Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
5. aug 2009

zabka krasne deticky 🙂 zlatucke su 😵 😵

ivka vitaj medzi nami

blesk44
5. aug 2009

ahojte, aj ja mam dvojicky, mozem sa pridat???

grmitko
autor
5. aug 2009

ahoj blesk, vitaj a pridaj sa 😉

blesk44
5. aug 2009

diky, pozerala som fotky

blesk44
5. aug 2009

nevedela som si ani predstavit, ze budem mat dve deticka a teraz... neviem, co je to mat jedno...

blesk44
5. aug 2009

su velmi dobre, len sa tesim, ked sa zacnu tak riadne hybat, motat po celom byte, vtedy co budem robit, lebo ja som s nimi sama

margaretka11
5. aug 2009

ahoj blesk, vitaj medzi nami 🙂

blesk44
5. aug 2009

dakujem, tak sa tesim, ze som tu

margaretka11
5. aug 2009

dúfam, že sa medzi nami budeš dobre cítiť. A nezabudni napísať viac o sebe aj detičkách 😉

no ale teraz musím zaveliť, že do hajan lebo už je pokročilá hodina a deti mi moju ospalosť ráno nielenže neospravedlnia, ale práveže riadne spočítajú 😀

Všetkým maminám a detičkám prajem dobrú nôcku a krásne sníčky 🙂

blesk44
5. aug 2009

urcite napisem, dobru noc a papapapapa

zinuska
5. aug 2009

ahojte baby 😵

dakujem za gratulky k Miusinmu chodeniu. je to vazne krasne,neviem sa na nu vynadivat 😀 a to druhe dvojca-valibuk 😀 ten si to ani nevsima,ze Mia chodi. ja reku si to odkuka, alebo ze ho to vyhecuje,ze sak aj on sa nauci chodit,ale nic 😠 😀 fakt su ti chlapi pomalsi.. teda cest vynimkam.

baby nestiham vas spätne citat. poradte mi prosim,co mam s dvojkami robit. oni sa neskutocne biju. ale nie ze cap a hotovo,oni sa zvalia na zem a je original bitka jak sa pred krcmou biju opilci 😒 😝 aj ked stoja vedla seba a naraz im davam pit cajik,tak popri tom sa capu jeden druheho.. ja to nechapem ☹ pochybujem,ze ked ich budem zato hresit a vysvetlovat im to,ze sa to nerobi,ze by ma pochopili..

sasi,nieco mi padlo do oka,co si pisala.. davas detom pangamin?? lebo ja som bola vo viacerych lekarnach a pytala som nieco na podporu chuti do jedla a jedine,co je na Maximov vek je pikovit a to nezabera. vraj pangamin je az od 5 rokov. tak preto sa pytam. a zabera??? ja uz neviem ako mam dostat do Maxa teple jedlo. a pritom u babky bol tyzden na prazdninach a tam jedol na obed polievku aj druhe 😨 to sa doma v zivote nestalo. a prisiel od nej a znova neje. je tomu uz rok. moze to byt z toho,ze niekde v podvedomi ziarli na dvojky??? hold bol zvyknuty,ze sme sa venovali len a len jemu a zrazu prisli dve mimina naraz a niet toho casu moc na neho. 😢 ale roztrojit sa neviem 😒

inak dnes som dala pomiesat polievku maxovi,ked sa varila a bol z toho hotovy a potom sme spolu volali tatinovi,ze Maximko sam navaril polievku 😀 on to tak bral a tesil sa z toho a dokonca vdaka tomu zjedol asi 5 lyziciek polievky. to je u nas brutal uspech! skusim to aj zajtra,zapojit ho do varenia,uvidim ci ho to znova motivuje to aj zjest,co si "sam" navaril.

Vitajte nove dvojmaminy!! 😵

diddi kedy budes v PN?? dame stretko aj s Luckou? kym je teplo.

inak my sa citime uz lepsie. ja sice stale kaslem a soplim a dost,ale uz niesom taka slaba.

vranka4
5. aug 2009

Ahojte,dnes to tu poriadne pííísalo 🙂 ,ďakujem za privítanie,sme teda vééľká família,ale nemenila by som ,my sme síce plánovali tretie bábo po10r.,dúfali sme,že možno sa podarí chlapček..a na prvý šup-dvojičky,po prvotnom šoku,záplava radosti a naozaj krásne obdobie v mojom živote 🙂 ...ešte k tomu kojeniu,plánovala som aspoň 6mes.,ale keď bolo dostatok mlieka,tak som si povedala ,že do roka a nakoniec som potiahla dva 😕 ,síce aj staršie dcéry som dlho kojila-18mes.a 14mes.,tak dvojičky som nechcela o niečo ochudobniť 😉-riadna dojka 😀,... čím viac vás čítam,tak si myslím,že som jedna z vás 😀 ,ozaj ,tá jedna výchovná po zadku občas nezaškodí,hlavne teraz v období vzdoru,keď to s nami skúšajú,margaretka to všetko výýýstižne napísala,naši,tiež ,keď si navzájom ublížia,musia si povedať-prepáč a pohladkať sa 🙂 ,teraz to už urobia samy bez upozornenia 🙂 ,tiež si občas myslím,že dosť po nich kričím,ale preto určite nie som zlá mamina,len musia u nás fungovať určité pravidlá,a naozaj musíme začať odmalička 🙂 ..s tým cikaním sme si každý prešli svoje,každé dieťa je iné,niektoré to zvládnu skôr,iné neskôr,všetko má svoj čas 🙂 ,a s tými úrazmi,neodsudzujem nikoho,ani otca dvojičiek,čo spadli z okna,lebo všetky vieme,že stačí zlomok sekundy a nešťastie je na svete,mne sa zdá,že naši majú teraz viac modrín a rožtekov na čele-hlavne Marek, ako v období ,keď začínali chodiť,teraz väčšinou nevyberú dobre zákrutu,keď bežia,darmo im dookola vravím pomaly a pozerám pod nohy!...ešte vás prosím o rady,ako si vaše dvojky zvykali na škôlku,mám z toho strach,myslím,že budem v kuse rozmýšľať,čo robia,či neplačú,možno si ja zvyknem horšie ako oni 😉 ...,držkajte sa všetky,aj detičky,aj mamičky 🙂

zinuska
5. aug 2009

vranka hovori sa,ze dvojky si v skolke zvyknu lepsie ako mono dieta,kedze tam niesu uplne sami 😉 a fakt je to pravda,ze matky prve dni v skolke zvladaju horsie ako deti 😀 co ja som sa naplakala ... 😀 ale mojho tahali po zemi do skolky ucitelky 😖 ☹ a teraz sa tam tesi a ja sa neviem dockat septembra 😀 😀 😎

kiwuska
6. aug 2009

ahojte, vecer sme dosli z dovolenky, tak to tu aspon rychlo citam, aby som mala aky taky obraz co sa deje v dvojickove.ale priznavam je toho vela , tak aspon ak niekto mal sviatok, vsetko naj, ak boli chorobky, tak ryclo prec 🙂 nove maminy vitajte, v dvojickove je fajn.
My sme sa mali super. bol to fakt relax po vsetkych stresoch so skolou.... chalani boli diskotekove hviezdy 🙂 len neviem kde budeme chidit na diskoteky u nas 🙂 neskor dam aj nejake fotky, zatialpa, idem pokracovat vo vybalovani a spratavani veci z troch kufrov 🙂

grmitko
autor
6. aug 2009

zinuska existuje detsky pangamin pre deti od 3 rokiov, je taky farebny, my sme si to doma nazvali lentilky, aby to jedli, leo si aj sam vypyta domko to nechce, ale snazim sa im to davat, je to dlhodobejsi proces, davam im ot len tyzden, ale verim ze do mesiaca sa uspechy dostavia 🙂

ad skolka, ja som tiezt zvedava ako to zvladnu, jedinu starost mi ale robi jedlo, lebo viem ako to bolo v jasliach, to bol des tam do seba nedali ani omrvinku cely den 😒 ale tak verim ze si zvyknu a budu tam postupne papat, vyhoda je ze do triedy kam idu, budu mat vela kamaratov z ihriska a tak, tak verim ze si zvyknu rychlo a bez problemov 🙂

kiwus, joj az zavidim, ale v dobrom, ja by som tiez potrebovala vypnut 🙂 sice ideme buducu sobotu na dovcu, ale tak to bude skor pracovny tabor a nie dovca 😀 😀 ale aspon zmenime vzduch 😉

jankabambulka
6. aug 2009

dobré ránko
vitajte nové maminky.
Nočníkovanie- k tomu sa radšej nebudem vyjadrovať-rozpisovať, vyznelo by to možnno chválenkársky a alebo neveriacky. my sme začínali od 6m. niekto to odsudzuje, ale mne to je jedno, nech si mysli o tom kto čo chce. U ná v rodine sa to traduje tak. nebojte niekto skôr a niekto neskôr. margaretka - S+S sú šikuľjačikovia - prišlo to a hotovo. sú zlatí , že vydržali nákup. presne ako ti píše žabka, pred odchodom daj cikať. ja potom asi tak po pol hodine keď sú zapálení do hry si začnem všímať či nenaťahujú gate, alebo nechytajú plienky poprípade začnú ručičkami šermovať okolo nohavíc - lebo vtedy eee neexistuje - hra je hra. problém je v tom u nás- že keď katka chce -tak sa vyciká aj tak že ju chytím na ruky a ale miško tak nevie a nechce.ale ty máš simonka väčšieho-u teba to snáď bude jednoduchšie.
blesk-aj ja som sa tešila ked sa začnú hýbať po byte a sú chvíle kedy si hovorím, škoda, že sú neni ešte v brušku albo aspoň v perinke 😀
zinus - úplný súhlas s tebou- aj kamarátka hovorila, že keď jej išiel syn do školky tak to bolo hodne ťažké ale keď dávala dvojky jej sestra tak to bolo ok. teda boli tiež troška slzy ale to sa nedalo porovnať s paťkom. skrátka cítili dvojky , že nie sú samé.paradoxom bolo , že prvý rok rok existovali v školke len oni dvaja-nikto ich nerozdelil a potom?? každý mal svojich kamarátov a už sa tak ku sebe nemali. (teda v školke myslím)
inak aj mne sa medzi sebou kučkujú a potom zrazu sa mojkajú keď začne jeden revať... 😵 😵 ael niekedy 😠 😠

womenne
6. aug 2009

Dobre ranko tak noc bla naštastie klidna len pri jedle to boli lebo kričči ☹ Ale čo sa stalo nad ranom ked tatiko vstaval do prace Sebko prišiek ku mne a zaspinkal a zrazu hrozny piskot,som vyletela jak strela muž sa skoro oblial kavou a Sebko plač.Sa mu snivalo že tu vletel vtačik 😕 chuda sa ku mne tisol až doteraz ako sme vstavali.Asi sa zlakol holuba ked sme šli do obchodu lebo zrazu vyletel a obaja sa trhli 🤐 ale som mu nafukala do uši tak neviem teraz sa boji vtačika ☹

saška dufam že vam to zaberie viem ak esom mala ja nervy ked nechceli papat a vy to mate dlhodobe ☹

zinu a nema malo železa?vtedy nechuti jest.

jankabambulka
6. aug 2009

jááj a zinu- u nás trocha pomohlo /resp. na pár sní len/ ke´D sme varili kvasnicovú polievku- keď ju zje miško tak aj v ten deň akosi niečo doňho dostanem 😉

Kiwus-ako je ti dobre , že dovolenka- aj my sme mali ísť a 30.7. sme sa dozvedeli , že mám po dovolenke ,tak som s vybučala ako nikto . pritom veci nakúpené od opaľovačiek, pre deti plavky, papanie..... pár vecí už zabalených.. uf radšej na to ani nejdem ďalej myslieť lebo ... 😢 😢
Tak vybehneme len do tatier asi a ak náhodou čomu ja moc neverím, ale chlap ke´d videl ako som to zle znášala , tka povedal , že možno na predĺžený do chorvátska vybehneme , keď on je tá príčina , že nejdeme.

vranka - tak mi poraď . pri borke som kojila a prestala v 20m a bolo ok. občas sa naliali prsia a to bolo vsjo. a teraz?? prestala som kojiť cca 2-3tt nazad a veľa krát sa mi už stalo , že mlieko mi začne samo od seba striekať ako ke´d som mala predtým riadne naliate prsia. to že sa mi nalievajú chápem, ale to striekanie - tak to mi je divné

womenne
6. aug 2009

Jani a nedostala si injekciu an zastavenie laktacie?

jankabambulka
6. aug 2009

nie nedostala som. je pravda, že ani som s tým nikde nebola. ale už ke%d som odstrekovala len tak po 60ml tak som sa na to vybodla ,lebo už som nevládala... a u dokina som s krz o nebola. len som prestala . a zatiaľ osm žiadne kŕče alebo zatvrdnutia našťastie nemala . len toto , že napr. sa sprším a začne striekať...
chúďa sašenka, zuzka 25 a silvinka - lebo oni také vankúše do ktorých som plakala o tom ako už nevládzem a mám plné zuby celého kojenia... za čo im patrí VĎAKA.

womenne
6. aug 2009

ano Saška je aj moja butlava vrba ked mam depku jej a vypisujem je fakt priatelka s velkym P 😵 😵

Zinu pytala si sa na bitky?dnes Niko hodil Sebkovi kocku do hlavy hned hrčka a modrina 😔 mna snich.....ale už sa nebiju tak často ono to prejde.Si tak asi vyjadruju lasku alebo neviem 😀

womenne
6. aug 2009

Ak by ti to pretrvavalo tak si stym skoč ako a takto trapit.Inak fakt maš velky obdiv že si to tak dlho vydržala 😵

lenkamt
6. aug 2009

ahojte 🙂

Jani - aj my tak od 6mesiaca, Verči to šlo parádne v roku cez deň bez a v 1,5 úplne bez plienky, dvojičky sú kofky tie tam od roka vôbec nechceli sedieť 😅

kojenie - no teda obdivujem vás baby, ja som nedokázala kojiť vôbec 😖

bitky - u nás 😝 najviac si to odnášajú vlasy 😠 podľa mňa sa tomu nedá zabrániť 🤐

blesk44
6. aug 2009

ahojte, som tu ta nova... dufam, ze sa tu v poho vclenim a poucim sa mnohym veciam...
vidim, ze vacsinou mate uz trochu starsie deticky, tak sa chcem opytat, ktore obdobie bolo take najnarocnejsie?
zatial su tie nase babenky velmi dobre, neviem, co je to prebdena noc, pekne papaju,, teraz uz aj prikrmy zeleninove bez problemov, netrapili nas koliky, ale nechcem to zakriknut...

jankabambulka
6. aug 2009

leni- netráp sa, to nie je o tom či si dokázala alebo nedokázala kojiť. skrátka niekto má mliečko a niekto nemá to šťastie. ale mne to posledné týžden hodne liezlo na nervy, lebo dosť čo mi nespávajú v noci tak najskôr do postele som sa dostala o 22.45 lebo po 22h som musela ešte podstriekať , aby mi to cez noc vydržalo a nezapaľovalo sa...
presne ako píšeš aj barborka bola ako tvoja , akurát že ona nemala ni v noci plienky a potom sa jeden týžden začala pocikávať v noci ako sme sa presťajhovali v roku a to mi dokina povedala , že to je normálne, lebo prišli sťahovanie-zmena prostredia a u nej zapracovala psychika.ale po týždni zasa bolo všetko OK. 😵 títo sa pýtajú, ale aj im ujde -hlavne pri hranín a teraz ako mal miško tuie teploty 39,9. ale dá sa. som spokojná miniemne zväčša 1plienku na noc a jednu na deň, samozrejme ke´d sa stane nehoda aj 2 na deň-veď ich nenechám pariť sa. 😀

kiwuska
6. aug 2009

Bre ranko pridavam link na fotky z dovolenky, dufam ze to pojde pozerat... pomay sa spamatavam spat v realite bezneho zivota a rozmyslam co budem varit....🙂 normalne som vcera hladala veci v kuchyni som zabudla co kde mam a to som bola prec 10 dni🙂

http://www.facebook.com/album.php?aid=2034330&i...

lenkamt
6. aug 2009

Kiwu - krásne, bože tvoji chlapci sú úplne najkrajšie deti čo poznám 😕 no ale ani sa nedivím, modelkovské fotky rodičov ma dostali 😉 naše tiež tak šaleli na minidisco 😀 budeme musieť ísť spolu na budúci rok 😀

Jani - šikovní ste 🙂

Blesk- asi najnáročnejšie bolo okolo roku, keď začali chodiť, každá inam, všade liezli, všetko otvárali, von pravdaže každá iným smerom, teraz si už dajú pekne povedať 🙂 najlepšie to bolo o 0-10m a od 22m sa to už tiež dá 😀 ale ja mám tiež dobré deti, všetko zjedia, pekne spia 😀

grmitko
autor
6. aug 2009

dani, janka, ved to je normalne ze sa vypocujeme, vyzalujeme, poradime, robim to pre vas rada 🙂

lenka, teraz som sa urazila 😠 😠 😠 tak si vezmite kiwuskovcov 😠 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😝

blesk, tak ako pise lenka, ze okolo toho roka je to zaberak, ale ptom je to uz zase pohoda, teda pokial nemusis deti od seba trhat, lebo sa mlatia (to ako myslim teraz tie moje 😀 ) ale inak super, vonku sa spravaju slusne, bez kocika chodime uz vyse roka vsade, no pohoda, v septembri nas caka skolka, tak to som esste zvedava ako to zvladnu 🙂

lenkamt
6. aug 2009

toto som čakala Saši 😀 😀 😀 my ich nechceme lebo vnúčence by mali oči na pol hlavy 😀 keby sa spojili okaté s okatými 😀

a to neber že tvoji nie sú krásni, mne sa Kiwuskini páčia viac ako moje 😀 proste ak by som mala mať chalanov tak takýchto, nemôžem si pomôcť 😅

grmitko
autor
6. aug 2009

Leni,
su krasni kiwuskovci, mne sa tiez strasne pacia 😉 😝 ja len zo srandy 😉