Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
15. sep 2009

Ahojte
Grmitko tvoj nápad s "dôležetou ulohou zatím bez odozvy"vrieska dalej..ale ako kukám ,tak tu bliakame po deťoch skoro všetky..som mala výčitky,že len ja som ako pipi...a čo tie dnešné decká sú fakt nahluchlé?..a to vás takto nepočúvaju aj ked sa stretávate?lebo mňa ani von moc nepočúvaju hlavne samko..toho tu večne naháňam po sídlisku ako splašený kôň...

aj ja mám jednu total čerstvú príhodu ...úžasná sila reklám

samko...mamina ty si veľká špina,vylejem na teba domestos..a nancy pokračuje...podajte správu o vašej invázii do kúpelne... 😀

v drogérii...potrebovala by som neakú hnedú farbu na vlasy...nancy..aha mami tu majú tú 10minútovú..aj ti ošetrí vlasy... 😀

elenita
15. sep 2009

Ahojte maminky, celu vecnost som tu nebbola, pozeram, ze kopa noviniek, helka, gratulujem k tehu 😵 😵 😵
mima, ale ten cas leti, ved za chvilu rodis 😀 😀 😀

womenne
15. sep 2009

čauky teda zefa oni už tak vykecavaju?Unas len Sebko a keby ste počuli ako krasne sa večer modli až mi slzy vybehli 😵 😵 😵 Nikolas ten na všetko odpovie autotakže jeho modlidba znie:
tatiko povie:"anjeličku stražničku opatruj mi dušičku"......
Niko povie:"auto a nejake slova ktorym nerozumieme a azakonči asi 3 x auto 😕 😕 😕 no chapete?no aspon sa zasmejeme.

Mna dnes uplne dostal Sebko ked ma zavolal na wc a spytal sa ma čo je toto?ukazal na vložky 😀 som normalne nevedela čo povedat. 😝

elenita
15. sep 2009

Inak my mame teraz take blbe obdobie, nejak malych vobec nezvladam, strasne su zli, vzdoroviti....... 😖
A vecne chori...uz 2 tyzdne sa nam tocia 40/horucky, maju cele pusinky aj hrdielka povyhadzovane aftami, nejedia, nepiju, vsetko do nich dostavam striekackami.....za posledne 2 mesiace som schudla 8 kil 😖

elenita
15. sep 2009

A Petulko nam uz v pohode chodi, ale Lucinka stale nic ☹ pustila sa uz pred 3 mesiacmi, mala taky den, ze chodila, a odtvedy nic.....a zda sa mi, ze je to stale horsie.divne doslapuje na spicky, vyzera, ako by sa stale samopasila, ze nechce chodit normalne..to ako ked ide za jednu ruku.......sama nevie ani stat........tak neviem, ci zasa sa objednat na neurologiu.uz nas vyradili po roku, ale toto sa mi uz nezda ☹
A cele dni by sa len nosila na rukach, len ju zlozim na zem, a hystericky rev.........ono je to mozno aj tym, ze su tak casto chori, tak pocas tych chorob sa asi rozmaznali........no ale vysledok je ten, ze ja neviem ist sama ani naz zachod, ani sa napit, najest, nic....
ked idem na wecko, jedneho mam na kolenach, druhy stoji pri dverach, bucha na ne a jaci, mama, mama.....akoze uz som na nan ervy 😖

elenita
15. sep 2009

A v kociku nevydrzia, ja s nimi uz ani nechodievam na prechadzky.....lebo su tak otrasni, hlavne Luci.,mece sa, hadze, nevydrzi ani v kociku, ani na rukacvh, ani chodit popri kociku........len rev, hadze sa dozadu, o zem.....takze von chodime, len ked je niekto doma, a to len do zahrady......a sposobom, zE JEDNO DIETA NA jedneho dospeleho, lebo sama by som ich nezvldla.mame velky rybnik, Petulko sa uz rozbehne hocikde a Lucinka by mi tiez niekde odstvrnozkovala, prip. sa vrhnu do kamenov, ohadzuju sa kamenmi, a mam co robit, aby si telesne neublizili.nejak sa mi tio cele vymyka z ruk........ 😢

grmitko
autor
15. sep 2009

elenita to ma mrzi ze ste tak chori ☹ ☹

a o tom chodeni povedz doktorke, posle ta ortopedovi, ked tak divne naslapuje lucinka, ale ja si myslim ze do toho pride 😉 🙂

u nas inak tiez obrovske obdobie vzdoru a ignorovania, takze som uz niekedy vecer uuuplne na nervy 😒

zefa
15. sep 2009

womenne..no samko začal chodiť v 10mes,nancy v 13 ale ona pekne papuľuje od 7 mes.ked uplne čisto povedala mama(a počuli to ešte 2ľudia,takže to nebola moja fantázia)a samko ťahal ju v chodení a ona jeho v reči(lenže oni už aj vdaka pubertiakom von hrešia ako pohani) a to mi už do smiechu nie je

elenita aj mne je ľúto,že ste taký chorí..my sme zatiaľ boli len 2x soplaví aj to sme zvládli homeopatikamiälebo nancy neznáša antibiot. to proste do nej niakým spôsobom nedostanem)
ja už našim začínam dávať preventívne oscilo

vieruna
15. sep 2009

grmitko tak to mame spoluziakov 😀 Aky je ten svet maly 😉

grmitko
autor
15. sep 2009

vieruna naozaj??? no tak ked budete zdravi musime dat rano stretko pred skolkou 😉 😉

elenita
15. sep 2009

No my sme soplavi v kuse, kasel, priedusky tiez dost casto, a teraz este aj toto......... 😖
A s liekmi v poslednom case naozaj dost bojujeme. Do toho su prakticky od narodenia anemicki, ale pri tolkych liekoch dostat do nich este aj zelezo.......

womenne
15. sep 2009

Ahojky elenita tak to je mi luto že maš take obdobie skoro sa vyliečte a aj ty sa daš dokopy neboj poznam tieto obdobia.Stou chodzou si určite zajdi.alebo nespadla ked sa učila chodit?žeby sa možno aj bala ved uvidiš ale pre klid sa objednaj..

No hrešenie mi an enspominaj Niko nevie poriadne rozpravat al kua povie pekne krpec jeden stači že zakop a už to hovori ešteže mu ludia nerozumeju čo to vlastne keca 😀

dracik1
15. sep 2009

ahoj elenitka, to ma mrzi, ze ste stale chorucki ☹ ,
elenitka, deti nechcu byt v kociku, to je jasne...skus ist s nimi niekam kde je klud a ziadny provoz, vyloz ich a nechaj, nech si robia co chcu...ja som ich takto vzdy vylozila, boze keby si videla v com sa hrabali, hroza, kazdy den som im musela aj doobeda umyvat vlasy, ako si hadzali zem na vlasy a za bodynka....ale teraz to uz maju za sebou a pekne bezkaju po chodniku 🙂 , chce to len obcas zavriet oci aby si nevidela co robia a oni budu stastni jak sa vo vsetkom hrabu 😅, spaky, papieriky, kamienky 😀

nana, tak vam gratulujem k bezkaniu...neboj sa, teraz zacne zabava 😀

nas juro uz ma v slovniku dalsie slovo: voda 😀

dracik1
15. sep 2009

el a este som zabudla napisat ohladne toho chodenia, kamoska ma 16,5 mesacneho syna, doteraz sa nevedel ani sam postavit, bola u neurologa, ktory jej povedal, ze zatial sa nic nedeje, ze ho ma nechat tak....ze on sam zacne...teraz sa rozbieha, dalsia znama, ma dvojicky, jej syn ma 18 mesiacov a chodi tiez len za ruku, neurolog jej povedal to iste...ale pre klud duse sa radsej objednaj, lebo to moze byt vselico..drzim palce a verim , ze to nebude nic vazne, len take Luckine samopaše

zuzka.25
15. sep 2009

čaute baby
my sme chorí, tak si viete predstaviť... :(

neviem, ale mám pocit, že v poslednej dobe v dvojičkove samé nič moc správy.. samé problémy, choroby... ja verím, že to bude snáď už len lepšie

videli ste, že zomrel Patrick? tento rok je nejaký "plodný" na smrť známych ľudí... mám pocit, že mi fakt odišiel kus detstva

grmitko
autor
15. sep 2009

ano Patricka je aj mne luto ☹ bol to vyborny herec

nana77
15. sep 2009

ahojky!
no veru, bol to kedysi moj idol...ked frcal hriesny tanec...plagaty v izbe na stene 😔 . holt, smrt si nevybera, vsak. aj tak bojioval hrdinsky 😔

mima595
15. sep 2009

Elenita - trosicku podobny pripad sme boli aj my - ked mali 5-6 mesiacov, Baska sa nam v jeden den 2x otocila z chrbatika na brusko a potom viac než mesiac nic. A medzitym mala 2 lahsie virozy, s teplotou do 37,5 - no a nasa lekarka to uzavrela, že pockame este mesiac, že predsa len mala tie virozy, takže ma "narok" na mensi "oddych", že telicko muselo bojovat s chorobou a nie napredovat v pohybe.
A ked ty pises, že tvoji mali teploty okolo 40 - a tocite sa v jednom kole s chorobami, aj oni asi musia bojovat s chorobou, a krociky si nechavaju na neskor....
Noa co ja si pamatam, tak obdobie od roka do roka a pol to bolo to najhorsie, zabavit ich, to bola katastrofa, ale ja som s nimi stale chodila vonku, ci už Matus plakal v kociari -to bolo o nervy, ale potom sme chodili na ihrisko za blokom, aj padali, ale kedže nechodili velmi rychlo, tak som za nimi pobehla - a neraz aj tak, že jedno som chytila pod pazuchu a utekala za druhym ☹ - a domov sme chodili tak - jedno pod jednu pazuchu, druhe pod druhu, - proste pohlad pre bohov 😉 - ale aspon sme dosli domov

lalupa
15. sep 2009

jolanke vsetko naj k meninam

el, juj, to mi je luto...ked este vladzes vydrz, aj ich by to uz malo prestat bavit 😉 a po kazdom dazdi vykukne slniecko,niekedy aj s duhou 😅
hlavne budte skoro zdravucki...

zuzka.25
15. sep 2009

lalu, caau
to s tou duhou bolo kraaasne 🙂

mima, úplne si ťa predstavuje, ako ich vlečieš 🙂 dúfam, že poslednú dobu to už nerobievaš 😉

grmitko
autor
15. sep 2009

no u nas to bolo tiez tak obcas, ze kocik pred sebou a jedneho vrestiaceho v kociku a druheho pod pazuchou, jasne ze tiez vrestiaceho 🙂 chvalabohu uz to mame za sebou 🙂

zefa
15. sep 2009

wom..moji povedia: si si ocikala plienočku?daj si čistú 🙂
no vidím , že sme asi všetky rovnako naháňali lezúce deti 😀 bože koľkokrát som si priala vyzerať ako chobotnica a oči mať ako chameleon 😀 😀
mi kamarátky čo majú po jednom dieťati raz požičali tie vodiace opraty...že však sa ti bude s nimi chodiť lepšie , ked ich budeš mať takto priviazaných...asi tušíte ako to dopadlo..pol hodiny sme rozmotávali opraty 🙂
ale mne sa to moc nepáčilo,pretože mi to prišlo ako keby som venčila psov

grmitko
autor
15. sep 2009

ja som vcera videla v meste takeho tatina co mal na tych opratach asi 15 mesacnych chlapcekov, jednovajecnych, uplne rovnaki boli, take to bolo mile, oni mu v tom krasne isli, zjavne boli zvyknuti na to 🙂

zuzka.25
15. sep 2009

my sme tie opraty ani raz nepouzili, tak som ich posunula zinuske a oni ich vyuzivaju 🙂 je to proste kus od kusu 🙂

zinuska
15. sep 2009

caute baby. tak som tu zas dlhsie nebola. jasne,ze od Maxa dostali anginu aj dvojky ☹ baby to bol horor!!! 🙄 40tky horucky,brutal bolest krku. len plakali a plakali,nic nedokazali spapat,nespali a navyse sa k tomu pridali zubky,Miuske idu dva horne a Alexovi stolicka. no des. a atb im vsetkym trom davam 3x denne,cize aj v noci ich musim budit.no hroza a navyse aj moj psik ma silny zapal ocka,takze s nim kazdy den na veterinu 😝 😝 😝 som hotova.

vzdy si myslim,ze uz nezvladnem nic viac a pride este horsie 😒

ani vas nejdem citat spat,jednak mi blbne net a jednak nestiham. o par minut idem dat detom atb,to bude zas teror 🙄 teda Maxo ich pekne papa,ale zobudit ho v noci nieje lahke a dvojky sa silno brania ked im davam lieky. a takto este cely tyzden.. zajtra maxo ide uz do skolky,tak som zvedava,co za chorobu zasa prinesie.. ☹

Zuzi,my tie voditka vazne vyuzivame a ani si neviem predstavit,ze by som ich nemala. vyuzivame to hlavne na ulici,lebo musime strazit aj maxa,ked lieta na bicykli. detom nevadia voditka,a ja nemusim byt tak v strehu a zohnuta. lebo niekedy sa rozutekaju a semtam sa potknu,tak to voditko zabrani padu. no ja si len chvalim. je to asi vec zvyku..

vsetky vas pozdravujem... idem,uz placka Mia...

zefa
16. sep 2009

ono je to naozaj individuálne..ale keby som ja nemala také predsudky z toho,tak to naozaj pomôže...ja mám šťastie,lebo moja mama býva o dva domy dalej a je tu ak treba..

lenkamt
16. sep 2009

dobré ráno 🙂

Zefa - dobrá závislosť , nie? 😀 keď už bude po večeroch tma , tak prídte kecať ku nám 😉

fotky zo včera : http://picasaweb.google.sk/vicenkovci/Jesen2009#

Nanuš - dostala si ip? 😕

womenne
16. sep 2009

dobre ranko dievčata 🙂 ja som bola dnes konečne v banke no načakala som sa zasekol sa im kluč tak sme čakali kym to opravia.V banke ma hned spoznali teda pani u ktorej som bola,poznala ma podla priezviska robila manžovy učet tak mi povysvetlovala čo a ako a zajtra si pridem na hotove kedže sme cudzinci musia to poslat na schvalenie.No ale už budem konečne začnem šetrit,lebo mne vždy dal muž na začiatku peniaze a v polke bolo nula 😅 😝

Zuzi prajeme skore uzdravenie,čo vam je,dufam že nič važne maly ti ešte nechodia do školky však?

Inak tuna sa znižuje materska aprispevok porodne,vraj musia šetrit mrchy ale nie na detoch preboha keby si radšej siahli na platy a premie tam nech si šetria 🙄

neviete ako mam spravit šošovicovy privarok?

grmitko
autor
16. sep 2009

ahojte,
tak ja som marod, mam atb, do rana sa mi priserne zapalilo hrdlo, hrozne ma skriabe, celu noc som nespala, no des, deti su dnes este stale do 12, rano som nebola schopna rozpravat a vyjednavat v skolke, tak ale zajtra ich tam uz necham na cely den, nech si ucitelky vravia co chcu

zinuska, dufam ze budete uz skoro zdravi, je to priserne ked su deti chore a clovek im nevie pomoct 😒

nasi v tych voditkach vobec nechceli byt, ja som ich aj kupila, ale skusila som to raz a stale si to davali dole, tak som ich hned aj predala 🙂

rosarita20
16. sep 2009

CAfte holky,
Lenka nááááááádherne fotecky, raz darmo fesandy su tie vase L+L 😀 😀 😀 Keby ste nemali uz tolko vela napadnikov, zjednavam ich aj pre nasich chlapov 😀 😀
Vsetkym choruckym detickam prajem skore uzdravenie, a samozrejme aj maminam...
Nasi su dnes po vyse tyzdni (sople, kasel) zase v skolke tak som zvedava aky den budu mat za sebou...