Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
13. dec 2009

ajka dakujem ti velmi pekne za ochotu, to uz asi ozaj nikde nemaju, mne uz vo viacerych drogeriach povedali ze to prestali vyrabat, len nechapem preco vsetko znacky naraz vypustili medenu ☹ ☹

dnes tu bola sestra na chvilku, nafarbila mi vlasy, ze fenixov plamen, na krabicke uzasna cervenomedena a na vlasoch 😕 😕 no nic moc, od fenixa to ma veru na kilometre daleko, ja blond nechcem, hnede sa mi nehodia, o ciernej ani nevravim, co ja budem nosit ozaj netusim 😔

aneti, tak super, ze si si uzila fiermny vecierok a deti su sikovne 🙂 🙂 ako tie moje 😉 😀

zefa
13. dec 2009

grmi..raz som sa nevedela rozhodnúť na farbe,tak mi kaderníčka urobila 4 farebný melír a vyzeralo výborne..a ked sa bude dať si to dám urobiť zas...možno by ti to seklo 😉

dajte ten recept na medovníky..nech zas udelím zlatú varešku 😵

aneti78
13. dec 2009

Saška, tak uz asi len chodit farbit ku kadernicke, ta by ti to aj mohla namiesat,nie?

zefa
13. dec 2009

a zabudla som ,že dnes je Lucie...tak všetkým všetko naj 🙂

grmitko
autor
13. dec 2009

aneti, asi mohla, len kto by to platil??? 😀 😀 ja som bez prijmu 😔 😔

grmitko
autor
13. dec 2009

Medovníčky

500g hladká múka
180g práš.cukor
125g Hera
125g včelí med
2 vajcia
2 vrchovaté lyžičky perníkového korenia
2 vrchovaté lyžičky škorice
1 lyžička sódy

všetko zamiesime, vykrojené perníčky pečieme cca 3-5min vo vyhriatej rúre.
ešte horúce ihneď potrieme rozšľahaným vajcom.to je veľmi dôležité, bez toho perníčky vytvrdnú.
vyzdobíme farebnými polevami a uložíme do krabíc s pomarančovou kôrou.

na tento skusala Zuzka aj Nana a vraj su uzasne, ja sa chystam v utorok na ne, ale rada vam ho podam 😉

aneti78
13. dec 2009

ale dlho nebudeš Saška, si šikovná,niečo sa nájde 😉

mima595
13. dec 2009

caute - ked sa bavite o medovnickoch - my sme akurat dnes dojedli tie moje 😀 😀
no neviem, ci este stihnem upiect nove na Vianoce 😀

Inak sa mame fajn, len nestiham sem chodit, s kojenim stale bojujeme, lebo maly je riaden lenivec. No a dvojky su zase zive až moc, takže u nas to teraz vyzera ako u Talianov.

lumah
13. dec 2009

dracik naši majú loď na skladanie, Filip ju ešte nevie poskladať, ale už vie dávať tie kusky na seba. 🙂
ten recept je perfektný, len musíte nechať cesdto odstáť tých 12 hodín aspoň v chladničke a je tam možnosť si vybrať jednotlivé korenie a kakao, alebo perníkové korenie, ja som dala perníkové. Tu je:

Vánoční perníčky - hned měkké

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
300g rozpuštěného medu, 300g cukru moučka, 300g másla (tuku), 4 vejce, 1 dl mléka, 2 ČL jedlé sody, 1 ČL skořice, 10 rodzdrcených hřebíčků, mletý badyán, anýz, 1 PL kakaa, 800g hladké mouky, (místo koření můžeš dát třeba 1 ½ ČL koření do perníčků),

POSTUP PŘÍPRAVY
Med, cukr, máslo a žloutky dobře promíchat, přidat mléko a všechno koření. Nejlépe se to promíchá, když to dáš do kastrůlku a vše zahříváš, nevařit!
Do zchladlého přidáš mouku + sodu a sníh z bílků. Vše dobře zpracovat na vále a udělat bochníček a vložit do moukou vysypané nádoby. Přikryté nechej odpočívat nejméně 12 hodin na dně lednice. Poté těsto vyválej na tloušťku asi 3 - 4 mm a vykrajuj tvary.
Já je vajíčkem natírám až když je vyndám upečené z trouby. Nepeč do zhnědnutí musí být takové narůžovělé, protože se snadno spálí. Ještě teplé potři vajíčkem. Můžeš zdobit bílkovou polevou (bílky ušlehané s cukrem aby byla hmota tuhá a když ji nabereš vidličkou tvořila špičky - tak poznáš že je dostatečně hustá) nebo poleju čokoládou a sypu barevnou rýží, fantazii se meze nekladou. Můžeš také slepovat krémem či marmeládou. Perníčky nemusíš péct v předstihu, protože jsou hned měkké a konzumovatelné.
Peč v elektrické troubě na 180 °C.
Zdobení:
Nejdříve si udělám polevu.. 180 moučka cukru a jeden bílek (pokud dělám i barevně a perníčky bílou polevou potírám, dělám ze dvou dávek) můžete přidat i pár kapek citronové šťávy . Cukr je dobré tak pětkrát vzít přez sítko, aby se vám ve zdobičce nedělaly hrudky. Polevu šlehám v robotu do hladka.
Polevu si dám do zdobičky. Pokud chci potírat, tak si dám část polevy do mističky, přidám barvivo v prášku a pořádně promíchám. Poleva je tuhá, takže na to potírání přidám tak lžičku vody, aby byla řidší, ne však tekutá. Natírám štetcem kulatým, co mají děti na malování menší průměr. A stejně natírám jako když malujete temperami, namočím štetec do polevy a potírám perník uvnitř kontur.
Jako první zdobičkou udělám hlavní kontury okolo celého perníčku a kontury vnitřní a nechám zaschnout. Potom vybarvím vnitřky, ale dejte pozor, pokud vybarvujete např. červeně a bíle nebo prostě dvě barvy, vybarvěte vždy jen jednu barvu, nechte zaschnout - jinak se vám mohou barvy vpít dohromady. Pak nanesu druhou barvu a opět nechám zaschnout.
Takto mám perník připravený na tečkování. To dělám zdobičkou. jak jsou kontury tak těsně nad ně prostě jen lehce dělám tečku a celou tu konturu obtečkuji a stejně tak potom tečkuji kytičky a ornamenty dělám jako kontury.

lumah
13. dec 2009

Uff, som tu zabrala sná´d celú stranu🙂)))

lumah
13. dec 2009

piekla som na 160 st, lebo mám teplovzdušnú ruru

lumah
13. dec 2009

grmi skús ten moj, prníčky n´budeš mať käkkučké hneď- naozaj je to tak. Doterza čo som piekla, boli tvrdé a musela som ich nechať zmäknuť.

lumah
13. dec 2009

Kde ste? Tu vediem monolog. 😝

grmitko
autor
13. dec 2009

Lumi dik, vyskusam 😉

lumah
13. dec 2009

grmi daj potom vedieť ako si spokojná. Pečú sa veľmi krátko, cca 6 -7 minut som piekla jeden plech.

katullka
13. dec 2009

Caute,

Lumi, zaujimavy recept, uz aj zajtra zarabam cesto, nase su uz totiz zjedene 😀 Inak ja som mala recept, kde isli iba 2lyz.medu 😕 MM mi aj hovoril, ze on by este pridal. V tomto Tvojom recepte je teda hodne medu, tak musia byt medovnicky fajne, sladucke.

Sasi, ako sa mate? Uz ste aspon trosku lepsie na tom?

Paulinkine hlasky z dnesneho dna: "Sniezik nepadaj na Pavinecku!" "Sinocko (slniecko)nemame, vytieklo!" 😀
Samkove: "Stolicka nerob Samkovi!" (skladacia stolicka sa mu zatvarala)

lumah
13. dec 2009

katullka sprav, neolutuješ. Ja ťapa som však zabudla na jednu vec-nemám ich lesklé, lebo som bola zvyknutá ich potierať pred pečením a tu sa potru hneď po vybfratí z rury a ja som ich robila rýchlo a zabudla som potrieť- vrrrr. Ale su dobré, makkučké.

lumah
13. dec 2009

katullka nie su ale presladené.
Ten Samko a Pauli museli byť zlatí 😀

lumah
13. dec 2009

Kde steeee? Už pečiete? 😀

zuzka.25
13. dec 2009

čaute cukrárky 🙂 ja som si dnes uvedomila, že už len jeden víkend a je to tu 🙂)) trošku ma to zaskočilo 🙂))

kati, mali museli byt uzasniii 🙂 sa tu trham na tych hlaskach 🙂

tak vam sem napisem nejake nase:

Napr. nedavno Tomi hovori, ze maminka, ma myška (mame taku plysovu velku
mys) v brusku babatko??? Ja hovorim, ze nie, ved je plysova 🙂 ze petka ma
babatko v brusku (ako svagrina)... a on ze, maminka a ty mas v brusku
babatko?? Ja ze nie, nemam 🙂 a on ze nevadi, jezisko ti donesie 🙂 napiseme
mu :D no trhaaam sa 🙂

alebo:

vcera sme mali ze: Tomasko hovori, "lubim ta maminka", "aj
teba lubim, tatinko", aj teba, Lukasko...a aj seba lubim :DDD

lumah
13. dec 2009

zuzi veru... už je to skoro tu - Vianoceeee! 😀

lalupa
13. dec 2009

ahojte

baby,a chytilo vam tu siestu nemoc aj druhe dvojca? ta inkubacna doba je 1-2tt, kurnik, mam sa bat? tie horucky su strasne, hoci viem, co cakat
a volala som nasej dokine diagnozu...reku divne,ze sme to este nemali 🙂 , no fakt, uz mam pocit,ze kazdy tym presiel, stimuluje to zla imunita a rastuce zubky

katik, nadherne hlasky, bobacikovia zlatunki, to u vas aj snezilo???

zuzi, trham sa 😀 😀 😀 , piste jeziskovi 😀

aji, chcete virusiky? budete mat imunitu 😀 , hoci je to jedno z prijmnejsich ochoreni

womenne
14. dec 2009

Ahojte holky tak my sme doma Sebinko mal v noc laryngritidu,už ked išiel spat tak mal trolinku divny hlas sa kukam na manžela a hovorm to je laryngritida 🤐 a on že ako to možem vediet ano a polnoci som už chodila ☹
naštatsie som nemusela davat rectodelt som rada.Dnes som mala mat posledne rehabky a kontroly tak som zrušila všetko čosa dalo,ale kontrolu u lekara nemožem ani gyndu.
Zajtra maly chalani vystupovat v programe škoda snad nabuduce.

Saši ja sa asi nakoniec do tych medovničkov asi pustim,tym vajičkom to sa natrie a ešte encha v trube???aby sa zapieklo?

chulia6
14. dec 2009

Ahojte nerada narusam vasu vianocno-medovnickovu temu,ale rada by som vedela ci mam narok na nejaky priplatok k dvojickam -ci je to take ako pri jednom dietati,dakujem.

luman-pernicky su super 😵 😵 😵

womenne
14. dec 2009

chuliano narok nemaš žiadny poberaš jeden matersky prispevok,baby však?nespravodlive ako všetko v tomto svete 😖

baby ja mam problem dnes muž meškal a ja som zmeškala rehabky aj kontrolu u lekarky objednali ma na zajtra ato som oduhlasila a som nevdela že muž odovzdava stavbu kruciš a ja nemam bavenie kdetom 😔 niekedy je na prd že tu nemame rodinu ktora by postražila keby segra nepiekla kolače na vianoce tak by prišla ale teraz nemože kruciš co teraz. 😲

zefa
14. dec 2009

ahojte

grmi..tak ani dnes som farbu nezohnala..vedúci sľúbil,že sa skúsi pozrieť vo veľkosklade či neaké neostali 😒 a ma napadlo,že či v Metre náhodou ešte nemajú

chulia...bohužel..keby si mala trojičky poberáš 1 1/2 rodičovskej a máš od mesta nárok do roka na opatrovateľku(ak majú ),takže máme všetky smolu..oni to argumentijú tým ,že to sú peniaze pre teba a na deti nám dávajú príspevky 😠 ..škoda Radičová to bola ochotná zmeniť

wom...k darčeku ma ešte napadlo(aj ja to asi urobím),že zaplatiť jej 1 hod.masáži,alebo kozmetičku

ja už mám toľko receptov na medovníky,že už si neviem vybrať 🙄 ..môj osvedčený ružomberský to zatím v krabici istí 😉

grmitko
autor
14. dec 2009

chulia, ziadne priplatky k dvojickam nie su, vsetko poberas tak, akoby si mala iba jedno dieta 🙂

s.t.i.p.k.a
14. dec 2009

Ahoj maminky,
před týdnem jsem se dověděla, že čekáme dvojčátka. Doma máme už ročníka chlapečka. Byla jsem z toho dost překvapená a nemůžu se z toho doteď vzpamatovat. Mám strach o zdraví miminek, jak to budeme po narození všechno zvládat, i finančně, máme jen jednu babičku a ta ještě na tom zdravotně není nejlépe a má další 3 vnoučata, takže nikoho k ruce taky mít nebudeme. Mohly by jste mi prosím napsat své zkušenosti z těhotenství, jak jste rodily, zda spíše císař nebo přirozeně a jak jste to potom zvládli. Děkuji a hezké svátky.

zefa
14. dec 2009

stipka ahoj
hlavne sa neboj ničoho dopredu,pretože zbytočne stresuješ seba aj mimčá 😉 ja som v tehu bola ok až na málo železa(som brala skoro celé tehu aj po pôr.tabletky)...ja som rodila plánovanou sekciou v 38tt(kôli opuchu nôh)..osobne by som radšej prirodzene..cisarák už nikdy viac 😝 ..ja som pribrala 15kg ale mala som veľa plod.vody,takže mi potrhalo brušné svalstvo,ktoré sa už "nezlepí"a bolí ma to doteraz(jazva nie)..po sekcii som 4 kroky išla 1/2hod..no des..ale mne hodne pomohlo dať sa dokopy sťahovanie brucha..aj klasicky plienkou ako tuho som zniesla..ale to je jediné negatívum,ktoré mám 😉 ..
zlepšováky?..všetko na von som vždy mala nachystané v taške od kočíka(pienky,vlhčené obr.atd.pred odchodom som dala len pitie),mala som dlho zošit kde som si zapisovala kto kedy a koľko vypil,značila som si tam komu som už dala kvapky atd...nosila som ta aj do poradne..nakoľko my sme spávali iba vom,obliekala som najprv seba potom deti aby im nebolo v byte dlho teplo
neboj, každá si časom najde ten svoj systém...ak si naučíš deti na rovnaký rytmus, bude to jednoduchšie..snaž sa ich naučiť aspoň približne rytmu staršieho aby si aj ty mala kúúlinček voľna

womenne
14. dec 2009

stipka ako piše zefa neboj sa a nestresuj ako to zvladneš.Už maš jedno mimčo takže vieš čo m robit,hlavne si treba najst režim a pevne ho dodržiavat.Ono zase aj zaleži ake budu babetka či budu plačlive alebo naopak klidne.

tak ja mam po zhanani darčeka kedže su maly domaale ešte mam jednu možnostak skonči muž už vo štvrtok skočim so segrou do Ostravy aniečo pozriem.nes som našla aj krasny hotelik kde budeme hají tak sa tam skočime cez vikend pozriet ajzistit ceny lebo presne ich enmaju zobrazene 😨