Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
19. dec 2009

čaute kočky ja som konečne doma bola som na pohotovosti,ked som tam došla tak doktorku odvolali takže sommusela čakat po polhodine počujem ako sestra telefonovala že niekde niekto zomrel že musi ist vypisat umrtvy list takže hned volala dokine aby am šla takže po dalšej polhodine som to vzdala.šli sme teda zhanat zastrču an nabijačku ale nikde sme nenašli a vo velkosklade zatvorene 😲 Takže naspet na pohotovost a končne somsa vybavila mam hnisavu anginu antibiotika a v pondlok sa mam hlasit u lekarky čož nehroziii 😅

poslala som muža do lekarne pre recept a ked pride idem ležat a nevyjdem z postele iba jak na wcko 😎 samozrejme najskor musim dovarit 😝

womenne
19. dec 2009

totymi orechami je dobre som to už počula alemysme to nerobili,asi začneme.Oplatky s medom a cesnakom mame aj my.Baby a už davate detom šalat?naši maly minule ete obyčajne zemiaky tak neviem už by mohli nie?

ajka72
19. dec 2009

dievčatá chcem sa ešte raz opýtať čo ste robili zázvorníky dávali ste celý prášok do pečiva a tie zázvorníky boli makšie alebo tvrdšie?

grmitko
autor
19. dec 2009

Dani nasi jedli salat uz minuly rok, ved nic zle v nom nie je, ja ho pre nich robim bez majonezy 🙂 🙂

ajka to ti neporadim

ajka72
19. dec 2009

myslím že ich robila lumah a aj kattulka však hádam dáju vedieť 😉 chcela by som ich robiť tak aby som bola dopredu informovaná 😵

lalupa
19. dec 2009

my budeme mat hoki, velmi nam chutia, pangasia sa bojim

nechcete niekot pozicat protivne deti zadarmo? teda aj zaplatim,ak treba ☹ neviem,co je to s nimi,pretekaju sa,kotra bude horsia,nic nezabera,uz je tomu par dni, mam mrchu,je mi zle,ale to nie je podstatne,uz ani spat nechcu poobede, potom zaspia do piatej 😒 a vecer o desiatej, rano do 9 a sme nejake posunute...
muz meni gumy, asi vyrazim niekam sama a na dlho,lebo uz vazne salejem, nech je s nimi sam,lebo mudruje
snad sa do vianoc vyburia,lebo taketo sviatky by som neprezila, pre mna znamenaju vela,byt s rodinou...

o pol hodku ich budim,aj ked teraz zaspali, vzdorovite potvorky...

grmitko
autor
19. dec 2009

lalu ja si rada tvoje protivne deti poziciam, budu perfektne ladit s mojimi protivnymi detmi 😉 🙂 nasi su tiez jak besni, ako su doma to je hroza, ja uz som zufala, nervozna, unavena.... tiez mam toho dost, dnes idem piect llinecke, tak ich trosku zamestnam, aspon dufam... 🙂

lalupa
19. dec 2009

😀 😢

grmitko
autor
19. dec 2009

no ja osm zarobila cesto na linecke a cakam kym si oddychne 😀 😀

deti pozeraju auta a vymyslaju, uz nevedia co od dobroty

muz mal ist vcera na vecierok, ale nesiel, ide dnes, tak budem slamena vdova a to som chcela ist nakupit darceky bez deti vecer, ze ked bude doma, mozem v noci nakupovat, no tak snad zajtra sa zadari, lebo s detmi nemozem ist nakupit darceky 😉

vranka4
19. dec 2009

ahojte pekárky a cukrárky 😀 😀 ,grmi,tie tvoje slané-prvý recept ,čo si napísala,ten tvaroh v nich je veľmi cítiť,či sa tvarohová chuť stratí? naši nechcú tvaroh,ale by som vyskúšala,či by sa nedali oklamať 😉

grmitko
autor
19. dec 2009

vranka tam ten tvaroh vobec necitis, cesto je vdaka nemu velmi vlacne 🙂 skus, verim ze zachutia 😉

lumah
19. dec 2009

ajka ja som robila dnes, dávala som celý prášok do pečiva-tak ako tu ten recept uvádzala katullka, mám ich bledučké, piekla som ich 8-9 minut, takže nie sú úplne tvrdé, vo vnutri sú pekne mäkké.

lumah
19. dec 2009

grmi všetky tie recepty, čo tu dávaš, už mám okopčené 😀

lumah
19. dec 2009

woooom no chuďatko, tak sa pekne lieč, ja som to mala, je to hnusná choroba, pregĺganie hlavne strašne bolestivé. 😅
ajka hlavne ich dlho nepeč, iank ich budeš mať ako kamene. Takisto medovníky-tie pečiem len 6 minut.

grmitko
autor
19. dec 2009

lumi len kopci a skusaj, vsetky mam vyskusane a vsetky su vyborne 😉 😉 mne mozes verit, ja mam fajnovu papulu a nezjem len tak hocico 😝 😀

grmitko
autor
19. dec 2009

no linecke napecene, deti pomahali 🙂

ajka72
19. dec 2009

lumah a na akom stupni si ich piekla tých 8-9 minút

womenne
19. dec 2009

tak ja som doteraz ležala nejak mi vystupila teplota azase klesla bez liekov tak neviem dala som si prvu daku antibiotik tak hadam zaberu.
Chalani dnes budu dlhšie hore prave začal na prime film roboti tak dnes maju dovolene,sedia nazemi a hadaju sa kto bude sediet na tatikovy 😎

baby ja nepečiem ja som tak neschopna asi spravim len nejak eto slane pečivo,ale medzi sviatkami budem nutena upiect nejaky kolač lebo ym sme už polku s prepačenim zožrali 😅

grmitko
autor
19. dec 2009

Dani ty sa hlavne vyliec teraz, angina je svina, deti ju mavaju casto ☹ ☹ aj teraz ju mal Lelko

ja sa este chystam vanilkove rozky zajtra ak stihnem, ak nie tak v pondelok, v utorok ideme s detmi na ocne, no a v stredu uz chcem trosku aj pokoj, sice budem piect, ale uz len kokosak a spravim salat 🙂

womenne
19. dec 2009

Saška načo na očne ete mate nejake kontroly?či mate nejaky problem?

no veru len dufam že to maly nechytia sa neda neprist s nimi do kontaktu 🤐

astora
19. dec 2009

Ahoj kočky ako sa dari ??
Ja nic nestiham odisla mi truba tak ani piect na vianoce nebudem mam o starost menej Adik mi už robi kotrmelce a to ma len nedavno operaciu za sebou ide ma porazit od nemocnice ma uplne rozbity režim vela spal po operacii a otocil si den s nocou spat miesto o osmej zaspia o desiatej a ja som total vyflusnuta.

Ozaj baby nechcete niektora šerbliky ?? mam jeden modry a druhy fialovy take tuleniky nechcem to vyhodit okrem odtrhnutych nalepok im nic nie je ale najlepsie by bolo zobrat osobne ak by ste daktora mala zaujem kludne darujem

zefa
19. dec 2009

no ahojte

som to tu dlho čítala..ste sa snažili 😉

my sme dnes boli na oslave..najstaršia krst.dcéra mala 18,aj meniny bude mať aj vianoce..chúda všetko v jeden týždeň má..decká sa zas rozbesneli..bývajú v novučičkom dome,tak si tam behajú,skáču a nik na nich nekričí,že nedupoc suseda bude búchať ap 😖

my robíme kapustnicu s hubami bez smotany,kapra,rezne,šalát bez majonézy aj s majon.,oblátky,cesnak, med,peniaze pod obrus,šupinka v peňaženke,orechy do kúta,jablko už neprekrajujem 😲

deťom sme min.rok dali normálne kapra(bez obalu),šalát bez majon.,aj kapustnicu ale bez húb a kapusty len zopár slížov...a v pohode...ale v zálohe bola kuracia polievka a mäsko na prírodno
ešte upečiem makové šatky s lístk.cesta,žltkové,metrový a končím..mám už teraz 8 druhov 😝

lumah
20. dec 2009

Dobré ránko! Prvááááááááááááá! 😀
ajka ja mám teplovzdušnú rúru, tak na 160, v normálnej 180.
grmi určite vyksúšam a dám vedieť. 🙂

grmitko
autor
20. dec 2009

bre ranko,
ja som vcera prisla z nocnych nakupov pred pol jednou 😀 😀
len neviem kde kupim bager, co chcu nasi od jeziska, uplne su nim posadnuti a na zlatych ho nemali ☹ ☹ musim ist pozriet ine tesco a do dracika, a ekd ho nezozeniem tak neviem co budem robit 😒 tak strasne sa nan tesia, ze by mi puklo srdce keby som ho nezohnala

dnes ideme druhu fazu nakupov absolvovat 🙂 🙂 ideme s mojou mamou, muz pracuje, a mama potrebuje kupit stromcek 😉

womenne
20. dec 2009

Dobre rano ja som prave vstala som dnes potiahla ale je mi trolinku lepšie aj ked o noci sato povedat neda.Hlieny mi stali v krku a ma to usilo navyše naši maldy susedia maly mejdan takže sa dam do poriadku a idem na nich pretože maly nam plakali celu noc 🙄 na plne gule vežu kriky ja som myslela že ked tam nabehnem tak....

Saška teda nakupna maniačka z teba 😀 asi sa dobre nakupuje v noci však?nikde nikoho žiadne tlačienky,sama si bola?Maly chcu bagre?my sme kupovali minuly rok a si predstavte že su ešte cele fakt silny plast.V Dračiku budu mat isto.

dracik1
20. dec 2009

grmi, to sa naozaj nemoze davat detom kysla kapusta? nasi mali uz 2 x kolozvarsku a strasne im to chutilo....boze, tak im to uz chudatkam nedam 😲

baby, do akych minusovych teplot chodite s detmi von???? my sme boli vcera, bolo super, snezilo, decka uplne uchvatene, boli sme asi 1h20min, lebo bolo minus 9st...dneska juro kycha, v noci mal taky divny zastrety hlas ako na laryngytidu...nastastie nekasle a nic mu nie je akurat ma sople a kychanie,tak ich asi radsej necham doma, na teplomeri je furt minus 12 😲 a taky krasny den mame 😠

aneti78
20. dec 2009

ahojte

tak ja uz len dva dni do roboty a mam dovcu,tesim sa, do 4.1.,potom idu deti k svokrovcom,na to sa tesim tiez 😀 ...darceky ani zdaleka nemam komplet,ale uz len malickosti, mali by sme stihat.
s MM sme si urobili bohateho jeziska,tak uz si nic nekupujeme...kedze deti vsetko ponicili, tak sme kupili nove lcd do obyvky, dvd, fotak a ja som dostala aj novy mobil, MM kosacku 😀

wom, skore uzdravenie, ja uz tri dni citim mocove cesty a nolicin nepomaha, co je cudne,tak asi skocim rano najprv k dr.,co povie, netuzim prezit sviatky v tych hnusnych bolestiach.

dracik, ja som stale chodila von aj ked bolo minus,ale tak dlho asi nie, len ked spali v kociku,ale to mali cumle a boli nababuseni, ale ked chodi, bezka, mohol sa nadychat toho vzduchu 😒 nasi aj teraz vydrzia max. hodku potom sa uz pytaju domov 😉

nasi sa vcera prvy raz lyzovali a islo im to supeer na to, ze na lyziach stali prvy raz 😵

womenne
20. dec 2009

dračik no asi by s nemala aby to neprepuklo dalej predca len je tam riadna zima.Aka to je kolozvarska kapustnica?
Mne mama hovorila že do 2 rokoch by nemali kyslu kapustnicu papat ale neviem presne čo možno mi to aj spominala 😅

helka1
20. dec 2009

Aneti, videla som malych lyziarov na FB, pristane im to 😉
U nas bolo vcera -12 st, drobci boli na cca 1 -1,5 von, prisli premrznuti 😅 a stastni 😵

Baby zvysili sa mi bielka, nemate nejaky zaujimavy recept ako ich zuzitkovat ? 😅

zefa
20. dec 2009

heli

BIELKOVE SUCHARE
3 bielka
10 dkg práškového cukru
10 dkg hladkej múky
mandle,orechy
bielka s cukrom na sneh,pridať postupne múku,nakoniec dať orechy aké chceš abo máš,vyliať do vymast.a vysyp.srnčieho chrbáta,upiecť(tak doružova).Upečené nechať stáť v potravinárskej folii zabalené 24 hod,potom to pokrájať na tenké plátky,poukladať na suchý plech a dať vysušiť pri minimálnej teplote tak 5-7 min.