Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
24. nov 2009

adrol ale ked by si si tak za rok precitala prispevky ostatnych tak sa len pousmejes ze jak doma 😀
ja teraz riesim mojich dvoch nechcu mi chodit kakat zadrzuju co to da a dakedy aj 5 dni mame dokonca aj sirup aby im to rozhybalo čreva ale oni odolavaju aj sirupom ja už som zufala mate dakto skusenosti najprv to robil jeden teraz to uz robia obaja 😒 sedia na zachode ked ich uz vidim ze poskakuju a vrieskaju tak ze uz cakam kedy mi tu policia zazvoni že ich tyram uz som na nervy

grmitko
autor
24. nov 2009

ja som sa zabudla pochvalit, ze domko dnes papal v skolke 😵 😵 verim ze to uz bude len lepsie 🙂

astora to ti nepomozem, veru nemam skusenosti, pevne verim ze to ani riesit nebudem musiet...

adrol, dakujem 🙂 🙂

lumah
24. nov 2009

grmitko a čo pomohlo, že už papá? To že si mu doma nedala jesť alebo niečo iné?

grmitko
autor
24. nov 2009

lumi pohrozila som mu, ze ked nebude papat v skolke, tak mu nedam jest ani doma 🙂 nezje vsetko, ale dolezite je, ze vobec neico zje 🙂

margaretka11
24. nov 2009

ahojte 🙂

astora preboha, tak už to máš doma aj ty? Chúďatko moje, ja tiež bojujem so Simonkom. Aj keď mám pocit, že je to už lepšie, ale bojím sa o tom aj len rozmýšľať, aby som to nezakríkla. Nášho Simonka to chytilo zo dňa na deň, zrazu sa mi zablokoval a nechcel kakať. Myslela som, že sa zbláznim. Čo bolo najhoršie, začal odmietať jesť slivky, kiwi, čiže to, čo by ho eventuálne mohlo prehnať. Potom nám lekárka dala Duphalac, zo začiatku som s ním strašne bojovala, aby som ho do neho dostala, keď nepomohlo dohováranie tak som ho surovo zacvikla medzi nohy, pevne chytila hlavu a postupne vstrekovala do úst, nemala som na výber. A ten sirup mu pomáhal, len bolo strašné vidieť ten cirkus, ktorý vyrábal kým to z neho vyliezlo. Skákal, vrešťal, vešal sa po mne, ja už som bola zničená 😝 . Celé dni sme takto trpeli. Ale zmenili sme aj kompletne jedálniček, začali sme variť viac riedke jedlá a polievky, aby sa mu kaka riedila a nemohol ju zadržiavať. A tiež sme jedli často kapustu lebo sa osvedčila ako účinné kladivo na kaku 😀 . No a teraz sme na tom tak, že už sa to lepší, ale stále si Simonko trochu popiští, keď už to naňho ide. Preto sa nám aj zdržiava naučenie na nočník lebo som rada, ak sa mi vykaká do plienky, nieto ho tlačiť na nočník. A navyše mám momentálne spoľahlivú metódu, zoberiem Simonka na ruky ako bábätko, kolienka mu pritlačím na bruško a na tri zatlačenia máme hovienko na svete 😀 . V živote som si nemyslela, že budem mať takú radosť pri pohľade na krásne velikánske hovieno 😀 😀 😀

Takže ti držím palce, aby si to aj ty čo najskôr s chlapcami vybojovala 😉

Grmi, Domko mi urobil veľkú radosť, že už začal papať v škôlke, super, posielam mu celý vagón pusín 😵 😵 😵

astora
24. nov 2009

ježis Marg tak sme uz dve duphalac mi piju ako vodu nic to s nimi nerobi slivky do nich nedostanem a netusim co robim zle uz sa citim ako krkavcia mama ze ani sladkosti im nedavam aby sa nezapiekli max nejaky brumik v ramci desiaty inak sladkosti nie inak mame vsetko tak ako to opisujes ty ja som uz tak na nervy ze to ani nie je možne ze ta dokazu takto dostat dve decka do vyvrtky nechapem s coho A vznikol ten blok a preco zacal O nechapem zajtra volam dr toto nie je normalne

nana77
24. nov 2009

bryyyy vecer 🙂
kocky, neviete mi poradit, kde by sa dal kupit nejaky pekny dreveny betlehem pod vianocny stromcek? nepounate nejaky obchod alebo nieco podobne?

margaretka11
24. nov 2009

Astora ja tiež dodnes neviem, prečo sa Simonko zasekol. Hľadala som potom na nete ako divá, čo môžu byť príčiny, ale zažilo to toľko mamín a mám pocit, že je to viac problém chlapcov ako dievčat a tie maminy si to tiež nevedeli vysvetliť. Ja to proste nechápem 😕

margaretka11
24. nov 2009

nani, neskúšala si pozerať v nejakých obchodoch špeci pre veriacich? U nás v BB je spolok sv. Vojtecha, tam chodievame kupovať darčeky pre manželovho starkého, je veriaci a veľmi ho takéto darčeky potešia 🙂

astora
24. nov 2009

marg a kolko to trvalo cele alebo aby sme to nezakrikli kolko to uz trva

margaretka11
24. nov 2009

astora, trvá to už dva mesiace, ale niečo podobné sme zažili aj pri mojej neteri a jej to trvalo podstatne dlhšie. Len už si nepamätám koľko presne. Ale mám pocit, že najviac pomohlo ako pri nej, tak aj pri Simonkovi to zriedenie jedálnička. Čo najviac polievok a takých jedál, ktoré majú tendenciu prehnať. Lebo vtedy je už aj to dieťa bezmocné a nemôže to úplne zadržať. A ešte jedno, Simonko papá jablká a tie tiež pomáhajú, ale s nimi sa to nesmie preháňať. A kým bolo hrozno, tak aj hrozno. Dá sa kúpiť ešte aj teraz, ale už nevyzerá veľmi dobre, aspoň u nás v Tescu 😝

lumah
24. nov 2009

grmi super, že to na neho tak zabralo. 🙂
margaretka tie problémy ti teda nezávidím, si si musela užiť teda. 😖
nanuška vydrž do začiatku decembra, na vianočných trhoch niečo určite objavíš.

astora
24. nov 2009

no jablcka uz mi nechcu bo kazdy den maju aj kilo uz ked vidia jablko uz utekaju a polievky mi moc nechcu papat tak budem musiet daco vymysliet a ako casto davas ten duphalac ??

vranka4
24. nov 2009

ahojte 🙂 ,tak ja som dnes bola v BB na kongrese,vrátila som sa o 17.hod.,ste tu toho popísali,konečne som to dočítala 🙂 ,tie naše deťúrence nás občas vedia riadne potrápiť,grmi,s tým papaním je to aj u nás striedavo,zo začiatku v škôlke začali pekne jedávať,asi po mesiaci mala Ivka také obdobie,že vôbec nič na obed nezjedla,keď ju začali kŕmiť,tak ju začalo napínať na vracanie,tak od toho upustili,trvalo to asi 2 týždne,darmo som jej dohovárala,sľúbila,že sa napapá a nič z toho nebolo,potom som to prestala riešiť,aj p.učiteľkám som povedala,že nech ju nenútia a pekne znovu začala jedávať 🙂 ,neviem,či mala nejaký blok,alebo ju nejako postrašili....doma sa po návrate zo škôlky nešla dojesť,miešala kadečo,ale som rada,že to prešlo 🙂
naši zdá sa ,že budú asi praváci obaja,ja som ľaváčka,dokonca aj manželovi súrodenci majú deti ľavákov,čiže predpoklad z obidvoch strán,ale ani jedno naše dieťa nie je ľavák..to sa čudujem 😕
ináč s tým zadržiavaním stolice to nie je sranda,ja som to zažila pri najstaršej Karinke,keď mala dva roky,bola to fuška,čo vyvádzala,aj pre nás ,aj pre ňu,koľkokrát som si poplakala s ňou,ale prešlo to,bolo to práve,keď sa jej narodila sestrička,asi po 2 týždňoch od pôrodu,dovtedy nemala s tým problémy...dokonca aj dr. usúdila,či to nie je psych.reakcia-trauma na súrodenca 😕 ,ktovie..,lebo žiadna organická porucha tam nebola,prešlo to asi po mesiaci,ale stálo nás to kopec energie a nervov,tie stresy,keď to na ňu prišlo a bolo jej treba kakať a nie a nie ju dostať na nočník alebo WC...nasilu som ju tam musela posadiť a držať a za pár sekúnd bol poklad von,ale to vyvádzanie predtým 😒 ...ktovie,čo v tých malých hlávkach sa im premieta 😖
napriek týmto nepríjemným situáciám,ktoré s deťmi prežijeme,nakoniec prevážia tie pozitívne dni a som vďačná,že drobce máme,že sú zdraví a keď nás občas potrápia,o chvíľu nám to vynahradia úsmevom,pusinkou,nejakým super výrazom 🙂

margaretka11
24. nov 2009

lumi, to nikomu neželám, keď vidíš spotené a doslova uvrieskané červené dieťa, ktorému treba kakať a zároveň nechce kakať 😢

astora, nám povedala doktorka, že dvakrát denne 5 ml a po jedle.

lumah
24. nov 2009

nani aj táto noc bola divoká, David bol o tretej už vyspatý, stál v posielke a čumákoval na nás. Potom zas Filip sa prehadzoval, musela som ho stále naprávať, lebo sa zakaždým zašprajcol o paličky a pišťal. Ach jaj, ešte aj ten zub ma bolí, poobede som odpadla s nimi spať, ale dlho ma nenechali, stále vstávali a zas si lahli, vykrikovali, spala´som maximálne pol hodiny.

astora
24. nov 2009

marg nam kazal 3x denne ale moji su uz vacsi asi preto no ved uvidime budem to do nich liat dalej este ze im to chuti a bez problemov to vypiju

margaretka11
24. nov 2009

astora, len to do nich lej, určite to pomôže. Aj Simonkovi pomáha a neteri to tiež veľmi pomohlo 🙂

lumah
24. nov 2009

marg a z čoho mal takú traumu? Chcel kakať a bolelo ho to alebo čo?

vranka4
24. nov 2009

s tým duphalacom,zvykne sa dávať väčšinou 1x denne ráno nalačno,vtedy má vraj najlepší účinok

astora
24. nov 2009

vranka dik hned rano to skusim

grmitko
autor
24. nov 2009

no babulky, mam v albume pohladnicu, prosim si pripomienky 🙂

margaretka11
24. nov 2009

lumi, ja neviem, čo sa tomu môjmu chlapčekovi porobilo. Prišlo to zrazu, zo dňa na deň. Proste vyrobil cirkus pri kakaní, pritom si ten deň pamätám akoby to bolo včera a vykakal sa vtedy úplne v pohode, vôbec to nebolo tvrdé, ale také akurátne. A vlastne tým dňom to začalo, zrazu bolo každé kakanie ako veľký boj 😝 . Ale ako som spomínala, teraz mi pomáha, keď ho zoberiem na ruky a zovriem do klbka a vtedy sa mu to rýchlo podarí vytlačiť 😉 . Vlastne ani nemá na výber lebo ja ho držím pevne a nepopustím 😀

vranka4
24. nov 2009

grmi,super pohľadnica,chalani sú bomboví 🙂 ,normálne by mohli fotiť aj nejakú reklamu,pekne vidno aj mandle,bez zápalu 😀 😀 ...pošli niekde do súťaže 🙂

margaretka11
24. nov 2009

no prosím Saši, hneď mám naporúdzi vyjadrenie: pohľadnica je krásna (ty naša šikulka) a tie deťúrence sú chrumkavé, na zjedenie. Leuško ukazuje krásne mandle ako z lekárskej učebnice 😀

vranka4
24. nov 2009

grmi,poraď ako si tú fotku spoločnú robila?nejdem sa na nich vynadívať 😅

vranka4
24. nov 2009

normálne som musela kuknúť ešte raz,čudovala som sa ,ako marg spoznala Leuška,keď sú obaja rovnakí 😕 😕 ,ale našla som mená 🙂 ,hádanka vylúštená

astora
24. nov 2009

grmi drobci su super na tej fotke

grmitko
autor
24. nov 2009

vranka to nie je spolocna fotka 😉 to su dve samostatne, vystrihnute a priradene 😀 😀 😀 ten photoshop je sikovna vec, da sa tam vselico robit 😉 😉 😉

hej Lelkovi vzdy vidno mandle ked sa rehli, nemusime chodit na vysetrenia krcnej, staci poslat foto 😝 😀 😀 😀

grmitko
autor
24. nov 2009

dakujem dievcata 🙂 🙂
hovorite, ze mozem rozposielat? 😉