Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

murkaa
3. nov 2010

@simpatica rozdiel v tých týždnoch u Dr. je asi z meraní plodu UZV. to sa pri tých milimetroch posúva. Ved sa nedá cez obrazovku zmerať presne a vyhodnocuje to počítač. Je to orientačne. Riad sa podľa P.M., alebo lepšie podla transferu. Podla mojich výpočtov je 5.11. 12+0. A nič sa nestane ak jeden den užiješ naviac. Ale, aby si poľa pokojná, zavolaj doktorovi.

matelko1
3. nov 2010

@simpatica estrofem sa berie myslim do potvrdenia akcie srdiecka.ja som brala estrimax a v 7tt som ho musela vysadit,crinone nic sa nestane ak beries,ale uz by si ho mohla vysadit,duphaston neberies...ten som brala do 20tt .
a ked si bola v CAR tak doki ti musel povedat,ze dokedy sa beru lieky,alebo ty si uz v car nebola a chodis len k svojmu gynekolog.

katrinb
3. nov 2010

@denaariki ahoj a vitasj medzi nami dvoj a troj maminkami 😉

denaariki
3. nov 2010

ahoj,dakujem pekne za privitanie 🙂

murkaa
3. nov 2010

@denaariki vitaj medzi nami

matelko1
4. nov 2010

ahojte a prajem pekny den 🙂
@denaariki vitaj medzi nami, 🙂

peticha
12. nov 2010

Ahoj holky, zrovna teď mi dětičky spinkají, tak brouzdám po netu a našla jsem vás tady. Jen se
k vám chci přidat..🙂 Naše dvojčátka se nám narodily 7.7.2010 ve 33+5 a už nám jsou 4 měsíce.
Ze začátku to byl trochu frmol, ale teď už se to dá...🙂) Už vydržejí spát od 21hodin do 5 do rána,
takže i já se konečně trochu vyspím. Tak zajím P.

julietka
16. nov 2010

@simpatica ja som uzivala Crinone do konca 12tt

juliagregor
19. nov 2010

ahojte,
tak RP pre dvojky sa má rišiť zvlášť, nie v tejto novele 😝

lucia.kl
19. nov 2010

@simpatica ahoj. ja reagujem ešte na tu otázku ohladom vysádzania, je to úplne v pohode, ja som vysadila v 7tt, čiže sa nestresuj, vysádzala som tak, že som si každý deň dala o jednu tabletku menej - ja som mala estrofem 3x2 a utrogestan 3x2 čiže som to mala 2-2-1, 1-2-1, 1-1-1, 1-0-1, 1-0-0 a nakoniec už nič...

simpatica
19. nov 2010

@lucia.kl

dakujem za odpoved. V 7. tyzdni? To je teda skoro, to som este nepocula, ale ako vidiet, tiez to funguje.

Ja uz som vysadila, zatial je vsetko v pohode, tak sa tesim.ň

papapa

katrinb
19. nov 2010

@peticha ahoj a vitaj.....a gratulko ku dovjickam.....uz su teda velike 😉

bobicek5
22. nov 2010

ahojte dievcata, ja len na skok: ak mate niektora zaujem o vecicky pre dvojcata, kuk moje inzeraty. Skoro vsetko je to pre dietky vo veku 9-12m.

moora
22. nov 2010

@lucia.kl Ahoj, jen chci vyjádřit obdiv ke hmotnosti holčiček, moje měly při posledním vážení při této délce 5,6kg. :(
kojíte nebo UM?

janulqa07
22. nov 2010

ahojte jaj tu som dlho nebola idem citat 😀 vsimla som si nove babatka a tehulku .... gratulujem 😵
maminky kociar britax b-dual co vy na to??

lucia.kl
22. nov 2010

@moora ahoj, no pekne sú ťažké, už nosiť nevládzem 😀 sme na UM a na príkrmoch 2x denne, takže aj s toho tak priberajú, ale baculky niesu, ako hovorím, majú tažké kosti 😀 😀 😀 😀

moora
22. nov 2010

@lucia.kl Vy už jíte příkrmy? Mě dr. řekla že až od 6m protože to jsou dovyvinuté střeva kvůli alergenním látkám....no to je jedno, zatím jim snad to mlíko stačí 🙂 fakt je, že my sme na MM, jen 1x denně UM (nestíham) , a mimi na MM prý přibírají pomalu. Z příkrmů mám hrůzu! 🙂 Jak to jde udělat, aby něco snědly a netrvalo to krmení dvě hodiny?

juliagregor
22. nov 2010

@moora ahoj 🙂 , vôbec nemaj s príkrmov hrozu, všetko má svoj čas a deti ti budú krásne papkať...aj my sme boli menší oproti svojim vrstovníkom a sme v pod čiarou, ale dr. to nikdy neriešila a hlavne, že priberajú a prospievajú...aj my sme boli na MM a od 3 mesiacov jedna dávka UM a po 5 mesiacoch dve dávky UM a odstavila som ich od až v 20 mesiacoch, osobne som začala prokrmovať až v 7 mesiaci, začala som neskor, lebo sme 5 tt skôr...stretla som sa dvomi názormi, netreba neskôr, lebo organizmu je jedno či sú deti skôr ale moja dr. mi povedal, že všetko potrebuje dozrieť, nelutujem, pekne papali a rýchlo si zvykli na lyžičku...

lucia.kl
22. nov 2010

@moora nám už dr nakázal, lebo boli baby hladné, ale pridávam pomaly, jeme hlavne polievky, vždy týždeň jeden druh a potom pridávam novú zeleninu do nej - tak nakázal dr. no a hlavne deti na MM zíslavajú rôzne chute aj s mm mlieka majú to rôznorodé, tiež som sa príkrmov desila, ale je to v pohode, zo začiatku boli problémy s črievkami ale teraz je to už fajn, zo začiatku sme jedávali lyžičkou, ale nakoniec som to vzdala dokial nebudú sedieť lebo nemám lehátka na krmenie a baby chceli vždy jesť naraz a to som nezvládala, tak jedia teraz flašou a potom začneme zas lyžičkou 🙂

moora
22. nov 2010

@juliagregor no my sme 6tt. dřív, ale moje dr. říkala, že to jídlo se na toto nekoriguje....spíš si myslím že začneme protože holky jsou již téměř na limitu spotřeby mlíka (litr) a nebude jim stačit. Ač je to poněkud sobecké, chci je už od MM v těch 6m odstavit, myslím že půl roku je ten dobrý základ i dle odborníků....a tyto vánoce bych už chtěla požívat nějaký ten alkohol 🙂) ...dyť všichni jejich existenci už dávno zapili jen já ne...🙂) !!! A příkrmy kupované či domácí? Ve dvou se asi vyplatí už doma vařit a mrazit si to, že?

juliagregor
22. nov 2010

@moora no to je to, čo som vravela, že každý má iný názor, a príkrmy samozrejme domáce a ja by som ich neodstavovala, myslím, že prípitok a trochu alkoholu za to nestojí...aj ja som si dala vínko, vždy po kojení, lebo najväčšia dávka všetkého je hodko po užíti...a ked máš mliečko tak koj, ved to je pre deti to najlepšie 😉
@lucia.kl my sme už spoli príkrmy preberali a ja si myslím, že Vám príkrmy veľmi uškodili a boli zbytočne skoro...ja som lehátka nemala, papali mi polosediac na kolenách po jednom a len lyžičkou...nedávala som kaše a ani polievky z fľaše...nepokladám to za správny postup

juliagregor
22. nov 2010

toto bol prvý príkrm a pokus ich krmiť v sedačkách, mne sa to takto neosvedčilo

lucia.kl
22. nov 2010

@juliagregor Juli, na začiatku sme mali príkrm len tri dni a nakolko im nerobil dobre som prestala, začala som len pred týždňom a pol znova, to už mali 5 mesiacov, a teraz sa už nikam neponáhlam času majú dosť... mne polievky nakázal náš doktor...

juliagregor
22. nov 2010

@lucia.kl OK a prečo im to dávaš z flašky, zle papajú?

lucia.kl
22. nov 2010

@juliagregor no alexa má trošku problém, chytá záchvaty ked ju nekrmim s nicol naraz a hlavne mi to začala pluť okolo seba 😠 😠 😠

juliagregor
22. nov 2010

@lucia.kl Lucka ale ved to všetky deti, tak robia...ja som mala mrkvu všdae a hlavne z vlasov sa zle vyčesáva 😀
jedna kočka tu dávala fotky ako mala mrkvu na plafone ...ty sa na mňa asi aj hneváš, ale trpezlivosť treba...ja viem, že je to na nervy, ked sa ponáhlaš a obed trvá hodinu

juliagregor
22. nov 2010

@janulqa07 britax nepoznám , ale je tu tema a napíš @hviezda22 ona to má prelúskané 😉

lucia.kl
22. nov 2010

@juliagregor nie nehnevám 🙂 ja som z lyžicou začínala a nakoniec vzdala, ved ja sa k nej ešte vrátim. no a na to, aby som mala mrkvu včade ani nepotrebujem deti, som predvčerom hodila celý pohárik o zem 😀 😀 😝 😝

juliagregor
22. nov 2010

@lucia.kl ked sa darí, tak sa darí 😎

mima595
22. nov 2010

@moora - ja by som ich neodstavovala, zaved prikrmy a popritom koj dalej....
ad. 1 - UM je strasne drahe
ad 2. ja som si pohar vinka, resp. nejaky stamperlik davala pocas kojenia v pohode, a ziaden rozdiel som nebadala, to už tu rozpisovala Annag vo svojej poradni, že to vsetko obmedzovanie pocas kojenia je skor lobbing firiem, co vyrabaju UM, ako skutocnost.... tyka sa to aj liekov proti bolesti, obmedzovanie sa v potravinach... netvrdim, že treba jest a pit vsetko vo velkom, ale treba brat vsetko s nadhladom
😉
ad 3. - u nas kojenie pocas prvych 6. mesiacov bola katastrofa, maly malo priberal, prisaty aj pol hodiny...ked zacal jest prikrmy, jedol vsetko a vela a až teraz si zacinam kojenie uzivat...v noci vstavam k nemu castejsie, ako ku dvojickam som vstavala, ale je to menej unavujuce ako zarabat UM