Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
7. júl 2009

poradte čo mám dať katke na papanie pred cestou , aby mi negrckala po ceste??
dnes mám promócie a mám strach že zasa dogrcká všetko od auta cez okolosediacich až po seba...
chúďa ona nevydrží veľakrát cestu ani ku mojim rodičom a toje 8km a toto je štreka ,ufff mám strach

jankabambulka
7. júl 2009

myslíte , že mliečo je ťažké na žalúdok??

nana77
7. júl 2009

ahojte!
takze konecny verdikt je taky, ze mame ovcie kiahne.... sice dost netypicke, ale predsa... 😒

fiha janka...no neviem. a neda sa cesta naplanovat tak, aby papala aspon hodinku pred cestou? mozno by potom nevrackala a nakrmila by si ju hned, ako by ste dorazili do ciela...

womenne
7. júl 2009

jani daj jej nejake pečivo,mlieko je na cestovanie tažke to by som ej určite nedavala.inak krasne promocie prajeme uži si to 😵 😵
my sm eprišli od lekarkytakže iko slabuke začervenane hrdielko asi mu ho podraždilo to vracanie.Sebo nič ale dostlai sme kvapky tak uvdime seru ma tie teploty 🙄 raz su raz nie ☹

nanuš tak predca? ☹ ☹ ale aspon to nema horši priebeh a budete to mat za sebou.idem dat decka spat Niko zase vyvadza v lekarni ma pustili dopredu naštastie lebo vyvadzal 😖

lalupa
7. júl 2009

nani, pre pana jana, z coho usudila,ze ano?? tak to uz sa potom nemusite dat ockovat...
ja som spala jak zabita a snivala,az sa mi z hlavy parilo 😀 , to sa mi davno nestalo

jani, netusim, nase su v pohode pri cestovani, mozno len banan by som dala alebo piskotky, nic riedke
prajeme krasny promocny den!!! 😵 😵 😵

wom, ano imunita a vycerpanost, dlho sa to taha a nestihla som si poriadne oddychnut, vkuse vo svungu,ved to poznate vsetky 😉

womenne
7. júl 2009

mna porazi idem sa vyžalovat Nikolas u lekarky vyvdzal rozhadzal mi po čakarni kabelku uplne všetko bolo rozhadzane som mu to nestihla zobrat lebo som obuvala Sebka 🙄 naštastie tam bola iba jedna pani,ja stelefonom na uchu jednou rukou ho držala a sdruhou zbierala no divadielko pre okoloiducich 😅 a teraz mu spadol do wcka cumel mna snad dnes porazi mam nervy na tenkej nitke si to niekto zlizne 🙄

yasmina
7. júl 2009

nani ☹ no skoda a kde ste to mohi chytit?ja sa bojim kiahni lebo som este nemala...
wom. mas dnes den ze 😒
lalu ten spanok ti zavidim...ja nemam sancu pri nasom plackovi
a jankebambulke drzim palce verim ze budete mat krasny den... 😵 😵

grmitko
autor
7. júl 2009

nanus tak predsa 😒 hm no ale na druhej strane to budete mat za sebou...

wom ja mam dnes tiez nervy, boli sme vmeste a tam pohoda ale dosli sme domov a Leo jak keby ho vymenili, uz sme doma polhodku a len reve a trucuje, uz som na prasky ☹

jani ty si uzi krasne promocie 😵 a kautske rozhodne nedavaj mliecko, skor piskoty alebo nieco take 🙂

nana77
7. júl 2009

kocky, veru netusim, kde to mohli chytit... dr vravela, ze je toho teraz vela, vraj je to vysoko infekcne, prenasa sa to aj vzduchom, dotykom. ze staci, ak niekto, kto ma kiahne, isiel pred nami vo vytahu... tak neviem, uz som sa zmierila s tym. inak, ja som ani nemala v plane dat ich ockovat proti kiahnam...

zuzka.25
7. júl 2009

ahojte

jani, krasne promocie želám a aby to aj Katka v poho zvládla.. veď potom poreferuješ, ako bolo

nan, no fasa... a čo teraz? ako dlho je to infekčné? musíte byť doma zavretí, či môžete niekam ísť? a čo tá tvoja kamoška, nemohli to chytiť aj jej deti? ako sa to teraz bude liečiť? ja vlastne o kiahňach nič neviem..

wom, chúďatko, to musela byť situácia u tej dr.... mne dnes tiež tečú nervy od rána, sú hore od piatej, zlí jak čerti, robia naschvál a spať nebudú.. grrrr... som zrelá na budku...

nana77
7. júl 2009

zuzi, no nic, von nesmieme chodit, kym budeme infekcni. a na slnko uz vobec. kupat nie, len sprchovat. liecba ziadna, ak by boli teploty, tak paralen, akurat, co im davam fenistil kvapky. vsetkych, kto s nami bol posledne dva tyzdne v kontakte som obvolala a informovala. dufam, ze vsetci budu ok. vraj je to infekcne az ked su tie pupaky... to som vycitala na nete...tak neviem
no zuzi, mas veselo doma. moji su tiez hore od 5, ale su celkom dobri... na to, ze od nedele sme neboli vonku...

janka, pani mgr. 🙂 , aj ja prajem pekny slavnostny den!!!!!

zuzka.25
7. júl 2009

juj, nan, mrzi ma to.. takto si si dovcu asi nepredstavovala, co? no bude to doma fakt na budku, keď ani von nemôžete... ☹

moji konecne zaspali, po hodine a pol vresku, plesku... ktovie dokedy teraz pospia

grmitko
autor
7. júl 2009

nanus ja som mala strasne nervy ked som videla ako synovec beha po dvore, vyhadzany, biely od pudru, a svagrina ho este tam aj poslalla, vonku slnko pieklo ako sialene grrrrrrrrrrr ja som tu penu na hube mala ked som to videla, ja neznasam takych ignorantov nezodpovednych 😠 😠 😠 😠 stale sa modlim aby to deti nedostali, lebo druhy synovec ich ese stale ma ☹ ☹

womenne
7. júl 2009

tak ja som si prave spravila gonfri s jahodovym džemom a koooopec šlahačky a ukludnujem si nervyčky 😎
ako vidim že dnes maju naše deti svoj den však?dokonale naštvat maminy 😎 😠

teda Saši fakt od nej nezodpovedne nechat ho po slnku,dufam že to tvoji nedostanu,to sa proti tomu očkujea kedy?ani neviem nemam očkovaci preukaz sakra musim si ho vypytat.

ani my nesmieme von teda uvidim ako budu večer a zajtra s horučkami ale ja už šaliem 😝

nanuš vy ste mali na plane dovolenku?????? ☹

womenne
7. júl 2009

fuj tak som zjedla 3kusy a som hotova ☹

yas dik za ten link super recepty som si vybrala 😵 ja som podobna ako lalu hned som pozerala všetky.so sa rozhodla že na večeru budu iba lahke jedla ako šalaty čimž nepotešim mojho ale zvykne si,lebo sa vždy napraskame a otom je mne tažko lebo ja som pažravec neodolam ked niečo donesie na tol hned som vtom. 😔

yasmina
7. júl 2009

wom. ja zboznujem tie pasty Riomare Paté...mnam ...vcera som urobila tousty,ladovy salat,cherry paradajky a Paté plus mozarelka mnam mnam...

yasmina
7. júl 2009

kocky co davate na potnicky?maxim ma cely chrbatik 😒 aj slabinky...pritom davam puder antiperspirant baby a nic...

janettba
7. júl 2009

Ahojte babule,
ja nejako nestíham, ale v kalendári je dnes krásne meno "Oliver" , tak som prišla poblahoželať malému Oliverkovi k dnešným meninkám - prajeme kopec zdravíčka, šťastíčka a lásky. No a pozerám Jani, že máte kiahne sakra... ☹ Janka písala si, že sú netypické, nedá sa to nejako zistiť, či sú to fakt kiahne, zrejme ste mali naplánovanú dovolenku ako čítam - no asi nič moc teraz... Nemám veľmi čas čítať to spätne, moje deti sú totiž ako z reťaze odtrhnuté a ja som bez Lukina, ktorý šiel prázdninovať, takže idem na 100% deň - noc okolo troch malých detí a niekedy mám pocit, že explodujem od nervov a pripadám si často posledný týždeň ako "nanič mama" , lebo sa normálne teším na čas okolo 11 - 12 hod a 21 hod - vtedy mi idú krpci spať, ale mám aj svetlé chvíľky, keď sú dobrí a blbneme a tancujeme a štvornožky sa naháňame a robíme sprostosti... 😝

Jankabambulka - tebe by som chcela poradiť ohľadom tej Katuškinej nevolnosti počas jazdy v aute, neviem či ti už niekto neradil, ale môžeš skúsiť homeopatiká COCCULINE - sú pre všetky vekové kategorie, tu máš o tom písané ---> http://www.boiron.sk/clanok-dovolenka.htm . Ja sama nie som veľmi na homeopatickú liečbu, ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pomohlo, býva mi nevoľno a ako tehotná som absolvovala 24 hod cestu autobusom a naozaj mi nebolo ani trošku zle - čo je u mňa zázrak, lebo mne stačí prejsť po obchvate okolo BA a v zákrutách sa mi všetko v bruchu obracia 😝 .

janettba
7. júl 2009

Yasmin - na potničky mám odskúšané osprchovať alebo umyť, aby nebol drobček spotený, vysušiť a natrieť jemnučko sudocremom - nám to pomáha 😉 . A praktikovala som to už pri Simonkovi, niekte na diskuske na babetku som to vyňúrala a osvedčilo sa.

My ako máme teraz doma horúčavy, tak krpci chodia iba v pamperskách a na nich majú natiahnuté slipy, lebo najväčšia sranda je sťahovať si plienky dole, tak slipy máme ako poistku... 😉

janula13
7. júl 2009

jeej, skocim vam sem, len nahodou, zbadala som tu zlatu nanusku 😀 a pozeram ze aku mate dobrudebatu, tusim by som aj zapadla, svokra nezodpovedna, potnicky deti co sa chcu nosit, uplakane deti...nooo, zeby som sa zapojila? a ja ze len ja mam toolko problemov s drobcami 😝
maminky vela trpezlivosti vam zelam,mne sa nejak mina a to som len na zaciatku, ved nana vie..

co s potnickami, tak som tu len zhruba precitala, sudokrem fakt zabera, mne sa tak vyhadzali od vcera ☹ zatial som im to potierala liehom..dakujeeem maminky...ozaj a neviete mi povedat , nasi su teraz posledne dni taky nervni, moze to byt len teplom? a zacali nejak ublinkavat, jeden sa mi pogrcal prudom po case vcera aj dnes a mna to tak vydesi a to slapeme na nutriloine AR..maju ho 2tt, najprv super, prestali grckat ale teraz ich zacalo zapekat, teda skor kakaju, ale take pevne hovienka, ved to ich musi boliet 😒 neviete ako zmakcit stolicu? a stve ma ze piju AR a predsa grckaju asi som cakala zazrak ze nubudu uz nikdy... 😅

janettba
7. júl 2009

Janula13 - detičky sú nervózne z tepla a ty máš ešte úplne maličkých bobáčikov a to grckanie - veru ani AR mliečka nerobia zázraky, nám Dominik grcal skoro až do 1 roka aj s nutrilonom AR, teraz keď sme už na tuhej strave, tak je to fajn, aj keď ešte máme mliečko večer a ráno a Domčo jednu dávku aj v noci. So zmäkkčovaním stolice nemám skúsenosti, my sme mali skôr vždy opačný problém. Ten sudocrem vyskúšaj, nič za to nedáš, vzorku si určite mala v kufríčku z pôrodky, nám to zaberá 😉 . Máš krásnych drobčoškov - pozerala som albumík - tak pevné nervičky a priprav sa bude ešte horšie 😝 😀 😀 😀 .

ajka72
7. júl 2009

janettba chcem sa opýtať na ten sudocrem, poznám sudocrem na zadoček ale je aj krem na trelíčko je to v tube?, dikes

grmitko
autor
7. júl 2009

ajka sudocrem ten co je na zadocek , je na viacere kozne problemy 😉 kludne aj na telo

grmitko
autor
7. júl 2009

no a kde ste vsetky? pozerate rozlucku s michaelom?

nana77
7. júl 2009

ahojky!
janettka, dakujeme za blahozelanie!!! no veru, dopadli sme "uzasne" ☹ ano, chceli sme ist na "dovolenku", ale len k sestre do rodinneho domu. ale nic z toho nie je... hlavne, ze som komplet pobalena... najhorsie je, ze mm mal v plane prerabat detsku izbu, kym budeme prec, takze stary nabytok sme odtial dali prec. no a tak sa ani nemam kam vybalit z tych kufrov, lebo nemame skrine 😀

janulka, no ahoooj!!! tak sa tesim, ze si sem nakukla!!! malicki ti pekne rastu a priberaju (obcas precitam vo vasej teme - vytrvale snazilky... ). a neboj sa, zvladnes byt s nimi sama. vsetky sme to zvladli... pamatam si tie casy, ked boli moji tak stari ako tvoji, tiez som kolkokrat nemala zuby umyte este ani o 4 poobede, alebo som sa nestihla cely den ani prezliect z pyzama 😝 😝 😀 . ale to prejde, najdes si system, aj rezim, ked budu trosku vacsi, nemaj strach 😉

sasi, ja som tuuuu!!!!

grmitko
autor
7. júl 2009

jani vsetko naj Oliverkovi 🙂

jami vsetko naj Olimu 😉

nana77
7. júl 2009

saska, dakujem 🙂

adrolka
7. júl 2009

Oliverkom všetko krásne prajemeee 😵 😵

lalupa
7. júl 2009

aj my prajeme Oliverkom vseeetko naj naj naj!!! kebyze mam chlapceka, tiez sa tak vola 😵

pozeram rozlucku,ale len jednym okom, no ked zacala hovorit jeho dcera, tak mi bolo vselijako... nadherne dievcatko a uz take velke...a tamto bol jeho syn? neviete?

yas, po dithiadene by si aj ty takto spala...nespala som pri detoch, lebo by som nevstala,ale klop klop nastastie ani netreba, ony pekne spinkaju, no ja som sa ani v spanku neotocila, taka tuha po tych tt nespavosti som bola 😔

grmitko
autor
7. júl 2009

ano to bol jeho syn vedla toho dievcatka, ja som revala ked ta mala hovorila, prislo mi to take ako keby ju tam tryznili chuda, stratila otca ☹