Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
7. sep 2010

@matelko1 normálny materiál v kočíku je šmykľavý, a tie podložky splnia to, že deti v nich lepšie sedia, nešmýkajú sa tak a sú prateľné...ja som to videla na českom MMb a boi veľmi pekné...ja som dávala pod deti deku, ae potom sa mi nedali priputať, lebo tam neboli dierky na pásy

matelko1
7. sep 2010

@juliagregor a kde sa mam na to pozriet...kto to sije....nemam moc casu sa kukat a bletkat po nete.
to by bolo super....lebo ja som uz aj rozmyslala,ze kupim golfac len na take vybehnutie do mesta a paci sa mi ta novinka cosatto.ja viem,ze golface sa tazko manipuluju,ale tam sa to da aspon polohovat do lahu,ale ten jane by som nepredala,lebo som s nim velmi spokojna.

juliagregor
7. sep 2010

a cosattky idú do lahu?

matelko1
7. sep 2010

@juliagregor ano idu do lahu.a paci sa mi ta novinka s tym krokodilom.vyzera dobre.ale to fakt len na take vybehnutie ked ideme s mm do popradu na nakup atd.jane zabera vela miesta v aute.aj na oravu ku svagrovi chceme ist a bez kocika to nejde.

juliagregor
7. sep 2010
juliagregor
7. sep 2010

@julietka juli ale ste krásni 🙂 🙂 🙂
to vieš, že je u nás veselo, teraz píšem a obidvaja mi sedia na kolenách ....a ako to zvládam? už som si zvykla...nič iné mi nezostáva...to vieš, že mám za sebou pár preplakaných dní a nocí, ked ma chytajú depky... 😒
na nedostatok spánku som si zvykla, stačí mi spať 5-6 hodín...
a tie choroby...no všetky deti musia cez to prejsť...minule som čítala jeden článok, že čím viac sú deti do 6 rokov choré, tým viac budú zdravšie do 60ky...tak som zvedavá 😀 😉
ked som mala len Maťka, tak som s ním každú teplotu veľmi prežívala, teraz som už zvyknutá a snažím sa nepanikáriť, ale ich mojkať, aby cítili, že je dobre 😉

to nočné vstávanie...a neplačú Ti? nesnívajú? mne sa zdá, že čím viac vnímali, tým menej spali 😝

murkaa
7. sep 2010

@julietka, @katrinb, @gajana1 dievčatá u nás je to s jedením skoro tak isto. Večer spia cca do polnoci a potom papame skoro každe 2-3 hodiny (na striedačku). Ak nelahnem o deviatej spať, tak je to bieda. Ale teraz dva dni je to katastrofa aj cez den su hladovy. Papame uz zeleninovy obed, potom sa dopiju mliečkom a popoludní ovocie. Skušala som aj na večer kašu, ale sú po nej smädový. Nesedí im to. Večer im krmim tak, že odpijú MM a potom dopiju 120 ml UM. Viac nie -ak ano vygrcaju. Začala som prikrmovať v 5 a pol mesiaci. Dovtedy nechceli čajík ani vidieť. Vlastne až posledny mesiac som ich naučila. Chcú však len jeden. Taky na bruško. A takisto sme vyskušali mnoooožstvo flaiš. Sadli im až tie antikolikové Dr. Browns. Vôbec sa nemusia nadychovať. Stačí im noštekom dýchať ako z prsníka.

A my ešte nemame žiaden zúbok. 😀
Dnes bolo zle počasie, tak som bola s nimi 3-ma sama, boli ako čerti. Danielka vylieza, prelieza a dolieza. Dalibor chce byť zasa na rukach. A MArek sa hrať. Tak som aspon spravila u Mareka v izbičke poriadok v hračkach. Ale cela večnosť.

jennys
7. sep 2010

Ahoj kočky, my sme dnes mali urevaný deň, malí dosť plakali keď nespali a spať moc nespali, v kočíku sa mi stále budili takže prechádzku som absolvovala dnes tak, že buď reval jeden alebo druhý, alebo obaja naraz a ticho bolo len pár minút. To nepovažujem za oddychovú prechádzku ako som bola zvyknutá pri Lucke ale za stres. Dúfam, že v takýchto prechádzkach nebudú pokračovať lebo to sa mi nebude chcieť s nimi ani von. Teraz všetky deti nám spia tak je tu konečne kľud ,len neviem na ako dlho. Inak sa máme fajn, chlapci rastú už majú cez 3 kg a zajtra ideme do poradne, ďalšie dni ideme behať po doktoroch tak dúfam, že to zvládneme a budeme to mať čo najskôr za sebou.

juliagregor
7. sep 2010

@murkaa ja som nemohla dávať Maťovi na noc kašu, lebo mi ju vyvrátil, bolo mu ťažko, tak som mu ju dávala na olovrant a tak sa mi to osvedčilo...
@jennys tuším máte viaceré plačlivé obdobie, prajem aby zajtrajšie lekári dopadli na 1ku 😉

jennys
7. sep 2010

@helka1 už som skúšala spať cez deň keď chlapci naraz spali ale ako som si ľahla tak spustil jeden z nich rev a už bolo po spánku. Doobeda ak idem von nestíham spať a poobede tiež nie, to už chodím pre Lucku. V noci sa väčšinou dobre vyspím, ráno vstávam o pol 8 - 8.

katrinb
7. sep 2010

@matelko1 ahojky, alebo pozri podlozku z emitexu...ma dve strany, letnu a zimnu verziu. Je to podlozka do sportiaku, ktora ma svoj tvar. Ja mam slecny uz v sportiaku...vo vanickach sa uz velmi nudili. Ale tiez same nesedia, no oni su v takom polosede...mne s sportiak neda dat uplne do lahu. Skoda.

katrinb
7. sep 2010

@murkaa @gajana1@julietka no tak sa nejaknam deticky rozpapali....haldosi nasi malinki...my sme dnes mali uz aj olovant - varene jablcko...no moje babiky....spapali tak malo....ale aspon vidim rozdiel, ze na obed uz spapaju viac. A´j ked je to samozrejme stale malinka porcia...ale nemame sa kam ponahlat.

julietka
7. sep 2010

babulky dakujeme za pochvalu 😅
@juliagregor no veru asi mas pravdu juli s tym vnimanim 🙂 odkedy su vnimavejsi tak sa naozaj castejsie budia, ale mozno je to teraz aj zubkami, oni nie su uplakane deti, len teraz v poslednej dobe zacali byt nervoznejsi, vsetko strkaju do puse a pritom sa kazdych par minut rozplacu ako keby sa hnevali ze to nemozu rozkusat..mala zacala mat obcas hystericke vystupy, ale fuknem na nu a prestane, ale ked mi toto bude robievat a neprestane oblejem ju studenou vodou aby sa spamatala, pretoze viem ze to nie je od bolesti, ked ju vezmem na ruky okamzite sa mi vyskiera do tvare..
juli a tebe ako spavaju drobci? prespia ti uz celu noc?

julietka
7. sep 2010

@katrinb Vievien musi byt zlatucka ked len fuka do tej flase 😅 viem si ju predstavit, nasa mala e tiez taka vymyselnicka, je taka betarka a maly je kludas, ale pozoruje ju stale sa smeje ked ju vidi a vsetko po nej opakuje 😵
inak nasi su v sportiaku od zaciatku leta, pretoze v tych horucavach sa vo vanickach nedalo dychat, a sportiak je vzdusny, teraz ked su naobliekani ked je chladno uz sa pomalu nevmestia ani do sportiaku 🙂

julietka
7. sep 2010

babulky tak vidim ze vacsina z vas pise ze vstavate na papanie v noci cca kazde tri hodiny..
nechapem preco sa v roznych zdrojoch pise ze deti by sa mali odvykat od nocneho papania postupnym znizovanim davok mliecka, ved ked dam nasim mensiu porciu zobudia sa skor ako o tri hodiny...a nasi drobci piju mliecko uz len v noci a na olovrant, cez den papaju uz len normalnu stravu ktora si myslim ze je dost syta...

andika10
7. sep 2010

@julietka aj mne jedli v noci do svojich20 m a nevedela som ich odtoho odnaučiť, darmo som dávala čaj, vodu, oni len mlieko, vravia že krupicová kaša malé bábo nasýti, unas to tak nebolo, večer som im dala flašu kaše okolo 19,00 a o 21,00 si malí pýtal mlieko, šťastné to mamičky ked im 6m babo prespí celú noc, ja som to šťastie nemala

julietka
7. sep 2010

@andika10 a aku si davalu krupicnu kasu? tu klasicku presnicnu, alebo kukuricnu? a varila si ju s vodou, alebo mliekom? alebo s vodou a mliekom?

andika10
7. sep 2010

@julietka na začiatku som kupovala tie detské v krabiciach, tam je viac druhov, je tam aj ryžová a rôzne iné druhy, už si nepametám, a dajú sa kúpiť také ktoré sa zarábajú vodou aj také ktoré mliekom, len treba pozerať mesiace, niektoré su od 4m a niektoré od 6m, ja som dávala aj DM acku Babylove, ale keď už jedli kašu lyžičkou som dávala klasickú

juliagregor
7. sep 2010

@julietka my sme spali celú noc až ked sme sa odstavili od kojenia, a to sme boli najprv v noci na 3 dávkach UM, a do 2 tt už ani na jednom...ja si myslím, že nočné jedenie je veľmi individuálne a knižky písali tí, čo nemali deti, lebo ked dieťa v noci plače a chce piť, treba mu dať...
ja som sa pytala neurologa čo spraviť a on mi povedal, ked bude organizmus dozrelý, tak Vám budú spať a nebudú chcieť jesť...a tak aj bolo...
ved sú rôzne metody, že nechávajú deti vyrevať a oni chudence po týždňovom plači, už radšej nepýtajú, ale mne sú proti srsti...nepoviem, ked má dieťa 5 rokov a stále si vyžaduje mlieko, ale ked sa nepociká, ...
ved každá mama vie, čo je pre jej dieťa dobré...teda väčšinou 😝

andika10
7. sep 2010

@juliagregor suhlasim, aj namňa občas čudne pozerali keď som povedala že moje deti si ešte do 20m pítali v noci jesť, mala som nechať revať, bola som rada že aspoň tak spia, ešte aj teraz večer vypijú flašu mlieka

juliagregor
7. sep 2010

@andika10 veru tak, pri dvojkách som robila a robím veľa vecí, len aby chvíľku čušali, alebo sa navzájom všetci nepobudili 😉 😝 a unás , ked je maťo doma, tak denne vypijú 3 litre mlieka...
v noci nepýtajú, ale ked sa náhodou zobudia a chcú, tak im dám, sú smädní a voda im nechutí...

pred chvíľou sme dali všetkým antibiotiká, ozaj neznášam, ked ich musím budiť, potom ich znova musím uspávať...som koza dr, mi dala ATB 8 hodinové, mala som si vypýtať 12 hodinové, ma to nenapadlo ...

julietka
7. sep 2010

@andika10 viem, uz sme niekolko tych kasi vykusali..ja som myslela ale ci si davala aj klasicku detsku krupicku, taku ako kupis v potravinach co nase mamy nam varievali ked sme boli mali, to je ta klasicka krupica s mliekom co sa zaraba, prip. sa riedi vodou 🙂
@juliagregor juli suhlasim s tebou, naozaj nedokazem pochopit mamy co nechavaju vyrevat deti..obcas nasich necham v postielke ked knucia,ale to viem ze len preto ze si vyzaduju pozornost ked maju spinkat a to trva max.3 minuty, lebo ked ma vidia pytaju sa na ruky...inak ked zacnu obcas plakat tak skusam ich potreby kym nepridem na to co im je, ale nikdy by som nenechala dieta len tak vyrevat...

andika10
7. sep 2010

@juliagregor maš pravdu, ale ja som ich neskôr naučila, že večer dostali plnú flašu mlieka a keď nevypili tak si dali flašku do rohu postielky a keď chceli piť tak si ju odtial zobrali, keď sa im minula tak som doliala, boli zvyknutý na mlieko izbovej teploty od 9m som im davala len také mlieko. Už som mala toho dosť po roku nočného vstávania 3x za noc k dvom deťom

juliagregor
7. sep 2010

@julietka klasickú krupicu až po roku...našim najviac chutila Sunarka, ale nie tie jogurtové ale klasika ryžová a výborná je tá so škoricou...inak u nás bola krabica kaše na 2 a pol dňa

andika10
7. sep 2010

@julietka od jedneho roka som im dávala tú klasickú detskú krupicu s kravským krabicovým mliekom

julietka
7. sep 2010

moja mama nam varievala tu klasicku psenicnu krupicnu kasu na noc do flase a spali sme od 23 do 6h do rana..ale na nasich som to este neskusala, ale asi skusim...
tie klasicke kasicky co sa predavaju v obchodoch uz hotove su vsetky dietne pre deti, takze mozno aj preto su hned hladne, nasi uz maju 7 mesiacov a mozu si zvykat uz aj na lepok, neuskodi im. Aj pediatricka mi vravela aby sme zacali s krupicou..vcera som skusila, ale len uvarit vo vode, ale za tri hodky zasa pytali papat, tak zajtra skusim uvarit asi s mliekom, som zvedava co "povedia" drobci 😉

andika10
7. sep 2010

@julietka mne ani to nepomohlo

juliagregor
7. sep 2010

@andika10 u nás vstáva muž a ohrieva ja hladkám deti 😀 😉

juliagregor
7. sep 2010

@julietka nemyslím, že ti to pomôže a nedávaj im ešte KM, sú malí...a aj ta klasika krupica to tak zalepí črevká, naši niekedy mávali aj bolenie po nej

julietka
7. sep 2010

@juliagregor juli chcela som kupit Sunarku, ale u nas maju vsade len ochutene a take nechcem, neverim tomu, podla mna su tam vsetko umele ovocne aromy..
@andika10 a kedy si zacala davat kravske mlieko? to sa trosku bojim, lebo ja som alergicka na kravsku bielkovinu, sice trosku mam dovolene, ale nie velmi, ale za to na lepok som si davala robit testy a na to nemam alergiu tak hadam ani deti nebudu mat