Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ocino123
6. máj 2011

ahojte, tak to je super ze vas je tolko co mate dvojicky. Mam otazocku, ako sa ja chlap mam hrat s dvojmes. babetkom aby som ho spravne stimuloval. Netusim ako to priatelka s nimi zvlada kazdy den...

katrinb
8. máj 2011

@alex_dimitropol ja davam gelik ktrory sa vola Calgel a niekedy homeopatikum gulicky.
@ocino123 ahoj, najleúsie si je pozriet nejake stranky o vyvoji dietatka.....co sa robi s takym malym dietatkom.....a podla toho sa s nim treba hrat..... 😉
napr. tu mozes pozriet
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1049/ch...

katrinb
8. máj 2011

@andysok ja som mala dva kusy, kazda mala svoj a dokonca v jednej postielke...no ja som mala taku pre dvojicky. Mala som pol roka vkuse a nikdy sa nespustil plany polach a kebyze sa mam rozhodnut, ci dat alebo nie ten monitor ani na sec. by som neuvazovala ze nie. je to vyborna vec a mne pomohla ´k tomu, aby som bola prve mesiace kludna maminka. Ale kazdy ma na to iny nazor.....Tak uvidis ty, ako to budes citit 🙂

andysok
8. máj 2011

@katrinb ďakujem uz sme aj zakupili ;) môžem sa opýtať ty si ako rodila? A ak spinal platila si epiduralku?

katrinb
8. máj 2011

@andysok jasne, ze sa mozes pytat....cokolvek 😉 Rodila som cisarakom naplanovanym, a mala som spinal aj epidural. Epidural mi nechali cca č dni po sekcii tusim. A neplatila som ani jedno ani druhe, kezde som bola naplanovana na cisarak

andysok
9. máj 2011

@katrinb ďakujem pekne za odpoved

mvtina
27. máj 2011

Prepac - katrinb - nechapem - rodila si spinalom a epiduralom? A nechali Ti epidural 4 dni po sekcii? Co vlastne myslis epiduralom?

felicita2
6. jún 2011

Ahojte maminy
neviete mi poradit niejaky sikovny kocik. Mam Dorjan Cross Twin, ale je strasne tazky a nesikovny....
Chcela by som niejaky sikovny lahky kociar ,ktory sa jednoducho sklada a aby som s nim mohla ist aj sama MHD ...
Uvazovala som o niejakej bugine kde sa da polohovat chrbatik - moje deturence maju zajtr 4 mesiace , takze urcite polohovatelny. Alebo nieco praktickejsie , co by som vyuzila aj v zime? Baby Jogger City Miny Double ? Co je praktickejsie a sikovnejsie? bugina ci tento Baby Jogger, alebo niejaky iny?

A nepredava niektora z vas niejaky taky? Som z KE.

Dakujem pekne za rady.

bombula
7. jún 2011

@andysok monitory su skvela vec. a pouzivame dodnes aj ked som si nemyslela ze budeme. mozem odporucit angel care AC401.

bombula
7. jún 2011

@felicita2 mas moj obdiv s dvojkovym kociarom do MHD🙂

zial neviem ti poradit, ja som s kociarom takto necestovala, mne su vsetky tazke, hlavne ked su nalozene dvoma turbo rychlo rastucimi babetkami🙂

dusika11
12. jún 2011

@bombula cauko uz sa ta dlho nevidela ako sa mas,

lubikass
12. jún 2011

@felicita2
Ahoj. Keď môžem poradiť, keď majú tvoje bábätká 4 mesiace, ešte je skoro na buginu a nie je to dobré na chrbticu. To až keď budú behať. Ten kočiarik čo máš teraz, je fakt ťažký. Taký mala moja kámoška a som myslela, že odpadnem, ked sme si ich na chvíľu vymenili. Ja mám X-lander twin 2009 a som s nim veeeľmi spokojná. Tlačím ho aj s jednou rukou, dostanem sa s nim všade, lebo je široký 79 cm a typizovaná veľkosť dverí je 80 cm, ľahký, veľa uložných priestorov, aj v zime nebol problém. Ako pozerám, ten Baby Jogger City Miny Double je veľmi podobný a super je tá strieška, to by som na svojom brala. My sme museli kupiť dáždnik na kočiar, aby im robil tieň v tých horúčavách.

dana_l
22. jún 2011

@ocino123 s dvojmesacnym dietatom nemusis robit nic. to len papa a spinka. ked zacne vnimat okolie tak mu zapni kolotoc nad postielkou - ak mate. alebo nechaj v miestnosti aby sa mohlo pozerat ze "co sa robi". a tiez sa potesi ked ho zoberies von na prechadzku. teraz je uz dobre pocasie a moze pozerat von z kocika.

jitkatatarova
23. jún 2011

Ahojte.No ja neviem,niekedy si myslim ze mam namiesto dievcat doma chlapcov.Oni sa vedia tak bit! Normalne sa sacu na zem,tahaju sa za vlasy,obcas hryzu a vcera dokonca Katka kopla Niku do zadku 🙂 .Ja som len oci otvarala s kade to nabrala.Potom spustia taky rev ze to pocut siroko daleko.Ja ich ukludnim a za chvilku zas. Potom zas hukot.No najlepsie na tom je,ze za chvilku sa uz bozkavaju a mojkaju a mna z ich revu akurat boli hlava. 😒

jania023
24. jún 2011

ahoj nema niektora graf BT pri dvojickach?ako to vyzera?su tam 2 ovulky ci ako??

smejko
7. júl 2011

Maminky, kedy mozem ocakavat ms po sekcii ? tento tyzden koncim sestonedelie a uz by som si rada oddychla od vloziek na chvilocku, cele 600nedelie boli mojimi vernymi spolocnickami 😀 tak sa tesim na ms a potom snad na 3 tyzdne pokoj 🙂

slivocka
7. júl 2011

@jania023 preco by mali byt 2 ovulky 😀 pri jednej ovulacii sa vytvoria 2 vajicka, graf je normalny ako pri jednom 😅

jania023
7. júl 2011

@slivocka lebo som mala dnes a vcera pozit.ovu test co je 11-12DPO tak preto som sa pytala ci je to mozne 😅 i ked je mi jasne ze nie 😀

slivocka
7. júl 2011

@jania023 ja som mala aj 3 dni pozitivny,zalezi od toho kolko LH hormonu mas v sebe 😉

jania023
7. júl 2011

@slivocka asi som sa zle vyjadrila pozri moj graf..mala som 4dni pozit.pozom 10 dni negat a vcera a dnes zas pozit...ale tehu test je negativny
http://www.fertilityfriend.com/home/34f8cf

slivocka
7. júl 2011

@jania023 aha, uz chapem 🙂 ovu test reaguje aj na tehotensky hormon. vazne nemas na tehotenskom ani naznak ciarky ? 😕 graf vyzera dobre 😅

jania023
7. júl 2011

@slivocka nie na teste nieje absolutne nic ziaden naznak..ale VRAJ som mohla mat ovu aj pozdejsie ale neviem myslim ze to je ok na 10dc

slivocka
7. júl 2011

@jania023 kludne mohla byt neskor, keby si napriklad vymazala tie hlieny co mas zaznacene tak by ti to inak ukazalo, aj ja som si rucne urobila ovulaciu kedy viem ze bola. mozno bola az na 13DC , este skus testovat o 2-3 dni tehu testom a uvidis. drzim palce

jania023
7. júl 2011

@slivocka dakujem a dnes som skusila vsetko vymazat aj hlien aj ovu testy a nic sa nezmenilo ovu stale na ten isty den ..na inej stranke som si robila tiez graf a tam to bolo tiez tak podobne rozdiel 1den skor

slivocka
7. júl 2011

@jania023 hm, tak uvidis, tie teplotky su pekne, kludne to moze byt tehu... 🙂

parvitas
7. júl 2011

@ocino123 manžel v tom období (vek cca 2 mesiace) našej malej ukazoval grimasy (ale len pekné) potom hry s rukami, poskladané prsty, rôzne prepletené, tieňové zvieratká a tak - to ju fasnivalo naozaj veľmi dlho. a keď ich to omrzelo, vytiahol jednu hračku, ktorá mala viac farieb aj šušťala a celkovo sa malej veľmi páčila (svetluška od Lamaze) a s tou robil somarinky (lietal, vydával zvuky a tak). malá len ležala a pozerala sa. keď ju to prestalo baviť, buď zamrnkala, alebo si zakryla oči a odvrátila tvár.

jennys
25. júl 2011

Ahojte kočky, takže podľa želania a keďže sa už aj ja na to dlho chystám (kočky čo mi písali minulý rok o kočíkoch vedia), pripravujem články o kočíkoch. Mnohým to určite pomôže takže, tie ktoré máte záujem, prosím píšte mi na dvojickovo@gmail.com. Vaša správa o kočíku, ktorý budete hodnotiť a máte ho alebo ste mali, by mala obsahovať nasledovné údaje (ak ste vystriedali viac kočíkov tak každý treba popisovať zvlášť):

1. Presný názov kočíka (ďalej údaje o tom či kombinovaný, za sebou, vedľa seba)
2. Vaše fotky kočíka (s deťmi alebo bez)
3. Výhody kočíka
4. Nevýhody kočíka (teda plusy a mínusy)
5. Ako dlho ste kočík používali (aby bolo jasné, či sa dá použiť aj vo vyššom veku alebo je to zbytočné a treba kúpiť iný)
6. Čo rozhodovalo u vás pri výbere a kúpe tohto kočíka (cena, hmotnosť, skladnosť, či prejde cez dvere, rozmery kočíka, oddelené deti alebo spolu,...)
7. Vaše tipy a rady pri výbere kočíka, na čo si dať pozor pri kúpe...

Vždy budem písať článok postupne o každom kočíku zvlášť takže budem potrebovať všetky tieto údaje. Technické údaje a cenu si nájdem aj na nete, fotky a videá tiež ale ak máte na ne odkazy tak mi to tam môžete pridať. Keď pridám na web nejaký článok o kočíku tak budú sa môcť k tomu pridávať aj komentáre v diskusii takže bude možné sa k tomu vyjadriť. Zatiaľ ďakujem za spoluprácu a prajem pekný večer. Aďa

Kočky, ktoré máte: Danny Sport Duo Dorjan, Peg Perrego SW Duette, peg perego aria twin budem rada keď sa mi ozvete, chcem začať týmito značkami. Ďakujem.

andreaka11
17. aug 2011

ahojte, pisem sem na dvojickovo prvy krat. 😀 a neviem preco, nejaka som z toho nervozna 😕 😉 mozno tu od vas pochytim nejake typy a triky 😀

dana_l
19. aug 2011

@andreaka11 chod radsej na stranku Cakame dvojicky II. tam je viac "pohybu" 😉

andreaka11
19. aug 2011

@dana_l ok. lenze ja uz necakam dvojicky 😉