Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
6. feb 2010

lilinka - este doplnim svoju odpoved, lebo som ju odflakla... 😉
budes mat narok aj na 25% nevyplatenych rodicakov vo vyske 25% zo sumy 165E.
este pre teba bude zaujimave, ako ti vyplatia rodicak za september - kedže 1. septembra je statny sviatok, tak sa nastupuje do skolky / jasli/ až 2.9. - teda este by si mala za september narok na cely rodicak - ale tym padom by ti už nepreplatili za september jasle pre obe deti... ani tych 25% by si za september už nedostala.
takže stoji za uvazenie a hlavne za popytanie sa na Upsvar, že ak ti uvedu na prihlaske nastup do jasli 01.9. - ci ti vtom pripade preplatia 2x jasle + 25% za september, alebo ti aj tak vyplatia rodicak.
tak si to prerataj, co je pre teba vyhodnejsie

grmitko
autor
6. feb 2010

no deti su konecne v posteli, tato je na pive, pride zas az rano ako ho poznam, masku mam na tvari a idem oddychovat 😀 😀

zefa
6. feb 2010

grmi len aby nezazvonil sused a nepridal sa akože na karneval 😉 😀 😀 😀 ja si idem ošúpať uhorku,to je na moju mastnú tvár supiš maska 😉 😀

zabka ja si na teba spomínam 😉 aj som myslela,že prečo sa občas neozveš..no tak vitaj späť

astora
6. feb 2010

ahojte
my sme vcera skoncili na pohotovosti doniesli sme si zo skolky laringitidu Ondriček sa dusil tak sme utekali nervy uz mam na tu nasu skolku neverili by ste tak chore deti co tam matky davaju to je nezodpovednost jak svet ja verim ze sa boja o robotu ale ako môže jedna mater dat chore decko do školky a mne už nadavaju ked maju soplik ja už tomu nerozumiem ich deti tam mozu byt aj chore, druha vec Ondrik sa v školke pocikava ... doma sa to nestava a kazdy den vravi pani ucitelka nas nema rada v pondelok idem hladat novu skolku uz mam taky zovrety zaludok pokažde ked vkrocim do skolky ze koniec v septembri nas chceli obabrat na strave o 49 eur a teraz zasa akoby sme mali doma tlaciaren na prachy a koruna vsetkeho bola ked mi v piatok Adik povedal ze Ondrik spal bez paplonika . teraz v zime!!! Zufala som už. Som sa trošku vykecala 😔

lilinka76
6. feb 2010

Mimka, dik za vysvetlenie, si poklad. Az sa mi zda neskutocne, ze zrazu dostanem tolko prispevkov. 😀

lalupa
6. feb 2010

lili, kolko vas mesacne vyjde skolka? si sikulka, ked myslis na taketo veci...ja stale neviem, zavisi od prace, ale nechcem este, aby toto obdobie skoncilo ☹ ,aj ked mam pocit,ze som pomaly z inej planety 😀

vranka4
6. feb 2010

ahojte žienky 🙂 ,mima,ty si poradkyňa ako gapa 😵 ,každá rada má cenu zlata 😵 ..naši nastupovali v septembri do škôlky-od 2.9.,tak za september som dostala celý RP 😵 ...
lalu,my za škôlku platíme-strava cca 20€ mesačne na jedného+školné 19€,sponzorský príspevok 10€..podľa mňa dosť na dedinu a je to štátna škôlka...ale hlavne,že malí sú spokojní a my tiež 😵 ..len tie choroby,vždy sa nájde niekto chorý v škôlke a potom vírusy a baktérie kolujú 😖
astora,liečkajte sa,laryngitídy sú aj naše choroby 😖
ešte si vychutnávajte ten super pocit s deťmi doma..letí to rýchlo,tie krásne chvíle sa už nevrátia....u nás už asi nie,my sme sa už posnažili ,aby populácia nevymrela,,my už len makať do dôchodku 😠 ..to je perspektíva 😠

womenne
7. feb 2010

Ahojte my smednes tak skoro vstavali už pre pol siedmou už boli hore 😝 a dnes som bola na rade ja so vstavanim a mne sa tak nechclo 😀

astora tak to je mi luto že ste skončili na pohotovosti mal ju moc silnu?No vidim že niesom sama koho to štve unas zase poslala matka s kiahnami do školky tak ja len trpnem a pozeram malych 🤐 dali chlapec je skoro stale chory a ked kašle tak normlane do deti,vobec si nevie at ruku na usta ježiš ja som mala take nervy ked kašlal na mna pritom je starši od mojich takže by to už mal vediet 🙄 naštatsie naši maly zatial len nadchy a nič viac Niko ma aj teraz taku slabunku ale tatino je chory tak neiem neviem dnes bude cely den ležat ani von nejdeme.

Inak skusim pridat video aj foto včerasme boli krmit jelene no sranda bola ako si to brali zruk maly sa tak rehotali 😵 😵 len sme skoro zmrzli taka kosa bola 😀

baby prosim vas mate niektora drahe čižmy prave kožene?maju vnutri kožušinku alebo len taku latku?ja som si včera nejake pozerala nad 2000. a vnutri nič 😕 nieže by som ich chcela ale nechapem nieje v tom zima?

lumah
7. feb 2010

wom naši tiež tak nejak, o trištvrte som im robila mliečko. 🙂

lumah
7. feb 2010

wom ja mám kožené s kožušinkou, ak ich chceš do tejto zimy tak nie látku- to je málo.

lumah
7. feb 2010

ale aj tak behám teraz v takých bagančiach do snehu 😝 , ale v šak čižmy sa mi nestratia ani nepokazia.

womenne
7. feb 2010

ja si tiež myslim že je to malo to skor na jesen ale cena bola fakt riadna kokso 😖

naši maju zase afty obaja na tych istych miestach 😖

lenkamt
7. feb 2010

ahojte 🙂

ja som tiež za stretko 😵 😵 😵 s levíčatami sme boli naposledy tu www.umlynarky.sk a super, teraz na veľkú noc pôjdeme asi sem http://www.sk.hotel-myto.sk/index.php

Wom - ja mám dvoje čižiem jedny 3000 a druhé dokonca 4500 no a obidvoje len taká tenulinká akože kožušinka dnu 😉

no a my sme hore tiež od 7 😖 Verča ide dnes na lyžiarsky, takže tu bude do piatku kľud 😀

womenne
7. feb 2010

ja mam sice čižmy ale bez opetku take k deckam 😀 ale teraz si už nebudem kupovatved už je februar to skor buducu zimu by som nejake chcea ale musim si dat najskor kurz chodenia na opetku om zabudla 😀 kedysi som nosila len podpetky a teraz?nenosim vobec 😅

lenkamt
7. feb 2010

Wom - práveže si kúp teraz vo výpredaji, ja som si minulý týždeň kúpila tie 4500 zlacnené na polovicu 😉
ja pri Verči tiež len botasky a traktorky 😀 dvojičkový kočík som tlačila ako pipina na opätkoch 😀

womenne
7. feb 2010

no keby som zahlasila že chcem čižmy tak chuda moj mužik 😅 😀 ja som len pozerala akosa pohybuju cenovo teda riadne mastne ale zase sa oplati kupit kvalitnejšie.mne by sa pačili aj tie členkove na podpetku ja len k riflom by som chcela sukne nenosim mam chude nohy 😀 Mne totižto ista osoba(S)povedala že baby musia nosit podpetky inak niesu no ako to nazvat ženy???si neviem predstavit ako by som tisla na snehu sane s podpetkami ale čo užno....

womenne
7. feb 2010

baby a froschka už byva na slovensku?

mima595
7. feb 2010

vranka-diky za pochvalu, gapa je vynikajuca ucitelka 🙂 ja som sa o to zacala zaujimat, ked som zistila, že som tehu, proste som si povedala, že musim nejako využiť tento stat, ako sa len da, ked som bola s 2 detmi na jednom rodicaku, tym padom som im usetrila 1 rodicak po dobu 2 a pol roka.

Ja inak obdivujem Gapu - tu jej trpezlivost odpovedat na vsetky otazky, a hlavne ked na jednu a tu istu odpoveda kazdy druhy den - namiesto toho, aby si tie baby precitali aspon tie prispevky od Mihala, tak hned pisu - nemam cas to citat - ale na odpoved tiež treba cas.

Vranka - ale tebe preplacaju skolku? - teda myslim, že ty mas tiež narok na ten Prispevok na starostlivost o dieta do 3 rokov deti...
Nas stoji skolka na 1 dieta- 20€ strava + 10€prispevok + 3,5€ - to davame ucitelkam - sa kupuju farbicky, vykresy, prasok na pranie a ine somariny.

Wom - ja som si tiež kupila minuly rok cizmy vo vypredaji na opatku - že do "roboty" - haha - mala som ich na tom mojom jednom slavnom konkurze 😉 a teraz na krstinach - hej a ked sme isli 1x do poradne - aby som sa citila akože kocka - ale tak strasne klopkali po chodniku, že som povedala, že ku kociku nikdy viac - este mi zobudia drobca - treba mi to?? 😉

dvojky s MM som poslala na vikendovy pobyt k svokrovcom 😉 - ja mam klud a ticho 😀 😀 a MM ich vcera tak umoril - doobedu valanie sa v snehu a poobede bobovacka - že Matus zalomil o piatej!!! 😲 a vstal rano o piatej.
Baska je vytrvalejsia - tu to zlomilo o siedmej 😉

hmmm - aj mna by zaujimalo, ako sa ma Froschka, Kili, aj Jami3.... skoda, že nezaskocia na chvilu

womenne
7. feb 2010

baby prosim vas ktora ste nahravali video na fc?mne to piše že 1,2 hodiny to aj vam tak dlho nahravalo? 😲

lilinka76
7. feb 2010

Lalu,

musim ich dat do jasliciek, lebo budu mat iba 2,5 roka a tu v BA vsade naokolo, kde som sa pytala, tak beru az od troch rokov. Tak pojdu do jasiel, za jedneho je 8000 Sk a za druheho mi "urobili laskavosť" a dali mi 50% zlavu. Takze mesacne 12000 Sk.

A aby toho nebolo malo, tak tam budu musiet chodit az do 3,5 roka, lebo ked som sa informovala o moznosti prejst do skolky v aprili (t. j. v strede skolskeho roka), tak ma vsade vysmiali, ze ci si myslim, ze koli mojim dvojcatam oni od septembra do aprila budu drzat dva miesta neobsadene???!

Najhorsie je, ze od dovrsenia 3 rokov uz nebudem mat ani narok na ziadne "prispevky", takze vsetko budeme cvakat z "vlastneho" vrecka - t. j. 5 x 12000 = 60000. Tak sme sa s manzelom dohodli, ze dva tyzdne si vezme dovcu on, dva tyzdne ja a nieco (snad aspon dva tyzdne) vykryjeme za pomoci babiek a dedkov. Zatial su velmi umojkani, nehrozi, aby zostali niekde bez nas, ale snad, ked budu mat 3 roky budu rozumnejsi...

Ohromna perspektiva, co poviete????

vranka4
7. feb 2010

lilinka,to fakt perspektíva,boli ohromne láskaví fakt ☹ 😖 ,tie poplatky za jasle 😕 😕 ,no chápem Blava je Blava 😵..za tú sumu ti hádam prídu vziať detičky až domov,aj donesú naspäť s nákupom pre celú rodinu 😀 😀 ,nám sa zdá veľa aj to ,čo platíme teraz 😀 😀
mima,ale si aj študovaná ,čo sa týka takýchto právnych vecí,či ťa to len zaujíma a si samouk?gapu fakt obdivujem,ešte pár takýchto ochotných dobrodruhov sa nájde,ja zvyknem často zaloviť do paragrafov.. ale len prečítať,ale keď som sa po RD vracala do roboty,tiež som sa radila na mk 🙂 .. ja mám nárok na príspevok na starostivosť o dieťa 😵

mima595
7. feb 2010

Vranka - nie, ja mam ekonomicku vysku - a doteraz som stale robila obchodneho manazera /teda v 2 firmach/ ale ako take mzdy a personalistika ma stale bavila,len som sa k tomu nejako nedostala...
A Paragrafy - to vsetko viem stamadial + nejake zakladne znalosti z vysky + ako vravi Gapa - citat a pytat sa a pytat sa -

womenne
7. feb 2010

lili kriste to su ine palky a oplati sa ti ich tam vobec davat?teda maš pracu istu aj vyhodnu finančne?

a ta gapa to je čo zač?teda mima ty to maš všetko v maličku ja neviem o tomto ani mekke ň 😔

som poslala muža pre pizzu 😅

vranka4
7. feb 2010

ešte k tomu stretku,to megastretko ak by bolo v lete,tak iba pre maminy s deťmi,či celé famílie? a len denné stretko ,či aj s ubytovaním 😕 😕 ... už bolo niekedy megastretko dvojičiek,ak áno,kde?
tiež by som vás rada spoznala osobne 😵 ..vás v Blave je kopec..aj v Košiciach,vy si ministretko urobíte hocikedy 😵 a my skade ruka-skade noha máme smolu 😀

womenne
7. feb 2010

vranka ja by som bola za vikend-sobota a nedela s ubytovanim.BB by bola fajn lebo je to taky stred no neviem mar by vedela lepšie.a určo s rodinami nech chlapy stražia a my kecame:D

vranka4
7. feb 2010

wom,tak to by som mala na skok,víkendové strtko by bolo fajn 😀 😀 ,tiež by som brala aj chlapov 😵 ,držali by nad nami ochrannú ruku...alebo nad deťmi 😀 😀

vranka4
7. feb 2010

strtko 😀 ,malo to byť stretko 😵

womenne
7. feb 2010

fuuj ale som plna pizza bola fajna 😵 😵 😵 tak neviem mne sa to javi ako dobre miesto a pod pametnikom je obrovsky priestor na behanie sice tam nieje nič na hranie teda aspon pred par rokmi nebolo...mar nam povie lepšie,alebo ešte dajte tipy na ine miesta 🙂

aneti78
7. feb 2010

ahojte
my sme sa boli lyzovat, prisli sme o jednej, ja ze uz nedam deti spat,ale zacali byt protivne, ved sa lyzovali od deviatej do dvanastej vkuse...no oni si pospali, ja nie a zacinaju sa mi oci zatvarat 😀 😀 este chcu absolvovat nejaky detsky program v Maxe, v nedelu to tam zvykne byt.
ja som lyzovala s Tamarkou, lebo Jakubko este musi zdokonalovat techniku a u nas je lepsi ucitel MM, no ale Tamka je uz taka proficka...stale ma prva cakala pri vleku a ja az po nej a kricim jej ze obluciky a ona na to kasle a zenie si to rovno dolu 😕 😀 samozrejme,ze na detskom kopci,ale aj tak 😉 ku koncu uz to robil aj Jakubko, tak nabuduce nam daju zabrat obaja 🙂

margaretka11
7. feb 2010

Ahojte 🙂 . Zas tu vidím reči o stretnutí, no pridala by som sa aj ja, ak by sa mi dalo. Ja osobne by som bola zato, aby sme sa stretli v Bojniciach, Lenka tam na stretku tuším bola, možno by vedela povedať viac. Čo sa týka BB, ja samozrejme nie som proti, ale baby, podľa môjho názoru je Bystrica dosť predražená a to aj napriek tomu, že je tu vysoká nezamestnanosť a nízke platy 😝 . Len tak som hodila očko do googlu a vyhľadala nejaké penzióny, no pozrite si ich:

http://www.majakpenzion.estranky.cz/

http://penzion.eurokontakt.sk/

http://www.penziongrand.sk/

http://www.penzionexpo.sk/index2.html

http://www.urpincity.sk/

http://www.penzionmoyzes.sk/

http://www.lacneubytovanie.sk/sk/pod-a-krajov-o...