dvoch.ale uz je to ok a tak rozmyslame ze zase budu spolu.

katrinb
7. júl 2010

@bombula my to nechceme takto riesit...proste nech si na seba zvyknu, aj ked zaplacu....aj na urok zobudenia..aspon zatial. mame sice detsku izbu, ale do nej pojdu neskor a obe naraz.... Ale dik za radu...

juliagregor
7. júl 2010

@jarka82 daj link a napíšem ti či ich poznám, ale ak ich nutne nepotrebuješ, (do lietadla, na dovču) tak ich nekupuj, bumbrle je dobrý kočík a malé kolečká sú malé kolečká, fyziku neoblbenš nijako ....mne sa terza chalani chcú voziť, naprv som im "lámala"nožičky, aby si sadli a teraz sa vyvážajú ako pávy a ani bohovy chodiť a ľutujem, že som nekupila ten Hauck 😠

bombula
7. júl 2010

@katrinb ojoj ani my sme nechceli, ani pomysliet!🙂 oni spinkaju pekne celu noc ale obcas zo spanku spustil jeden sirenu, zobudil druheho a kedze som nechcela aby manzel zaspal niekde za volantom (a ma dost zodpovednu robotu kde si nemoze dovolit zavahanie) do prace tak sme to takto urobili. vlastne bolo to vtedy ked mali nachladli, budili sa v noci koli plnym nosom, vtedy sme to uskutocnili a prisli sme na to ze nam to super vyhovuje, , navyse sa naucili kazdy sam zaspavat vo svojej postielke co bolo na nezaplatenie! do vtedy to bolo na slakentrafen. ale kazdy si najde svoj system, zalezi na tom ako su izby atd. atd. co to som precitala nejake knihy o dvojkach, tak sa mi miestami vynaraju odtial nejake napady, a to bol jeden z nich. tiez by som to nikdy nepripustila ak by nedoslo k tej nadche no a potom uz vies... pri dvojkach si to ziada improvizaciu, co sa najprv zda ako nepripustne sa neskor moze stat realitou... ale to zachadzam dopredu, nalistujem si ta az budete mat viac mesiacov, teraz ste este malinki🙂

jarka82
7. júl 2010

@juliagregor zachvilu ti hodim link nutne ich nepotrebujem no ja som s bumbleride max spojna ale je obrosky ak sa zlozi a ked dame do kufra a ideme nakupovat tak je to hruza a to mame combi 😀

juliagregor
7. júl 2010

@jarka82 chápem 😉

katrinb
7. júl 2010

@bombula no co bude o par mesiacov neviem ani ja...ani to vediet nemozem. Budem to riesit postupne, podla situacie, ktora nastane.

jarka82
7. júl 2010

@juliagregor http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-COSATTO-YOU-2-S... teraz maju tam tento ale ja som si vyhliadla tuto istu znacku akurat pistaciovo zeleny a na 2 fusakoh je v celosti krokodil na jednom hlava a na druhom telo ale terat ho tam neni musim zasa vyckat. Ja som mala predtym jane ale po par mesiacoch som ho predala. 🙂 a skoda ze som tento bumbleride nemala hned od zaciatku.

juliagregor
7. júl 2010

@jarka82 cosattkami nič nepokazíš, nemala som ich, tak info len sprostredkovane....dobré, kvalitné golfinky, dobré materiály, vychytané všelijaké mušky...a také vychytávky, ktoré potešia, poobede sa stretnem s jednou maminkou, ktorá ich mala tak ti napíšem do IP a tak isto aj Mac Laren, mne sa veľmi páčil Silver Cross
videla som, že si mala Jane v albume, ja som ho chcela, len ako šporťák, teraz pre deti ale sa nevytočím vo vchode, má kolesá na ložiskách a ide veľmi ľahko...ale to vieš, len tie vaničky su malinké pre mimi

juliagregor
7. júl 2010

http://maclaren.sk/?techno-xt-twin,26
veľmi dobré golfiny, drahšie, ale dajú sa zohnať aj lacnejšie, bol veľký rozruch okolo nich lebo nejakému dieťaťu v Amerike pri skladané odvacklo končeky brušiek na prštekoch...na Soi ke som našla aj vyjadrenie k tomu, čiže zase sú bezpečné, majú nejako inak robené kolieska a tak idú vraj ľahšie....neskúsila som neviem...

jarka82
7. júl 2010

@juliagregor no jasom mala tie s autosedackami praveze mne nevyhovoval ako sportak tam fakt len vecsie deticky a to jedno moze byt len v polosede a druhe lezat no to mi jedno na tom vadilo ale inak parada bola to ze striesku si vedela sper stiahnut dole 🙂 a poto podla mna je lepsi vedla seba nech sa vidia,drzia za ruky a kradnu si veci z ruk 😀 a dakujem za info 😉

juliagregor
7. júl 2010

@jarka82 ano máš pravdu, ja som ho chcela od jari do druhej jari, od jesene zase Maťko pojde do škôlky a nechce sa mi za sebouráno vliecť tri urevané deti, preto som ešte riešila kočík, Maťko mi od 17 mesiacov v kočári nesedel

juliagregor
7. júl 2010

@katrinb Katka k dnešnému výročiu Ti prajem veľa lásky, porozumenia, aby ste sa stále ľubili a navzájom podporovali 😉 🙂

matelko1
7. júl 2010

ahojte 🙂
tak dnes sme boli s chlapcami v poradni a na preockovani.chudatka tak plakali po injekcii,dr utisila jedneho , potom druheho a znova druha inj a plac,ale potom obaja prestali a smiali sa.uz to maju za sebou.teraz bubaju.dala som im po pol cipku do dupky preistotu.
no a vaha:Alex ma 7300g a Maxim 6930g.

@juliagregor ano chlapcom chutila mrkvicka.novu mamu a ja mam kupeny casopis,ale ste som sa k nemu nedostala 😀
dnes my chlapci vybubali celu noc a zobudili sa rano o 5:30.vecer uz o osmej boli v postielkach.zaspavaju sami.