Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
13. mar 2009

kili mali 😀 ale zaspali o 17:00 tak im chcem dat aspon hodinku a dnes mozu byt dlhoooo hore tatko je doma a zajtra sobota 😀
kili ty si cislo 😉

kili
13. mar 2009

no ja len tak, pomáham ako môžem 😀

womenne
13. mar 2009

čauky dnes tu budem staršit chvilu bo taťka mame na pivke,mam sice kamenak ale občas nakuknem 😅

lalupa
13. mar 2009

kukuk 😉

katullka
13. mar 2009

Caute zienky,
par dni som tu nebola, nejako som nestihala, no ani som Vas este nestihla docitat.

My sme dnes boli rano v Avione na ihrisku, drobci boli nadseni, no teraz vecer mal Samko teplotu 37,7st. ja uz neviem ako je to mozne, myslim si, ze to nema z toho Avionu, lebo uz rano sa mi nezdal, mal take sklenene smutne ocka ale nejako som tomu neprikladala vyznam. Len co je tyzden zdravy, tak zase teplota 😢 . Ja len dufam, ze to neprepukne do nejakej choroby.

Baby, ako viete zabavit cely den deti, ked sa neda ist von????Ja uz fakt neviem, co mam s nimi robit, ich vobec nic normalne nebavi, iba cely den mrncia a motaju sa po byte a su nervozni. Dnes sme vlastne boli do obeda prec a po obede boli aj tak doma mrzuti a stale sa pytaju obidvaja na ruky. Vymysleli sme si doma smyklavku z madracov, boli nadseni no asi tak 5min.Donedavna sme ficali na knizkach, no teraz uz vobec nic..preto som dnes ukecala MM, aby sme isli na to ihrisko.

kili
13. mar 2009

kati, teplotu nemôže mať z avionu, neviem síce aká dlhá je inkubačná doba, ale takto krátka určite nie.

našim je jedno, či ideme von alebo nie, vždy si niečo nájdu a hrajú sa, mňa vôbec nepotrebujú 🤐

helka1
13. mar 2009

kuk 😉

lalupa
13. mar 2009

uz sme dve,co tu kukame 😀

kati, to mi je luto ☹ take hnusne obdobie, chce to teplo a slniecko
nase klop klop vieme stale nieco vymysliet, maju svoj kutik, pustame si cd s detskou muzikou, tancujeme, spievame si, citame, lozime po schodoch, ony sa vedia same zabavit, maju plno hraciek, maju aj svoje sufliky s plienkami, vecami, nech sa naucia same pratat, hrame sa ,pokial si nepricviknu prsteky 😅 , mam pocit,ze my stale papame, hrame sa a spime 😀

womenne
13. mar 2009

tretia 😉 čakam na tatika ma vychadzku ktora mu skončila o 22.00 🙄

yasmina
13. mar 2009

halo je tu este niekto?

kili
13. mar 2009

áááno.
tu len každý spraví kuk a ďalej nič nepíše, to je čo za diskusné fórum 😕 😀

yasmina
13. mar 2009

to je o nicom 🙂

yasmina
13. mar 2009

kili to mas super za sa drobce tak hraju ze si ta nevsimnu...ja idem len do kuchyne nieco navarit a revemeeee...
ked idem na wc abo uvarit kavu davam ich do ohradky a tam maju dve tasky plast.lopticiek a od nervov vyhadzu asi 100 😠

yasmina
13. mar 2009

lalu
miskolc je tam tesco a metro,,,dm je v centre...a nakupne centrum plaza...inac ma miskolc aj svoju stranku ale absolutne neviem po madarsky a aj ked je to tam lacniejsie prave kvoli jazyk.bariere idem do polska na pampers, nutrilon a hippky 😉

zuzka.25
13. mar 2009

čaute
aj ja spravím len krátke kuk a idem spať.. kočky, dočítavala som vás za posledný týždeň a mala som čo robiť.. ani sa nepokúšam menovite písať, len vás všetkých zdravím...

u nás je lazaret, po troch mesiacoch sme zasa chorí.. zdravý je zatial len Tomino, ale to dlho nepotrvá, myslím :(...
mám nejaké blbé dní za sebou, nič sa mi nedarí, čo chytím do ruky :( včera čo som baby vyviedla?? lepila som deťom knižku, čo roztrhli a mala som nejaké lacné sekundové lepidlo a ako som sa nadýchala tých výparov, tak mi zrazu začalo hučať v ušiach, točila sa mi hlava, proste stav ako vyšitý... cítila som, že sliznice v nose a hrdle sú suché, začalo ma to bolieť až dolu na pľúcach :( do toho som šialene kašlala každú chvíľu... tak dúfam, že to bude okej, a že som si tým nerozleptala niečo vnútri, alebo čo :(
teraz k večeru uz to vyzerá tak, že fakt som chorá :( chrchlem ako tuberák, bolia ma celé priedušky, hlava.. začínam sopliť.. no parádička ...

idem radsej spat, nech vás nedepkujem svojimi ble komentármi...

tak sa majte krásne a hlavne nechorejte 😉

kili
13. mar 2009

a prečo ich dávaš do ohrádky? nemôžu byť s tebou? u nás chodia so mnou aj na záchod, teda keď sa im chce, alebo keď sa tam nezatvorím 😀 . a kuchyňu máme spojenú z obývačkou, takže to sú so mnou.

yasmina
13. mar 2009

kili ja ich nepustam po byte lebo vsade nieco striehne...do kupelne ach jaj ved by chytali vsetky flasticky a jeden by ostal pri mne a medzi tym druhy by isiel na chodbu a tam by rozbil drzku na lestenom kameni....

kili
13. mar 2009

yas, a nemajú papučky?
naši boli minule na návšteve, síce mali papučky ale aj tak sa šmýkali, ale v pohode zvládli chodiť. keď sú vo vani a nemajú podložku, tak vedia, že majú chodiť opatrne. deti musia padať, aby sa naučili. odlož to, čo je životu nebezpečné a zvyšok nerieš 😉

yasmina
13. mar 2009

kili vyklapaci botnik vsetko vyklapaju...nasledne stolik s casakmi rozoberu do srubky...ja ich fakt nepustam aby si nieco nespravili lebo behaju ako sialeny a vsade same hrany...nechcem aby rozbili hlavu...papucky nemaju

kili
13. mar 2009

yas, a keď na nich pozeráš, tak myslíš, že sa im nemôže nič stať? to je blbosť. a dieťa si dáva väčší pozor, keď na nich nikto nedozerá 😉

helka1
13. mar 2009

JA som spravila kuk a isla som pracovat 😅 a dosla som sem az teraz a uz nemam na koho robit kuk 😅
yasmi, ale to takto nejde ze ich budes davat furt do ohradky, musia sami zistit co je nebezpecne a kde sa chovat opatrne, nasi sa stale niekde tresnu, stale o nieco zakopnu takym nehodam sa neda vyhnut, ako ti pisala kili odstran vacsinu potencionalne nebezpacnych veci a pusti ich 😉
Ja mam hrozu akurat z toho, ze Adamko zistuje, ze sa dostane vyssie ked si da nieco pod nohy a tak mam obavu aby tak nespravil pri zabrane na schodoch a nezletel mi dole schodmi 2 x 😠
womene este som chcela reagovat na ten pozemok, v tej svojej smole pri hladani, mate aj kusok stastia, ze ste zistili o tom pozemku viac a neprisli ste o peniazky !
Zuzka skoro sa uzdrav !!!!!!!!!!
LAlu aj u nas funguju pristiknute prsteky a potom reeeeeeeev ☹
Aj my sa chystame do PL na nakup plienok, dufam, ze nieco zozenieme .

kili
13. mar 2009

ja sa kludne idem aj osprchovať a malí sú na voľno 🙂

helka1
13. mar 2009

Heh kili, tak na to by som nemala odvahu 😅 , to by museli byt so mnou v kupelni ale asi by sa len nepozerali ale chceli vy vliezt za mnou do vane 😀 a veru ani von by som sa na nejake cestovanie nepustala ako ty, Radka je neskutocny nezavislak, odstrkuje ruku a ide si len svojim smerom 😀
Ale tvoji drobci su asi dost pohodaci 😉 to je fajn, ze si vystacia sami 🙂

kili
13. mar 2009

no presne, oni sú v pohode 🙂

grmitko
autor
14. mar 2009

bre ranko

prva
tak u nas lazaaret presiel aj na Lea, uz sopli a kasle aj on, muzik dospava, prisiel o pol siestej rano, deti su umrncane a mrzute, tak sa tesim aky den ma caka, zase je vsetko na mne 😠 😠

katullka
14. mar 2009

Lalu aj my si pustame cd, ale uz ich to nejako neberie. Aj sufliky maju svoje, no oni by najradsej robili to, co nemozu, vyhadzovali hrnce a bojim sa, z esi aj navzajom pri tom ublizia. Najnovsie ich bavi zatvarat a otvarat dvere, no tiez je to dost nebezpecne, ked su dvaja. Schody nemame.

Yas, ja ich obcas davam do izby, tak ze zatvorim zavoru, ale to je tiez vela kriku, ked zrovna pri nich nikto nie je a to nie je ohradka ale velka izba plna hraciek.

Kili a Tvoji su mozno tak nauceni od narodenia, ci nie? My sme sa im stale venovali vzdy, takze sami ani minutku, no to by mi nevadilo, len vadi mi, ze byvaju mrzuti aj ked sme s nimi. Ked som sama, tak ma kazdy chyti za jednu nohu a krici ma-ma, chcu ist na ruky, no su to betari dvaja 😀

jzfr
14. mar 2009

ahojte - aj nasi maju volny vybeh a dvere zatvaram (zatvarala som ) tam, kam ich nechcem pustit - no to vsak platilo iba do nedavna, kedze teraz si uz vsade otvoria a kam nedociahnu - tak si prinesu bud svoje male stolicky a ked nedociahnu ani z tych, tak si pritlacia normalne velke stolicky 😠 - a teda som musela prejst na skryvanie veci az na vrch skrin, co je pre mna feeeest neprakticke, kedze ani ja s mojimi 160cm potom na nic nedociahnem 😝

obcas rezignujem a necham nech si robia co chcu a ja to potom po nich spracem 😝 😅 - vsak aj tak nic ine nerobim iba pratam po nich 😠

ozaj vasi uz rozpravaju? - bo ti moji iba maloco (vacsinou dvojslabicne a opakujuce sa ako mama papa baba kaka 😅) - inak si medzi sebou cvirikaju jedna radost, no ja im nic nerozumiem 😅

kili
14. mar 2009

kati, fakt ti neviem povedať, čo by bolo keby. Ale proste po byte sa môžu pohybovať sami bez toho, aby som sa bála, že sa im niečo stane. Nezastávam názor chodiť dieťaťu za zadkom a keď sa mu niečo môže stať, tak tomu zabrániť. Ja som minule v pohode nechala padnúť na A. stoličku a on ani nepípol, len zamrndžal, že sa s pod nej nemôže vyhrabať 😀 . Oni proste vedia, že si majú dávať pozor či tam som alebo nie. Lebo ak sa dieťaťu pomáha a zabraňuje nešťastiu, tak sa na to začne spoliehať a keď je matka poblízku a ono kľudne niečo spraví, aj keď je to možno nebezpečné, ale si povie "však keby niečo, tak ma mama zachráni" a mama to tak aj spraví. ale čo ak sa mama zrovna pozerá inam, nestihne zareagovať...? na toto to dieťa proste nemyslí, no a vtedy je úraz. preto sa obvykle deťom stane niečo v prítomnosti dospelého a nie, keď je samo. Naši vedia, že či tam som alebo nie, musia si dávať pozor a zvážiť, že či to je alebo nie je nebezpečné. 😉 🙂 😎

kiwuska
14. mar 2009

ahojte, my sme boli doobeda na zeleznej, chalani sa vyblaznili a doma pospali.
jzfr, nasi tiez do dvoch rokov toho vela nenarozpravali a potom to prislo akosi naraz. najma kubko je ukecany. janko ma asi taku istu slovnu zasobu ale povie ked je treba. kubo stale a niekedy stokrat to iste. vcera mal nejaky "normalny" den. vsade hovoril normalne. normalne chcem jest, normalne sa hram 😅
nasi sa tiez pohybuju po celom byte, okrem kuchyne. tam nemame dvere, ale z ikea take vratka, tam proste nechodia. nechodim sice stale za nimi ale vzdy jednym ockom aspon sledujem

womenne
14. mar 2009

Ahoj my sme teraz došli boli sme nanakupoch a u znamych.je banik tak nam povysvetloval všetk možne a takisto sa zhodol že sme dobre spravili,takže nebanujeme,on tadial chodi ked ide farat a je to všetko podkopane a uhlie sa tam ešte nachadza takže nebudem žit stym že sa tam niekedy bude znovu tažit amy by sme museli odist.Tymto to uzatvaram 😎

yasmin tak dajte koberce,rohy zabezpečte a nechaj ich tak ja ich tiež nechavam,predtym sme zabezpečili tiež všetko a ja som si vklide odbehla na prizemie ked prišla poštarka lebo pre obed,Kuchynske dvierka sme mali pozviazovane,ale teraz su aj špecialne umele zatky na to.Oni sa aspon zabavia ked budu moct chodit kadial schcu a nie iba na vyhradenom mieste to ich nebavi,musia objavovat nove a sami zistovat čo smu a na čom si ubližia,naši od určiteho okamihu neotvaraju skrinky,komodu...
V kupelni vylož na horne poličky čo možeš a nechaj ich naši sa idu aj sami umyt ked su špinavy a ako som minule pisala,sami si daju aj mlieko z chladničky do mysky a nasypu guličky 😵 oni si zvyknu čo može a čo nie. 😉

dnes je tu nadherne počasie slnko svieti,super už ako jar 😵