Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
3. feb 2009

boože vy ste tu dobre dlho strašili! 😝
My sme išli sdpať o pol desiatej, ja s Filipkom v spálni, tatulo s dadkom v obývačke, ale chkapci spali tuto noc super v kuse. Akurát o piatej ráno Filipko mal upchatý noštek, už aj jeho chytaju soplíky. Ale musím vám povedať, že to materské mliečko zaberá genialne, dadovi sa už výrazne soplíky zlepšili a to behom dvoch dní. Sem tam zakašlu, ale dufam že to je tými soplíkmi, teplotu nemaju, atak ich nechcem vláčiť k dokine, tam by teraz v chrípkovom období nachytali ešta aj niečo horšie.

lumah
3. feb 2009

zinuska držím palčeky sestrinmu babatku, nech rýchlo rastie a je zdravučké. 😀
Ozaj včera večer sme sa smiali, náš Filipko nám celý večer hovoril pa.pa.pa aq srandovne pri tom špulil pusinu. Som si ho nahrala na mobil. 😀

dracik1
3. feb 2009

lumi, snad nic vaznejsie nenachytaju...a s tym ohybanim sa, z toho si nic nerob, ma to aj nas Jurko on je velmi pohyblivy a ked sa tesi, tak sa uplne total cely trasie , sa smejeme, ze je ako psik 😀 a tiez sa tak napina ked sa jeduje 😀 , u nas Jurko uz cca 4 dno len mamaaaa, mamaaa, mama, mama, taki je zlatiiiiiiiiiiiiiiii

saska, prajeme chlapcom skore uzdravenie 😵

dracik1
3. feb 2009

boze zlatyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, ved je to jednotne cislo 😀

rosarita20
3. feb 2009

Cafte,
Saska, jeeejdanenky ☹ ☹ ☹ , prajeme vsetkym, nech ste cim skor fit!!! Mas to veru tazke, ja si neviem predstavit, chodit po doktoroch sama (iked ked by bolo treba, jasne ze by sa muselo zvladat) Keby csa dalo poslem aj kopec pozitivnej energie, ale tiez nemam na rozdvanie, behom mesiaca som na dalsich antibiotikach, z hrdla mi to zbehlo na priedusky, tiez sa len modlim, aby aj nasi chlapci odo mna nepochoreli ☹
Zinus, neterke vela zdravicka !!! 😉
a aj ostatnym marodom...
Ja som vcera dokoncila chlapcom kostymy na karneval, dufam, ze sa mi do toho nebudu chcciet ani obliect a ma slahne, som nad tym tri vecere sedela 😀 😀 😀

tatolu
3. feb 2009

Ahojte.
Naši na šťastie ešte tak dlho chorí neboli.

Saska, vy ste už naozaj dlho chorí. ☹

diddi
3. feb 2009

cau zinus,velka gratulacia 😵...aj ja som musela skor rodit,v 35tt,tiez som mala preeklampsiu....deticky mali 2080 a 2100g a 44 a 43cm, neboj, vsetko bude ok, malicka je velky bojovnik....bozkavam Miusku,Alexika a Maxika

grmitko
autor
3. feb 2009

tak sme obidvaja na atb, ale verim ze uz bude dobre, pamycon do nosteka a do uska, stoptusin od kaslu, tak verim ze konca tyzdna budu ako rybky, vo stvrtok este ideme na kontrolu, tak hadam tam nic zase medzi tymi chorimy detmi nenachytaju, lebo uz toho bollo na cely rok dost

nana77
3. feb 2009

sasi, ty brdo.... no dufam, ze toto im uz zaberie!!!! uz boli niekedy az takto chori??? alebo je to "dan" za jasle a kolektiv? 😕 😕

womenne
3. feb 2009

tiež si myslim že reakcia na jasle ved pokial viem nebyvaju často chory alebo sa mylim saši? 😕 tak dufam že vam to už zaberie viem ak je to zataž aj pre teba ked si stale sama ☹ chlop ti robi?moj stale aj vnoci maju pohotovst ked sneži takže ja dviham jeho telefony lebo on ich nepočuje,dokonca aj rano budik musim ho zobudit,akosi mi spohodlnel moj manželik 😎 veru už sizabudol po sebe aj umyvat taniere,ale zase dava spat deti on aj kakaoko robi on 😎
yasmin prosim ta ako dlho mam davat ten Biopron?

lumah
3. feb 2009

dracik dííík, si ma upokoila, ja som si tiež myslela že je to v pohode, ved by si doktorka musela niečo všimnuť, ved v poradni skuša ja ako si sadaju a reflex a čo ja viem čo ešte.
Booože baby tým našim asi poju zuby už, strašne su umrkotaní, hlavne filip.

yasmina
3. feb 2009

womenne my sme vybrali dve balenia Biopronu...a uz im davam len activu jogurt alebo biely actimel...
grmi tak nech sa skoro uzdravia... nasi vypili 2 flasky stoptussinu a kasel neprestaval ☹ az nejako po 3 tyzdnoch orestali kaslat..

womenne
3. feb 2009

takže po 2baličky stači?prave začali 2balenie,tak ešte dokupim a potom skončime.
včera som spravila ten šalatik a ktomu marinovane mesko mnaam teda drahy sa až oblizoval akradol z mojho taniera 😀 dnes spravim zase kuraci,dala som aj malym žuli jak odušu som sa potešila a pridem do kuchyne a cely koš dopluty šalatom 😝 onipožli a vypluli 🙄 ale ja im dam budu to jest a basta 😎

grmitko
autor
3. feb 2009

moje deti zase nespia, vystrajaju tam, asi im dam uz na zadok, domko ma 39, ledva pozera ale spat nebude, potvora mala nezbedna, ale uz tam robia bordel, idm robit poriadky 🙂

altea
3. feb 2009

Ahojte babuľky,tak rada by som sa občas pridala aj ja k Vám,ale akosi sa mi to v poslednej dobe nedarí.Neskoro večer keď nakuknem,preletím len len 1-2 strany a som tak unavená,,že ani nestíham reagovať 😔 .
Odkedy mali drobci rok a začali sa "posúvať" 😀 po byte ,k PC sa cez deň nedostanem,pretože aj keď sa dostanem -v tom okamihu sa sem prisunú drobci 😕 😕 a pokračovaniu je koniec.
teraz zaspali,ale aj to asi len na chvíľku,tak rýchlo píšem,pretože večer už nebudem toho schopná.Od minulého týždňa sa trápime so Sofi-obliehala ju laryngitída,ale už je lepšie,zvládli sme to aj bez ATB,teraz niečo zas pre zmenu chytá mňa.
☹.Tie noci sú strašné,miesto toho aby sa drobci zlepšili v spaní,Samko začal jesť v noci nie 1x,ale 2x 😕 .Sofia papá 3x,Samo zaspáva tak okolo 22-23 hod.,Spí do tej deviatej,Sofia zas vstáva už okolo piatej ,takže o spánku nemožno ani len snívať. 😒 ☹
Samko mi cez deň nespí,a keď spí tak aj to len 20-30 min.,takže šancu porobiť si niečo mám minimálnu,vlastne žiadnu.Keď sú hore,sú stále len na mne,kríže už necítim,spokojní sú len vtedy ak sa s nimi hrám,už si pripadám ako dieťa...Je možné ,že sa nevedia zahrať sami ?Niekde som čítala,že dieťa sa dokáže hrať samostatne až od dvoch rokov-dovtedy sa vraj treba hrať s ním.
Idem,vedľa sa zas niečo mrví... 😒 😖
ahojte babuľky...

mima595
3. feb 2009

Ahojte,

Grmi-to sa teda na vas navalilo - ja len k tomu Pamyconu, si pisala, že mate davat aj do uska aj do nosteka - to ti hovorila lekarka? Lebo nasa nam raz predpisala na Matusove ocka - mas hnisave, ale vtedy vyslovene zakazala nikede inde / hoci mal aj zelene sopliky/, vraj sa smu len na jedno miesto pouzivat.

Altea - to ams teda velmi tazke - no, nasi maju 2 roky a 5 mesiacov, a nejaka vyrazna samostatna hra nehrozi - teda tak 5 minut, alebo nahanacky - tie aj 10 minut. TAkže asi si este pockas ☹ - len toto je teda hrozne, že ich mas takych rozhadzaných a že Samko ti cez den nespí, ved nasi aj teraz spia min. 1,5 hod. poobede. Ved to si sbsolutne neoddychnes, a stihnut nieco popri nich, to si etda neviem predstavit ☹ ☹

altea
3. feb 2009

Ahoj mimi,
neviem čo na to povedať,sú to vytúžené deti,takže radšej nerepcem,len akosi nahlas rozmýšľam a dúfam,že to snáď časom bude lepšie.Ešteže mám takú obrovskú podporu- MM.Keď už ja zlyhávam psychicky,fyzicky 😔 ,tak ma vždy nejako vráti späť do normálu..
Babuľky idem,pretože Samko to už dnes so spaním zas uzavrel 😠 ,takže ideme sa hrať ,lebo ak budem pokračovať ,začne ziapať a to znamená ,že zobudí Sofiu a tá ak je nevyspatá,to je Sodoma-Gomora. 😠 😢

mima595
3. feb 2009

Altea - aj nase su vytužene a vymodlene, ale zase na to je tu toto forum, aby sme si pomohli ked sa da 🙂 . A ja nemudrujem, len hovorim s vlastnej skusenosti, že to musis mat strasne tazke / ja som tiež na nich sama - teda MM chodi domov o 16 - takže oproti inym mam veget 🙂 / ale aj tak - toto co pises, to je dosť tazke a neviem si predstavit, ako to potiahnes.....

altea
3. feb 2009

mimi,
ja som nepovedala,že mudruješ,asi si ma zle pochopila, a viem,že toto forum, je na to ,aby sa vyrozprávali,poradili si,zasmiali sa.....naozaj som tým nemyslela nič zlé,prepáč,ak som ťa niečím urazila...

lenkamt
3. feb 2009

ahojte 🙂

Saši - ☹ vás to hnusne draplo. pamycon je super, určite už bude lepšie 😉

akurát dnes som sestre vravela aká som šťastná že deti len dám do postieľky a väčšinou hneď samé zaspia 🙂 a hrajú sa pekne samé odmalička, doobeda kým som sama a mám robotu tak sú v izbe hračky všade, knižky všade ale prehrajú sa - semtam robím rozhodcu ale vedia sa hrať aj samé - pozor nie spolu. každá zvlášť a najlepšie každá v inej izbe 😀 nerozlučné jednovaječné dvojičky 😀

lenkamt
3. feb 2009

ozi včera ukazovali tie trojičky z bardejova - pridelili im jednoizbový byt a dostali aj kočíky a nejaké vecičky 🙂 akurát mne z markízy nikto neodpísal 😠

a mám pocit že trojičkárok bude zachvíľu viac ako nás 😅 nejako sa to rozbehlo 🙂

mima595
3. feb 2009

Altea - vobec si ma neurazila, teda dufam, že moj prispevok tak nevyznel 😉 a neospravedlnuj sa - teraz mame doma ospravedlnovacie obdobie - ich ucim hovorit si prepac, ked si nieco zle urobia - a dopadla som tak, že ked napr. idem okolo Matuska a nechtiac donho drgnem / ja!!/ tak mi chudacik povie: Pepac, mamka 🙂 - zlatko moje 🙂

tatolu
3. feb 2009

Mne sa tiež zdá, že taraz je to už normálne porodiť dvojičky a trojičky.
Asi je ničo vo vzduchu 😉

lumah
3. feb 2009

altea nestraš, moji prespia celu noc bez jedla už, občas sa stane že sa zobudia, lae ja som dufala že po roku už budu spať ako babatká furt.
akí su podarení, valaju sa v ohradke a ochytávaju sa. 😀

womenne
3. feb 2009

baby našla som pri Sebkovi trošku pozvracane ale fakt trošku aakobyho len natiahlo a trošku vyliezlo na povrch ☹ dufam že nebude vnoci grcat,stalo sa to aj vašim alebo sa mam pripravit na noc?varim mu ryžu preistotu na večeru 🤐

grmitko
autor
3. feb 2009

Mima, nam kazala aj aj kvapkat dokina, ale do uska mu to nedavam az dnu len tak zkraja ako kazala, aby sa to ani nedotykalo, len kvaplo 🙂

nasi sa vedia opravedlnit jeden druhemu, ak si spravia zle, ale obcas im to musim pripomenut, ja som ich tak naucila, ze si povedia prepac, pofukaju si bolave miesto a pomojkaju sa, aj ked Domko sa mojka velmi nerad, zato Lelik ten sa mojka velmi rad 😀 stale chodi, objima ma a hovori maminka lubim ta, to som ich tiez dlho ucila, a vyplatilo sa, nie je nic krajsie, ako ked pridu, objimu ma tymi rucikami a povedia, maminka lubim ta 😵 😵

womenne
3. feb 2009

SAŠKA 😵 jej krasa,aj ja učim malych aby si pohladkali lička adali boču ked si ubližia.Ale neviem čo z Nikom ešte stale dobre nerozprava ☹

grmitko
autor
3. feb 2009

a chodis s nim k logopedovi Dani? ale ved on sa rozkeca, nasi uz tak krasne jasne rozpravaju, dnes bola dokina cela hotova z Domka, ze ako krasne rozprava 😵

kiwuska
3. feb 2009

ahojte, u nas je ukecanejsi kubko, babina ho uci aj anglicke basnicky a pozna uz dost nasich riekaniek takych stvorversovych a moj macik takisto, ale musim zacinat. Janulko, nie je az taky moc ukecany, ale je ovela trpezlivejsi. dnes kresli a vyfarboval v omalovanke, dost si dal zalezat su to moji sikovnickovia. ale to mame vsetky svojich sikovnickov 🙂

grmitko
autor
3. feb 2009

kiwus, tak to mas ozaj sikovnickov, nasich omalovanky neberu, ani kreslenie, len po stene 😀 😀 😀 ale zase su sikovny na ine veci, u nas je kecko Domko, tomu sa pusa nezastavi cely den, Leusko si zase skor zapamata trebars basnicku a povie ju bez chyby, Domko sa nerad uci basnicky, toho to az tak nebavi, ale keca ako blazon, rano ked pil mliecko, tak pozeral na mna a krici na Leuska ze !Leo nerob hovadiny" som sa skoro pocikala od smiechu 🙂 🙂 🙂 🙂 ako si dobre pamata, to ja im hovorim, ked uz velmi blbnu a ozaj ma vytocia, ze ci musia robit hovadiny a ako dobre si to zapamatal 🙂