Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

casie
5. feb 2009

Helka, no prispievat bude, ale nie tolko, aby som sa z toho uzivila. Vystaci to na ubytovanie, no a to ostatne - no budem si musiet najst popri detoch pracu.

mima595
5. feb 2009

Ahoj Yasmi - no musim povedat, že tvoj manžel to s ludmi /cudzimi/ fakt vie 🙂 - ked bol vtedy u nas, tak sa tak milo spraval a podakoval / pre ostatne - bol u nas po plienky 😀 / - som bola v siedmom nebi 😀 😀 - hovorim MM, že ani ty sa tak ku mne milo nesprávaš 😀 😀 .

tak mu to pri najbližšej priležistosti spocítaj - varenie každy den - 100 Sk, vysavanie, upratovanie, žehlenie, atd. + starostlivost o deti, + samostatne navstevy lekarov - a to mu hodi taku sumu, že bude zizať - a možno zistí, že neprinesie domov až tak neskutočne vela 😀 😀 - že ty to vsetko odmakas, a nevidis za to ani korunu 😠 😠 . Ved ked si tu minule pisala, že bol vo vitálnom svete - to je super, on je cely den prec a ked by mal byt s vami, tak si ide oddychnut a doma pracovat?! ☹

katullka
5. feb 2009

yasmi, mas to veru tazke, ale fakt by mal pochopit, ze to, ze si na matareskej neznamena, ze si menej unavena ako on v praci, fakt by si to mal vyskusat o com je 24hod. starostlivost o dve deticky. A co je to inak naucene dieta??? 😕 Ved deti, ked sa necitia dobre, tak placu, co maju ine robit a hlavne ked este nevedia rozpravat. Ved na to, aby ich nic nebolelo sa predsa neda naucit, to ako ho vobec napadlo. No asi mu fakt len praskli nervy, mozno ho vnutri nieco zerie..mali by ste sa fakt otvorene porozpravat a prediskutovat aj prijatie nejakej pomocnicky. Nemas tam aspon nejaku kamosku, s ktorou by ste sa navstevovali (skoda, ze si tak daleko)? A ta Tvoja svokra, to je tiez kapitola sama o sebe 😠 .
Yasmi, je to tazke, ale oni za chvilu vyrastu a uz sa budete len a len tesit spolu s nimi. Ved su taki krasni 😵 A ked sa rozrozpravaju...to bude veselo 😅 . Uvidis, ze oni Ti tu Tvoju obetavost a lasku vratia, oni si budu pamatat, ze Ty si ta, ktora si pri nich vzdy stala, vsetko s nimi prezivala, tisila ich bolest..
Drz sa!!!!!!

yasmina
5. feb 2009

No Mimi presne o tomto to je!
inac pracuje s ludmi a vie ich neskutocne spracovavat...niekedy len cumim ako mu zobu z ruky 😕
Ale ja vravim ked vtacka lapaju pekne mu spievaju...
No ano mas Mimi pravdu...skoncil mu meeting a isiel s podriadenymi do Vitalu a my sme ho cakali...niektori uz boli davno doma len nas ocko sa nejako neponahlal...

yasmina
5. feb 2009

Kocky asi na dnes koncim s touto kapitolou lebo ma Katulka rozplakala a azda nebudem ja silna mamina plakat pred drobcami...su potom taki vyplaseni...

katullka
5. feb 2009

Yasmi, boooooze, to som prave nechcela, hlavu hore!!!!!Prepac!!!

mima595
5. feb 2009

Yasmi - to ti teda verím, on má fakt neskutočnú charizmu,a vie to s ludmi - no Mister je Mister 😀 😀
A možno by vedel aj zohnat nejaku upratovacku za super cenu, že aj ona by mu zobala z ruky 😀 😀

yasmina
5. feb 2009

Katulka ved si to pekne napisala..ty sa vobec nemas za co ospravedlnovat...
Prisla ma moja zlata mamka pozriet... je na marodke ale jej to nedalo..tak sa jej idem venovat...tiez nechape preco placem...

womenne
5. feb 2009

yasmin ☹
mna vždy rozosmeje ked si prečitam, nejaku diskusiu kde sa mamičky jedneho maleho babetka neustale stažuju že už nevladzu že im nema kto pomahat,ani kamaratky... 😀 vtedy si pomyslim že my mamičky dvojičiek a trojičiek smevlastne hrdinky bez reptania ideme dalej ved čo nam ine ostava že?moja ved ty si silna a tvoj to pochopi len ako každychlap potrebuje viac času. 😖

katullka
5. feb 2009

Yasmi, uz som zacala mat vycitky svedomia, ze na co som Ti vobec do toho mudrovala 😔 😅 .
Ale ver mi, ti Tvoji anjelikovia Ta budu milovat najviac na svete a vtedy si povies, ze Ti vsetky tie dni a prebdene noci stali za to 😉 Este ze mas taku super maminu 🙂 .

Tak zatial pa, musim ist varit.

nana77
5. feb 2009

casie... ☹ . tak to mi je luto, ze mas taketo starosti. a tak som na teba myslela, ze co je s vami, davno si tu nebola. naposledy tusim este ked sme cakali 🙂 . drzim ti velmi palce, aby vsetko dopadlo co mozno najlepsie a aby si sa co najmenej trapila!!!!

yasmin, verim tomu, ze je to len momentalny stav u tvojho muza, ved snad sa poznate nejaky ten piatok a spolu to prekonate. bohuzial, plati stare zname, ze zena je ten silnejsi partner, (aj ked muz je svalnatejsi 😀)l a bude to zrejem na nas zenach... ale zase tie deti za to stoja!!!

ja sa teda naozaj nemozem stazovat, mm je strasne obetavy, fakt pomaha ako sa da... no jednym slovom, nie som na to sama a som za to vdacna, kedze vidim, ze to nie je az take samozrejme...

musim vam napisat, co sa mi stalo dnes: som bola na nakupoch - sestre darcek na 30tku, detom nejake oblecenie, mm nieco k valentinovi a objavila som celkom peknu tuniku - cervenu za 1300sk, ale straaasne sa mi pacila a tak si hovorim - ty pojdes somnou domov 😀 (ved zase az tak casto si nekupujem, tak co). dojdem domov, a som si vsimla, ze mi nedali dole ten plastovy alarm, ci co to je. som sa nastvala a mm, ze on to da dole. este mu hovorim, nech to vezme naspat do obchodu, lebo mi to znici. no, ale jasne, ze si nedal povedat, po dlhom boji to demontoval, a le zostala taka malicka dierocka po tom (uuuuplne mala). tak ja nastvana, ze ci je spokojny, kukam na blocek, ze to pojdem akoze vyreklamovat a oni mi to vobec nenablokovali!!!!!! takze mam tuniku zadara 😀 . razom aj dierku nevidno 😀 😀 😀 . ja s 😀 ja som taka zmatena z toho eura, ze som si vobec, ale voooobec neuvedomila, ze platim nejako malo 😀

womenne
5. feb 2009

nana kde je ten obchodik kde neplatiš veci za 1300.- 😕 hned by som tam šla 😎

lenkamt
5. feb 2009

čaute 🙂

Nana - 😀 super že razom ani tú dierku nevidno 😀 😀 😀

Casie - to mi je ľúto, že máš také starosti 😔

k ostatnému - baby muži neboli tehotní, hormonálne sa nepreprogramovali /fest slovo 😕 / na príchod dieťaťa a stále chcú svoj kľud, náš je super, pomáha , venuje sa, ale tiež mu semtam zašvitorí /keď majú malé zlý deň/ a vtedy len hundre a hundre 😝 a tiež sem tam padlo že on zostane doma a ja mám zarobiť to čo on 😅 viem si to predstaviť ja by som zarábala, po večeroch upratovla, prala , žehlila a varila na druhý deň 😀 mám pocit že toto je občas všade a treba to brať s nadhľadom 😉

helka1
5. feb 2009

nana 😀 😀 😀 . Sa divim, ze si nepipala 😀 ked si isla cez ten snimac... Veru taka sprava potesi 🙂

A musim uznat MM je v tomto super ! Vidim na nom , ze ma dost a napriek tomu sa detom venuje, minule pozeral telku s Radkou , jemu hlava odkvecla (zaspal posediacky) a Radku drzal o 106 😀

grmitko
autor
5. feb 2009

ahojte,
yasmi, to mi je luto, moj muz ma podobne nazory ako ten tvoj, ale on ich ma takmer stale, ja viem ze robi 7 dni v tyzdni, aby sme prezili, ale tiez neznasam ked pride domov a huci po detoch len preto, lebo milostivy pan chce mat klud, minule sme na seba tak naziapali (tusim v nedelu to bolo) deti sa hrali v obyvke, ja som nahadzovala inzeraty a on pozeral telku, a drobci nieco chceli, tak som ich poslala za nim, ze ich im to poda, alebo donesie, uz fakt neviem co to bolo a on, ze preco im to nedam ja 😠 😠 😠 no uz som vybuchla, naziapala som nahnho, deti na nas pozerali, vraveli maminka nekric,poslala som ich do detskej a pekne som mu povedala svoje, ze ak si nevsimol, tak su to aj jeho deti a je som s nimi 24 hodin denne, a ze sa s nimi moze aj on zahrat, a on mi na to, ze on sa s nimi hrat nevie, tak som mu povedala,ze ma najvyssi cas, deti budu mat 3 roky cochvila 😠 😠 😠 vrestali sme tu po sebe, on to svoje ja ja ja ja, ja som mu povedala co som mala na srdci a bol pokoj, potom sa zvdihol a isile sa s nim hrat, domko ho volal, nech si s nimi ide skladat (lenze este poznamka, moj muz je telemaniak, prenho niet dolezitejsej veci ako telka, to k vysvetleniu) on sa neviem pohnut od telku kazdu kravinu musi pozerat, namiesto toho aby sa venoval detom trosku aby som si aj ja mohla oddychnut, alebo porobit niecosu to proste chlapi vobec nemaju ani tusenia, co to je starat sa o dve male deti, ktore su este nebodaj chore

juuuj ale som sa vykecala 😉

inak u dokiny sme dopadli tak, ze Domko mal crp 25, tak ze nam dala este klacid, aby ´ho mali na min. 10 dni, a v pondelok jej mam volat, ze ako sa maju a ked tak este pojdeme v utorok na kontrolu 🙂 ale verim ze uz to bude do pondelka dobre

grmitko
autor
5. feb 2009

nanuska, to si super nakupila, inak ja som tiez zblbnuta z toho eura, dnes som bola v hypernove a kupovala som mlieko malym, muzovi nejaku mikinu za 5 eur a tricko za 3 eura a take bezne veci, maslo, rozky, jogurty, salam, syr, vajcia a pri pokladni, ze 32 eur, skoro som odpadla. sa mi to zdalo strasne vela, ale ked som to kukla tak to nebolo az tak vela, lebo skoro 20 eur bolo len to mlieko a tie dve veci pre muza 🙂 ale ma to na par sekund normalne zaskocilo 🙂 🙂

yasmina
5. feb 2009

kocky ma drbne...som volala lekarke ze kedy mame prist zajtra na ockovanie a ona...jaaaaj som zabudla mame tu maliara,...ma porazi hlavna vec ze dopjuem deti diazepamom a zbytocne...kujva som sa nastvala...
maju neziaduce ucinky a zbytocne 😠
no nejako mi nic nevychadza...

grmitko
autor
5. feb 2009

yasmi, tak vymen lekarku, ked je taka nezopovedna, al eviem ako ta to muselo nasr.t 😠 asi by som ju zjedla cez telefon 😠

lenkamt
5. feb 2009

to čo je za kravu? šak zaočkovať ich môže aj na chodbe 😅

lalupa
5. feb 2009

idem na skok
yasmi, zlaticko, vcera bol rizikovy stupen minimalne 8 ☹ , my sme s MM tiez riesili nejake veci...plus som si premietala, co sa dialo pred dvoma tyzdnami a comu som unikla, no a nespala som celu noc 😖
katulka to krasne napisala a ma pravdu, deti su nas zivot, toto chlapi nepochopia a ked donesu domov napatie, drobata citia neklud a patricne to davaju najavo... vasi fesaci maju urcite dovod,preco plackaju, naschval ich to urcite nebavi, chudata, ved to je ich jedina komunikacia 😢 plus maju na to plne pravo!!! maju tu najkrajsiu, najobetavejsiu a najuzasnejsiu maminku na svete a vsetky tie prebdene noci, trapenia a starosti ti neskor neskutocne krasne vynahradia 😵 😵 😵 napriek vsetkemu si neskutocne silna a nechcem si predstavit,keby si ty musela z nejakeho dovodu byt marod - prvy by skolaboval M...
vsetky boliestky casom prebolia,ale my zeny si pamatame a nezabudneme...nemame cas sa ani poriadne vy...t, krem na tvar je utopia, vsetok cas venovany niekomu inemu a ked to nestaci,je najjednoduchsie povedat zopar blbych slov miesto objatia, pomocy a podpory a este zvysovat hlas pred deckami

chlapi plno veci nepochopia, moj chodi pred polnocou domov, zniceny, vystresovany, tie prachy mi za to nestoja, ked clovek nezije krasny zivot a netesi sa z kazdeho dna a z najvacsieho zazraku na svete...nechapem, toto je tak chore a divne obdobie,ked si ludia maju najviac pomoct, tak sa len hadaju a nechapu sa

a ta p...a lekarka?! 😠 asi by som ju udala, kravu jednu, takto s vami nacvicovat

zaverom yasmi, vsetko dobre sa ti stonasobne dobre vrati 😉 len vydrz, ja sa sam do poriadku a aspon po telefone sa vyzalujeme a pomozeme si 😉

grmitko
autor
5. feb 2009

lalupka krasne si to napisala 🙂
a ako sa mas inak? je to uz lepsie? davas sa do poriadku?

yasmina
5. feb 2009

lalu dakujem...
teraz idem dat malickych aspon na hodku spat...a vecer pojdu skor...ocko bude spokojny 😠
udala by som tu lekarku...ale je to manzelova znama 😒 on ju vybral...nikdy necakame...stale nas berie prvych ...ale co z toho?ked sa mi testuju deti...

grmitko
autor
5. feb 2009

no ved to yasmi, co z toho ze necakate, ked ma takyto pristup, ja som uz lekarku menila, s tou prvou som bola maximalne nespokojna, tiez to bola muzova znama, ale aj tak, srala mi na deti, tak ja na nu 😀 s tou co mame teraz som maximalne spokojna, sice cakame, ale ved to nevadi, vsetci tam cakaju 🙂 ale pristup ma uplne odlisny, to vidno ze ma vztah k detom a ma ich rada a snazi sa ozaj len to najlepsie pre nich spravit 🙂

yasmina
5. feb 2009

mne napr. vadi ze nepoznam detsku lekarku co by prisla k nam vysetrit malych...
napr.zaplatim pausla 20 eur a pride...ked som sama a su velmi chorucki tak to je problem...
ja mam lekarku /rodinna lekarka chodi k nej mamka otec sestra a ja/ tak ked som bola chora 40teploty prisla k nam domov aj infuzie mi doniesla...aj pocas tehotenstva atd...
a toto mi chyba...
ja zavolam nasej neurologicke a spytam sa na ten diazepam...

womenne
5. feb 2009

čauky prave som sa dopalzila od dokiny,ledva chodim poslůedny brufen som zjedla doobeda a teraz boli a boli 😢
drahy mal prist o 14,že mi pomože ale nedajboh sa ho dočkat šla som sama,došulal sa o 14.35 aspon zobbral malych stej preplnenej čakarne samy chory dufam že maly nič nechytia ☹
takže alergologia dopadla super maly maju O-hodnoty aj vaječny bielok ale kedže ho zneho stale boli bruško očkovanie nedoporučila ved ja som mamina takže vem najlepšie ako reaguje 😵 spravna doktorka že?
teraz chodli po bytoch policajti pod nami vykradli byt ani sme si nič nevšimli,ale vykradli ho 10.1 to sme sa tu prave satahovali takže by sme si niečo všimli museli to spravit v noci.ale dver neboli vobec poškodene 😕 inak dufam že som nam nepoškodila lebo som povedala že ešte nemame pobyt len ho vybavujeme,sa nan pytal,ale manžel naštastie ma a mali by sme patrit pod zakon-zlučenie rodiny,takže som zvedava 😲 o 16.00ma manžel stretnutie ohladom pozemku som zvedava držte palčeky

grmitko
autor
5. feb 2009

Daninka drzim paste 🙂

yasmi radsej zavolaj, a taku ani ja nepoznam co by prisla domov k detom ak su velmi chore

yasmina
5. feb 2009

grmi a nie je to skoda ze nepride? ze nie su take dr.?
ved ked skonci v ordinacii a ma auto a sme blizsko...a este aj zaplatis 😒

womenne
5. feb 2009

yasmin ja som mala takeho lekara užasny človek fakt 😵 škoda že nešiel so mnou 😀
inač k tomu diazepan on sa ma davat až po očkovan nechapem prečo to kazala davt skor,vždy sa dava až ked sa zaočkuje a vtedy aby sa zabranilo krčom,prvy raz počujem že by sa mal davt skor a vidim že niesom jedina 😕

womenne
5. feb 2009

Saška dikes 😉

grmitko
autor
5. feb 2009

yasmi no skoda to je, ked si to clovek chce zaplatit, tak by mohla taku sluzbu robit, ved to nie je zadarmo, ale tato co sme u nej teraz viem ze chodi k novorodencom, skoda ze sme u nej neboli od narodenia, k tej povodnej sme sa museli trepat na druhy den ako nas pustili z porodnice 😒