Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

evka1310
31. dec 2009

inak k tej homeopatickej Sedalii, mrkla som zlozeie - je tam naprilad belladonna, co je dost specialny homeopaticky liek. Schvalne som sa pozrela do mojej homeopatickej materie mediche a su tam 4 strany symptomov z ktorych by vacsinu mal splant pacient aby ste mu mohli dat Belladonnu...
tieto viaczlozkove homeopatika od Boiron nie su - podla mna bovie co...idu proti zasadam homeopatie...😖 Bola by som opatrna....najme pri detoch...Viem co hovorim, studovala som homeopatiu a chyba mi len jedne rok aby som mohla robit homeopatku (ale som tu skolu neodkoncila, no nieco malo este o homeopatii viem)...aj homeopatika mozu mat vedlajsie ucinky ak su podavane bez hlavo...
na Slovensku su niekolky velmi slusni homeopati co vedia dat spravny liek - musi ale byt 1 zlozkovy, na cokolvek a ja viem, ze je to kazdeho osobna vec, ale ak vam mozem poradit, ak chcete dat dietatu homeopatiku (ktore zvycajne vie pomoct na cokolvek) obrate sa na skutocneho homeopata...

inak na internete talianskom je napisane ze to je liek pre deti nad 12 rokov inak len pod dozorom lekara

evka1310
31. dec 2009

naprikad ta NUX VOMICA je predsa len lenpia volba...to je casto prvy liek co sa nasadzuje a pomaha vyladit chronicke stavy...

evka1310
31. dec 2009

katulka - aj sa pripajam ku gratulaciam .-Dvsetko naj. to maju super narodky na silvestra 😀 😀 parada...to ste mozni v porodnici uzatvarali rok 😀 stavim sa, ze ste boli poslende dvojcata roku 😀 😀
zelam skore uzdravenie aby ste novy rok zacinali s cistou plienkou 😀

inak mojim ta hnacka - zda sa presla...Albert poobede uz nic a Rudy iba raz...tak dufajme ze to bude dobre. som im na veceru dala taku placku, volaju to ze piadina..to tiez zapeka a maju to radi...sme tu mali necakanych hosti tak som nemala cas varit.
ma to trochu rozhodilo. kamoska zo Slovenska co je v meste mala prist zajtra a zavolala mi aj so snubencom ze ci mozu prist dnes. ze ak ano, do pol hodiny su u nas...je to vobec legalne robit take stresy mame dvojiciek? som nevedela co skor riesi, bordel v obyvacke, v kuchyni ci na hlave 😝 😝 som sa jednou rukou cesala, druhou si robila make up a nohou som drzala dvere do kuplne aby sa tam deti nedostali 😀.
a inak mam dobry rychly recepk ked sa k vam niekto takto neohlasene a nemate cas ani len listkove cesto rozmrazit:

2 hrnceky ovsenych vlociek
1,5 vody
1 lyzicka oleja
vsetko ostaytne co vas napadne na dochutenie. ja som dala skoricu, hrozienka a vanilkovy cukor..mozte dat kakao, oriesky, dzem...

zmiesat vlocky a vodu a na 15 minut nechat odstat..pridat zvysok (ja nabuduce dam aj jablca) a lyzickou dat na papier na pecenie...tot cela parada! (detom su urobila zvlast iba vlacky, olej a vodu). som to dala na 150tku a proste som sa divala az to zozlatovelo...
ked som to vybrala tak som na kazde pre nas dala trosku medu a za 5 minut sa to vsetko zjedlo...si to chvalili...som bola prekvapena, lebo to bol fakt ze taky narychlo zachranny plan...som mala na zajtra vymyslenu cokoladovu tortu a takto to dopalo 😒

a hned ako odisli okolo deviatej, prisli dalsi znami -susedia. Susedka kamoska je kaderncika, som ju zavolala "emergenca" lebo som Albertovi chcela skratit ofinu a nikdy som netusila ze strihat nakryvo sa da dotiahnut k dokonalosti...ale ked som sa divala na to ako som mu to dohabala som pochopila ze mam nadpriemerny anti-talent na strihanie....😅 🤐 kym prisla kamoska, som upokojovala muza s tym, ze neboj, ved je zima, dame mu ciapku 😵 😵 😵 😵 😝 😝 polovicka to nezobrala najlepsie ze ma syna po zasahu manzelky ohavu...😀

som si dnes vecer spomenula, ze vsetky moje Barbie ,co som chcela ostriham na Makepeacovu (z Dempsy a Makepeacova) skoncili zle 😝 😝 velmi zle...jednej som to v snahe vylepsit narabila fixkou na zeleno a potom ked to chcela odfarbit odisli jej aj oci...

no nic, idem spat...na dnes som toho spachala viac nez dost...som sa opat nekontrolvoala v dlzke prispevkou... 🤐 🤐 by som mala vyfasovat maximalny pocet klepnuti na prispevok ako v novinach 🤐 🤐
Zelam dobru noc, poslednu v roku 2009 😀

vranka4
31. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak ja som v nočnej a poctivo pracujem 😀 😀 ,toľko ste toho popísali,nešla som to dočítať-s príspevkami sa vrece roztrhlo 🙂,chorobky,liečkajte sa,aby ste v starom roku všetky choroby nechali 😉
k tej mojej robote-každá má nejaké úskalia,plusy ,aj mínusy,moja ma baví,len mi je ľúto tých trpiacich detí 😖 ,ale zase niekde na geriatrii si neviem a ani nechcem seba predstaviť,veď deti sú zlaté,úprimné,za nič by som ich nedala 😵
laringitídy,to sú aj naše choroby,rectodelt čípky máme vždy poruke,síce sú to kortikoidy,ktoré majú veľa vedľajších účinkov,ale pri dlhodobom užívaní,pri laryngitíde ho dávam najviac dva dni,a radšej dám čípok ako skončiť v nemocnici na injekciách do žily,Dithiaden tiež patrí k liečbe pri laryngitíde alebo Fenistil kv.,je proti alergii,síce trošku aj tlmí,ale hlavne potláča alerg.reakciu-napr.opuch hrtana pri laryngitíde...toť moje zdravotnícke okienko 🙂
obdivujem zmiešané manželstvá-pozitívum je aj to ,že deti sa naučia viaceré reči rýchlo,ani si to neuvedomujú a vedia reagovať na danú otázku hneď v tom jazyku 🙂
Pavlínke a Samkovi prajem veeeeeeeeeeeeeeeeeľa zdravia,plný batoh 🙂 ,nech rodičom robia len radosť 🙂
žienky a k tomu kojeniu,ja od apríla nekojím a ešte stále mi vystrekne mlieko pri stlačení bradavky,už mi to ide na nervy,hlad. hormónov sú v norme,písala som aj anag...neviete mi poradiť,dokedy???či začnem nanovo kojiť nejaké bábo? 😀 😀 ...ale už veľa trepem,tak idem končiť,sladko spinkajte a ja vám budem závidieť 🙂

vranka4
31. dec 2009

ozaj,ešte vám prajem všetkým veselého Silvestra a úspešný štart do nového roku 2010 🙂 ,nech vás všetko zlé obchádza a len zdravie,láska a dobro k vám plnými dúškami prichádza 🙂

nana77
31. dec 2009

ahojky!
lumi, DAVIDKOVI dodatocne vsetko najlepsie k meninkam!!!!

katulka, PAULINKE a SAMKOVI vsetko najlepsie k dvom rockom!!!!! uz ste velkaci, paradicka!!!! zelame vsetko len to najlepsie a momentalne predovsetkym vela, vela, vela zdravia!!!!

lenkamt
31. dec 2009

ahojte 🙂

Samkovi a Paulínke dodatočne všetko naj k narodeninám 🙂

Dávidkom všetko naj k meninám 🙂

a všetkým veselého Silvestra 🙂

Zefa - tak neviem ale včera sa tu večer krútilo také veľké čierne auto akokeby s rebríkom vzadu a búchalo jedna radosť aj do nášho aj do vášho auta, naše takto na diaľku nevidím žeby niečo malo , vaše akokeby takú malú preliačinu vpredu 😅 tak si to skontrolujte 😉 ak teda stojíte vedľa nás 😀

lumah
31. dec 2009

Ďakujem za gratulácie k meninkám Davidkovym! Našťastie už vyzerajú obaja lepšie, teploty zažehnané.
katullka Samkovi a Paulinke prajem všetko naj k dvom ročkom!!!! Nech sa rýchlo zotavia, veď už dosť trpeli chuďatká) Čo im vlastne predpísala Vargicová? Boože katka- že dva ročky! Si pamätám, keď mali 9 - 10 mesiacov tuším, keď sme sa prvý raz stretli na námestí, pamätáš? 😉

lumah
31. dec 2009

lenkamt tá tvoja gratulácia nie je dodatočne, oni maju dnes presne 2 ročky. To sú silvestrové deti-paráda nie? 😀

lumah
31. dec 2009

vranka veru, v ďalšom roku nech sme hlavne všetci zdraví!!! 😉

lenkamt
31. dec 2009

aha 😀

sa mi aj zdalo že to bolo tak nejako 😀 strašne ten čas letí, nedávno sme rodili 😖 a teraz na mňa deti pri dohováraní škaredo pozrú a že ale no maminka 😀

juliagregor
31. dec 2009

Dobré ránko,
včera som sa už nedostala k odpovedi, malí mi plakali a ja som pri nich zaspala

diddi, všetci traja moji chlapci sú narodený 4 augusta, tomu sa hovorí plánované rodičovstvo 😀

detičkám gratulujem k meninkám a narodkám

všetkým prajem veselé prežitie silvestrovstrovskej noci a hlavne šťastný celý nový rok

womenne
31. dec 2009

Hellou Paulinke a Samkovi prajeme všetko najlepšie k narodeninam teda ja som nevdela že su silvestrovske detičky to je supeer o kolkej sa narodili?Rotaviviry maju učitu inkubačnu dobu,my sme to dostali vmaterskom centre 😖neposielali ste stolicu na kontrolu?

Mojej sesternice syn oslavuje zajtra 😵

ajka72
31. dec 2009

aj ja sa pripájam ku gratuláciam dodatočne Dávidkom všetko najlepšie k meninkám a taktiež Samkovi a Paulínke k ich 2 ročkom prajem všetko naj nech su zdravučkí,maju stále usmevy na tváričkach 😵 😵 😵 sranda už máte tiež dva ročky ako my, ja si ich pamatám ešte z leta to boli ešte také babatká a teraz už su táááky veľkáči tak nech sa im darí 😵 😵 😵
a inak šťastlivé vykročenie do Nového roka 2010 nech ho prežijete podľa vašich očakávaní 😵 😵 😵

kiwuska
31. dec 2009

Ahojte babule, vsetkym vam aj vasim ratolestiam zelam veseleho silvestra a do noveho roku hlavne vela zdravia nech vsetkych obchadzaju choroby oblukom a veela radosti a usmevnych chvil s detickami🙂
... dodatocne vsetkym oslavencom vsetko naj🙂 je tu veeela novych bab🙂 ani nestiham uz sledovat...:(
my dnes budeme pustat take velke lampiony vecer za to zapali a leti hore mame ich este asi 5, tak ked bude zajtra v spravach ze nad BA letia mimozenstania sme to my🙂 (svagor pred pol rokom pustal a bol v hlavnych spravach JOJ, teda jeho lampiony ako UFO, strasne sme sa na tom nasmiali, tak usudte akymi bludmi nas zivi spravodajstvo🙂🙂🙂🙂)
inak moji mali su uz asi mesiac prechladnuti v kuse najprv sople potom vykasliavanie a teraz zasa sopliky, ale nemaju teplotu tak neviem ci to tak dlho moze trvat, odsavam vkuse, davam cebion, sirup na vykasliavanie, prsnu masticku no snad sa do 7.1 daju doporiadku aby mohli nastupit do skolky

adrolka
31. dec 2009

ahojte!!!
Davidkom dodatočne všetko najlepšie k meninkám 😵 😵
Samkovi a Paulínke všetko len to najsamlepšie k 2. narodeninám, veeeľa zdravia, šťastia, lásky 😵 😵
my budeme mať papučový silvester.
tiež som uvažovala nad Sedáliou pre Amirku. ťažko zaspáva večer, dokonca mala teraz taký týždeň, že poobedný spánok bojkotovala, vyhadzovala veci z postielky, škriekala, bavila sa, nakoniec zaspala, ale trvalo to aj 1h a pol. teraz dva dni je to už dobré, znova zaspáva poobede bez problémov. ja neviem, nejaké divné obdobia alebo čo.
našťastie som nemusela nikdy - zatiaľ uspávať, položím do postele, spravíme obligátne rituáliky a hotovo. pokecajú ešte a potom haji.zatiaľ sme ten nočný des nezažili, ale čo nie je môže byť...bohvie čo sa im v hlavičkách premelie. mňa by zaujímalo či už a čo snívajú.
v strede januára začíname chodiť na zácvik do jasiel- na pár hodín predobedom 3x do týždňa. no tak som bohovsky zvedavá ako to zvládnu. 😅

ajka72
31. dec 2009

adrol ty dávaš deti do jasiel alebo do školky?

adrolka
31. dec 2009

ajka, do jasličiek. ale len 3x do týždňa na 2-3hodinky. predobedom. na zácvyk. naše sú v podstate dosť izolované od sveta, nemajú možnosť sa stretávať s inými deťmi. tak preto.

ajka72
31. dec 2009

uha to máš dobré že ti to umožnili a potom od kedy ich dávaš do školky?

lumah
31. dec 2009

wom tiež ma napadlo, či to nie su rotavírusy u katullkinych drobcov. 😒
adrolka ty sa chystáš ísť robiť už? Ja som rada, že som doma, nechce sa mi ísť do roboty, mňa to dokonca čaká uprostred leta ten nástup-to bude radosť. Akurát bude školka určite zatvorená.

adrolka
31. dec 2009

ano, tieto jasle sú súkromné. našťastie som dostala dobrú zľavu, MM tiež súhlasí. ide o to, že ja nenastupujem do roboty, len od februára budeme zase samé, MM ide na osobnú loď, bude preč 6t a 2t doma. ked nie je doma, je to niekedy na slučku- nikde sa nedostanem s nimi, stále zápasíme s tými 3 poschodiami bez výťahu, nemám vodičák, no proste na prd. ked chcem ísť niečo vybaviť, alebo len tak na vzduch, potrebujem poriadnu logistiku aby sa to zrealizovalo. veľa mi pomáhajú rodičia, chodia mi pomôcť ich navlačovať hore dole po poschodiach, potom ideme spolu k nim- k rodičom pešo, nebývajú daleko, ale je to hned vedľa hlavného ťahu, plno áut...mama mi ani nedovolí, aby som s nimi tade chodila sama. sme u našich do cca 4-5tej poobede a potom domov. vybavovačky robím počas ich spánku, aj to len vtedy ked mama nerobí. ak chcem ísť s nimi niekde von na vzduch, furt musím otravovať otca, on nás zoberie s autom na bašty aleo na také dlhšie prechádzky mimo mesta, keďže nemám vodičák. veľmi málo sú s inými deťmi, to ma mrzí najviac. preto sme sa nakoniec takto rozhodli.
do roboty idem až asi od septembra, to by už mali byť zvyknuté na tie jasle a môžem ich tam nechať na celý deň. potom od budúceho februára idú už do škôlky no uvidíme ako to všetko pôjde.

grmitko
autor
31. dec 2009

ahojte,
zelame vsetky krasneho silvestra a stastny novy rok 2010, nech je milion krat lepsi ako tento stary

k tym nekludom a nocnym desom, nam zabral sirup Junior 0-10 Relax, je tam vytazok z pomaranca ci kvetu pomaranci ako hlavlna zlozka, nam na ten nocny des velmi pomohol a pride mi este estrnejsi ako sedalia, mam doma aj tu, ale zatial som ju nemusela dat

evka1310
31. dec 2009

Albert sa naucil otacak gombiky na rury...som robila zemiaky a zrazu kontrolujem a uplne ze vysesene a spalene..som nechapala..pozeram a on mi to nastavil na maximum a zapol aj ventilaciu 😖

aj ja sa pripajam ku gratulaciam

womenne
31. dec 2009

adrol teda nič moc nemaš z muža ja by som to nezvladla mne stačili tyždnovky sm myslela že ma picne 😝 a nechceš si spravit rychlokurz kym je doma?či nemate auto?ja som robila už pri deckach a bol to veru zabijak učievala som sa do polnoci mama segra bavili kedy mohli najhoršie že sme sa akurat pred skuškami prestahovali mala som mat klasicky ale kedže som to už všetko vedela(okrem parkovania)mala som ho hotovy za 1,5 mesiaca.
Bez vytahu to mate naprd my sme chodili len jedno poschodie a večne som unadavala ked som niesla oboch.Ale male su už večšie tak prejdu za ruky nie?

zefa
31. dec 2009

ahojte

všetkým oslávencom hlavne zdravie,šťastie a lásku 😵 😵 😵

Lumi my sme mali presne také príznaky ako to rozpísala astora...my sme tobrali asi 2 mes vkuse..on sa potom ukľudnil a tie veci už nerobil..dalo sa s ním už dohodnúť a vysvetliť mu to,čo predtým vôbec nešlo..spánok on mal vždy dobrý..tu môžu aj tanky strieľať a sa nezobudí..Nancy spí ako vojak,čosi šuchne a je hore

evi ja mám pediatričku homeopatku s certifikátom..študovala ju vo Francúzku,takže ona mi dáva radšej tie jednozložkové a zatiaľ sa vždy trafila..už som sa to trošku naučila aj ja..ked niečo iba jej zavolám či som dobre dala 😉

juliagregor
31. dec 2009

Ahojte

grmitko verím, že bez muža je to ťažké.

My bývame na štvrtom poschodí bez výťahu, deti musím nosiť na rukách. Stačilo mi, keď bol manžel v nemocnici 10 dní a odniesol si to môj chrbát. Seklo ma ☹ . Najviac ma zaťauje, keď musím ráno so všetkými troma utekať do škôlky 😢 , mám hodinu na to aby som ich troch nakrmila, obliekla a letela ...musím tam byť do 8-mej, aby Maťo stihol raňajky. učiteľky sú ale zlaté, keď meškám, tak mu vždy odložia., alebo na nás čakajú.
Keď prídem naspäť domov o 8.30 som hotová 😝 a to deň ani poriadne nezačal.

Maminky, čo máte dvojičky už škôlkopovinné, ako to ráno zvládate? teraz ich veziem v kočíku, ale potom keď pôjdu po svojich a furt vymýšľať, že ich bolia nožičky /Martin/, tak ma si picne.

vodičák mám 14 rokov a aj jazdím toľko a sú to zatiaľ moje najlepšie investované peniaze 😀

juliagregor
31. dec 2009

pomýlila som sa - adrolka 😔

grmitko
autor
31. dec 2009

juli, nasi rano nemaju problem ist do skolky, pekne sami, nie zeby vyskali od radosti, ale idu pekne za rucky 🙂 🙂

grmitko
autor
31. dec 2009

ja mam tiez vodicak uz viac ako 12 rokov a bez neho by som bola ako bez ruky 🙂 🙂 tiez to povazujem za najlepsiu investiciu 😉 😉

evka1310
31. dec 2009

zefi -to mas super 😀 ja by som chcela pediatricku ktora je aj homeopatka 😀 dobry homeopat je ten co ti da jeden jednozlozkovy liek...to je zaklad... 😀 😀

adrolka, Juli - mate moj obdiv...my sme na prvom bez vytahu a mam co robit...najhlbsi obdiv,. vazne

aj ja inak bez auta by som asi nemohla fungovat..obcas ked su neznesitelni a nechcu spat, proste ich nalozim a niekam ideme... 🙂