Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
1. sep 2010

ahojky babulky 🙂 som sa tu sice dlhsie neukazala, lebo mi nasi drobci davaju riadne zabrat v poslednej dobe a uz som bola taka vystavena, ze som padala na hubu..minulu noc spal manzelik s drobcami prvykrat sam a ja som sla do vedlajsej izby sa prvykrat vyspat. Mozno to tu vyznie ze som sebecka, no ja som uz fakt nevladala a aj ta jedna noc mi prospela..tiez sme to planovali uz dlhsie a vzdy som to vzdala a napokon som spala s drobcami, lebo mi bolo luto ze budem vo vedlajsej izbe od nich, aj vcera som si tlkla potom hlavu ze co som to vymyslela no napokon to muzik zvladol bravurne, a ja nemam vycitky svedomia, lebo drobci boli spokojni 🙂 a mamina konecne vyspata 😵 a tato hrdi ze to zvladol 😵
nasi su mrzuti lebo im idu zuby, v noci sa casto prehadzuju a budia a cez den im uz tak nechuti papat a pri papani zacali plakavat 😒
este ze sme dostali hojdacku, tak im ju zavesim na zarubnu a hojdaju sa, aspon tak sa zabavia a neplacu..

@juliagregor vy uz mate plne dva rocky, gratulujem dodatocne 🙂ako to rychlo uteka..vidim ze ta caka este diplomka 😕kde ty na to beries energiu , ta veru obdivujem 😵
@matelko1 preco musite cvicit vojtovku?
@katrinb nasim tiez samotna mrkvicka nechutila, lebo som im na odporucanie dokiny kupovala staru ale miluju mladu mrkvicku zo zahrady v kombonacii s jablckom, alebo so zemiacikom, a teraz aj s maskom 🙂

juliagregor
1. sep 2010

@julietka ahoj 🙂 , vôbec nemaj výčitky svedomia, aj ty si potrebuješ oddýchnuť 😉
a ja som unavená ako kôň .... 😖

katrinb
1. sep 2010

@julietka no to verim....zajtra varim zemiacik. Tak uvidime. Ale nebojim sa toho, ze im nebude chutit...ved ak aj nahodou nie, budem varit ine papanicko a potom sa k tomu vratim. Ved nie sme prve ani posledne...co prikrmujeme....tak ci tak si raz zvyknu na papanie

janulqa07
2. sep 2010

prajem pekny dnik
ja mam Matusa v skolke a som nervozna kedy uz pride, prvy den a ja to prezivam 🙂 u nas je neskutocna zima, neviem co obliekat detom, ja sa mrznem
dnes su proti mne, revu na striedacku, jedneho uspim druha vstava 😒 mohli by aspon raz spat a jest v rovnaku hodinu

murkaa
2. sep 2010

@janulqa07 ja som minulý rok doma prvý den škôlky preplakala. No to sme boli ešte sami, teraz sa Marek veľmi tešil a už sa nevedel dočkať. Nepoteším ťa, ale moje dvojičky nespia ani teraz spolu. a to sa ich stale snažím naučiť. Niekedy idem z toho do vývrtky a niekedy to vzdávam.
Dnes sme boli zasa u ortopéda na nožičky. Danielka už má jadierka vyvinuté, ale Dalibor nie - stále niečo musí u neho byť (dúfam, že len pozadu).
A teraz večer si už Danielka sama sadla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😅

tintin
2. sep 2010

ahojte po dlhom case 🙂 vidim, ze sme viacere co im prvorodene deti dnes boli v skolke 😉 aj nasa Kikina bola, chvalabohu som ju este ked som bola tehu dala do sukromnej skolky od aprila do augusta..tak si mala cas zvyknut, mala som moznost tam spociatku chodit na hodinu s nou aby si zvykla..neviem si predstavit keby som ju z cista jasna teraz supla len tak do skolky..co by robila. takto to zvladla na 1* 😵

@janulqa07 ja som tu dlho nebola, tak som si ani nestihla vsimnut, kedy si rodila..takze oneskorene GRATULUJEM! dufam, ze porod bol v pohode a uz sa citis dobre

@katrinb jeeej tak uz zacinate s prikrmami! aj Kristinke spociatku mrkvicka nechutila. najviac jej chutila brokolica a cukina..no a teraz to do nej vobec nedostanem

@juliagregor Juli, ucis sa na statnice? a to kedy mate? tfuj tfuj nech ti ucenie ide sikovne 😉

ozaj neviete co je s alienkou? @alienka

nase bambulky sa maju celkom dobre, obe maju teraz nadchu, ale nejako to zvladame. Barborka mi do toho dost kaka..mama tvrdi ze z tej nadchy..dnes som jej dala smectu tak uvidime ci pomoze. v noci sa budia tak 3 x, ale nastastie hned po papani zaspia.
majte sa krasne

katrinb
2. sep 2010

@tintin hihi....dnes sme mali aj zemiacik...no tvarili sa ako keby otravu som im dala...ale papali....stale viac a viac to do nich ide...A super, ze babiky sa maju tak fajn......vyboztekuj ich za mna

a par aktualnych fotiek

juliagregor
2. sep 2010

@tintin neučím 😀 😝 , stačí týždeň pred 😝

@katrinb ste nádherné 🙂 🙂 🙂 , nám samotný zemiak nechutil a vlastne nič jednozložkové, zmiešaj a uvidíš 😉

janulqa07
3. sep 2010

@tintin dakujem 😵 porod celkom v pohode, rana sem tam boli ale normalka
rastiete ako z vody su zlatucke, Kristinka to musela zvladnut, ved je starsia setricka, ide im prikladom......... neziarli?

katrinb
3. sep 2010

@juliagregor ano budem miesat.....dam potom vediert, ako im chutilo

tintin
3. sep 2010

@janulqa07 Jani, vies co..neviem ako to preziva cele tvoj Matusko, ale nasa Kiki mala take fazy..napjrv sestricky uspesne ignorovala..potom sa chcela hrat so vsetkym co mali sestricky a bola dost hlucna a fakt vtedy dost ziarlila..ale sestricky lubi..hladka ich, bozkava..len vtedy sa jej asi v hlavicke spracovavalo, ze uz mamina a ocino sa budu venovat aj sestrickam a nie len jej..ale uz je to lepsie...len stale jej nevieme vysvetlit, nech nevykrikuje ked spia 🙄
a rana sa coskoro zahoji, ja som rodila normalne ale kamoska mi vravela, ze uz ranu vobec neciti. Musim ale cvicit, bo mam dost velku diastazu brusnych svalov, uplne mi odisli priame brusne svaly, ako som mala pocas tehu take velke brusisko.

@katrinb hej Kati, treba miesat. ja som prosim pekne musela miesat Hiipky s mojimi zeleninkami, len tak to malej chutilo.

@juliagregor Juli, tak daj potom vediet ako si dopadla.

janulqa07
3. sep 2010

@tintin Matus ziarlil ale teraz mu strasne chybaju, vcera zo skolky bezal hned k nim 😀 hluk je u nas bezny deti sa zvykli, on ich rad hladka a pusinkuje a rozprava sa s nimi, musim davat pozor na neho
po prvom cisarskom to nebolo ako teraz aj brucho ma boli ... svaly...
Kristinka ich nemala namiesto babik? 🙂

katrinb
3. sep 2010

@tintin
@juliagregor a to nevadi, ze nebudem im davat 3 dni len zemiacik? Ale na treti den uz zmiesam s mrkvickou? A potom po 3 dnoch uz s niecim inym...tak?

juliagregor
3. sep 2010

@katrinb nevadí...

katrinb
3. sep 2010

@juliagregor ja totoiz chchem vsetko urobit co najlepsie......hmmm....preto sa tak sprosto pytam. Ale ved radsej sa opytam, akoby som robila blbosti, no nie? V tomto nie som este doma.... 🙂 Dik za radu

tintin
3. sep 2010

nie nevadi...mrkva, zemiak, cukina..to skor tie 3 dni treba dodrzat pri nejakych moznych alergenoch. inac ja som minule pozerala damsky magazin a bola tam Dr. Vicianova - pise tusim do Dieta-ta alebo Mama a ja a hovorila tam o prvych prikrmoch. stv to ma urcite vo videoarchive, ked to najdem tak ti napisem presne kedy to bolo. no a ona tam vravela, ze ako jeden z prvych prikrmov by malo byt maso 😨 co ma dost prekvapilo a taktiez nieco hovorila o rozkoch a teda lepku - ze na konci 6 mesiaca sa ma detom podat kusok rozka alebo krupica do polievocky..na prevenciu celiakie. skusim o tom viac pohladat a dam vediet.

@janulqa07 hej Jani, ona ich ma ako svoje babatka. aj sa zacala viac hrat ..akoze ma babatko a treba ho dat buvat a ze place, treba mu dat papat. dokonca sme sa nasmiali na tom minule, ze normalne akoze kojila 😀

mima595
3. sep 2010

ahojte, ono sa toho dost pomenilo v prikrmoch pred tym, co sa radilo pred 3. rokmi - ja som si tiež vela veci musela nastudovat nanovo
@katrinb - urcite im už možes zmiesat mrkvicku so zemiacikom - ono sa to robi tak - najprv mrkvu - ak tu toleruje dobre, pridas k nej zemiak - kedže mrkvu už toleruju, tak ak sa nieco stane, tak je to zo zemiacika... ak tam nieje problem, pridas po 3 dnoch napr. cuketu - znova... ak vznikne problem, tak to bude z cukety, lebo tu si pridala ako novu.... a tak postupne a postupne...

ad maso - tiež som bola prekvapena, ale ma sa zacat davat už do 10 dni od zacatia prikrmov - kvoli zelezu, aby dieta nebolo anemicke....

ad lepok... zacina sa skor, už aj okolo 7. mesiace, najlepsie este pocas dojcenia... podla najnovsich vyskumov, ak sa zacina s lepkom pocas dojcenia, tak dieta ma este ochranu z materskeho mlieka a skor sa vysporiada s lepkom...

tolko v skratke.... mudre okienko 😀 😀
a co ma najviac zarazilo... pri dvojkach bola Activia "povinna" na zaciatku... teraz vraj sa neodporuca detom do 3 rokov... takže babo rad 😉

juliagregor
3. sep 2010

@katrinb @tintin vôbec sa blbo nepýtaš, je tak veľa informácií a navzájom si protirečia ☹ , dr. vicianovú ja nemusím...
o tom skoršom pridávaním lepku do potravy som tiež čítala, vraj je lepšie skôr, kým je dieťa kojené...ja som začala dávať po 10 mesiaci...kamoška skôr, ako jej dr. radila a malý mal veľké problémy s bruškom, lepok je sviňa, ked má dieťa nábeh na celiakiu, tak mu zalepí črevká a môže skončiť až v nemocke, tak u mňa nie....
ked má byť alergická reakcia, prejaví sa hned a netreba čakať 3 dni, s petržlenom treba pomaly...ale dvojzložkové príkrmy sú v podode...teda to je môj názor ...
ja som im hned dávala viaczložkové, lepšie im to chutilo ....
pri príkrmoch som vždy bola nervozna, ale to rýchlo prešlo, reakcia na potravu je zväčša do 8 hodín...
chalani jedli pol roka to isté, ale vôbec im to nevadilo...zemiak, mrkva, cukyňa, brokolica, petržlen....a furt dokola...
mäso som dala, ked papali zeleninu asi 3 týždne, ked si žaludok zvykol na tuhšiu stravu a hlavne oni si zvykli kakať tuhšiu stolicu a mali každý deň mäaso a raz do týždňa namiesto mäso uvarený žltok....
každá mamina si to rieši inak, niektorá sa ponáhla, niektorá nie...
nájdeš si svoje a hlavne, čo deťom chutí a ty sa s tým ztotožníš....

juliagregor
3. sep 2010

@mima595 "múdre okienko" 🙂

katrinb
3. sep 2010

@mima595
@juliagregor dakujem krasne...ja som o tom vsetkom pocula...o tom mase, mam precitane miliony stranok..-.amm aj vycucy urobene...ja som taka systematicka....musim mat veci aj na papiery....keby nieco. Ale chcela som vediet hlavne vase maminkovske nazory. KUJEM
@tintin

alienka73
3. sep 2010

Ahojte
@tinitn, aj nas maly" kojil" svojho maca aj ho par krat ukladal spinkat aj zirafku, je to zlate 🙂 Ale inac si deticky velmi nevsima.A mame za sebou prve dva dni v skolke. NO dufam, ze bduuci tyzden uz bude lepsi. Poplakali sme si vsetci, ale v podstate sa mu aj pacilo.

@juliagregor na teba mam otazku ohladom susicky. Som z nej na nervy, lepsie povedane z toho ze tristvrtina nasich veci ma na etikete ze sa nesmie dat do susicky 😲 . Ako je to u teba? Najviac veci ktore sa tam daju dat mam z dvojickovych ale ostatne veci ako napr teplaciky ktore mi teraz treba aj do skolky tam nesmu ist a podobne.Jedno tielko sa moze , druhe nie a s trickami to iste.Mam chut ju vratit. 😒

Nase kocky su zlate ale zacali este menej papkat ako predtym tak dufam, ze sa to da do normalu. Dnes sme boli na poradni tak im dr dala zobrat aj krv na zelezo ale nastastie maju super hodnoty tak sa tesim.Teraz citam ze u tintin tiez dost kakate, aj u nas je to tak. Hlavne Kristinka vcera kakala trikrat vzdy po jedeni alebo pocas a dnes dvakrat a ja som sa na to zabudla opytat v poradni ci je to o.k. Trosku teraz aj kychaju mozu byt nachladene? Ale inak im nic nie je.

@katrinb, vidim ze uz prikrmujete tak drzim palce 🙂 . Nech dievcatkach chuti. 🙂 A male su zlatuckeeeee!
A @juliagregor tebe drzim palce v skole 😉 .

alienka73
3. sep 2010

@katrinb vsetko najlepsie dievcatkam k 6mesiacikom! 😉

juliagregor
3. sep 2010

@alienka73 ja dávam všetko....zatiaľ som vyhodila len mužove ponožky, guma nevydržala.. 😝 .Adka ono chvíľu trvá, kým si zvykneš...ja tam dávam ozaj všetko, ale dávam vždy na nižšie sušenie )(teplotu, doplnkový program, používam program do skrine a doplnkový k tomu, jemné sušenie)....
musíš si zvyknúť len nato, že nemôžeš dať sušiť froté uterák naraz s tenkým bodičkom...

juliagregor
3. sep 2010

@alienka73 ako vyberiem prádlo z pračky, tak ho potom po jednom hádžem do sušičky, ked je veľký rozdiel v materiáloch a hrubke, tak si to rozdelím...dávam všetko, ponožky, pančušky, slipky....komplet
len huňaté a flaušové veci som dávala uplne na iný program na veľmi jemné sušenie...alebo som to zavesila a vešiak som dala pri sušičku, ona zospodku fuka teplý vzduch, tak som sušila aj dnu aj vonku...
neboj sa 😉 , je to veľký pomocník...

alienka73
3. sep 2010

@juliagregor, ono ja som skusala dat tam aj to co sa nema, napr bavlnene veci, ponozky a pod. tak ponozticky deticiek sa mi zrazili ale nevadi no tie veci co tam nemali ist sa mi nevysusili ostali vlhke ☹ . Tak aj tak skoncili na susiaku . Este mam problem aj odhadnut kolko je to 3kg pradla napr. lebo mam pocit ze ked dam vela pradla tak to ostane dost vlhke. Ale skusim nabuduce dat vsetko a uvidime. Zase ked sa minule maly popisal do postele, tak vecer mal uz plachtu naspat na posteli, vypratu a vysusenu takze pomocnik je to urcite 🙂 .

juliagregor
3. sep 2010

@alienka73 tam je čidlo, kt. hľadá najmokrejšiu bielizeň a podľa toho suší, niekedy ju rune ešte nechám dosušiť, tak na 10 minút, tá zostatková vlkosť by mala byť taká, ked to prádlo rozprestrie a ožehíš rukou, aby sa krásne vystrelo...skús aj trošku vlhkú bielizeň zložiť...nepoužívam program na nosenie, lebo vtedy je to ozaj suché ale aj pokrčené...

juliagregor
3. sep 2010

@alienka73 3 kg je polovica koša na prádlo (taký klasika), 6 kilov je tolko, ked to vyvešiaš, tak jeden sušiak je málo ...ty máš teraz stále veľmi jemné veci a ako si písala tie detské ponožky to nezvládli, ale ked budete trošku väčší, bude to iné...

katrinb
4. sep 2010

@alienka73 cmuky dakujeme

matelko1
4. sep 2010

ahojte,prajem pekny den 🙂
no neslo mi vcera nastartovat internet.neviem co sa dialo.

@slnecnica12 my necvicime vojtovku,cvicime na fit lopte,potom ich trosku masiruje.zo zaciatku ich natahovala,cvicila,ale vobec pri tom neplakali,usmievali sa.a vojtovka sa ako cvici.

juliagregor
4. sep 2010

@slnecnica12 @matelko1 vojtovka sa cvičí tak, že dieťa sa drží v určitej polohe a na jeho tele sa stláčajú body , jeden alebo viac naraz, a dieťa pri tom robí pohyby, ktoré by normálne nerobilo ale takto ich musí robiť...trochu jednoducho som to napísala, ale snád ste ma pochopili...ja som cvičila s Ajkom od 3 do 6 mesiaca....veľmi plakal, mali sme 4 alebo 5 cvikov...on neplakal preto, že by ho to bolelo, ale preto, že som ho držala v pevnej polohe a jemu sa to nepáčilo...
manžel sa na to nemohol pozerať...ale bolo to na ňom hned vidieť a bol ovela lepšie motoricky ako šimon