Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
28. nov 2009

dracik to bude šiesta choroba podľa mňa, u nás to mal Filip, aj syá vyhádzal po troch dňoch a potom ako keby uťal. Len čípky a veľa piť treba.
Dnes som objavila Davidkovi vylezené komplet horné štvorky- naše prvé stoličky 😀 !!!

lumah
28. nov 2009

Inak David ma dnes prekvapil, určite poznáte tú kocku modročervenožltú, čo sa dá poskladať a do nej sa dajú vkladať rozne tvary z umelej hmoty, okrúhle, trojuholníkové, štvorcové , oválne a je tam aj taký kosoštvorec, či čo to je a David si ho pootáčal, kým ho nemal správne a vložil do kocky-skoro som odpalda, ako pozoroval ten otvor a prštekami si otáčal ten kosoštvorec-ten sa vkladá najhoršie a on to zvládol bravúrne! 🙂 Je veľmi bystrý chalanisko! Každé ráno mi tú kocku donesie a musím ju otvoriť a vysypať ju a zatvoriť a on vkladá. 🙂
Filpka to moc nebaví, ten je autíčkový. 😝
Aj vy máte jedného drobca šikovnejšieho na jemnú motoriku?

diddi
28. nov 2009

caute...neozvala som sa,lebo od bolesti nevladzem nic robit...v skratke - mam obojstranny zapal okostnice 😢 😝 vo stvrtok som uz nevladala od bolesti,ibalgin uz neucinkoval,isla som k zubarovi-chirurgovi...ten mi rozrezal bez umrtvenia!!! tie dasna (hore a dole),dal mi fakt nechutnu drenaz priamo do toho rozrezaneho dasna,na 24hod.,v piatok mi ju vybral,dal dalsiu a dnes znova ten isty proces....v pondelok to iste...v utorok sa dohodneme na postupe...zuby nie su uplne vyrastene,musi rozrezat dasna,vydlabat ich a zasit dasna,potom mi vyberie stehy....vsetko na jednej strane-vrchny a spodny...vrchna osmicka nastastie nema problem,ale spodna rastie krivo,s korenom do krku,je nahnuta a svojim sklonom prerazila zub pred nou,takze aj sedmicka pojde von....takze mam o zabavu postarane 😢

dracik1
28. nov 2009

caute, baby, dakujeme za rady 🙂 , dneska sme uz nastastie neteplotovali 🙂 , iba teraz vecer trosku zvysena, dnes zostal Jurko s tatinom doma, ja som bola vonku s jakubkom, baby, ze aka nirvana byt na prechadzke s jednym dietatom 😵 😵 😵 , doobeda prechadzka a nakup v drogerii, poobede prechadzka a nakup v potravinach...vsetko zvladol sam, sice nam to trvalo dost dlho, raz tresol do mlaky, ...strasne som si ho uzivala, pusinkovali sme sa, mojkali....bolo to krasne 😵

vranka, ta obdivujem cestovat kazdy den tak vela kilometrov a este pracovat na onko...

lumi, my sme 6stu chorobu mali v aprili a tiez mame jedno dieta sikovne na to, co druhe nie...napr. nas Juro povie tati vola - ked zazvoni telefon, dalej povie motorky, mesačik, toto je auto, minule povedal susedovi, ze sused 😀 , stale si cita, alebo sa hra s figurkami alebo sa snazi vkladat take drevene puzzle alebo tie vkladacky...druhy je kazisvet, vecer mi vylial cely Brufen na zem, na mna, na Jura 😖 , ale zasa perfektne beha aj do kopca a z kopca

zuzka, prajem skore vyzdravenie celej rodinke

lumah
28. nov 2009

diddi no to máš teda.. mne vydlabávali a šili tiež ľavú spodnú osmičku, ale že prídeš aj o sedničku-mám dosť, tie sprosté osmičky by vôbec nemali rásť. 😠

dracik1
28. nov 2009

zefa, tuto fotku som si sem dala, ze sa strasne tesim na lyzovacku, som 2 roky nelyzovala, boze, ja , co som celu zimu, kazdy vikend stala na lyziach 😀

jezis didi, preco bez umrtvenia? nechcem ta strasit, ale to co ti ma lekar robit je normalne opercny zakrok, bee, mne to robili- dlabali mi predny zub z dasna dlatkom 😨

lumah
28. nov 2009

dal ti aspoň nejaké AB na ten zápal? Ja práve dnes beriem posledné, zub už skoro nebolí, ale stále ho mám citlivý. 😒

diddi
28. nov 2009

hej,berem 3x denne atb....spominal operaciu,ale snad to nebude v celkovej anesteze 😝

dracik1
28. nov 2009

didi, nie je to celkova anesteza ale iba lokalka...je to neprijemna operacia - hlavne kvoli tomu, ze musis mat stale otvorene usta - take divne, ale aspon budes mat potom klud 🙂 , drzim palce

diddi
28. nov 2009

a dlho to trva?...asi nebudem nic citit,ked ma napicha,ci ano?....kedy to zacne ozivat?...potom zacne zrejme bolest

vranka4
28. nov 2009

diddi,držím palce,nech zuby ti už dajú pokoj a poriadne sa vyrežú,bezbolestne 🙂 ..dr.ťa aj upozornil,že ti nedá žiadnu injekciu ani lok.anestézu?mala si sa brááááániť 😒 ..tie zubiská,dosť že trápia malé deti,keď sa prerezávajú,ešte aj nám dospelákom nedajú pokoj 😖 ,mali by narásť a vydržať do smrti 😀 😀
dráčik ,super,že vám je lepšie...ja si tiež myslím,že mať jedno dieťatko,to je úplná malina 😀 😀

zefa
28. nov 2009

ahojte..ja tak neskoro 😝

vranka... máš môj obdiv...ja by som nedokázala robiť na žiadnej onko nieto ešte na detskej..mojim celoživotným snom bolo robiť na novorodeneckom(milujem uzlíky)...mám jednu mladú susedu...ako dieťa musela brať silné hormony a tie jej tak poškodili reproduk.orgány,že ani umelým oplod.nemôže mať deti..a asi 10rok.robila na novorod.(krutý paradox)..ale urobila si atest. a teraz robí na detskej onko...na jednom oddelení videla prichádzať detičky na svet a na druhom ich vidí aj odchádzať...proste takýto ľudia ste pre mňa ľudia s veľkým Ľ..klobúk dolu

diddi..preboha,že bez umrtvenia 😨 chúda musíš mať toho dosť...ja by som si doma dávala alpu na trochu umrtvenie...mne to pomáha..len to nemôže byť často ale aspoň čosi

dračik ...dojdi na martinky...nahovoríme aj lenku a my sa budeme sánkovať s deťmi a ty si zalyžuješ..potom vás pozvem k rodine do bufetu na čučoriedkovicu...mňam ..toto ako alkohol môžem(dúfam,že ju tento rok robili) 😉

dracik1
28. nov 2009

zefa, beriem, svokrovci byvaju v Kremnici, tak chodime casto cez rok k nim s detmi a lyzujeme na Skalke...no, cucoriedkovicu 😕 , to znie zaujimavo, chceme ist cca vo februari, snad napadne sneh....ale je strasne teplo...ani v Alpach nemaju sneh 😕

inak to je foto z hrebena Malej fatry, v pozadi velky Rozsutec 😀

dracik1
28. nov 2009

didi, ak ti to budu vysekavat, nebudes citit nic, len tupe udery, to je taky divny pocit...ono to ani potom velmi neboli, ked odznie anesteza...fakt , blbe je len to, ze mas strasne dlhu dobu otvorenu pusu a potom sa nebudes moct smiat, aby ti nepopraskali stehy 😀

diddi
28. nov 2009

dracik,to fakt?...boze,dufam ked tam nebudem mat cit,ze tam nedam jazyk 😝 ...no,neviem ako roztvorim usta,ono mam stale s tym problem...neda sa mi poriadne hovorit a uz vobec nie jest...

dracik1
28. nov 2009

didi, neboj, daju ti tam tolko tamponov, ze nebudes mat sancu dat tam jazyk , je to neprijemne, ale nie bolestive, naozaj...myslim, ze za par dni si potom ani nespomenies, ze si mala operaciu zubov...a ked ti to vyriesi problem, stoji to za to 😵

diddi
28. nov 2009

jaj,tesim sa na prvu bezbolestnu noc...zatial mi len lieci ten zapal...neviem si to dost dobre predstavit ked mi ma vydlabavat aj vrchnu aj spodnu osmicku na rovnakej strane...no,ale hlavne nech uz mam po tom...ked som prezila porod a vyoperovanie stitnej zlazy,tak musim aj toto

zefa
28. nov 2009

čučoriedkovica je vlastná výroba...zbierané čučor.na martinkách a nevedeli čo s nimi,tak ako sa robí doma griotka,tak oni tam dali čučoriedky namiesto višní 😉
som si farbila hlavu,tak čakám...všetko v dome spí...to tichooo 😵 ..ale na dlho nie..za chvíľu bude Neny kričať mliečičko chceeem 😀 😀 😝 no nedajte jej ho 😀 😀 u nás by sa využil ten automat na mlieko,by som jej natiahla hadicu ku postielke nech si cucne kedy chce a ja by som hajala 😀 😀
ale asi tu už straším iba sama,tak vám prajem bru noc a dobré ráno

katullka
28. nov 2009

Caute baby, ja som tu dlhsie nebola, niesiel nam net a teraz tu bol bracho a mala som vraj dost zavireny pocitac 😝 .

Dakujem Vam za gratulacie a dodatocne prajem vsetkym Katkam vsetko najlepsie!!!!!!!!

Mimuska vitam Vas doma, prajem Vam vela zdravicka a energie!!!

Diddi, chuda, tie zuby nestastne ☹ , ale ked Ti to vyoperuju budes mat pokoj. Mne trhali uz tri osmicky. Na tej stvrtej mam chronicky zapal, je neprerezana, ale vobec ma neboli, no raz mi ju tiez budu musiet asi vybrat. Inak robili mi raz resekciu, bala som sa neskutocne ale vobec nic ma nebolelo ani potom. Drz sa!!

Tak zatial tolko, idem uz pomaly zalahnut. pa pa

juliagregor
29. nov 2009

Ahojte kočky, prosím o rady. Menší z dvojičiek začal obidvoch bratov biť a hrýsť. ☹ Nepomáha dohováranie, odnesenie do inej izby, ani prísny hlas. Keď som ďalej chytí hračku a bije druhé dvojča po hlave. Chudák už je samá modrina. Ako ste rieši tieto prvé bitky? Dik

womenne
29. nov 2009

fuha juli tak to neviem naši sa taky maly nebili iba občas sa skor natahovalio hračky.onisu ešte maly aby chapali že to nesmu tak vobec neviem ako poradit.Akurat som ccela napisat že odniest do druhej izby ale ako vidim že to tiež nezabera ☹ To skor už vtom dalšiom roku....možno ostatne baby budu vediet.

lumah
29. nov 2009

draci včera som si nevšimla že si tu, prepáč. Viem presne o čom hovoríš, ísť von len s jedným- ľavou zadnou sa dá zvládnuť všetko.
diddi ako sa cítiš dnes?
katullka už si mi tu veru chýbala, ako sa majú krpci, ste zdraví?
Ja som dnes umyla s dcérou okná a dali sme už výzdobu na ne. Vytiahnem aj blikajúceho snehuliaka, deti budú mať radosť, minulý rok to nevnmali ešte.
Davidko túto noc spal u babky vo vedľajšom vchode, cez stenu sme ho ráno počuli ako vykrikoval a pisťal. 😀
Babka teraz volala, že už aj obedoval. Ešte nám ho nechce dať. Tak si užívame len jedného zatiaľ.
Ráno bol Filip zlatý, normálne mu Dado chýbal chvílu. 🙂

womenne
29. nov 2009

Lumi vy mate babku cez stenu?myslim spoločne steny s vedlajšim vchodom?tak to mate super 😀

Ja ked som niekde šla s jednym tak tiež nezvyk som sa citila tak na jednu stranu 😀 Tak baby ja som naštvana tak svokor tu je cely vikend a nieje schopny prist k detom 🙄 nebol tu už od maja a robi vtom istom meste.Predtym chodil každy piatok a teraz nič.Ak nechce mna vidiet v pohode ja by som šla preč ale zase takto sa chovat k detom?Ve dich už maly ani nespomenu len mojich rodičov a sestru 😔 je to fakt smutne od nich.som to nečakala...

lumah
29. nov 2009

wom veru máme, len si zabúchame, kuchyňu a obývačku máme spoločnú. 🙂)))
Dala som foto našich okien vyzdobených, kpila som v tescu ozdobné fólie, kuknite. 🙂

lumah
29. nov 2009

Ideme von, však tí naši krpci by len spali, aspoň na chvíľu ich vyvetrať.

womenne
29. nov 2009

to si tam možte spravit vchod 😀 😀

ajka72
29. nov 2009

lumah pozerala som fotečky ale tie s výzdobou som nenašla ešte to tam máš?

helka1
29. nov 2009

Ahojky,
tak odvcera je Radka s tatinom v nemocnici 😢 a ja s Adamkom doma ☹ . vsetko sa to zbehlo strasne rychlo, vcera rano vstali, Radka sa santila, na Adamkovi som hned videla, ze nie je vsetko OK, mal horucku ☹ . Tak som sa zacala venovat jemu, zrazu len Radka zacala z nicoho nic plakat, trvalo hodnu chvilu kym sa upokojila a zaspala mi na rukach, co bolo nezvycajne, kedze bolo cca 10 hod. doobeda. Po case sa prebrala, opat bez nalady, medzitym bol Adamko tiez nezvycajne sklesly, vypil cajik, spapal 1 aktiviu a drzala ho na rukach, potom to vsak nabralo rychly spad, obaja zacali vraciat prudom MM volal nasmu detskemu Dr, ten mu povedal ze ma dat sirup proti vracaniu, tak sme im to nasadili, no u Radky v zaludku nechcelo nic ostat, vsetko islo von a tak sme leteli s oboma na pohotovost. Radka bola biela ako stena, Dr hned skonstatovala, ze ide na infuzky, Adamko v pohode az na mierne zvysene teploty 😖 , takze nalada na figu...

Diddi kukam, ze aj ty sa trapis so zubami, bolest zuba/ov je jedna z najotrasnejsich... Nech ti to rychlo prejde !

ajka72
29. nov 2009

bože helka tak vám držím prsty nech je Radka čím skor doma a čo im vlastne je, vyzerá to ako rotavírus ak ste mali aj hnačky

grmitko
autor
29. nov 2009

helka drzim paste, nech je Radka skoro doma a nech ste zdravi

ja som od rana bez hlasu, boli sme v obchode tak som bola na nervy, lebo som nemohla nic hovorit, a det stale nieco chceli, pytali sa a ja som bola bezmocna. teraz uz trosku hlas mam, uvidime co bude do zajtra, ak to nebude lespei, asi budem nutena ist k dokine