Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
6. aug 2009

ahoj zlato, tesim sa dik, je rad na mne 😀

malinovcata, ved my sme radi,ze nam niekto poradi a ukaze nam ,ake to je vo vyssom veku, na revans aj my vam pomozeme,ale len tak intuitivne bez skusenosti 😉

dracik1
6. aug 2009

ahojte kocky, zaujimave s tymi meninami, ale kedze su to dvojcata, priklanam sa na stranu, ze asi kazde ma dost nieco aby sa to druhe necitilo ukratene....

zinuska, s tym bitim : ja sa citim kazdy den ako policajt, co furt krici a vydava povely, minule sa ma suseda pytala, ze ktory je Jurko, ze po nom furt kricite 🙄 a ja pritom kricim vacsinou na Kubka 🙄 , nasi sa rozbehnu oprosi sebe, spadnu a mlatia sa, alebo jeden pride k druhemu s nastrojom napr. ze varecha a zacne ho trieskat po hlave a pod....a strasne pistia, ale strasne, horsie ako ultrazvuky 😝 , neviem, co si o nas myslia susedia, lepsie bude v zime, ked budu pozatvarane okna, balkon 😀

margaretka11
6. aug 2009

Ahojte 🙂

Malinovcata hodili zaujímavú tému, že? Normálne som sa musela ozvať. Ja to vidím takto: to ako sa oslavujú meniny v danej rodine je predovšetkým záležitosť rodičov, majú v tom hlavné slovo. Ostatní si síce môžu povedať svoj názor, ale to je všetko. Ja mám v tomto výhodu, deti oslavujú meniny v jeden deň, tu nie je čo riešiť. Navyše u nás v rodine je taký zvyk, že dary sa dávajú iba na narodeniny, na meniny sa obdarúvame max. bonboškou a kvetinkami. Avšak pri deťoch je to trošku iné, kvety by zlikvidovali, čokoládu im dávam iba v malých dávkach a preto im na meninky dávame aj nejakú tú drobnú hračôčku. Ale neskôr ako podrastú tak už budú dostávať bonboniéru a kvietky. Tááákže Malinovcata, ja som toho názoru, aby ste na meninky obdarovali obe dievčence, podľa môjho názoru sú ešte malé, aby pochopili, že oslavuje iba jedna z nich. Ty sama najlepšie uvidíš, kedy budú dostatočne vyzreté na vysvetlenie, že meniny sú sviatkom jednotlivca 😉

Leni, vy fakt idete mať 2 roky! Ja stále hovorím, že čas uteká veľmi rýchlo 😕

Adrolka, našim drobcom sa režim po dovolenke nerozhádzal, nakoľko sme ho dodržovali aj na dovolenke. Ja som ich aj chcela nechať hore dlhšie, ale čo som mala robiť, keď deti začali byť mrzuté a ospalé v rovnakom čase ako doma?

Kiwuska, pripájam sa k bezmedzným obdivovateľkám tvojich chlapcov, ja ich proste žeriem 😵 😵 😵

dracik1
6. aug 2009

sasi, kedy chodi na ihrisko ondrejovova? my sme tam boli uz 2 x a vas nikde.....

dracik1
6. aug 2009

baby, dneska som stretla kiwusku, ta je taka kocka 😉 , takze chalani maju byt po kom....

margaretka11
6. aug 2009

dracik, ja som si všimla na fotkách, že kiwuska je kočka, jémine, aj ja by som chcela byť taká pekná. Ale som aspoň šťastná, že deti mám krásnučké 😵 😵 😵

grmitko
autor
6. aug 2009

deniska vacsinou poobede, sak preco nezavolas ked tam ides???? 😕 😕 nemas telefon??? 😝 😝 😝 😝 my byvamu kusok ked zavolas sme hned tam 😉

grmitko
autor
6. aug 2009

ano kiwuska je kocka, schudla v poslednej dobe a vyzera naozaj uuuzasne 😉

kiwuska
6. aug 2009

som rada ze sa vam fotky pacili, lalu, asi treba skusit neskor, to asi fb niekedy vypadava.
inac my oslavujeme meniny spolu. myslim, ze chlapci nasi (aj stvorrocne dievcatka) su este mali na to, aby pochopili, preco sa venuje pozornost iba jednemu a hlavne preco dostane darcek. oni darcek beru ako odmenu za nieco a nechapu co su to meniny ci narodeniny, takze to ten druhy neobdarovany moze brat ako ze v niecom zlyhal, alebo nespravil dobre. a nakoniec sa rodina moze dohodnut, ze napr ak aj u dospelych su meniny nejako tesne za sebu, ze sa oslavia naraz. fakt je to vec dohody. ak sa rodicia na niecom dohodnu ostatna rodina by to mala respektovat.

malinovcata
6. aug 2009

grmitko,dakujem 🙂 si zlata

dracik1
6. aug 2009

kiwi, aj ja chcem vidiet fotky, mne sa ale kvoli tomu nechce registrovt na FB

sasi, telefom mam 😀 , ale ja to beriem tak, ze ste niekde na lepsom 😀 😀 😀

grmitko
autor
6. aug 2009

no dievcata, idem ja spat, deti rano vstavaju bez ohladu na to ci som sa vyspala alebo nie 😀 😀 😀
zelam krasnu dobru nocku a sladke snicky 🙂

margaretka11
6. aug 2009

dobrú noc Saši a krásne sny 🙂

grmitko
autor
6. aug 2009

deniska, neber to tak, a volaj volaj volaj 😀 v poslednej dobe sme boli aj tak iba doma poobede 😉

kiwuska
6. aug 2009

sa cervenam 🙂 😉 a deticky mame krasne vsetky, len nech su nam zdrave

margaretka11
6. aug 2009

kiwuska máš pravdu, zdravie je najdôležitejšie 🙂

diddi
6. aug 2009

malinovcata....no ono to uz je doba,to som bola asi v 25tt,vase male mali okolo 2r...nasla som si tvoj inzerat na modre teplacky...dohodli sme sa,kedze som z petrzky,ze doficim za tebou...pobrala som si aj dupky,bodycka.....dala si mi aj ruzove strikovane ponozky 🙂 ...male sa akurat zobudili a nechapali,co chce ta cudzia zena,co im berie ich vecicky 🙂 ...potom si mi este na odchode spominala ako si bola v porodnici v BS,ze si mala velke brusko a mala si problem sa najest,lebo si nedociahla kvoli stolu a brusku....no veru rychlo to leti,len nedavno som slapala hore k vasmu baraku 🙂 ...inac,aj ja som mala ten isty problem so stolom a to som rodila skor,v 35tt....maju blbe stoly

kiwuska
6. aug 2009

dracik, ked budeme u nasich prides a pozrieme ich.

dracik1
6. aug 2009

OK, idem aj ja do hajan, lebo Jakub dneska strasil o 5 rano 😝

lalupa
6. aug 2009

dobru nocku saske, vlastne vsetkym, papa, deti nas potrebuju cerstve, nie ako u nas, ze ony vstanu, ja ich prosim nech este lezkaju a chudatka cakaju aj poldruha hodiny, pokial fakt vyleziem robit mliecko ☹ 😔 , lebo zaspavam od unavy

kiwuska
6. aug 2009

dobru nocku

margaretka11
6. aug 2009

achááá, no tak keď idete všetky búvať, idem aj ja. Prajem dobrú noc a krásne sny 🙂

malinovcata
6. aug 2009

diddi,ano,samozrejme uz si spominam 🙂 dufam ze sa nehnevas,vies mala som tu viacej mamiciek,tak som Ta nevedela zaradit...paneboze,ten cas teda ale leti!!!ved to bolo nedavno co si tu bola a Tvoje dievcata su uz take velke...takze aj Ty si rodila v Stiavnici?dufam ze si bola spokojna aspon tak ako ja 😉
ako sa mate?ako dievcata?

vranka4
6. aug 2009

Ahojte 🙂 ,tu to dnes poriadne žilo 😕 ,ledva som vás počítala,z toho polovicu som už zabudla,kým som prišla na koniec 😕 ,nóó,k tej oslave mením reagujem aj ja,naši oslavujú po mesiaci,oslavuje len ten,ktorý má práve meniny,ale aj druhý dostane nejakú drobnosť,aby sa necítil ukrivdený 🙂 ,moja mama im najnovšie začala tiež kupovať rovnaké veci,ale nie vééľmi drahé-hračky,stavebnice,okrem kníh,lebo vždy sa škriepili,keď každý dostal niečo iné,zaujímavé,že práve to chceli,čo dostal súrodenec a bola hádka,naťahovanie sa o to 😀 ...ináč dráčik,ja tiež,keď si uvedomím,že práve kričím,koľkokrát rýchlo radšej zatvorím okno,aby si susedia nemysleli,že ich režem 🙂,......kiwuška,ste utešená rodinka,ako z katalógu 🙂 ....jankabambulka,s tým kojením,ja som prestala kojiť začiatkom apríla,prvý týždeň bol hrozný,prsia naliate,boleli,ale nestriekalo mlieko,musela som si odstriekavať,ale ešte stále,keď stlačím,vytečie mlieko,alebo už zakysanka 😀,síce len pár kvapiek,ale ide..tiež som nebola u dr. kvôli injekcii na zastavenie laktácie,chystám sa na prevent. o týždeň,tak mu poviem,ale aj pri starších babách to tiež trvalo dlhšie,ale toto je už dlhóó,ale ako som prestala kojiť,hneď prvý týždeň prespali celú noc,a to som ich v noci predtým už nekojila,no a keď som zrušila koncom mája ešte aj cumle,tak je to úplne super,už sa budíme ,teda ja ich budím,len na cikanie 🙂...ozaj,zvyknete si zapisovať ich detské hlášky?my sa poriadne nasmejeme,hlavne na Ivke,tá v jednom kuse rozpráva,nestíham zapisovať,poviem si ,že to nezabudnem a večer sa neviem rozpamätať,čo povedala 🙂 -krásne obdobie 🙂

zinuska
6. aug 2009

jeeej baby,vy ste toho zas popisali. sak monomaminy nemaju tolko casu a vy dvojickovky stihate vsetko 😅

no v prvom rade Sasi a tak hned zajtra letim do lekarne a znadam im,ze mi klamali 😠 ten pangamin sa musi prehltnut alebo moze ho dieta cuckat??? mne totizto tabletku nevie maxo prehltnut. bud cuclat alebo rozkusat.

no a vidim,ze niesu len ti moji "dvojcertici" taki besni a zli. som myslela,ze tie moje dvojky sa asi nelubia,hoci sa casto naseba usmeju aj kecaju spolu a smeju sa jeden na druhom,ale zial nehladkaju sa a ani nemojkaju. ☹ dufam,ze to pride a ze ich hlavne tie bitky prejdu ako pisete.. 😝

dnes som dala Miuse po riti cez plienku,ale len taku slabulinku,mala to byt akoze vystraha odomna,ze bude zle,ked neposluchne a ona sa zacala rehotat, klakla si na styri,vytrcila na mna tu ritulu jej a ukazovala mi ako ju mam capat po ritke 😠 😠 😀 hviezde sa to zrejme pacilo a ja ze ju nastrasim. potvora je ta mala krpana 🙄 ona je strasna baba. ju asi bude tazke vychovat,ked ma ledva rok a uz teraz si zo mna robi srandy 😠 😝 ked je na nieco poviem nonono,tak ukaze na mna prstom a hodi taky prisny pohlad,akoby vravela, ty bud ticho mama a nestaraj sa do mna 😀 😝

kiwu mne to tiez nejde pozriet!! myslim fotky a to som na FB registrovana! ☹ 😢 😢 inak aj ja tam mam fotky z dovolenky,len sem som ich este nestihla dat 😎

jankabambulka ja som pisala,ze si myslim,ze je zbytocne davat tak skoro deti na nocnik,lebo ze to este nemozu pochopit. vraj nemaju v mozgu este nieco vyvinute,co im dava signal,ze sa im chce cikat-kakat.. blbo som to napisala,ale isto chapes co myslim. ako si to teda robila ty?? to rano vstali a dala si ich na nocnik ci islo nieco alebo nie?? a co dalej? ako casto si ich davala? v nejake pravidelne intervali ci ako?? ja nocnikovanie vobec nepoznam,maxo mal z toho strach.

ozaj ak je Mia len v plienke, ked su tepla,tak si dava dole plienku 😠 a uz sa stalo,ze sa hned potom pocikala a minule spali cez obed v izbe,ona sa pokalala a dala si dole plienku 😝 😝 😝 a bola tichuuuckooo,vo vysielacke som nepocula ani Ň! 😠 jej dost vadi plienka,aj pri prebalovani sa brani ako sa len da 😒 ona isto bude skoro bez plienky.. a je velmi sikovna,mozno to s nou uz zacnem skusat - nocnikovanie. len neviem ako nato! tak baby prosim radte!! 😵

diddi
6. aug 2009

Malinovcata...uplne chapem 😉 ....nie nerodila som v Stiavnici,chcela som povodne....ja som sa narodila v Stiavnici 🙂 ....rodila som na antolskej

womenne
7. aug 2009

Ahojky

malinovčata ja som z dvojičika vždy som staršne zle znašala ked sestra dostala na meniny niečo pretože ona mala meniny zaroven s mamou takže sa nikdy nezabudlo,žial ja mma v januari takže sa vždy zabudlo.Začala som ich slavit až ked som bola s manžlom 😔 .Bolo mi to hrozne luto že si nikto na mna nespomenul a preto sme sa dohodli že naše deti budu vždy oslavovat spolu aby sa ahodou nezabudlo proste vždy od nas niečo dostanu.Oni su ešte male aby to uplne pochopili akchceš počkaj ešte tak 1-2 roky ale teraz by som im to ešte nechala ako spoločne.

no padim zobudit chalanov dnes ideme preč.

Saška ja som uplne zabudla že mal Dominik meninky prepač 😔 tak oneskorene prajeme všetko najlepšie 😵 bože hamba mi 😢

grmitko
autor
7. aug 2009

zinuska, ipni mi pdo akym menom ta najdem na fb 😉

grmitko
autor
7. aug 2009

inak u nas domko hrozny kasel, tak s nim letim k dokine, teraz dobrali atb ☹ ☹

womenne
7. aug 2009

Saši jo zase? ☹ a predtym tak nekašlal?žeby sa mu až teraz uvolnili hlieny?