Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
5. feb 2009

lalu drobce zaspali o 21:45 🙂
a velky bol normalny ked prisiel a zase mu nieco sadlo na nos...
ze ako ma byt doma a ja pracovat a zarabat...ze som vecne nespokojna ze on len reaguje na moje podnety...a ze on je len taky aka som ja knemu...co mam povedat asi mu preplo 😒
ale neriesim nemam sily ani chut...dnes ma bolelo srdiecko...tlak 165/110 tep 118 takto reagujem ja na stres 😖

margaretka11
5. feb 2009

Lalu to sa nemusíš báť, prejde ju to ako aj Simonku. Len to chce čas a trpezlivosť, my sme to robili tak, že sme ju rýchlo len poumývali a hneď som si ju brala do spálne, kde som ju poobliekala a dala mliečko. A Simonko sa kúpal dlhšie, ten si furt berie do vane autíčka, parkuje ich pod vodou aj na poličke, najnovšie sa rád polieva kupkou, naberie si vodu a vyleje na hlavu 😀 . Ale tie autíčka sú jeho vášeň, len chúdence sú po jednom-dvoch kúpeľoch hneď ošúchané, nič nevydržia, padavky 😀

katullka
5. feb 2009

ja ze aby si pridala este nejake svadobne 😵

A ze dnes ma jedna kamoska zjazdila, ze po umyti zubov by som drobcom nemala uz nic davat, teda ani mlieko, ale oni su zvyknuti zaspat po mliecku 😕 . A to umyvanie zubov je u nas o nicom, tak placu ako by som ich chcela mucit 😢 . Zatnu pusinku a je koniec 😒 . A vraj aj to nocne krmenie, by som mala zrusit, ale Samko je taky betar, ze ak v noci nedostane mlieko je hore aj 2hodky, potom zaspi, ale rano uz nevypije skoro nic. Asi si mysli, ze ked ste mi v noci nedali, tak si trhnite nohou 😀

yasmina
5. feb 2009

lalu svadba bola pred 10rokmi to by som musela niekde hrabat a scenovat...nemam doma ...ma foto u nasich...

lalupa
5. feb 2009

no poplatila som si poistky,ceptru a dalsie fajne zrace penazi, vlasy mi vyschli, takze ak ste zdrhli hajat bez rozlucky, tak sa pridam 😔

margaretka11
5. feb 2009

Lalu ale veď my tu ešte šantíme 😕

yasmina
5. feb 2009

katulka aj ja davam v noci okolo 2-3tej mliecko...a som rada ze ho Max vypije lebo inac ho velmi nechce a to dostavaju ciste...inac rano tam musia ist keksiky Sunarka a trochu bananu lebo ignoracia

katullka
5. feb 2009

Yasmi, uz ani neviem, co na to povedat, ale ten Tvoj tlak sa mi vobec nepaci ☹ , mala by si sa zacat viac setrit, hlavne psychicky, on vie, ze si mala taky tlak? A este stale davas drobcov spat dva krat? 😕 . Nasi chodia len raz, ale o 20h uz o nich nevieme 😅 .

Lalu a Tvoje babiky spavaju este 2 krat?

yasmina
5. feb 2009

lalu aj mne by trebalo zaplatit Ceptru rocne uschovne ale este sa neozvali...

margaretka11
5. feb 2009

Yasmi, Katullka má pravdu, mala by si si viac dávať pozor na svoje zdravie. Ja viem, že sa to ľahko hovorí, ale dávaj si pozor prosím ťa.

yasmina
5. feb 2009

katulka vie ze som mala...povedal ze nech to tak neprezivam...
chodia spat 2x...raz oklo 10-11tej adruhy krat okolo 15.30-16:00...
idem k drobcom...
som velmi smutna z toho vsetkeho...dobru nocku vsetkym maminkam a drobcekom 😔

margaretka11
5. feb 2009

Yasmi dobrú noc a sladké sny

katullka
5. feb 2009

Yasmi, no to je utecha, Ty kokso..no radsej sa nevyjadrujem 😔 Inak som prekvapena, ze aj Ty este robis mlieko, to si teda ani v noci vobec neoddychnes. Tak utekaj uz hajat.

Dobru noc!

margaretka11
5. feb 2009

A vyzerá, že už som tu ostala asi iba ja, tak idem aj ja do hajan. Však je najvyšší čas.

Dobrú noc a krásne sny všetkým maminám a detičkám 🙂

lalupa
5. feb 2009

jojj, babulky, neukazovali mi celu novu stranku ☹
katik, ano spinkaju este dva krat,celkom dlho klop klop,aj my po umyti davame mliecko...
yasmi, ty brdo,preco si vsetky problemy a stresy zlizne ten, kto si to najmenej zasluzi? vsetky ostatne problemy malichernosti su onicom,ale zdravie sa nema podcenovat, pre pana jana!!! srdiecko uz vobec nie...
uz mam z toho tachykardiu aj ja 😠 , to musi mat nejaky skrat ci co...,ale nech sa co najskor zresetuje, ved takto to dalej nejde ☹ verim,ze je to prechodne a pride krasne obdobie, jar, vtaciky, laska 😵

lalupa
5. feb 2009

tak dobru nocku vsetkym 😔

womenne
6. feb 2009

Dobre ranko 😉
yasmin tak som na teba myslela že ako ste na tom vidim že nič moc,moja fakt sa šetri aj ked sa asi moc neda ale musiš mysliet na svoje srdiečko.a nechceš skusit dat malych spat u len ten jeden krat bolo by to lepšie pre teba.
ja už od stredy riadne nespim mam kramy a stale bolesti a nemam ani jednu tabletku mnažel mi včera zabudol doniest ☹ fuj nech už končia,ozaj nemaniekto zvas antikoncepciu mylim žensa vola mirena-5rokov nemaš kramy??? 😕 dnes neviem čo varit Sebo kakal aj vnoci a 2xrano neviem čo zase je,včera bol špenat že by ztoho?

lenkamt
6. feb 2009

ahojte 🙂

Lalupa - ja som zase nestihla fotky, ja som tvoje princezny ešte nevidela ☹ ☹ ☹

Womene - ja mám klasika tabletky takže ti neporadím. naše po špenáte tiež kakajú viac, skús mu dať pre istotu diétnejšiu stravu 😉

rosarita20
6. feb 2009

Ahojte baby,
lalu, ja som nasla dva kupony na sunar 24,600 g, platny do juna 2010, ak ti to pomoze rada poslem 😉
Dnes v n oci som mala take zachvaty kasla,ze som myslela,ze zobudim celu bytovku ☹ ☹ , dufam,ze chlapci nic nelapnu...
Este som sa vas cchela spytat, neviete poradit nejaku fintu na to, ked babo odmieta mlieko aj akykolvečk mliecny vyrobok????

grmitko
autor
6. feb 2009

Ahoj Kati,
tak sa skoro uzdrav, ved to uz mas tiez nejako dlho ☹
fintu ti neporadim, nasi miluju jogurty, tie by mohli cely den papat a ja im robim mliecne polievky to tiez lubia, takze s tymto problem nemame 🙂

lumah
6. feb 2009

yasminka ten tvoj MM je ako malý chlapec. 😀

lumah
6. feb 2009

ale musím uznať, že keď sa v ňom pohlo svedomie, nebude to s ním až také zlé. 😝

lumah
6. feb 2009

katullka aká krásna nevesta! 🙂

lenkamt
6. feb 2009

naše tiež zjedia všetko aj jogurt aj krupicu aj puding, mlieka pijú max 200ml ráno a aj to musí byť osladené a najnovšie dávame aj také banánové granko 🙂

altea
6. feb 2009

Ahojte babuľky,chcela by som vedieť váš názor.Včera som či prečítala článok jednej pisateľky -písala do detskej pediatrickej poradne.
takže :
dobry den, chcem sa spytat, mam prave rocneho synceka, narodil sa v 38tt, uplne v poriadku.pokusa sa sam chodit, je na tom podla mna motoricky slusne na jeho vek, ale co ma trapi je skor jeho schopnost hovorit, komunikovat a nezaujem o veci ako take. zatial co dokaze vyslovit su len poskladane slabiky mama,tata, dada a podobne, podla mna nemaju nejaky zvlast vyznam, lebo ich opakuje dookola. dalej, nevie ukazat kde ma ocko, rucku a podobne, nevie napodobnit ani rozoznat zvieratka, nevie ukazat kde je lampa, dvere, okno, nevie dat papa ...viem, ze to nejake deticky nevedia a ze ho nemam porovnavat so sestrou, ktora to v jeho veku vedela. 😕
nejako sa o neho bojim, je normalne, ze nema o nic zaujem? vie postavit vezu z 4 kociek a vsetko vsade vklada a podobne, ale to co je pre ine deti normalne, to proste nevie. prosim vyjadrite sa k tomu, mam sa zacat obavat o jeho dusevny vyvoj?

No ja teda neviem ako sú na tom vaši drobci,ale ani moji nevedia kde je lampa,kde majú rúčku,tiež ešte len bľaboceme,zvieratká nepoznávame...
To aj moje drobce sú pozadu,alebo táto mamička má zázračnú dcérku ?
To,čo pomenovala mamička je typické pre dieťa dvoch rokov.

lenkamt
6. feb 2009

Altea- naša staršia vedela zvieratká a časti tela tiež dosť zavčasu okolo roka už vedela očko, uško. dvojičky nie začali až okolo 16m a dodnes napríklad nevkladajú tie tvarované kocky do otvorov do ktorých majú ísť - Lucka to skúša pretlačiť a Lenka si to celé otvorí kocky nahádže a zatvorí 😀 ale vedia zapnúť dvd a navoliť si rozprávku ktorú chcú, tak sú asi v poriadku 😀

grmitko
autor
6. feb 2009

altea, to je asi nejaka cudna mamicka, lebo si mylsim ze v roku, to este vsetky deti nevedia a kazde je ine, a ona by ho ozaj nemala porovnavat s dcerkou, nasi tiez len blabotali v takom veku, vedeli uz mama, tata, dede, baba aj vedeli kto su tie osoby, aj ocko obcas trafili, ak sa podarilo, ale ja by som na jej mieste z toho vedu urcite nerobila, myslim ze maly je ok, proste ho nezaujimaju veci, co mozno zaujimali jeho sestru, tot vsio, nasi su tiez taki, ze doteraz ich nezaujimaju neiktore veci, co deti v ich veku davno robia, proste ich to nebavi, tak to nerobia, napr. kreslit alebo vymalovat, to ich nebavi, ale nemam preto pocit, ze su ini 😀

kili
6. feb 2009

čo dnes varíte? hodte nejakú inšpieráciu 😒

yasmina
6. feb 2009

Kili my uplne easy...
Polievocka so struhanej mrkvicky so zemiacikom a cestovinkou
Morcacie prsia syrova omacka /z bambina/ a zemiaciky... 😉

kili
6. feb 2009

hmm, len ja chcem niečo, čo jem aj ja 😀