Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
6. máj 2009

ahojte...
co robite?kde steee?

helka1
6. máj 2009

Ahojky, ja som tu a mam akurat nerva 😠 😝 . Nechapem neustalu potrebu mojej svokry nieco nezdrave pchat do mojich deti 😠 , ona ich napchava samymi kolacmi, dneska im pred obednajsim spanim napchala vyprazanymi siskami , len co vyjdu von uz ich napchava, pritom pol hodky predtym prave ranakovali 😠 , tlaci do nich furt nieco v kuse, keby aspon ovocie, alebo nieco mliecne - ale nie ! Dneska som sa uz na tie sisky ozvala tak svokor ostal prekvapeny 😨 ako nechapem, ale predsa 2 rocne dieta nemozu napchavat kazdu chvilku a este samymi somarinami 😠 alebo som ja divna a fakt mozu bez problemov vsetko ? 😨 😨
Navyse s tymto mam problem aj u manzela jemu nerobi problem im dat spisske parky a to aj 2 x po sebe , argumentuje ze im to chuti a jedia to 😨 🤐 , tiez do nich pcha somariny, ved musia okostovat vsetko , ze im upieram sladkosti 😠, ja neviem , to uz takmer 2 rocne deti mozu vsetko a mozu mat kazdy den aj 2x denne sladkosti, ci len ja som taka brzda ? 🙄

Jo a choruckym posielam kopec sily na zotavenie !

yasmina
6. máj 2009

helka mnam aj ja chcem siskyyyy 😀
ale jasne ze by bolo lepsie keby dostali ovocie ale 1 siska neposkodi ...hmm?ved uz im dns nedaj nic ine "nezdrave" a je to...ale tie spisske parky nic moc...skor nejake detske morcacie by som im dala ako take pikantne...ale na druhej strane ty si mamicka a ty mas rozhodovat kedy a co maju papat...
moja mamka im tiez donesie babovku,susienky,keksiky a pod.ale neda im pokial neodsulasim/lebo tiez nevie kedy co jedlia budu jest/...moJ M. tiez obcas da malym chipsy slane a śoplaci sa idu zabit za tym ...tak dovolim kazdemu 2 ks a basta...
naozaj by vam uz bolo naj byvat samostatne 😒

helka1
6. máj 2009

Yasmi, ved aj ja by som zbastila sisky , ale pytat si k svokre nepojdem 😝 . Ved nejde o to, dneska siska predvcerom to boli makove kolace a zajtra to bude co ? 😨 No a kym jedli sisky tak uz mali z chladnicky vybraty smotanovy krem 😅 Ale ide o to, ze ja pre nich mam vzdy nieco pripravene a potom mi to nejedia, ved preco asi ? Ja by som im uz nedala nic nezdrave, ale pride MM z prece a da im nieco 😖
Ale neviem aj ked pridem ku mame tak ich zacne napchavat somarinamia mam z toho nerva 😠 ale zase mame poviem na rovinu co si myslim....
Furt riesim len to ze ich kazdy napchava somarinami... Asi by som mala aj ja polavit v tomto ?

yasmina
6. máj 2009

helka a neda sa dohodnut so svokrou nech im da len po tvojom suhlase?

helka1
6. máj 2009

yasmi 😅 ja sa so svokrou nerozpravam uz hodne dlho 😅 , ale ona ma neustalu potrebu do niekoho nieco pchat, ked sme este boli zadobre, tak ked som chodila na navstevu tak do mna mozno 15x hucala aby som si vzala toto, alebo hento 😝 , ked nieco varila tak mi "vnutila" ochutnavku sposobom , varim to a to , ochutnaj , vzala lyzicku nacrela do jedla a strcila priamo do ust 🙄 . Takze asi tak 😖

helka1
6. máj 2009

velakrat som si nieco vzala a za jej chrbtom dala MM , lebo som to proste nechcela 😖 a ja som chcela mat pokoj od toho nej nanutenia ...

womenne
6. máj 2009

Heli ja tiež nenavidim ked da niekto niečo mojim bez mojho vedomia alebo predtym ako maju jest.My sme sladkosti obmedzili len na Kinder čokoladku nič ine im nekupujeme.
Bože nech to vrtane už skonči mna už tak boli hlava.dnes začali o 6.30 🙄

mima595
6. máj 2009

Helka - nechcem sa zastavat svokry, lebo aj moji svokrovci a rodicia ma vedia vytocit s jedlom pre malych, ale nejako to neriesim, /asi zato, že maju skoro 3 roky? 😀 / Ale.... podla mna domaca šiška - je lepšia ako smotanovy krem - ved vsade pisu, že smotanove kremiky su nadopovane E, atd.atd. - siska je sice na vyprazanom oleji, ale mozno im dala nie uplne z preprazeneho oleja...... 😀 😀 😀
Atd. - spisske parky - co viem, tak tie su jedny z tych najkvalitnejsich / zavisí od vyrobcu/ - lebo obsahuju hlavne maso / a nielen kozky, a ine fuj tajbl akože masove vyrobky/./korenie teraz nekomentujem, toho je tam teda fakt dosť/
Ja som mala strasne nervy, ked hlavne Matusovi davali slaninu - on ine maso nemusi, napina ho aj kuracina, ale slaninu kuše poctivo, z tej ho absolutne nenapina - až som si potom uvedomila, že slanina je domaca, vieš presne, co tam je - až na to kvantum soli 😀

mima595
6. máj 2009

Ja totiž uplne nechapem moje deti, co oni dokazu zjest - proste rano horko tazko chlebik - a robim domaci z pekarnicky, bud s maslom, alebo pomazankou, to do nich musim vyslovene natlacit, sa tvaria, že koniec sveta, ani omrvinku už do nich nedostanem a za tym kludne zbastia paradajku / celu/ a Matus si samozrejme pride este pytat, že on este chce paradajku - 😀 😀

helka1
6. máj 2009

OKI mima beriem to 😉 asi to trochen prehanam, ale potrebovala som vediet ci mam v tomto byt az taka uzkoprska (ci ako to nazvat) alebo nie. Slaninu sme uz kostovali, lebo nasi maju strasne radi grenadir a tam skvarky idu 🙂

mima595
6. máj 2009

POdla mna to neprehanas, ty si zodpovedna za svoje deti, ak budu chore, tak kto to musi všetko s nimi vydržať, len ty... takže podla mna mama musi a ma pravo byt tou, co povie, co dieta može jest....
Mna tiež velmi vytaca moja mama, lebo detom stale nuka sladkosti, a tie parky / to je u nej asi najlepsie jedlo,lebo fakt nerozumiem, preco stale, ked sme tam, tak sa denne aj 2x spyta, ci im nedam parky 😝 /
ale zase, my tam raz do mesiaca, tak to prežriem - beriem to, akože babky maju deti rozmaznavat, rodicia vychovavat..... 😝
Pretože mojho synovca už naucila jest detsku tresku - no tomu fakt nerozumiem, preo by 2- rocne dieta muselo jest tresku, hoci aj detsku, ved je toho kopec ineho.....

yasmina
6. máj 2009

Helka trochen malicko to mozno prehans 🙂 ale ja som podobna lebo casto ich boli brusko nafukuje ich kysnute cesto, strukoviny a pod. tak potom placu espumissan tak tiez musim davat pozor co papame...ale ja mam nastastie svokru a amaku vycvicenu ze bez mojho odsuhlasenia nic nemozu dat...okrem cajiku samozrejme

yasmina
6. máj 2009

Lalu inac dnes nam prisli dlho ocakavane kacickove rak topanocky a samozrejme zle 😠 Maxim oki ale Mimi tam nevopcha nozku ma siroku a vysoky nart a ta topanocka je plytka...tak som to zabalila a poslala naspat :-/ s tym ze nech mi to vymenia za kozene sv.modre sandalky a ze doplatim...som zvedava co pride ak zase zle skoncila som s kupovanim detskych topanociek cez net...
mozno som nemusela posielat spat ale mohla ponuknut Lumah, Nane alebo draciku 😉

diddi
6. máj 2009

Co sa tyka parkov,tak mam zarucenu kvalitu len na kids parky....robi tam kamarat,kde ich vyrabaju a dost mi o vyrobe inych parkov porozraval 😉 takze odporucam len tie detske

womenne
6. máj 2009

baby ja to kašlem 🙄 ja vyvaram jak blba každy den a je mi to na prd.
tak dnes som spravila žemlovku z vianočky tak som sa tešila že si maly pochutnaju lebo všetko čo tam ide tak lubia.Prvy vstal Sebko a pytal si hned papat tak ja antešena som mu dala na jeho tanierik porciu jak svet a o sa na mna diva jak na blbca že čo mu to davam,povedal mi že nechce 🙄 normlane mi to odmietol 🤐 a pytal si mesko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 🤐 🤐 🤐 🤐

Teraz vstal Nikolasko tomu sa to na taneri pačilo ale po prvej lyžičke si pytal mesko 😠 ja ich kašlem

už vidim ten ksichtik ked naložim mojmu drahemu 😝 😝 😝

Su všetci traja na jedno kopyto všetci mesiari 🙄 ach jo

lalupa
6. máj 2009

ahojte kecalky 😉

helka, ja asi jedina sa ta zastanem, drz sa svojho nazoru a bojuj zan!!! aj mna by to nastvalo, mas este malinke deticky na to,aby jedli kraviny 😠 , jedine maminka si ich moze dovolit dat...treba naucit svokry na zdrave dobrotky-ovocie, zeleninka, jogurty,existuje plno lahodok,ktore su prospesne, nie nejake vysmazane sisky,plno tukov, cukru, muky a kadecoho...na to treba vela energie travit to,len to dietatu zoberie a neprida...
takze bud prisna nevesta a kasli na nich, su to tvoje deti,ked chcu, oni nech sa pozeraju,ale nedotykat!!!
ja som na nervy z takych veci, takze ta uplne chapem 😉

yas, vsetko naj k 17m!!! ach tie topanocky...

el, ty hviezda, aky to mate tandem?

wom, chlapi su masovi, kasli na to a zbasti ju ty,alebo nam ju posli 😀 ,ani moje sladke nemusia 😅

mima, juj kociky, teraz je uzasny vyber,ale drzim palce, aby bol aj prakticky, no ty uz by si presne mala vediet, co treba, mas skusenosti,hoci s dvoma,ale predsa 😉

lalupa
6. máj 2009

kati, jej, nove fotecky 😵 na ten vlacik sa chystame aj my,zatial len posedavame na nom,ale sme sa este nepustili na jazdu... drobciatka sa tesia novym hrackam? vyzeraju velmi stastni a dost zase podrastli 😵 huncuti mali zlatunki 🙂

nam sa plni pusa zubkami u jednej, stolicky rovno s ocnymi naraz...

yasmina
6. máj 2009

lalu dakujeme to ide rychlo ze? 17 m. 🙂

adrolka
6. máj 2009

caves. yasmi, gratulačka 😵 😵
diddi- tie párky č oty spomínaš, to sa volá len tak že kids párky? lebo tie potom pojdem pozrieť!!mne dokina vyslovene zakázala párky až d o6 rokov, lebo že to je len samý sajrajt.

no helka, mňa by s takým niečím tiež vytočil hocikto, pchať niečo deťom čo ja nechcem aby jedli 😠
mňa sa tiež v rodine už pýtali, že prečo im nexcem dať čokoládu? 😠 no lebo!!! a ani nebudem kým sa to dá zabrániť. jediné, čo dovolím aby chrumkali, sú tie kukuričné oné.

jankabambulka
6. máj 2009

yasmin-krásne fotečky 😵 😵 , chaloši sú bohovský a tie rifličky 😵 😵 únie sú to náhodku next?

yasmina
6. máj 2009

jankabambulka dakujeme... ano next...sa vyznas maminka 🙂

yasmina
6. máj 2009
jankabambulka
6. máj 2009

ja som ich tiež kedysi chcela miškovi, ale potom som mu kúpila krátke do pása. teraz malému zháňam bundičku ale neviem mu akosi vybrať nič ☹ teda jedna je 😵 😵 😵 😵 😵 alepri pohľade na tú cenu 😠 tak sa mi prestáva páčiť

jankabambulka
6. máj 2009

tá posledná fotka s tými rozpustenými vlasmi - je veľmi pekná - tam ti to mimoriadne sekne 😉

yasmina
6. máj 2009

dakujem 😵 ...a aku bundicku myslis?z nextu?ktoru?

jankabambulka
6. máj 2009

bola som malých pokúpať a dať spinkať zajtra nás čakajú ďaľšie vyšetrenia - nefrológia a neurológia ☹
bundička http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5506762

yasmina
6. máj 2009

nas zajtra caka ockovanie MMR tiez sa bojim...naposledy Mimi po ockovani febrilne krce...
taaa bundicka je krasna 😵

jankabambulka
6. máj 2009

že ale pri pohľade na cenu.... mi panenky prevracia.
uf tieto ťahačky po doktoroch 😠 . júj očkovania ja znášam horšie ako malí. nás už bude len čakať opätovné vyšetrenie očiek ☹ . ja som z toho na prášky. a keď pomyslím na tú operáciu 😢 , ja viem , teraz sú iné stroje, iné zariadenia, skúsenosti... ale aj tak , čo by som dala za to , aby mal to očko OK a nemusel tam ísť

kiwuska
6. máj 2009

pekny vecer babulky, citam vas ked sa da a tesi ma ze je tu taka velka dvojickovska rodina, kde sa vsetky aj tie co sa dlhsie neozvali, vzdy vratia. (froschka, ja.. atd 😎 )

teraz ma MM dva tyzdne matersku dovolenku, teda je s detmi a ja sa chodim ucit vacsinou k nasim (byvame dost blizko seba) Dalsie dva tyzdne ma dovcu mamina.
skolku mame od decembra a tak asi zostanem dovtedy doma a budem hladat zamestnanie. Chalani su zlati, strasne vela rozpravaju a hlavne same mudrosti. najma kubko puziva take dospelske slova, ako vazne to je pokazene, mas pravdu, sam sebe povie ze co si to spravil cincek 🙂 (syncek). janicko je zas velmi trpezlivy a viac sa dokaze sustredit. papa vsetkym