Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
14. máj 2009

wom. ja musim mat nahradne cumle bo ma to nebavi hladat...

lalupa
14. máj 2009

yas, chapem ta,k takym naladam pocasie len prida, ja som strasne slaba, teraz k veceru som sa rozkaslala, myslela som,ze uz som za vodou...nevladzem male ani dvihat, len na ne cumim, akoby neboli moje...mami robi vsetko, uz zacnem byt zufala,kedy toto vsetko slabe skonci???

aj my sme cumlikove,ale tak srandovne, proste ritual, u jednej zavislost 🙂

yasmina
14. máj 2009

lalu to je pocasim aj urcitym info kt. som sa dnes dozvedela 😔
mas pravdu kedy to uz skonci...

lalupa
14. máj 2009

joj k tym cumlom, mame 4 plus rezervne, jeden ide prvej a tri druhej, jeden do pusy, jedna ruka, druha ruka 😀

yas, tie info nerozoberaj, stale to nemusi byt pravda 😅

marione74
14. máj 2009

diddi, dakujem za povzbudnie, uz mi katy2 poslala aj tu temicku, drzim palce vsetkym maminam s dvojkami 😉

diddi
14. máj 2009

vdaka baby 😉

womenne
15. máj 2009

tak cumliky sa našli až ked zaspali ale stale plačkali tak sme im ich dali 🙄
idem rychlo varit aspon polievku idem s kamoškou do solarka a ešte ma prist stavebny dozor.

nana77
15. máj 2009

prvaaaaa.... 😀
dobre ranko!
diddi, vcerajsia ord. bola fakt super 🙂 , si sikula 😉 .

yas, neviem, ake info si dostala, ale dufam, ze to nie je nic velmi zle, alebo velmi vazne!!!! drz sa!

lalu, jooj ☹ ☹ ☹ . na teba sa to lepi, chudatko ☹ ! davaj na seba pozor!

to vsetko ozaj moze byt pocasim, ved v pondelok mali moji mali kratke rukavy a kratase a vcera, keby som isla von, tak im dam pomaly zimne bundy a nanozniky na kocik urcite (ale nesla som)... taketo vykyvy pocasia nemozu dobre posobit na cloveka 😒 ☹ . a teraz opat hlasia na vikend az 28stupnov...

nana77
15. máj 2009

haha, tak nez som to dopisala, uz som druhaaaaaa 😀 😀 😀 !!! ahojky wom!!!! tak ste dudky nasli.. 🙂

womenne
15. máj 2009

ahoj nana ja som zase rychlo anpisala a šla varit polievku už ju mam teraz len doobliekat Nika a možme ist.Mame to rozdelene Sebo sa vie obliect komplet sam len s trikom potrebuje bčas pomoct ale Nikovi vždy pomaham on sa vie zase perfiš obut dokonca obuje aj Sebastiana 😎

čo budete varit na obed???ja asi francuzske zemiaky nič ine mi nenapada 😖

nana77
15. máj 2009

ja idem dnes ku kamoske, takze vari ona 😀 . pre deti mam nachystane, co beriem so sebou.

baby, inak som sa chcela opytat - kolko mlieka vypiju vase detvaky? lebo moji rano 150ml max (niekedy ani to nie) a vecer ledva ledva 120ml (a to fakt vacsinou nechaju 30-40ml), a este maju 150ml kase (teda aj v tom je nejake mlieko, ale to spapaju cele). nie je to malo na ich vek? ale viac do nich nedostanem a nechcem to silit. dnes rano som skusila 180ml, jeden nevypil vsetko a druhy ano, ale o nejakych 15-20min vygrckol...

kili
15. máj 2009

nana, hmm, mne S. keď nemal ani rok stiahol ráno 230ml mlieka a to mal len 5kg 😀

womenne
15. máj 2009

nana naši pili rano 200ml ,na obed ked šli spat tak mali 120ml večer kašu alebo puding a pred spanim 18ml ale vždy čosi nechali.teraz maju rano avečer po 180ml.

jej ty sa maš,mne sa pačilo ako sme chodili 2dni na večere joj hned by som si zvykla 🙂

lenkamt
15. máj 2009

ahojte 🙂

Diddi - super, pozerala som hlavne kvôli titulkom na záver, ale preleteli tak rýchlo že som o tvoje meno prišla 😀

Wom - aj my sme závisláčky na dudloch - a už majú aj krivé zúbky ☹

Yas - dúfam že nič vážne 🤐

Nana - naše pili v pohode plnú fľašu a teraz už len 150ml ráno a 200ml večer krupicová kaša 😖 ale jedia jogurty aj syry, tak snáď im to stačí 🙂

no a sme tu: http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/regionaln... začína to okolo 11min a jasné že ten debil kameraman bral aj mňa 😠 😝 vyzerám hrozne, ale aspoň ma tu už toľko nebudete chváliť 😀

majkaa
15. máj 2009

ahojte, tak v pondelok ideme do Brna na komplexne vysetrenia. Budem v 10tt. A ako ste zvladali velke bruska?

lenkamt
15. máj 2009

jeej na Majku som zabudla 🤐 gratulujem, Maji ja som ťa zhliadla v teme heliosu, tak snáď doktori vedia čo robia 😉 a nebola si s MM v skanzeme na hasičskej nedeli? lebo my sme boli na piesku keď išiel okolo nás taký sympatický párik a veľmi sa na vás podobal 🙂
no veď uvidíš čo ti povedia v Brne, držíme palčeky aby bolo všetko v poriadku 😉

bruško je individuálne, niektoré majú normálne bruško ako pri jednom dieťatku , niektoré majú veľké, to fakt zavadzia 😖

majkaa
15. máj 2009

lenka ano boli sme tam. No ale Vas sme v takom dave nevideli 😵 . Zastavili sme sa pri tej pene, kde sa tie deticky valali, aj ked mi to dost pachlo, ale bol to uzasny zazitok pre tie deti. Lenka to je uzasne za si z Martina. Ku ktorej gynekologicke si chodila? A ty si mala ake velke brusko? U vas ste prirodzene pocali 2 deticky, alebo ste boli v nejakom centre?

lenkamt
15. máj 2009

Maji my sme boli na sídlisku na pieskovisku - ste išli okolo nás, tak som si myslela že si to ty - lebo raz si bola aj v téme martinčaniek , tak som pozerala tvoje fotky 😉

ja som mala veľké brucho /mám fotky v 1. albume/ a deti máme prirodzene - ony sú jednovaječné...

ale je tu ešte jedna téma v tehotenstve - čakáme dvojičky a tam tie mamičky písali že ani moc nepribrali 😉

majkaa
15. máj 2009

aha, my sme boli hore. Aj ked my sme neplatili vstupne, ale bolo dost drahe 2,50 za jedneho. No ale cukrovu vatu som si neodpustila. Potom sme isli na zmrzlinu tam na Ladovni, lebo tam je najlepsia v Martine.
Kukala som to brusko, naozaj velke, kiez by som ja aj take nemala. No uvidime a dufam, ze nam Pan Bozko pomoze aby boli obe zdravucke. Ja som brala clostyl, tak my asi nebudeme mat jednovajecne.

lenkamt
15. máj 2009

no a chodila som a chodím k Pečovej 😉

baby inak v téme "muž vojak" písala jedna baba že u nich sa narodili jednej babe dvojičky chlapec cez 3700g aj dievčatko cez 3700g 😕 tak to si už fakt neviem predstaviť to brucho 😝

adrolka
15. máj 2009

ahojte 🙂
lenka, mne to nexce prehrat ,skodaa 🙄
majka, ja som mala celee tehu malee brusko, ani neverili, ze suu tam dvojicky, az ku koncu sa zvacsilo. v III.trimestri sa mi uz zle lezalo, ani naa chrbte, sematam sa mi podarila nejakaa poloha na boku, ale to vstaavanie z postele.. no to bolo uz vtedy tazkee.

nana77
15. máj 2009

lenka, kukla som videjko🙂. tak ak takto vyzera otras baba, tak chcem byt otras baba v tomto zmysle a tak vyzerat (pisem ako mongol, ale chapes, ze je?). si kocka, tak nekecaj!!!!!!!

majkaa, gratulka k ocakavaniu!!!!!!!! 😵 😵 . ja som pocas tehu pribrala dost vela - 23kg, ale brusko som mala na dvojky dost male. teda oproti ostatnym babam, co som videla foto. tych 23kg bolo aj z toho, ze som zadrziavala vodu v tele. porodom mi 17kg odislo (teda tak do tyzdna po porode, kym som sa odvodnila)

lenkamt
15. máj 2009

Nanuš - ja ťa milujem 😵 😵 😵 😀

aj ja som pribrala 22kg a po pôrode mi zostalo len 5kg 😉

ja si idem ľahnúť k deťičkám, u nás je hnusne, akurát počko na spanie 🤐

majkaa
15. máj 2009

tak dufam, ze ja tak nepriberem, ze priberu len babatka.

womenne
15. máj 2009

ja som pribrala 15 alebo viac už nepametam a po porode som mala rovnaku vahu snad hned 😝 a ja by som tak chcela kilo navyše ☹

majka držim palce možem otazku?dufam že sa neuraziš na vozičku si dlho?nejaky uraz??

mne to video nejde pustit. ☹
tak ja som si dala teraz horucu vanu som si relaxovala pokial sa mi zemiaky uvarili a teraz čakam kym ochlůadia a idem na francuzske zemiaky 😎

majkaa
15. máj 2009

womenne, kiez by som pribrala len tak malicko.
Nie vpohode. Mam svalovu dystrofiu. Zistili mi ju v 6tich rokoch. Je to dedicne, ale boli sme na genetike tak by sa to nemalo prenasat.

womenne
15. máj 2009

majkaa nemysli na to neboj sa nejako sa to spravi ono to zalei hlavne sa spalovani ja možem zjest všetko aj o polnoci jem bezobmedzenia a nepriberiem 😖

ja som total nas...ta bola som skamoškou v jednej cukrarni vedla solarka kde chodime,mali tam aj detsky kutik maly sa tam vyhrali tak super a ked sme odcadzali som pozbierala všetke hračky lenže tam prišlo druhe babo ktore sa tam hralo a majitelka že mamičky pozbierajkte si tie hračky a bla bla mi čumime že však sme si ich pozbierali aj ta mamička hovorila že ved tam sa hra jej dcerka no chapete???už tam nepojdeme doma rozbalim kolače ata same škorupiny z vajička 🙄 🙄 bože si ani nepredstavujem čo by bolo keby to mali zjedli 🤐

majkaa
15. máj 2009

womenn no ja mam take stredne spalovanie. Nebola som odjakziva velka jedacka, ale vedela som obcas pribrat 2 kilecka.
Vies slovaci sa nenaucili este, ze na sluzbach vela ziskaju. Napr. v BA je ikea kde mozes dat zadarmo deticky a ty mozes ist nakupovat...a vela inych veci.
a este sa chcem spytat, je nejaka podpora od statu ked su dvojcatka?

zuzka.25
15. máj 2009

ahojteee

lenka, no ty aká kočka 🙂 ale tu už všetci vieme 🙂

wom, mala si tie koláče vrátiť, s patričným komentárom

majka, ja som pribrala asi 19 kg, rodila som v 39 tt... je to ale individuálne...
od štátu máš dvojitý príspevok pri narodení, tuším o 8 či koľko týždňov dlhšiu materskú /neviem, či to pre teba niečo znamená, či si doteraz niekde robila, ak áno, tak máš o tých 8 týždňov dlhšie viac peňazí/ no a potom máš už len jeden rodičkovský príspevok - ten sa poskytuje bez ohľadu na počet detí len jeden, lebo je to príspevok "pre teba" a nie pre deti.. no a ešte dvoje rodinné prídavky..
a čo robí tvoj manžel, keď môže byť s tebou doma?

majkaa
15. máj 2009

aj som si myslela s tymi prispevkami.
Moj manzelik mi robi osobneho asistenta.