Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
12. mar 2009

😢
a ako ich učiš dolava doprava???maš nejake ukazovatko???ja snad ani nezaspim.

grmitko
autor
12. mar 2009

nie ked niekam ideme tak vravim zabocime dolava doprava a ukazujem im ktorym smerom to bude 🙂 doma ich to neucim len ked sme vonku a prechadzame sa tak vtedy im to hovorim 😀

grmitko
autor
12. mar 2009

ked velmi chcu tak vedia ja napocitat do 5, ale ozaj musia chciet 😀 😀 😀 😀 ked sa im nechce tak pocitaju, 1,2,5 🙂

womenne
12. mar 2009

no od zajtra u nas nastane drezura 😎 pekne ch to budem učit,len neviem vobec ako ☹ musim si objednat niečo ale vobec neviem čo pekne že?? 😝

womenne
12. mar 2009

ale aby som na nich len nezalovala tak ich pochvalila že nemaju plienky už od 2rokoch a Nikolasko drži pekne pero a kresli kruh,no aspo niečo 😉

grmitko
autor
12. mar 2009

o vidis ake sikulky su to, ale ved Dani z toho si nerob hlavu co vsetko vedia a co este nie, tie tabulky su len orientacne, kazde dieta sa vyvija inak, neporovnaj ich neboj na vsetko pridu pekne sami 🙂

womenne
12. mar 2009

no praveže ja som taka,je mi to luto že su v tomto pozadu 😢 ja snad ani nezaspim už sa vidim že budem stale nad tym rozmyšlat.

grmitko
autor
12. mar 2009

ale Dani to si vyhod z hlavy, nemozem svoje deti zaradit do tabuliek predsa 😀 😉 vsetko sa naucia neboj 🙂 pojdete k logopedicke a uvidis ake pokroky budu potom robit 😉

miriamkac
12. mar 2009

tak my tiez nevieme, vlavo, vpravo...vieme ze take nieco je ale nerozoznava to.... 😒 ...farby este niektore hadame....ani tam nie sme jednoznacny.....

grmi...naozaj sa daju tie integrovane pasy odopnut a upnut to potom normalnym pasom? Lebo nikde som sa to nedocitala a na obrazku nie su vidiet tie vodiace listy na normalny pas.....pytam sa preto, ze su celkom zaujimave tak ich mas doma, preskuuuuumaj a daj info.....

Inac....nasi drobci su schopni vytiahnut sa aj z 5 bodovych pasov.... ☹

grmitko
autor
12. mar 2009

ano miriamka da sa to ,je to aj naboku nakreslene podla vahy ze ako sa to upina 🙂 su tam tri sposoby pre 3 vahove kategorie 🙂 a su tam aj vodiace listy na normalny pas 🙂

miriamkac
12. mar 2009

Tak super......takze to moze byt rovno z vajicka......len asi nie je polohovatelna....ale pre take dvojrocne decka staci.....no malej sme kupili uz od 15-36kg...na klasicky pas a chlapci sa vozia este od 9-18kg....takze zatial to u nas neriesime...ale dobre vediet, ze uz su aj taketo sedacky.....dik...heh 😎

grmitko
autor
12. mar 2009

vraj sa daju aj polohovat, len som neskusala ako, lebo my to uz nepotrebujeme 😀

grmitko
autor
12. mar 2009

mirimka ono je to od 9-36 kg, takze rovno z vajicka a potom je aj podsedak z toho, takze uz mame sedacky vybavene na furt 🙂

miriamkac
12. mar 2009

super...pokym sa nezoderie potah...uf...tiez si myslim, ze malu mame poriesenu....len som zvedava, dokedy tie potahy vydrzia..... 😝 ...ked si predstavim, ze to ma mat do 10-teho roku zivota.... 😖

kiwuska
12. mar 2009

wom, nestresuj sa, logopedia nie je nic strasne, naucia sa spravne vyslovovat a poradia ti ako a co mas ty s chlapcami cvicit. zatial ich uc kratke basnicky, spadla hruska zelena , kom kom kominar, spievajte, ked maju nejaku hracku v ruke, povedz im ty co to maju, potom sa ich na to spytaj, komentuj co robite, neboj bude to ok. kup taku kocku kde sa vkladaju do otvoru stvorce, hviezdicky, trojuholnikz. a zas vsetko im hovor co robite. nie sme vsetci podla tabuliek. a hlavne pomalz trpezlivo, nie vsetko naraz aby nemali z toho hokej

adrolka
12. mar 2009

cafte, my sme teraz pred týždňom namontovali tiež už nové autosedačky, z vájíčok už pretrrčali, T v tom už an inechcela sedieť. teraz sa im už sedí pohodíčko, už ani neplačú. my sme sa nakoniec rozhodli pre tieto. budú dobré cca 7 rokov, neboli lacné ale ked porovnám za čo nám t ochceli predať u nás v obchode, tak sme ušetrili 2-3 tisícky. my ic hmáme z čiech- eshop. boli velm iseriózni, volali mi kedy posielajú a kedže sme objednali 2 ani poštovné sme neplatili. farba je tiež takáto ako dávam link- ja tú farbu miluje, aj v spálni som jednu stenu namaľovala takouto- to je tá petrolejová 😵
http://www.baby-kocarky.cz/detail.php?zbozi=188656

kili
12. mar 2009

čaute, my sme dnes boli v MC a bez kočíka sme šli autobusom 😎 . malí šli pekne za ručičky 😵

yasmina
12. mar 2009

kili uz sa spolu drzia jej 😵

grmitko
autor
12. mar 2009

kili no super

ja ked idem s nasimi niekam, a mam jednu ruku plnu, tak sa oni drzia za ruky spolu a jeden sa drzi mna 😵 😵 su na zozratie vtedy 🙂

kili
12. mar 2009

yas, no spolu nie, musím držať ja každého v ruke. S. sa drží, ale A. na to furt zabúda, tak ho istím rukou, ale celkom pekne ide aj on, ibaže sa nadrží tak pevne a tak niekedy uvolní ruku. Ale ukazováčky som mala vyťahané riadne 😀

yasmina
12. mar 2009

kili aha...u nas mimi da rucku ale maxim ani nahodou....sa vytrhava chce chodit sam...

kili
12. mar 2009

naši sa ešte nevedia navzájom chytiť ☹

yasmina
12. mar 2009

ani nasi ...no a co....raz ked budu chciet tak sa chytia... 😉

miriamkac
12. mar 2009

caute,....este nespite?
Ked pisete o prechadzkach, ja si pripadam ako v skolke... 😀 😀 😀 : ja drzim za ruky chlapcov a mala sa chyti jedneho z nich a ideme. Takto chodim teraz (ked neprsi) pesi pre malu do skolky.... 😝 😝 ...

miriamkac
12. mar 2009

yasmina...mne chalani tiez nechceli chodit za ruky, ked boli vo veku ako tvoji. Ja som sa s nimi bala vyjst na ulicu len tak. Ale teraz akoby "dostali rozum" a pekne sa drzia a su radi, ked sa ich aj mala chyti...takze si myslim...ze este vydrz a oni sa chytia aj sami.

yasmina
13. mar 2009

prva! 😵
miriamka milosko chodi ale max ani nahodou a toho teda na ulici musim drzat za kapucnu aby nezdrhol 🙂

rosarita20
13. mar 2009

druha! 😉
Tak nasi chlapi po 3 tyzdnovom kasli skoncili nakoniec na ATB... ☹ Dufam, ze im aspon cim skor zaberu.

yasmina
13. mar 2009

boze to ste sa 3 tyzdne trapili?a teraz atb?to sa im tak zhorsilo?alepb predtym si s nimi nebola u dr.?az teraz?

womenne
13. mar 2009

my ked idem na prechadzku tak sa držia chalani spolua my sme vzadu za nimi a tiež sa držime taka školka 😀 ale zlaty su ked sa držia,ale to iba občas večšinou ideme tak že Nika mam ja Sebka ma tatiko,a ked ideme sami tak ich držim oboch ja.

margaretka11
13. mar 2009

Ahojte 🙂

Rosarita, to ma mrzí, že ste na atb. Len dúfam, že pomôžu a malí prestanú kašľať 😉