Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
11. máj 2009

dja

jkajd
mkajdlň
dkaljd
jlajdň

lalupa
11. máj 2009

pomozem













aj ja 🙂))









🙂))


a budeme na tretej 🙂))

jankabambulka
11. máj 2009

hurááá

tak ešte raz

A príjemné čítanie 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀



Pracovný úraz (opis deja pre poisťovňu):

Vážená poisťovňa,

v odpovedi na Váš list, v ktorom ste ma žiadali o upresnenie môjho úrazu, Vám uvádzam nasledovné:

Do oznámenia o úraze som uviedol, že som si pracovný úraz spôsobil sám. Som zamestnaný ako murár a v uvedený deň som pracoval úplne sám na stavbe domu. Po dokončení práce mi zostalo asi 250 kg tehál na streche dokončeného domu. Zišiel som teda dolu, tam som cez pripravenú kladku vytiahol prázdny sud, do ktorého som chcel uložiť tieto zostávajúce tehly. Lano som dolu pevne zabezpečil a šiel som na strechu naložiť tehly do suda. Po naložení všetkých tehál som zišiel opäť dolu, aby som ten sud s tehlami spustil.
V poistnej zmluve máte uvedené, že vážim iba 75 kg. V momente, keď som lano odviazal a držal ho iba v ruke, uistil som sa o tom, že zemská príťažlivosť (inteligenti tomu hovoria že „gravitácia“) existuje.
Ako som už vyššie uviedol, sud, ktorý má sám o sebe 25 kg, bol naložený ďalšou tiažou – 250 kg tehál. Ako si veľmi ľahko domyslíte a predstavíte, bol to márny súboj – moja váha 75 kg nemohla odolať tak ťažkému sudu – a než som si uvedomil tieto súvislosti, bol som už v prudkom pohybe nahor (pomer síl cca 1 ku 4) a sud (sviňa jedna) ktorý bol pôvodne na úrovni strechy baraku, padal smerom dolu. Samozrejme na úrovni asi tretieho podlažia sme sa stretli – ja a menovaný sud. To vysvetľuje tú zlomeninu kosti lebečnej a lícnej, ako aj vykĺbenie ramena.
Po tomto stretnutí so sudom som však pokračoval stále nahor, až som sa zastavil – zastavil som sa s prstami uviaznutými v kladke. Napriek veľkej bolesti a plackatým prstom som sa stále držal lana – nebolo čoho iného sa držať. Ale – v tom momente sud s tehlami dopadol na zem a rozbilo sa mu dno!
Ako som už uviedol, sud sám o sebe váži 25 kg a ja, ako máte uvedené v poistnej zmluve vážim 75 kg. No a keďže gravitačný zákon medzitým ani nezrušili, ani nenovelizovali, stále platil. Ľahko si domyslíte nasledujúci dej – ja s mojimi 75 kg hore na kladke a sviňa sud – už vyprázdnený a vážiaci iba 25 kg – dolu. Neviem koľko to trvalo, ale bolo to rýchle – znovu sme sa stretli. Ja (75 kg) letiaci dolu a sviňa sud (25 kg, rok výroby 1978) nahor. V okolí tretieho poschodia sme sa teda znovu stretli – následkom sú zlomeniny oboch členkov. Členkov preto, lebo som padal v pozore.
Padal som teda ďalej smerom nadol, kde som prudko dopadol na zem (tvrdú, nepršalo už 2 mesiace), čím vysvetľujem rozdrtené kolená a panvu.
V týchto strašných bolestiach som už nedokázal lano v rukách udržať, preto som ho pustil. Priznávam, že som mal viac uvažovať, ale nešlo to. Tým sa stalo, že sviňa sud v spolupráci so sviňa gravitáciou sa ocitol v prudkom pohybe nadol, presne na miesto, kde som ležal – to vysvetľuje tie moje tri zlomené rebrá.
Dúfam, že som Vám dostatočne vysvetlil priebeh poistnej udalosti. Čo si ešte pamätám, sud po dopade na mňa sa skotúľal a zlomil mi palec pravej ruky.

Na ďalšiu zaujímavú spoluprácu s Vami sa teší .................................

yasmina
11. máj 2009

to co sa deje? 😕 😀 😀 😀 😀

lalupa
11. máj 2009

materska nam fajne lezie na mozog,ze??? a niekomu aj skuskove dost pomaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankabambulka
11. máj 2009

veru štátnice za necelé 2tt a ešte sa len zajtra idem začínať učiť - dnes nám miška vyradili už aj z nefrológie čiže už sú vonku z evidencie aj z neurológie. už len katka kardiológia a miško tie očká ale to len tá operácia vyrieši vraj

jankabambulka
11. máj 2009

píšem kraviny - necelé 3tt - veru materská mi kápe na hlavu 😝 😀

yasmina
11. máj 2009

aj mne hrabeeeeee 😀

adrolka
11. máj 2009

lenka, dnes moje babulky fotil jeden známy v detskom parku- má profi foťák a vie aj fotiť, na rozdiel odo mňa, tak ked ic hbudem mať, pridám. a na zajtra veľmi držím palce 😉 a bude to dobré!!!
lalu, to, že si soluxovala, to je presne čo? dezinfekcia, ale aká? v čom?

janka, aj ja môžem editku, dokonca som ten film už videla a mám aj knihu, ale v angličtine.
ja zbožňujem biografie, máme ich kóópec s maminou, všetky v angličtine. teraz čítam o sinatrovi.
o elvisovi mám už všetky v malíčku- ja som brutálny elvis fan- už od detstva, ešte dobre, že som nežila v memphise ked žil on- lebo to by som sa bola pocikala do gatiek 😀 😀
aj mojim babám som už kúpila tričká s elvisom 😎

diddi
11. máj 2009

ta predchadzajuca strana bola ako toaletak 😉 .....to mas odkial takyto priebeh urazu...dennicek zraneneho muza

helka1
11. máj 2009

jankabambulka tak schuti som sa uz dlho nezasmiala 😀 😀 😀 a nemas infosky ci sa to fakt stalo ???

womenne
12. máj 2009

Baby ja chcem spinkááááááááááát som total grogy vše ma boli ešteže mam v sobotu masaž 😎

Včera som bola v solarku,kupilas som si nejaku kozmetiku a chytila ma burka tak som stala v jednom obchode kym drahy neskončil a šli sme na romantischen večeru 😵 😵 😵 som sa dožrala uplne som sa nemohla pohnut mnaam ale bolo fajn 😀 som zvedava ako to bude dnes lebo včera bordel jak....manžel je nas..ty lebo oni si dokonca po sebe umyvaju a tyto nič mne včera seklo pod lopatkou nemohla som ani ruku zdvihnut.zajtra ideme pre decka aja neviem ao to zariadit s uklidom 😕

zuzka.25
12. máj 2009

čautééé

kde ste všetky? u nás je škaredo, občas vykukne slnko, ale mám pocit, že každú chvíľu začne pršať...
kamoška chorá, takže sme už druhý týždeň doma a už mi to ide na bedňu 🙂 a chalani sa furt len vypytujú, kedy pojdeme k Soničke, Ellinkaaaaaaa, autom, papa, preč 🙂

grmitko
autor
12. máj 2009

zuzi vsak dobehnite ku nam 😉 nemas to daleko 😀

lalupa
12. máj 2009

adrol, mam masinu na horske slnko a infracervene svetlo, takze dezinfikujem UV

vonku je hnusneeeee, ale ceresnicky dozrievaju 😵

elenita
12. máj 2009

Ahojte, budem plakaaat 😅 . Teraz som sa dozvedela, ze statnice mam na najblizsi mozny termin, t.j. v pondelok a utorok.a este vobec nic neviem...predtym som ficala v noci, ale teraz uz nevladzem.....sa mi snivalo, ze som si vytiahla otazku a plakala som.... 😀 lebo fakt este nic neviem, este som sa ani len nezacala ucit.a je to uz o 5-6 dni....pomooooc

kili
12. máj 2009

wom, ??? je utorok, a ty sa už tešíš, že v sobotu máš masáž? by si mala skôr plakať, že až v sotobu

kiwuska
12. máj 2009

kili poznas to,? optimista vidi pohar s vodou pohar poloplny, pesimista poloprazdny🙂🙂🙂

kiwuska
12. máj 2009

tak konecne som zmensila tie fotky

adrolka
12. máj 2009

ahojte 😉
kiwi -j+j sú neskutočne fešáci okatí 😵 😵
používate niekto biogaia, prípadne ten infant dophilus_ tento viem, že lalu dáva babulkám! chcela by som sa spýtať, č ije medzi nimi nejaký rozdiel, príp.+/- poradíte? a je to okrem zvyšovania imunity dobré aj na trávenie? ja by som potrebovala mojej A trochu pomôcť, lebo niekedy nekak pravidelne. díky za rady!

no a ja som pridala tú pážaciu frizúru do albumu 😉

grmitko
autor
12. máj 2009

jeeej adrol uzasna je 😵 😵 😵

aj biogaia aj dophilusy su aj na travenie takze je to asi jedno co si vyberies 😉

froschka
12. máj 2009

cauky babulky

janka tak ja sa rehocem este teraz xi xi super udalost 😀

inak chcem sa vas spatat ked je teplodavate stale este detom bodynko pod tricko ci saty? ja chcem teraz nakupit take tie bez rukavov-tielkove len ich nikde nemaju u nas, pre deti nad 2 roky uz robia len tielka a nohavicky ..a ked aj niekde maju tielkove tak vacsinou velkosti 92 vypredane

nana77
12. máj 2009

ahojte!
kiwu, chalani su strasne zlati!!! 😵 a aki su uz velki!!! 😨 🙂

adrolka, podarene su obidve! tipujem, ze blondynka je po mamine a brunetka po tatovi? inac, pazaci uces je bohovsky! mojim malym davam biogaiu od dvoch mesiacov. je to dobre na upravenie crevnej flory a aj na podporu imunity 😉

kocky, neviete nahodou, to ockovanie 15 mesacnych, co to je? resp. proti comu?

dracik1
12. máj 2009

adrol, zlatucka kleopatra 🙂 , mne sa strasne pacia na dievcatkach tieto pazacie ucesy, mat baby, obe su tak ostrihane 🙂

kiwi, drzim palce, samo, ze aj eleneitke 🙂 , kiwi, vasi su podareni, najlepsi su ked s tvojim tatkom jazdia v aute u nas na dvore 😀

dracik1
12. máj 2009

baby, poradte prosim, chceme kupit nasim odrazadlo, ale neviem, ci kupit iba obycajne odrazadlo auticko alebo aj take, co moze za nim dieta chodit...juro, uz zacina chodit od nabytku k nabytku, ak je dlhsia vzdialenost , sam sa boji a pisti aby som mu podala ruku aby to prekonal a dociahol zasa nabytok, tak ma napadlo, ze by to bolo pre neho fajn, skusal si to u kamosky a strasne nim bol nadseny, pridavam link:https://https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

yasmina
12. máj 2009

😵 ahojte...
kiwus a adrolka krasne fotky 😵 😵 😵
nana je to MMR vakcina

lalupa
12. máj 2009

ahojte kecalky
fasa ma boli hrdlo 😠 , ale babule aspon prespali skoro cely den, posledny spanok do skoro 7-ej, ani na kontrolu s ekzemikom som malu nevzala 😅

adrol, probiotika su na vsetko, imunita, travenie, posilnenie organizmu, uz som pisala o tom dost podrobne 😉
ja som konecne sebe kupila dnes probio s prebiotikom, uz je nacase,aby som nabrala energiu a silu

yasmina
12. máj 2009

MMR mumps osypky ruzienka
lalu ahooj 😉

nana77
12. máj 2009

aha, yas dik za info.
lalu, tak ta nakoniec nakazil? dufam, ze nie aj krpky!

yasmina
12. máj 2009

dracik urcite to kup je to super vec moj maxim sa vdaka nemu osmelil 😉 a spoko sa s nim hra doteraz je to odrazadlo a chodacik v jednom