Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
16. jún 2009

dobru noc baby, uz ani nevidim na monitor. pa pa

helka1
16. jún 2009

Pa Katulka a nech to ockovanie neboli !!!

zinuska
16. jún 2009

ahojte baby,teraz uz asi vsetky spite,no ja ako vzdy tu strasim. neviem ist skor spat.. a sice ste sa snazili odlahcit temu od tych vsetkych smutnych tragedii,predsa vas chcem poprosit o radu. Ja Deanku a Damianka nepoznam,ani ich rodinu,no neviem preco,dako sa ma to velmi dotklo,akoby sa ma to tykalo.. neviem sa cez to preniest a stravit to.tak mi prosim poradte ako to mam zvladnut. 😢 mozno je to aj tym,ze sa blizi den odletu na dovolenku a uvedomujem si riziko,ze sa moze aj mojim detickam nedajboh nieco stat,sice malo ale predsa padaju lietadla,vo vode sa par ludi uz zial utopilo a tak.. nechcem nic privolavat ani nic podobne. ale akosi zacinam mat az prehnany strach o deti.
ja lietadla milujem neskutocne. chcela som byt letuska,ale zo zdrav. dovodov nemozem ☹ takze naozaj strach z lietania nemam,ale odkedy mam deti,tak ten strach tam je,ale o ne.. nie z letu ako takeho..

navyse tuto noc /z pondelka na utorok/ sa mi snivalo,ze skocil z balkona /mimochodom z 5.posch./ moj ujo. proste uz nechcel zit a tak skocil a rano som si tu precitala to o tych dvojickach.nastastie to bol len sen. ale nejako je tych tragedii v poslednej dobe akosi privela a na mna je to moc. spravy uz ani nepozeram,nech to nevidim,lebo gro sprav je len o nestastiach. ja skladam obdiv a poklonu vsetkym zachranarom a doktorom,ktori su schopni zasiahnut a zachranovat zivoty. ja mam slaby zaludok na taketo veci a pri prvej zachranarskej praci by som asi odpadla. a zvlast maju moj obdiv doktori,ktori zachranuju male deticky. zvladnut sa pozerat na zranene telicka deti... ach no ale nebudem vas uz tymto trapit,len mi prosim napiste,ako to mam stravit.. som nahnevana na cely svet,teda nato,ako to tu je otrasne zariadene,ze trpia nevinni.. 😔

grmitko
autor
17. jún 2009

zinuska, cez to sa proste musis preniest, nesmies si to brat osobne, asi kazda z nas ma strach o deti, to je prirodzene....
mna sa to tiez dotklo, ale nepripustam si to az tak, je to hrozna tragedia, to ano, ale zial uz sa to vratit spat neda
ja sa snazim nemysliet na take veci a uz vobec nemyslim na to, ze by sa detom nieco stat mohlo, aj ked ma take veci casto napadaju, ale snazim sa to neprehanat s tym strachom, lebo strach je mocny pan.... nech ma neovlada....

neviem ci som ti pomohla...

ja ked citam o umrtiach deti tak si tiez porevem a riadne, lebo ma hneva, ze nevinne deticky zomieraju... ale s tym asi nic nenarobime ☹ ☹

womenne
17. jún 2009

no baby 😝 teda takto na mna a bezo mna???? 😀 no asi sa priznam že som za posledne 2mesiace schudla 5kg 😔 takže som na rovnej 5Otke pri vyšle 172cm ☹

idem dočitat zyvšok som musela hned zareagovat 😀

mima božedufam že to bude ok ale ak si sa bruška ani nedotkla myslim tym padom tak to bude ok,a nebudu to zase dvojičky??? 😀

womenne
17. jún 2009

zinuš ako poradit?no nemam slov lebo mna sa to tiež dotklo a velmi myslim na nich ked zaspavam to iste som preživala ked spadlo to lietadlo dookola som ymslela na tych ludi v spanku pred nim no stale proste som to nedokazala zastavt asi sme riadnecitlivky.

tieto nehody v poslednom čase ma ubezpečili že budem ešte doslednejšia jazdenie s detmi najviac 90.aj ked pojdeme pomalšie je mi to jedno,a davat v kuse pozor.Ja napr.nemožemmalym vysvetlit aby mi neutekali k ceste že tam chodia auta 😖 ale konečne pochopili že ked ide bycikel maju ist na kraj a stat 😵

zinuska
17. jún 2009

sasi dakujem,viem ze sa cez to musim preniest,len mi to akosi nejde 😒 vcera som do 3h rana nemohla kvoli tomu zaspat a este stale som roztrasena,uz mi sibe asi. snazim sa nahovorit si,ze je im uz dobre,teda Damiankovi v nebicku a Deanke v umelom spanku. aspon viem,ze nic necitia,ziadnu bolest. pevne verim,ze aspon malicka sa z toho dostane. Brrr.. nezvladam to. radsej sem uz nic take ani nepiste. vedia ma take veci polozit.
a ja to nechcem prehanat zo strachom.ale je to proste niekedy silnejsie ako ja. stale si hovorim,co sa ma stat,stane sa,ci sa budem bat alebo nie. no snazim sa zo vsetkych sil strazit svoje deti ako sa len da,ale naozaj niekedy staci zlomok sekundy. Alexik muzovi raz padol z gauca na tvrdu dlazbu a to som myslela,ze to nerozdycham.nastastie je maly v poriadku. este ze byvame v dome..takze niesu okna vysoko.
ale bojim sa o vsetky deticky,ktore byvaju v panelakoch a vobec... Ja som bola vzdy precitlivela,takze aj preto to takto silno prezivam. niekedy by som si najradsej vyrezala srdce,aby som nebola taka citliva..ale to sa neda. a to nehovorim,ako nezvladam tiranie zvierat... ale nebudem vam uz kazit naladu.
idem piect bublaninu radsej.

grmitko
autor
17. jún 2009

zinus, ja som tiez precitlivela, vzdy som bola a odkedy mam deti, som este viac, a tiez ma vedia take veci polozit ☹

ale veru radsje o niecom krajsom sa bavme 🙂
aku bublaninu robis zinus? ja tiez rozmyslam nieco upiect, ale sme pod strechou a je tu uz aj tak hic a ked zapnem trubu tak tu zhorime 😒 mozno spravim nieco nepecene 😀
co dnes varite? ja vobec netusim a deti maju oblubene jedlo "nic" 😀

womenne
17. jún 2009

to mate dobre ja som včera večer vyhodila polku kolača d koša nema to kto jest už nepečiem kašlem na nich 🤐 iba občas spravim babovku tu maly miluju 🙂 idem vait papa

mima595
17. jún 2009

wom - ty mi teda doprajes 😀 😀 - ha-ha- že dalsie dvojicky - to ma byt tvoja "odplata" že sme ta vyhlasili za najstihlejsiu kocku tohto fora??!!!! 😉
ja som bola minuly tyzden u rodičov a tam som so segrami rozoberala, že som nastastie prestupila do kategorie tehuliek a tak opustila kategoriu - 5-10 kg navyse, ale ta kategoria ma urcite pocka ☹ , ona mi to len tak lahko neodpusti 😀

Grmi - ja robim akože halušky s bryndzou, ale namiesto bryndze dam kyslu smotanu 😉 - pre nasich su podstatne skvarky 😀

zinuska
17. jún 2009

mam velmi dobry recept na jemnu bublaninu. a idem ju robit s ceresnami.len ja odkostkovavam kazdu jednu ceresnu a dlllho v nej hladam cervika 😝 nikdy nedokazem dat do ust celu ceresnu 😎 jednak nechcem kusat do ziveho tvora a aj sa mi to protivi zjest cervika.. 😉 tak to je taka piplacka..

a ja idem varit kuracie stehna na cesnaku s ryzovu.. Sasi,moj Maxim ma tiez najoblubenejsie jedno "nic" 😠 ☹ uz je to asi rok,co nechce jest varu.. tak uz som rezignovala. tvojim nepomohla dokina? viem,ze ste to riesili u doktorky..

a kedze mate horko v dome,tak sprav smotanovu piskotovu tortu,ta sa hodi na teple dni. 😉

grmitko
autor
17. jún 2009

no zinus nepomohla veru, skusala som aj B vitamin, aj glukopur, aj sirup co sa dava anorektickam aby jedli a zial nic nezabralo ☹ inak ja som rezignovala uz tiez, nenutim ich, ale sladke nedostanu ked nezjedia aspon nieco teple
ja tak nejako tajne dufam ze v skolke kde ked nezjedia budu hladni, tak sa naucia, lebo ja uz fakt neviem co s nimi 😒

zinus a ipni mi ten recept 🙂 ked sa ochladi vyskusame 😀

womenne
17. jún 2009

mima že najštihlejšiu to tu vaŽne nieje nik poddomna? 😀 no ja by som brala par kil navyše s radostou moja obyvkla tema čo na pribratie?Saška aky sirup že by som si ho kupila 😎

Zinuš aj ja všetko prešpirujem aby tam nahodou niečo nebolo ekd som ich mala zavar bol snich nakopniec džem 😀 teraz mi zavi mama 😎

ja sa tie halušky nedokažem naučit neviem čo robim zle 😖

zinuska
17. jún 2009

sasi,nam ani skolka nepomohla. teda z casti hej,vraj tam par lyziciek zjedol,ale teda najedeny z toho nemohol byt. vcera ale neviem co sa mu porobilo,zjedol cely rezen. sice to nieje najzdravsie jedlo,ale vdaka aj za take,lebo mal nieco v bruchu. on je strasne chlebovy.to jedine mi zje a sladkosti moc nelubi,takze ja ho nemozem donutit zjest aspon trochu vari s tym,ze za odmenu dostane sladke. pre neho to nieje odmena 😒

ja proste cakam,kym mu zacne chutit. pokial nechudne,tak je snad vsetko v poriadku. este ze papa ovocie.ale on je casto chory a mozno je to aj preto,ze nema vsetky vitaminy,co potrebuje.. aj teraz ma sople ☹ a to som ho vzala dva tyzdne pred dovolenkou zo skolky,ze aby mi tam neochorel a nedoniesol nieco odtial aj na 2ky a zrovna ochorel,hoci nechodi medzi deti.. ja som to vedela,ze to tak bude. no snad sa to nezhorsi do odletu a ze to nedostanu dvojky,lebo mozme zrusit dovolenku.. 😝

inak neviem sa zbalit,tolko veci potrebujem este aj v den odletu,tak som z toho na nervy. a neviem sa nato ani poriadne sustredit kvoli tej tragedii.. ☹ az sa citim vinna,ze ja si idem uzivat niekde na Kanare a tamta rodina preziva horor.. no sibe mi,prepacte. 😒

sasi ipnem ti ten recept,ale az neskor. idem varit.papa

zinuska
17. jún 2009

wom jedz salko 😉 a pi pivo!! 😉 a vela chleba 🙂

womenne
17. jún 2009

salko?to prvy raz počujem 😕 pivo pijem s drahym poslednom čase mi zachutilo taksi da pri večeri pohar vychladeneho tuna maju skvely zlatopramen 😵 no chleba nejedavam iba občas.

yasmina
17. jún 2009

wom . daj si pichat B12 injekcie a hned budes mat par kg navyse 😉

nana77
17. jún 2009

ahojky!!!
zinuska, uz sa netrap... ja viem, lahko sa povie, tazko vykona. myslim, ze vsetky sme veeeeelmi precitlivele, odkedy sme matky. tiez sa o mojich strasne bojim. ked sa narodili, to bolo uplne desne po tejto stranke, lebo ja som kolkokrat v noci nespala, lebo som ich chodila kontrolovat, ci dychaju... 😔 . pri predstave, ze by sa im nieco mohlo stat doslova saliem, stacila mi aj tato nestastna 6. choroba co mal oliverko a revala som tu ako blazon, ze co tomu mojmu dietatu je a nech uz je v poriadku. dokonca som tak na nich naviazana, ze odkedy sa narodili, som sa od nich nepohla. nedala som ich nikomu varovat (s vynimkou mm asi 3x) a nedala som ich ani nikomu kocikovat, ani jeden jediny krat. a nie preto, ze by som nedoverovala, ale bojim sa, ze sa nieco stane, ked nebudem s nimi (ja viem, ze je to blbost, ale nemozem si pomoct). takze, tento velky strach a obavy su asi nasim udelom - udelom matiek. musime sa len snazit, aby nam to neprerastlo cez hlavu a nespravili sme pod tymto vplyvom detom zo zivota peklo a nevychovali z nich utiahnutych, bojazlivych strachopudov 😉

womenne, fiiiiha, sak ty sa musis ako slamka vo vetre ohybat!!!!! okamzite rychlo priber nejake kilecka, lebo tu budeme mat komplexy!!!! inak, nie je toto sen kazdej zeny - moct jest vsetko a nepriberat????

yas, takze ste uzivali americko!!!! super! ja som teda v amerika nikda nebola, ale o tom, ze su amici tak trosku drbkovia, som uz pocula velakrat!!! 😀 😀 . a ako s tvojim manzelom? prospel vam vylet vo dvojici? mali ste na seba aspon trosku viac casu a mohli ste sa porozpravat? dufam, ze hej.

mima, tyzden ti krasne pribudaju!!!! tak sa tesim, ze je medzi nami tehulka!!!! my to baby musime takto spravit - nebudeme prezivat len tragedie s druhymi ludmi, ale prezivajme s nimi aj stastie a radost. mame tu krasnu tehulku, tesme sa s nou!!!!! za kazdy dalsi tyzden tehotenstva, za prve pohyby, za prezradenie pohlavia.... a ked pride poro, tak tu budeme vsetky nariekat od dojatia a radosti!!!!!! 😵 😵 😵 a mozno, mozno sa tu este na nejaku aj nalepia od mimi nejake tehu virusiky!!!!!!

zinuska
17. jún 2009

baby kedy to skonci??! 😢 same zle spravy. dnes odviezli svokra na ARO,je v umelom spanku 😢 😢 ma nieco s pankreasom.. co sa este stane??? ☹

janettba
17. jún 2009

pomóóoóc - ja nechcem tehuvírusík 😀 😀 😀 😝

Nanuš - ja som inak tak isto "vadná" ako ty, napr. Simon má 3r. a ešte nikdy som nebola od neho preč na noc, teda s výnimkou pobytu v nemocnici 😨 a môj chlap chodí na tréningy (3x týždenne 😠 ) a ja sa mu vyhrážam, že ja si podobný "relax" od detí vyberiem naraz vo forme minimálne týždňovej dovolenky a on sa mi len smeje, že: ty???? ty a na týždeň preč od detí ha - ha - ha - to by som ťa nemohol poznať... ty keď tak s deťmi v batohu 😀 😀 😀 😠 ...

Yasmi - však prezraď so si si kúpila a nejaké fotečky hoď - nech prídeme na iné myšlienky...

womenne
17. jún 2009

nan veru myslim že ano ja možem zjest o polonoci rezen a šalat nič moj muž to iste keby ste vedeli kolko toho prejeme 😀 aspon myalym idu hore kila 😎

ja by som si vedome nenechala pichnut nič mam strach z injekcii a to ich do mna naprali neurekom v tehot.

yas napiš nam čo ste zažili v amerike,nejake zažitky a kde ste boli nech zavidime-v dobrom 😉 😀

janettba
17. jún 2009

Zinuš ☹ ☹ ☹

womenne
17. jún 2009

my sme teraz prišli boli sme na namesti ja som si kupila opasky malym som chcela sandalky ale nemaju.Chaloši už hajaju s unaveny.ja idem varit druhy obed polievku som stihla rano.

janettba
17. jún 2009

ja sa musím pochváliť, dnes som spinkala ako bábätko Dominik nepýtal v noci jesť, až o 6,30 vypil mliečko a ešte potom zaspal, takže sme stávali až 7,30 - jupíííííí - to sa ešte asi nestalo... nemala by som nič proti, aby sa to stalo pravidlom 😉

janettba
17. jún 2009

a my sme chceli ísť teraz doobeda von, ale nejako som nestíhala a krpci začali vyzivovať a fakticky išli spať pred jedenástou, mám pocit, že ešte skôr, ako keď vstávajú o 6 hod - nechápem... no pôjdeme von až poobede, len dnes to vyzerá na pekný hic 😝

nana77
17. jún 2009

ach jaj, zinuska.. ☹ , to mi je luto. dufam, ze bude v poriadku!

janett, inak, krasne si vcera pisala o lukym!!! je vidiet, ze si na neho velmi pysna a ze si ho dobre vychovala, aj ked si bola na neho sama, zvladla si to super!!!! tak oki, tebe tehu virusy uz nieeeeeeee 😀 😀 😀

womenne
17. jún 2009

jaj zinuš až teraz som to prečitala ☹ bože to mi je luto,on je dlho chory?či to bolo nečakane?

janett ani ja lebo rozdavam veci a dnes idem polku predat takže ani nemožem 😀

zinuska
17. jún 2009

wom necakane 😒

...dakujem baby aj ja dufam,ze vsetko dobre dopadne,hoci je v nasej nemocke a uz to je zle. tu niesu doktori ale mäsiari 😠 neverim im ani nos medzi ocami. viac ublizia ako pomozu. 🙄

womenne
17. jún 2009

to je hrozne ☹ržime palce nech sa rychlo vyzdravy.

mna nakazil muž už ma 2dni škriabe v hrdle 😖 no nič dem rychlo zabehnut do obchodu.ešteže je hned oproti.

yasmina
17. jún 2009

zinuska uz aby ste boli na dovolenke a prisli na ine myslienky...nech je svokor co najskor z najhorsieho von 😔
kocky no ved vysie som pisala v skratke o amerike...pochodili sme washington dc a okolie, Anapolis a Leesburg to su mestecka v blizkosti...co sa tyka nakupov tak to je sialenstvo boli sme v Premium outlet store v Leesburgu to je nieco take ako Pandorf ale 5 x vacsie ja som sa zamerala na Hilfiger, Ralph Lauren, calvin Klein a diesel...ale je tam kopec toho a kadzy si nieco najde....kupila som svetriky,tricka,tielka,kostym,topanok niekolko,opasky,dzinsy,kosielky,bundu,kabelky,sperky,parfemy,kozmetiku a uz neviem co je toho dost a malickym tricka,mikinky,vetrovky,svetriky,pyzamka,ponozticky a topanocky...
joj a objedla som sa lobsterov a kreviet,chobotnic to mam velmi rada a tam to bolo cerstve a super pripravene...
neviem ci ste tu ak ano hodim par foto a hned vymazem hmm?lebo to tu nechcem davat