Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kili
3. mar 2009

wom, je z IKEI, stojí 400,- sk, a je super skladací, sa zloží do takého jedného oblúka a je na to fusak ako na slnečník.

yasmina
3. mar 2009

wom...tak to mi je luto...chudatko a teraz rano ako teplotka?
kili to video je uzsane 😀 joj sa mi velmi paci...
inac ja mam z Ikea taky tunel skladaci a tiez riadne blbnu ked rozlozim...
a stan mam objedmany zo Shell za body ale aj ten ikeacky sa mi paci...
inac Kili davas papucky na doma aj ked mate koberce ze sa neklzu?lebo ja odkedy mam koberec tak len ponozticky...dufam ze nerobim nejaku chybu ze nedavam papucky

kili
3. mar 2009

yas, nám odporučili pevnú obuv, S. špičkuje riadne a aj A. odporučila, asi že nábeh na ploché nohy 😒

yasmina
3. mar 2009

jaaaj ... som nevedela ze ci nemam davat tiez...ale chvalabohu chodia pekne...aj ked obcas Mimi prejde par krockov po spickach... 😒 ale zaklad ze im sandalky nevadia...a v pohode "besniakuju" 🙂

womenne
3. mar 2009

yasmin mali by mat nožičku spevnenu,kvoli klembe tak davaj aj ekd maš koberec ja som tiež davala.
rano už hručku nemal teraz je horuci ale ma len 37.5 takže uvidim za chvilu dala som ich prave spat,tak mu zmeram v spanku.
Som, teraz dovarila ešte čakam na zemiaky som robila faširky v cestičku teda prplačka 😝 a porovu polievku.

kili
3. mar 2009

no presne, mali by mať klembu, ako doma nemáte koberec z trávy, tak by mali mať papučky. mne sa ich tiež nechcelo dlho obúvať, keď sa len sem-tam postavili, no a S. začal špičkovať 😔

yasmina
3. mar 2009

mnamky...
no ja som skusala davat Max sa za minutu vyzul...mi mame velmi teplo 26-27C tak sa mu poti nozicka...a Miminko ma taku siroku nozku ze sa do nicoho neobuje...tucko 🙂

womenne
3. mar 2009

yasmin tak zniž teplotu klemba sa im musi vyvinut lebo potom budu mat ploche nohy a to su riadne bolesti,susedkin synček tak stary ako naši tak plakaval a boli s toho aj hlavička.

kili
3. mar 2009

my máme tiež tak teplo

yasmina
3. mar 2009

kili zabijak v tych bytovkach ze? inac my sme cely byt orientovany na juh ake svieti slniecko tak masaker...
no musim nejake sandalky pozhanat miminku...maxik obuje vsetko 😉
revemeee utekam k nim

womenne
3. mar 2009

my sme predtym mali byt tiež tak poobede nam svietilo slnko bože sme chodili v gatkach 😀 teraz nam svieti rano d obyvačky tak neviem ako bude cez leto.

mima595
3. mar 2009

No ja neviem, ja som sa na to tiež pytala nasej lekarky - myslim papucky na doma - a vravela, že stacia ponožky, ak sa im neklze - nasi su tiež bez papuc - len v ponožkach - tak baba mudra rad 😉

yasmina
3. mar 2009

mimi a nozicky chodidla maju ok?lebo ja by som bola len rada keby som nemusela davat sandalky-papucky 😉
este ked ta tu mam ten Real v Nowom Sonczi je taky velky ako nas Hypermarket Tesco co je pri stanici?

lalupa
3. mar 2009

kili, no zlatunki su 😵 aj si to ratala? 😀 kto to ma take chutne kucierky? 🙂

yas, idete na nakupy? 🙂

ad topanocky- mame aj po dome, lebo sa im smyka aj v protismykovych ponozkach

mima595
3. mar 2009

Yas - asi ano, zhruba taky velky

Zatial sme s nozickami problemy nemali - ale neviem, ako to posudit - nepamatam si, žeby to nasa detska kontrolovala osobitne - ale chodia v pohode - podla mna 🙂
Len raz som citala nejaky clanok v Mame a ja od ortopeda, že sa neodporuca, aby dieta chodilo cely den v topanockach, vysokych - lebo to fixuje členok, a dieta si vobec nevyvija ten clenok - teda nevie s nim pracovat -ale to už bolo strasne dááááávno - ten clánok, už ho asi nenajdem.
Inak -dnes sa ma pozvali na 2 konkurzy - asi pred mesiacom som mala strasne nervy na svojich bubakov - bolo s nimi na nevydržanie, tak som odpovedala na nejake ponuky - už som na to aj zabudla, a zrazu tot - dnes sa ozvali až dvaja 🙂

yasmina
3. mar 2009

lalu pojdeme ale kedy to ted neviem 🙂
nakupila by som Hippky prikrmy aj cajiky, Pampersy a potom vselijake delikatesky...mnamky 😉

yasmina
3. mar 2009

Inac kocky davali ste malym vakcinu Priorix Tetra? MMR + ovcie kiahne?

bibianka
3. mar 2009

yasmin, ja som o tejto kombinácii kdesi čítala dosť otrasné veci, takže by som to deťom určite nedávala. Niektoré očkovania sú už fakt len trhové produkty pre farmaceutický priemysel a pôsobia dosť kontaproduktívne. Špeciálne očkovanie proti ovčím kiahňam si asi odskáče generácia, ktorá očkovaná nebola, pretože tá celoživotná imunita je založená na tom, že po prekonaní choroby pravidelne prichádzaš do styku s vírusom a toto sa očkovaním vlastne eliminuje. V USA sa proti tomu už očkuje a výsledok je masívne rozšírenie pásového oparu u dospelých (rovnaký vírus). Kamarátka robí v BA v genet. ústave a ona ako odborník je proti tomu, čo sa deje s očkovacou politikou u nás (a aj inde, samozrejme).

bibianka
3. mar 2009

skús sa pozrieť sem http://www.rozalio.cz/

yasmina
3. mar 2009

bibi no nam ho odporucil znamy imunolog...chodi po kongresoch po svete vypocul si a precital ohladom toho niekolko studii a nazorov svet.lekarov a povedal ze im to mame urcite dat...nemyslim zeby nam chcel zle...
ale aj tak neviem sa rozhodnut...inac MMR je povinne ockovanie

kili
3. mar 2009

lalu, to je Samko, a už je ešte kučeravejší 😵

bibianka
3. mar 2009

MMR áno, ale to druhé nie. Radšdej by som bola, keby si tým deti prešli a zaočkovať v prípade, ak kiahne nedostanú do nejakých 10-12 rokov.

Ja by som nedávala ani Prevenar, keby nebol povinný. http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

yasmina
3. mar 2009

boze ved to...ja si myslim ze ci ten Prevenar sa nepodpisal pod Miloskove neziaduce ucinky 41C teploty a febrilne krce 😔

bibianka
3. mar 2009

A keby nebolo MMR povinné, nedala by som ani to. Skúsim to urobiť aspoň tak, že pred MMR nechám deckám vyšetriť imunitu. Neviem či si počula, že s týmto očkovaním je spojený vznik autizmu!!!
http://www.ockovanie.org/autizmus.html

bibianka
3. mar 2009

Yasmin, možno áno, a hlavne toho dostali naraz veľa, to je ťažký záhul pre detský organizmus. U deti so slabšou imunitou ju očkovanie môže aj celkom rozhasiť 😒

yasmina
3. mar 2009

ten autizmus som riesila s vyssie uvedenym lekarom...tak ma ukudnil...nebudem citovat co mi napisal ale som kludnejsia...ale bojim sa...a aj ja dam vysetrit imnitu...a ten Milenkin pribeh na rozalio.cz je tragedia ☹

bibianka
3. mar 2009

To teda je, čítala som ho aj inde a omnoho podrobnejšie. Teraz vo februári by mala 4 roky. Ja byť na jej mieste, tak sa asi zbláznim ☹

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

bibianka
3. mar 2009

Pred druhou hexou s Prevenarom mala Saška zvýšenú teplotu. Neviem z čoho, možno zo Synagisu (týždeň pred tým nám ho pichali na pľúcnom), možno bola len prehriata. Nedala som ju naočkovať, keď sme boli objednaní. Lekárka jej vzala krv, doniesla som moč, nič sa nenašlo, teplota zmizla, ale aj tak mi pri tom očkovaní lepilo...

yasmina
3. mar 2009

a aku mala teplotkiú?kolko?

womenne
3. mar 2009

Ahojky tak sme vyspaty a napapany,teraz sa hraju s legom a selduju tatry,ja som si nachystala veci zajtra ich idem zaniest do sekača,aspon sa toho zbavim konečne,ale po jednom si nechavam že čo ak 😀