Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
19. nov 2009

okej, tento link je na postele, tam si len nižšie nájdite kombinovanú posteľ Matrix 🙂

nana77
19. nov 2009

marg, peknucke!!!! ti sa budu tesit, slniecka krasne 😵 😵 !

margaretka11
19. nov 2009

nani to dúfam 😵 . Ja keď som tú posteľ uvidela tak to bola láska na prvý pohľad 😀

aneti78
19. nov 2009

ahojte

Mimka, zajtra drzim palce vkuseeee, ze ani nic nenaklepem do pc v robote 😀 ja si myslim, ze ta uz nenechaju dalsi vikend cakat, ked to ma byt planovana sekcia...no neviem, aku mate dohodu s dr.,ale mna tiez robili v piatok len kvoli tomu,ze vikend.
a ja som tiez bola rada,ze to bolo planovane, mal to byt stvrtok a bola som sklamana,ked povedali,ze este den 😉 ale tiez je pravda,ze pol hodiny pred sekciou som sa v sprche fajne vyrevala zo strachu 🙂

Lalu, neviem, ale asi musis dat na svoj instinkt, ci sa boji fakt alebo len trucuje ako pisu baby, lebo je divne,ze spomina bubaka aj cez den...tiez ta uplne chapem,ze tebe treba tiez obcas vypnut a byt v klude a nie okolo nich a toto je fakt tazke obdobie,ale my sme ho nejak prezili aj bez prikazov a vyhrazok, to skor teraz im pohrozim polepsovnou, ze pojdu na tyzden a vratia sa prevychovani 🤐 ja neviem, ja som v tomto asi makka,ale aj teraz k nim na obed laham cez vikend,aby zaspali rychlo, trva to len desat minut,aspon natiahnem kosti a oni sa tak krasne pritulia, ved kedy,ked nie teraz si ich vychutname 😵 ked som bola s nimi stale na materskej,tak tiez ich bral muz raz do mesiaca na vikend k svokrovcom a to bolo supeeer, som dobila baterky.

lalupa
19. nov 2009

baby dakujem, vidim, ze ste ma podporili v tom, co robim...

prave preto,ze jacala vkuse a bola zavisla na dude, uz ju nema, to jej spapala kraa kraaa, leni 😀
inak bez dud su uz obe 😵
lenze blondynka je zavislacka a teraz jej ta duda chyba, preto sa boji, cez den sice skusa,ako sa len da,ale vecer je fakt na tom zle, je uplne v amoku, vrieska, trasie sa a strasne rychlo jej bije od strachu srdiecko
tiez ratam do tri, aj ked hnedovlaska uz spinka, zvysujem hlas,lebo v klude sa to neda,ked mala skace do reci a tisic krat opakuje to iste, no naratam do dva a relativne akceptuje, lebo jej pohrozim,ze pojde do inej izby a bude tam sama, moze sa tam hrat,ale v spalni sa spinka a musi byt ticho
vtedy zacne to je nieee a hned si lahne, lenze sa to opakuje x krat, donekonecna ukludnujem a ona stale to iste

skusala som si aj lahnut k nim, mala som to rozkazom 😀 , ale potom im-jej bolo tak fajne, ze som vlastne zabijala cas, konecne moznost nieco si zobnut, kusnut a mrknut na telku, o riade a poriadku ani nehovorim, to poznate, takze lahnutie som zrusila, iba poobede sa pri nich trocha zveziem

ked som uplne vypumpovana, tak ju schytim a fakt beriem do ich detskej, kde pred tym spinkavali bez problemov, maju tam kopec hraciek, pekne rozsvietim a vysvetlujem,ze som ju tam nevzala preto, aby sa bala, ze je to jej detska izbicka a ked sa jej nechce spinkat, tu sa moze hrat alebo hulakat,ale nech necha sestricku spinkat...vtedy ju chudatko nestastne,je mi jej luto, nechce tam ostat sama, chyta ma za ruku a prosebne sa na mna diva... som krava a mozno nespravne urcujem hranice, ale casto nevladzem ju ani pocuvat, som na jej krik doslova alergicka, vsetko jej casto vadi, ja len dufam,ze je za tym nieco, lebo doteraz mala stale nejaky dovod, na ktory som prisla neskor...cez den sa aj snazi rehotat,zabavat okolie, je herecka, no silna osobnnost,ktora ma tendenciu riadit celu rodinu
zubky zatial nevidim, druha ma vzadu kopcek, ale je statocna odjakziva

mantinely urcujem dost prisne, ja som bola vychovana podobne a mala som respekt
ona ma specificky dar vytocit ma do nepricetnosti, hnedovlaska aj ked vrieska, je to nevadive a staci vystrcit ukazovat alebo sa prisnejsie pozriet a uz sa stiahne...

ja kut nepouzivam, len inu izbu,ktora ma sluzit na to,aby pochopila,ze je uzasne mat sestricku aj mamu pri sebe, a trest je byt sama,bez hraciek a musiet akoze premyslat, preco je mama nazlostena a co urobila zle
a ja sa zbavujem aspon 100dB kriku za dverami ,lebo toto fakt neviem vydrzat

len dufam,ze ten krik jej vyrobi taky hlas,ze z nej haberos na superstar odpadne 😀 😀 😀

zajtra pride ajka aj s bambulkami, velmi sa tesime na nich 😵

dik za podporu, ja vlastne cakam na vzdor, lebo toto zatial je len nenormalny strach (ako tehu som bola sama vo velkom dome casto pocas prveho trimestra, boli priserne burky, ja som sa nenormalne bala, aj v detstve, tak to mala asi podedila po mne
musim sa naucit,ako jej pomoct to zvladat,ale ja fakt casto nevladzem a nemam tolko trpezlivosti po celom narocnom dni s nimi ☹

len dufam,ze je to docasne a rychlo sa cez to preklenieme,lebo som konecne zacinala byt stastna,ze s nimi viem sama fungovat a tesit sa z toho... 😅

sorry, kratsie sa to nedalo opisat... 😅

dnes som dostala menzes a este k tomu som si pichla influvac, po nejakom boji,ked som konecne dnes nevrieskala cley den,len zvysovala hlas, nakoniec zaspinkala a pochopila snad, no chuda zakryte az po usi ☹

lumah
20. nov 2009

dobré ránko!
nanuska tie parkové fotky sú krásne 🙂 Chlapci sa vytešujú, je to vidno na nich.
grmi to s tým papaním ti nezávidím, už sa pripravujem aj ja na všetko psychicky, možno by som vyskúšala, to čo píše kiwuš, aj keď to vyzerá dosť drastické, malý bude hladný, tak bude jesť podľa mňa-ako píše ona-hlad je hlad. 🙂
My sme mali zas zlú noc-ako vždy v poslednej dobe, ja už neviem či sú to zúbky, im prvé vyšli až v 8. mesiaci a teraz lezú všetky naraz, ale aj tak... Do roka spávali celkom dobe, teraz je to čím ďalej tým horšie. Filip dokonca má problém zaspať aj cez deň, to by mi nevadilo až tak, ale on zle spí aj v noci. Ráno už bez kávy sa ani prebrať neviem. 😅

lumah
20. nov 2009

Pridala som fotku zo včera večera-no len mobilom je to fotené. 😝

womenne
20. nov 2009

Ahojte babule

lalu musim hned reagovat lebo zabudnem 😅 tie mantynely a vytačanie mame aj unas a vobec nič nefunguje oni pred nami nemaju žiaden rešpekt ja im niečo prikažem a oni nič až ked knim pridem a pohrozim zareaguju 🙄 dokonca sa tak schulia akoby som ich mlatila a začnu sa smiat a pritom nie tak neviem sa bojim že ich vychovam zle každy večer sa modlim aby som to zvladla,vobec neviem ako pokračovat 😢 ja neviem či su ešte maly na to aleb už dost stary na to aby to pochopili.

Astora vy ako to mate tvoji su starši porad teto... 😎

womenne
20. nov 2009

lumi krasne bundičky maju maly.

Baby musim vam tu hodit recept čo som dnes robila je užasny mnaam:
-na troške oleji opražime cibulku a cesnak,pridame nakrajanu červenu papriku aopražime -chvilu.Pridame konzervu
lupanych paradajok,červenu fazulku v naleve,kukuricu,1 PL cukru a miešame.Nechame pobublat kym to nezhustne,ozdobime petržlenovou vnatou.-odavame s ryžou.

diddi
20. nov 2009

caute baby, ktore mate chlapcov....predávam zimne topanocky, su 22 oboje, znacka elephant....nase ich nosili min.rok, kedze sme nezohnali dievcenske 😀 ale su fajnovo teple, tak som kaslala na to, ze su hnedo-modre....mam ich v mojich inzeratoch, tak ak chcete, mozte pozriet

mam tam aj dievcenake vetrovky a rifle zateplene

zefa
20. nov 2009

ahojte žienky
ešte stále tu nie je správa ako mimka...dúfam,že sa drží 😉

naši dnes mali zážitok u mestkých policajtov...sme boli von a na jedného sme stále niekde natrafili....ked prechádzame cez cestu sú už naučený ,že sa musia obzrieť doľava aj doprava či nejde auto a potom behom cez cestu...poliš nás už čakal na druhej strane...a sa začal detí pýtať kto ich to tak naučil..že maminka 😵 a potom obaja spustili ako papagáje meno,priezvisko,ulicu,mesto a sídlisko(to všetko už vedia asi 3/4 roka) ..a potom ho dostali otázkou,že či im dá naozaj pokutu,keď nebudú pripútaný ako Pat a Mat 😀 a ,že kde je ten ružový ujo,čo robí ružové autá ked nepočúvajú na ceste(to poznajú z reklamy ružový kukláči) 😀 😀 sa tak smial,že nás pozval do kancelárie a dal im reflexné samolepky ap..a mne chcel tiež dať neičo podobné,že tak vediem deti,tak som hlodla,že ja by som radšej krémeš 😀 ..a on ho vytiahol z ľadničky..sa potom priznal,že má narodky...tak som z toho ešte teraz paf..ale bol zlatý 🙂

ajka72
20. nov 2009

ahojte dievčatá
pridala som aj ja nejaké inzeráty vecičiek skuste pozrieť či sa vám niečo nehodí 😉

grmitko
autor
20. nov 2009

zefa, super zazitok 😀 😀 😀 😀 😀

kiwuska
20. nov 2009

Zefa super zazitok som sa pobavila🙂 ine kontakty mate? my sa zatial pozname v nasom okoli iba so smetiarmi a bezdomovcami, ale aj s nimi sa da super pokecat🙂

kiwuska
20. nov 2009

a baby ja som dala do inzeratov uz davnejsie nejake veci aj cizmy- kto ma zaujem darujem to lebo to nemam kde ukladat uz🙂

womenne
20. nov 2009

zefa teda super chalani ti tak pekne rozpravaju?

Ja som prave došla z rehabky aboli ma strašne chrbat dnes som bola aj v bazene a skoro som sa onééé 🤐 😀 ja mam panicky strach z vody-kedysi som sa topila.no a ked mam po prsia vodu nemožem dychat tak sestrička zo mna nemohla som dychala jak na bycikli,zuby zatate,ruky v päste,ale ku koncu už bolo lepšie,tak cez tyžden budem chodit na bazen a precvičovat si to,pretože to riadne pomaha,ma taak všetko boli ako som si pretiahla svaly... 🙂 uvidim ako to bude nabuduce ak sa budem bat zrušime to..

zefa
20. nov 2009

kiwus 😀 😀 no aj také kontakty sa zídu

wom...ale ja mám párik..ak chceš, ja ťa v tej vode pôjdem vystriedať...vodu milujem..som neplávala ani nepamätám 😒

a bábatko ešte nemáme?

womenne
20. nov 2009

zefa sorry 😅 ja by som tiež cchela plavat,tužim po tom ale zatial sa neviem prekonat 😔a to som mala frajera sexi plavčika 😀 😀
my se boli na tom letišti boli sme ta uplne sami takže intimčo 😀 dali sme si kafe posedeli a šli domov 🙂 škoda len že muž prišieltak neskoro takže vonku už bbola tma,maly sa už vonku nepohrali.

Som prave dopiekla kolač"Himalaje"užasny mnam si dnes dam 😎

grmitko
autor
20. nov 2009

Dani posli recept, vyskusam 😉 🙂

womenne
20. nov 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=36379 druhu čast cesta davajte po velkych lyžiciach a opatrne posuvat dalej inak sa Vam to zmieša ja som na to prišla až na 3x 😀 holt ja na pečenie nie som takže mi to trva 😝 ale je fakt uasny dostala som pochvalu od Ferkovej šefky 😵 😵 😵

aneti78
20. nov 2009

ahojte

konecne som sa sem dostala

tak mam spravu od Mimky, este dnes rano napisala, ze maly Vladko sa uz dnes narodil, ma 3400gr a 50 cm, Mimka bola na sekciu a su obaja v poriadku 😵 😵 😵

este raz gratulujeme....az som mala slzy a zimomriavky 😉

womenne
20. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej velka gratulacia cely den som na nu myslela či su ok a či už maju potom 😵 😵
teda pekne miery ma teraz šupi dupi domov k surodencom 😵 😵 😵

dracik1
20. nov 2009

velka gratulacia Vladkovi a mime 🙂

nani, su krasni chalani, sa na Vas tesim, ze vas konecne zasa uvidime
zefa, perfektny zazitok a aj polis bol super 🙂

lalu, vcera bola nejaka blba konstelacia, ja chodim teraz doobeda s chalanmi von bez kocika sama, vcera som zobrala aj odrazadla, ale v priebehu 10 min mi asi 20 x stupol tlak na 150 a baby, zostala som bez hlasu 😀 😀 😀 , asi sa na mne zabava cele sidlisko, ale ja z nich niekedy nevladzem 😲 , dneska som si povedala, ze nech sa deje co sa deje, nic ma nevytoci 😀 a vytocilo ma hovno, do ktoreho obaja stupli a mna z toho smradu 3 x naplo 🙄
zuzi, ty si take zlaticko, ty vies vzdy tak povbudit.....

baby, kedy ste zacali fungovat bez kocika? nasi v pohode vladzu bez kocika aj cele poobedie, problem je ten, ze sa tu na ihrisku sa uz nudia a vsade je sama cesta, skusobne chodime na take cesty, kde sem tam prejde auto, chodia sami po chodniku, Juro ten sa boji ale Jakub nie, ten ma vobec neposlucha....zuzi, zacne sa to tymi dvoma rokmi zlepsovat?

dracik1
20. nov 2009

inak hitom dna su u nas slovicka mesašik / mesiačik/ - to dneska vyrevovali z kocika na mesiacik cely cas a sused 😀 😀 😀

aneti78
20. nov 2009

nasi dnes dostali fotky, co sa tento rok fotili v skolke, ja na nich furt cumim, su prekrasne, buduci tyzden naskenujem a pridam aj sem, urobili im velky ramik s vianocnym motivom, potom trosku mensi, pohladnice, male kalendariky a potom celu triedu 🙂 je to perfektne. aspon nebudem musiet scrapovat tento raz, aj tak nestiham, naskenujem a poslem do tlaciarne a budu pohladnice aj kalendare 😀

katarinka123
20. nov 2009

mima velka gratulaciaaaaaaaaaaaaaaaaa nech sa vam dari 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zabka0609
20. nov 2009

ahojte

mimka srdecne gratulujem k babetku,prajem hlavne vela zdravia. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kocky zajtra ide MM sam autom do UK tak drzte palce,ja sa strasne o neho bojim a asi ani spat nebudem.je to asi 30 hodin cesty autom ☹ .my odchadzame v stredu a kedze MM berie notebook so sebou tak sa ozvem asi az z UK.tak papa zatial

ajka72
20. nov 2009

ahoj zabka držím mm palce nech šťastlivo dorazí do UK, nemám momentálne skype, verím že ho zas budeme mať, lebo sme dávali preinštalovať počítač, trochu blbol, a treba ho spustiť ale to je práca pre mm, tak sa držte a ozvi sa z UK, 😉

mimke gratulujem ku chlapčekovi, veľa zdravíčka, mliečka a nech su skoro doma medzi svojimi 😵 😵 😵

lumah
20. nov 2009

wom som sa musela ísť pozrieť, že aké bundičky, už som aj zabudla, lebo ich majú na striedačku viac. 😝 Dostali sme, ale tieto som kupovala-po jednej od dvoch mamín na MMB. Dúfam že im vydržia aj na jar aspoň.
diddi škoda že si nepredávala skôr, som zháňala toto číslo, dokonca aj farba by sa nám hodila, ale už mám-aj keď každé iné. 😒
mimkaaaaaaa ukážkové miery má malý, nech ste obaja zdraví! 😀 GRATULÁCIAAAA!
dracik naši dnes celý deň posielali pusniky všetkým okolo. 🙂)))
dracik ja som videla maminu s dvojročnými bez kočíka. Pekne sa jej držali za ruky. Aj naši sa už občas držia za ruky dobrovolne. 🙂 Dnes som s nimi bola v parku sama, vypustila som ich z kočíka a celkom v pohode sa dalo, neutekali tak už preč. Vyhdzovali sme lístie do vzduchu a padalo na nich a veľmi sa im to páčilo. 😀 Dnes som s nimi robila aj preteky po meste s kočíkom, som bola spotená ako myš. 😝

katullka
20. nov 2009

Caute,

Mimus, srdecna gratulacia k Vladkovi, vela zdravicka Vam prajem a rychly navrat domov!Drzte sa!!!!!!