Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
14. okt 2010

dobré ránko,
ja spím s krpatými a nad ránom sa tuľkali a tuľkali, a chceli sa hladkať...no chlapi 😀

inak vonku je riadna zima, 5 stupňov, šla som do škôlky...teraz žehlím, chlapci raňajkujú a pojdem do Lidla pozrieť roláčiky...

jennys
14. okt 2010

Dobré ránko, no veru kosa je vonku riadna, u nás len 3 stupne. Ešteže som zohnala minulý týždeň druhý fusak do kočíka, dnes ich asi už vytiahnem. Mne Samko ešte spí, Vilko sa hojdá a mraučí aj keď sa najedol pred chvíľkou, neviem či bude spať alebo nie, mohol by hodinku kým spí Samko. Ráno sa mi strašne nechcelo vstávať a zajtra ideme ráno na hematológiu.

matelko1
14. okt 2010

u nas bolo rano -2,5,kosa riadna
inac vam poviem historku.v nedelu sme sli s chlapcami plavat a v hoteli urobili krasne prebalovacie pulty na stene visia na hmozdinkach,robia sa tam kurzy babatiek,tak aby mohli maminky kde deti prebalovat a dali ich tam 4,no a my sme polozili deti na prebalovacie pulty a predstavte si vyrvali sa zo steny,no nastastie stal tam mm,takze to zachytil a hned siel na recepciu to nahlasit.no este sa mi deti dokatuju.bola som taka zla a uz som neverila,tak deti som na stole prebalovala,obliekala atd.

bombula
14. okt 2010

@matelko1 PRISERNE. ako si mozu volaco take dovolit. to nevyskusali ked to dorobili? ze nechat tam postat aspon takych 20 kil na tom aspon 2 dni a tak to spustit do prevadzky? veeelmi nezodpovedne a neprofesionalne.

matelko1
14. okt 2010

@bombula veru nezodpovedne a bol tam aj jeden policajt a videl to,tiez siel plavat a povedal,ze to sa tak nemontuje ked to videl,ze to musi byt na skobach a dospely clovek by sa tam mal zavesit,ved to musi vydrzat nejaku tu vahu,to su velke preb.pulty na 2 deti,a tie deti sa hybu,mrvia prevaluju z jednej strany na druhu,no zlakla som sa,srdce som mala az v riti.

juliagregor
14. okt 2010

@matelko1 no teda 🙄 , a to si nevyskúšali..jaj ale bola by som tam zlá 🤐

murkaa
14. okt 2010

@matelko1 do dvoch rokov sa s pipíkom nemá robiť nič - tak nechaj tak. Akurat ked kupeš tak dobre umývať.
Danielka má soplíky - dúfam, že nebude chorá a Daliborko má už druhý zúbok. A dokonca spal celú noc bez jedenia. Papal až o 4,30. Zato Danielka mrnkala od desiatej. Ja skúšam spať v obývačke, aby ma necítili na mliečko.

kablika
14. okt 2010

ahojte, nemate nahodou niektora na predaj taku vacsiu ohradku? diky, diky 🙂

juliagregor
14. okt 2010

@kablika niekto tu veru dával link, len si nepamätám, tak týždeň dozadu...

katrinb
14. okt 2010

@jennys musis byt hrda maminka - krasne deturence mas

fefferonka
14. okt 2010

ahojte dievcata 🙂
ako sa mate?
my v ramci moznosti dobre. z jesennej agonie a vytrhlo horuckovanie Patka a nasledne banie atb, zubok nakoniec vyliezol, ale mali sme takmer 40... ☹ suma sumarum, mame tri zuby 🙂
a akosi vam nic nestiham, chalani pytaju pozornost, som rada, ked dam do poriadku nich, seba a ako tak domacnost...
inak zima sa uz blizi, snaci mi teraz, nez ich do tych bundiciek nacpem 🙂

uplne vsetky vas pozdravujem!!! 🙂

juliagregor
15. okt 2010

dobré ránko,

@fefferonka ahoj 🙂 , jaj tie zuby, a už ste v poriadku?

ráno som dostala krásnu správičku, možno si niektoré pamätáte bipka porodila chlapčeka, volá sa Matej, Bipka má jednovaječné dievčatká a 1.Júna mali rok.... 😉 , @bipka gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂

matelko1
15. okt 2010

dobre ranko prajem 🙂
@juliagregor veru nevyskusali to.ved som bola zla,hruza....radsej budem na zemi prebalovat ako na tom prebal.pulte.uz neverim.

juliagregor
15. okt 2010

@matelko1 ahoj, bolo to od nich veľmi nezodpovedné, mierne povedané...

ja mám dnes prací deň, mám v poslednom čase nejako veľa prádla, vytiahla som nakupené ponožky a pančušky (teplejšie) a periem a periem...nikdy ich neni dosť a tie ceny, čo teraz pýtajú za ponožky a pančušky je hruza 😝
mám osvedčené z Billy a aj z Lidla, sú dobré a zvládajú aj sušičku, aj ked na etikete nie je odporučená...
čo varíte?
hrášková polievka a kuracie stehná na spôsob sviečkovej s cestovinou...

matelko1
15. okt 2010

@juliagregor ja dnes varim zeleninovu polievku a cestoviny s kuracim maskom a zo smot,omackou spagety dela casa 😀
detom varim zeleninku s kuracim maskom a rozmixujem to.
dnes nieje bohvieake pocasie.maxim buba a alex sa zlosti.
vcera nam dosli tie autosedacky bebeconfort iseos neo+ a je jedna o otien silnejsia a mm sa nepaci,ze on si obj.rovnake.no hruza,to ma nevie rozculit,ved to ani nieje vidno,on chcel ferari obidve 😀

katrinb
15. okt 2010

@bipka z celeho srdiecaka velke gratulko.....zdravicko hlavne a mliecko maminke

@matelko1 a tie autosedacky su super? Posli mi link,kdesi pkupovala..ja zacinam si robit prehlad...a nakoniec si zobrala 9-18 kg?

jitkatatarova
15. okt 2010

No to teda su sikulky,len som zistila,ze nechcu na nocniku kakat.Tak teraz riesim to.Nastastie ked sa im podari nalozit do gatiek tak spustia taky rev,ze nemaju sancu nic zaspinit.Ale aj to sa hadam podda.Aj tebe tvoji chlapci na vsetko vravia nie? Ja neviem,odrazu zo dna na den zacali na vsetko hovorit nie.A teraz je to ich najoblubenejsie slovo.Aj dnes,pytam sa Ideme von?A dvojhlasne nie,nie a uz si nesu bundu.Sranda.

juliagregor
15. okt 2010

@jitkatatarova chlapci nehovorie nie, robil to MArtin, tak sme si z neho robili srandu, "Chceš keksík? a on nie...tak som ho zjedla, jáááj ten ručal 😀
@matelko1 ved to vymeň, ale to neni závada, aspoň každý bude mať svoju...ale aj mm je taký perfekcionista...ale už sa trošku ukľudnil 😀 😝 😎

jitkatatarova
15. okt 2010

Tiez si z nich obcas tak utahujem,take su zlate ked sa potom zlostia.Inak strasne radi spievaju,pustia si tv,to ich tato naucil a ked je tam pesnicka,staci aj znelka v reklame,chytia sa za ruky a na plne hrdla vyspevuju.Niekedy aj pol hodiny,to mam potom hlavu ako patraci balon.Ale je to velmi roztomile.

juliagregor
15. okt 2010

@jitkatatarova podarené 😀 , my sme neni takí šikovní, ale zase vieme všetko rozobrať a rozbiť 😅 😎
😀
volám ich "demolačná čata"

jitkatatarova
15. okt 2010

Tak to sme na tom rovnako,ja vravim,ze to mali byt chlapci,lebo strasne radi majstruju.Ked tatino nieco opravuje,tak aj im musi dat srobovak a oni mu pomahaju.Alebo si idu opravit kocik...Ved s babikami sa zacali hrat len pred nedavnom. A ten neporiadok co narobia,ale to skoda hovorit,videla som tie foto co ti upratali tie policky a u nas je to rovnake.Uz si same otvoria skrine vsetko vyhadzu a potom to pekne poukladaju na koberec.

juliagregor
15. okt 2010

@jitkatatarova veru s dvojkami nikdy nie je nuda 😅
ako chodíte von? ja už bez kočíka, ale mám adrenalín 😎 , najhoršie je posledných 50 metrov domov a schody domov...bývam v meste a 4 poschodie bez výťahu 😝

katrinb
15. okt 2010

@miskad ahojky, ja som ti napisala taky dlhy prispevok a vymazala som to omylom....joooj. Blbol mi PC. K papkaniu....mozes uz kludne davat. My sme zacali po ukonc. 6 mes. a papaju kranse aj zeleninku, aj masko, aj cerstve covocie ...a aj kasu uz papame. Postupne som vsetko pridavala.

A k spaniu...nam sa po prikrmoch krasne urobil rezim. Rano nakojim okolo 8, pootm zaspia doobedny spanok. Okolo 11-11,30 mame vareny obed a o 12 kojim...a vacsinou aj zaspia obedny spanok. potom o 15 davame ovocicko a dam cucnut mliecko....nie vzdy chcu vela....a ideme von a zaspia niekedy aj na 2x po pol hodke. Podla toho ako dlho som vonku. A o 18 davame kasicku a o 19 ideme kupkat ci umyvat a od 19,30 - 20 davame na nocny spanok a kojim....... hadam som pomohla aspon trosku

a davam ta do tejto temy, kde sme uz same maminky 😉

miskad
15. okt 2010

@katrinb
Ahojky to s tým vymazaním poznám ide ma z toho poraziť človek sa snaži a potom to omylom vymaže 🙂
Jáj aj ja chcem taký režim 😀 lebo teraz nič nemôžem ani nikam isť lebo ja malé kojím kedy chcú namáme 3hodiny a zase kojenie ja som chodiaca mliekareň kojím všade 😀
Tak dúfam že keď už začneme papkať tak sa to akosi utrasie

Tvoje babulky sú tuším tvoje klony vidím že si sa snažila pri výrobe 😀

katrinb
15. okt 2010

@miskad aj ja som vsade kojila....ale fakt po mesiaci a pol prikrmoch sa to ako tak ustalilo....urcite aj vam sa to podari

a ze klony 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala....zlate

matelko1
15. okt 2010

@katrinb autosedacky su dobre a su fakticky od 0-18kg,takze daju sa namontovat aj v smere,aj v protismere jazdy.v protismere musime my namontovat,lebo chlapci nemaju este 9kg a daju sa dat skoro do lahu,su ako vo vajicku.
natukaj si bebe confort iseos neo+

juliagregor
16. okt 2010

dobré ránko,
pekný víkend všetkým prajem ...
@miskad aj ja som kojila všade a ked boli už väčší (8 mesiacov), začali sme chodiť do materského centra, cvičili sme na fit loptách...a boli sme v centre záujmu, ked som ich naraz kojila chodili sa na mňa dívať aj učky z vedľajšej materskej škôlky, 😀 nás tam obkukávali...ale dá sa kojiť aj dlhšie, veľa mojich dvojkamarátiek, tak kojilo dlho cez rok...
a skôr bol problém s odstavením 😎

mám tam hlávku kelu a rozmýšľam ako ho spravím, asi nejaký prívarok ...na FB mám super článok, prečítajte si...

juliagregor
16. okt 2010

@kablika aj teba dávam sem do temy 😉

miskad
16. okt 2010

@juliagregor
Dobré ránko no som hotová muž mal nočnú a moje fešandy sa rozhodli celú noc žúrovať navzájom sa budili stále sa chceli vykecávať išlo ma poraziť spala som možno hodinku a to som ešte s postele kočikovala nedokázala som sa ani postaviť.
Ja plánujem kojiť čo najdlhšie ako sa bude dať ale do roka chcem určite aj prevého syna som kojila do cca 13mesiacov ale kvôli mojim zdravotným problémom som musela skončiť zo dňa na deň malý to zvládol v pohode len ja som mola smutná že ho už nemôžem kojiť ☹

juliagregor
16. okt 2010

@miskad máš ukecané baby 😎 , teraz ked príde tatík, tak budú hajať ...?
už si v štádiu, že sa im vyhrážaš? predám Vás a podobne 😀
ale nie, mne ked bolo ťažko, tak som si spomenula na kamošku, ktorá má štvoričky...
moc som asi nepomohla 😀