Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
22. okt 2009

ahojte,
u nas uz lepsie, deti besneju ako keby im nic nebolo, ja som stale hrozne unavena, nevyspata, lelko si o 3,30 zmyslel, ze je rano a ze chce mliecko a do obyvacky, tam som ho najskor polhodinu prehovarala, ze je noc a este sa spi, ale bol neoblomny tak som mu ho spravila, takze som logicky nevyspata, o siestej muzovi budik do prace...

zajtra nas caka perny den, musim ist s Lelkom na kontrolu na usne, musim brat aj Domka, lebo ho nemam kde nechat a potom musime letiet ortopedovi, takze rano vrtulku do prdelky a ides 😀 😀

womenne
22. okt 2009

čaute babiky 😵
ja som dnes bola poklabosit s babami,postiskala som si male mimča a šla domov pre tie moje 😵

Saška tak super že je malym lepšie,dufam že sa aj tebe piepši,davaš si nejake vitaminy?Inak segra mi poradila varit biele vino s kopec škorice a to pit vraj to uvolnuje nadchu aj bolest,alkohol a vyvari takže pohoda to skusime cez vikend.A vraj škorica pomah zvyšovat imunitu,sestra ju dava často svojej dcete aj ju normalne jedia a robili jej testy na imunitu a vraj super nikdy nemaa take ako teraz som rada chuda tiež ma toho vela.

Lalu tak ako?

Ja som dnes kupila malym užasne zatelene gate a velkost sa podržt že 116 a su im fajne to čislovanie je šielene u vietnamcov 😀

jankabambulka
22. okt 2009

ahojte
poprosím kočky čo ste z bratislavy a poznáte pani doktorku prepiakovú napíšte mi do IP
ideme na operáciu s miškom s očkámi i napriek tomu že nám tvrdili, že je už neskoro lebo ma dioptrie ☹ 😔 a teraz keď už je fakt to na prd tak to chcú riešiť.
Ďakujem

lalupa
22. okt 2009

tak mame rotavira 😠 a asi neuveritelnu imunitu,ze sme neskoncili na infuzkach v nemocke, ma to len jedna, horucky po troch dnoch presli, ma strasne krce dalej, hrozne prdiky,ale bez hnaciek a vracaciek
zato ja som na rozpadnutie, lebo sa uz piatu noc na nu len divam a ked ako tak zaspavam,zacne vrieskat, o tom,ze infarktujem, nehovorim, ani o vykrvavajucom menzese...
divne, ze to nema cela rodina a prva bambi je ako certik, plna energie, no proste sa vsetci cuduju...este mame leukocyty v moci, dnes kontrolny odber, tak este na toto cakame
vsetko sa sype na celu rodinu,nielen u nas, hnusna chora jesen 😠
davajte deckam probiotika, nase asi zachranili...
papa

grmitko
autor
22. okt 2009

joj lalu, ze rotavir 😲 😲 a to sa ozaj dobre drzi bambulka
viem si predstavit aka si unavena, ja som jak zbity pes, tiez v noci vela nenaspim
tieto hnusne choroby by uz vsetky mohli ist do prec 😠 😠
drzte sa a nech ste rychlo ok 🙂 posielam tu trosku energie co mi zostala 😉

lalupa
22. okt 2009

grmi, dakujeme, skore zdravie aj vam 😅

grmitko
autor
22. okt 2009

dik lalu 😉 dufam ze sa nam teraz uz dlllho budu vsetky hnusne choroby vyhybat 😉

bobicek5
22. okt 2009

ahojte, ja som u vas tusim este nebola. Tak prechadzam z dvojickoveho tehulkovstva sem. Sme z BA a mame dvoch chlapcov, teraz uz trojmesacnych. Su predcasne narodeni, v 34 tt, pre koliznu polohu sekciou.

Mate tu niekto predcasne narodene dvojicky? Aby som si zmapovala situaciu, pretoze mam mnozstvo otazok tykajucich sa vyvoja tychto deticiek. Z pochopitelnych dovodov nemam cas citat 460 stran dozadu 😀 , tak sa mi ohlaste maminy s "prematurnikmi".

grmitko
autor
22. okt 2009

ahoj bobicek,
vitaj medzi nami

ja mam deti narodene nacas, ale su to maminy aj s predcasne narodenymi detickami tak ti urcite poradia 🙂 🙂

bobicek5
22. okt 2009

No moj problem je takyto: Chlapci, narodeni s vahami 1600 a 2000 g v troch mesiacoch maju 5040 a 5270 g, co sa mi zda malo. Chlapci su plne dojceni. Pediatricka mi sice tvrdi, ze vahy su v norme, ale beriem ju s rezervou, pretoze predcasne narodenych deti v ambulancii asi vela nema. Do ambulancie rizikovych novorodencov ideme az za mesiac a zatial sme tam boli na kontrole len raz aj to nas doktorka kvoli surnejsiemu pripadu urychlene odbavila.
Vahy by ma tak nestvali, ide mi skor o ich vyvoj. Jakubko sa mi zda "sikovnejsi" ako Martinko. Martina doktorka oznacila ako lenivejsieho. Hlavicku sice dviha, ale hadze nou zo strany na stranu, na brusku mi velmi nechce byt, place pri tom. Vraj zatial to nebudeme riesit. Ale aj tak, ja sa snazim ich oboch zabavat kolko vladzem, aj v "telocvicni" sa trosku zabavia. Vecer s nimi cvicim, po kupani masirujem... Neviem co pre ich rozvoj este urobit.

A este by ma zaujimalo, kedy vase deturence prespali prvy krat celu noc. Neviem sa toho rana dockat 😀 .

grmitko
autor
22. okt 2009

to mas super vahy v 3 mesiacoch, ja mam deti narodene nacas, ale mali tazku velmi tazku koliku, porodne vahy 2480 a 2820 a v polroku mali okolo 5 -5,5 kg, takze to je urcite ok
aj u nas bol jeden vzdy trosku sikovnejsi a druhy lenivejsi, to je asi u vsetkych dvojciat, ale neboj, vsetko dobehnu, nemaj starosti 🙂 🙂

no a celu noc? to sa mozes nacakat dost dlho 😀 😀 😝 niektore deti velmi skoro prespia celu noc a niektore ju neprespia ani ako 2 rocni 😀 😀 takze treba iba cakat 🙂 🙂

bobicek5
22. okt 2009

ach Boze, dokedy? 😀 Niekedy uz meliem z posledneho, esteze sa obcas manzel zlutuje a jedno krmenie v noci zoberie za mna...

Grmitko, v ktorej casti BA byvate?

diddi
22. okt 2009

ahoj bobicek...aj ja som rodila v 34tt (34+4),mala som preeklampsiu...dievky vazili 2080 a 2100g....v 3m. mali 4900 a 5000g...teraz,v 2r.5m. maju 12,5kg...aj u nas bola Miuska sikovnejsia- vo vsetkom a pritom ona bola ta,co bola kriesena po porode,prva sa posadila,lozila,spravila sama 2 kroky,ale potom ju Ella predbehla a o tyzden presla celu izbu....tym,ze je kazdy rozdielny vies len preto,ze mas dvojicky-mozes porovnavat....je to uplne normalne,neboj sa....noc mi prvykrat prespali v roku....nechcem ta deprimovat,ale este si asi uzijes placlive noci - zubky 😝 ....tak vela zdravia a vitaj medzi nami

grmitko
autor
22. okt 2009

bobicek, v Ruzinove 🙂

jolanka
22. okt 2009

Ahojte maminy, prosim o radu. koupu deti kazdy den, oni to maj hrozne radi, ale chtela bych vedet co pouzivate za oleje do koupele nebo cim je mazete? jakou pastu na zuby pouzivate? a hlavne jake ted na zimu davat vitaminy, homeopatika a nebo probiotika?
vsem co jste nemocny preji brzke uzdraveni.

dekuji za pomoc ☹

bobicek5
22. okt 2009

diddy, dik za odpoved.Tak to som uz trochu pokojnejsia, ale sme na tom rovnako. Aj mne toho druhorodeneho (aj ked vacsieho) kriesili a je sikovnejsi. Ale zas ma aj viac diagnoz. A kedy ti dievcata zacali sediet, lozit, chodit?

Grmitko, my sme v Raci. Davaju sa v BA aj nejake stretka?

Jolanka, ja stale mazem olejom, aj ked to pediatri nemaju radi...

grmitko
autor
22. okt 2009

jolanka, ja som dlho pouzivala balneum, to je taky olejcek, brani vysusovanie pokozky 🙂 🙂 zubnu pastu elmex pre deti 🙂 🙂
teraz pouzivam fel do kupela a telove mlieko johnson, obidva tie fialove na dobry spanok 🙂
v zime davam imunoglukan, oscilococcinum ako prevenciu raz tyzdenne 🙂 🙂
dufam, ze som pomohla 😉

grmitko
autor
22. okt 2009

to balneum sa dava do vody, v ktorej kupes som zabudla napisat 🙂 🙂

hej stretka sa robia aj v BA 🙂

vranka4
22. okt 2009

ahojte 🙂 ,bobicek,neboj sa ,myslím,že prospievajú super,pozri oproti našim 🙂 🙂 ,naši mali pôrod.váhy M-3000g,I-2550g a v 3.mes. mali I-4600g,M-5700g,tiež boli výlučne dojčení a rozdiel v hmotnosti zhruba do roka mala Ivka stále cca 1200g menej ako Marek,stále je taký drobček,ale zato riadna šikuľka a papuľka 🙂 ...každé dieťa je iná osobnosť,má iné potreby,aj u nás bol od začiatku jeden šikovnejší,pohybovo-hrubá motorika-Marek- do roka rozdiel vyše týždňa,ale vývoj reči,jemná motorika napredovala s náskokom Ivka.....netráp sa,pri dvojičkách môžeme skôr porovnávať,pri jednom dieťatku by sme sa možno nad tým až tak nepozastavovali,ale takto vnímame ten rozdiel hneď 😉 ....naši celú noc prespali až po vyše roku,raz dospíš aj ty tie prebdené noci 😀 😀

diddi
22. okt 2009

jolanka,ja davam denne biogaiu kvapky....do vody davam niveu,predtym som davala oilatum,natieram excipialom,niekedy soft crem nivea.....homeopatika preventivne nedavam,z vitaminov urcite do 2r. davaj vit.D a pastu na zuby mame detsky elmex- ten pre najmensich...... a do nosa kazdy den striekam physiomer (do 3 rokov) a raz za 3 dni sprej do usiek - neviem nazov, ale je tiez z mrtveho mora

vranka4
22. okt 2009

grmi,oscilococcinum dávaš chlapcom odkedy?myslíš,že pomáha?aké máš s nim skúsenosti? 🙂

grmitko
autor
22. okt 2009

vranka, od augusta im ho teraz davam a chripku zatial nemali 😀 😀 sice mal lelko anginu a domko teraz priedusky, ale chripku zatial nie 😀 😀 iank s nim mam dobre skusenosti, davala som aj minuly rok a v pohode, presli sme celu zimu s jednym takym vaznejsim prechladnutim, inak pohoda 🙂

diddi
22. okt 2009

bobicek, sediet zacali okolo 5m....samostatne v 6m....lozit neskoro - v roku a chodit este neskor - v 15m...ale uz samostatne

vranka4
22. okt 2009

grmi,díky,hádam skúsim aj ja 🙂
diddi,aj keď začali chodiť neskôr,nič nezmeškali 🙂 ,však sa nachodia ešte dooosť 😀
naši liezli po štyroch skoro-M-7-mes.,I-7,5m.,samostatne začal chodiť M-10,5 mes.,I-týždeň pred rokom,zato najstaršia Karin tá začala loziť po štyroch až keď sa naučila chodiť 🙂 ,takže všetko má svoj čas 🙂

katarinka123
23. okt 2009

ahojte dobre ranko....
ale mame zase dnes hnusne prsiiiiiiiiii 😢
a bobicek co sa tyka toho chodenia mali lozili uz ako pol rocny,a behali davidko ako 11 mesacny a domko ako 12.
ale co sa tika toho spanku to je uplna katastrofa kazdy je hore vnoci aj 3 krat takze rano chodimako namesacna.

bobicek5
23. okt 2009

baby, to ste ma potesili. Vacsinou sa tito "krpcekovia" rozchodia skor ako obtlstle deti 😀 . Tesi ma to, aspon viem, ze idem tym spravnym smerom, ked sa im tolko venujem. Mozno sa nam nieco podari dosiahnut skor ako inym detom v ich veku. A ano, mate pravdu, mozno hlupo porovnavam, kedze mam dve deti. Pri jednom by som to neriesila.

U nas dnes svieti slniecko, pojdeme o chvilu von. Krasny dnik aj vam

womenne
23. okt 2009

bbicek to mate uplne super vahy ja som rodila 33+ 4 a vahy mali 1890g a 1710g s vahou nemali vobec problem krasne priberali a prosperovali cvičili sme vojtvku do roka + všetke kontroly potom nas odvšadial vylučili bo maly bol ok.

Ja som decka kremovala dove ale v poslednom čase akosi nie,použivame sprchovy gel Dove tmavomodry aj krem.a šampon maju od šaumy detsky je už aj s balzamom a je naprosto užasny baby odporučam pre dievčatka 😵

zefa
23. okt 2009

vitaj bobicek
ja mám deti v 38tt,Nancy 2850g,Samko 2950g plánovaná sekcia pre Samkovu priečnu polohu a bol kriesený(lebo si po ceste von stihol lognuť plod.vodu beťár).on sa dlho javil ako vegeťák,to Nancy už na pôrodnici dve hod.po pôrode držala hlavu a otáčala ňou jak dospelák(sa mi všetci chodili na ňu kukať jak na exota)v 8 mes.povedala mama vždy ked ma videla,ona bola čipernejšia dlho,Samko je pozorovateľ...len niečo zrazu urobil a na prvý krát dobre(on sa postavil a išiel),takže sú stále rozdielny,aj váhovo dlho boli trochu od seba
takže sa netráp,máš šikovné detičky
mám kamošku,ktorá rodila baby dvojky v 32tt a sú úplne v pohode
a spánok?
Samko spí celú noc asi od 9mes,ale princezná to dodnes nechápe(o 20.30 spia,o 00.00 si vypije 220 mlieka a o 03.00 ďalších 200 mlieka) sme to skúšali aj čajom aj nedať,lenže to sme potom spali ešte menej,takže ja o spánku snívam stále... 😀
neboj raz sa vyspíme až až

zefa
23. okt 2009

a to som zabudla napísať , že vstávajú o 6.00 😝

kiwuska
23. okt 2009

Ahojte dievcata potrebujem surne radu🙂
mali idu o mesiac do skolky teda 1.12, 20.11 budu mat 3rocky, no a problem nas je ze stale sa pri poobednom spanku pocikaju do plienky, cez den nemaju plievku uz vyse pol roka, a pocikaju sa aj ked im nedam pit, aj ked sa idu vycikat pred spanim, ci spia hodinu alebo tri je to jedno, a neviem co mam s tym robit tak ak mate nejake osvecene triky ako to vyriesit, prezradte, dik🙂