Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
24. mar 2010

Bibi - no helka už ma Samka - myslim, že už má tyzden 😉

bibijanka
24. mar 2010

Čožeee? A čo sa stalo, vidim tam 35.tt...???

bibijanka
24. mar 2010

Tak už viem, ešte sú v nemocici. A Samko je teda valibuk 🙂

juliagregor
25. mar 2010

bibianka napíš janočke IP, aby ti prehodila registráciu na slovenského koníka, potom ti to pôjde

margaretka11
25. mar 2010

Ahojte 🙂

Jajka, báseň naozaj výstižná 🙂

Zefi, my sme mali tiež skoro identifikovaného Simonka, Simonka sa schovávala do nejakého 35. týždňa a potom už nemala kam utiecť 😀

nana77
25. mar 2010

my sme od zaciatku vedeli, ze budu chalani. ja som si to priala, chcela som dvoch chlapcov a pri prvom moznom sone, kde to uz bolo vidiet, mi to dr. aj potvrdil. ze sa ukazovali o sto dvesto 😀

jajka, ano, basnicka super 😀 😝

margaretka11
25. mar 2010

Nani chlapi jedni, už v maternici sa predvádzajú, kto má väčšieho 😀 😀 😀 . Ale náš Simonko bol presne taký istý, hneď sa ukázal 😀

zefa
25. mar 2010

margi 😀 😀 😀 😀 my sme furt videli iba pipíša...Nancy sa stále schovávala...ale zas je od začiatku slušne vychovaná..neotrča sa hockomu...možno jej bolo aj trápne,že sa rodíme nahý 😉 😅 😅

margaretka11
25. mar 2010

zefa no Nancy je presne ako Simonka, lenže nerátala s prešibaným doktorom 😀 . Keďže Simonka bola otočená koncom panvovým tak cez bruško mu nešlo urobiť sono tak, aby videl pohlavie. A tak zhruba v tom 35. týždni na sone povedal, že ma skúsi vyšetriť tou sondou odspodu, že či niečo neuvidíme. A uvideli sme 😀 . No proste Simonke prešiel cez rozum. Ach, títo chlapi 😀

mima595
25. mar 2010

no my sme o Matusovi vedeli asi od 22.tt, ale Baska bola prekvapennie - ved aj vrestala riadne,ked sa narodila, aby nam dala jasne najavo, že sa narodila mala slecna so silnym hlasom 😉 ked teraz spieva alebo jaci, tak nam až usi trha 😉

grmitko
autor
25. mar 2010

u nas mi doki v polovici tehu povedal, ze to budu chalani, co som ja teda tusila od zaciatku, ale tajne som si priala dievcata 😀 😀 😀

yasminapo
26. mar 2010

to je nejake stare co?

bibijanka
27. mar 2010

Julia, vďaka za radu, už ma aj napadlo, že to bude tým 🙂

juliagregor
28. mar 2010

mne sa stalo to isté 😉

juliagregor
29. mar 2010

maminy koľko vám jedia deti?
obed ..polievka ..každý miska, spánok po obede, mäso s prílohou, každý porcia a navrch sa dorazia jogurtom... 😎

zefa
30. mar 2010

juli...aj u nás podobne,no nie každý deň je to tak

bibijanka
4. apr 2010

Najkôr - všetkým prajem veselé veľkonočné sviatky 🙂

Juli - moji majú cca od 17 mesiacov 2-chodový obed: miska polievky + druhé jedlo (mäso so zemiakmi/ryžou a zelenina a pod.). Vzniklo to tak nejak náhodou, pred tým som im polievky nedávala, ale keď mali rotavírus, tak som im začala robiť takú jednoduchu zeleninovú, čo by im vydržala v žalúdku a dostali s ňou aj nejaké tekutiny. No a tak im chutila, že odvetdy majú aj polievky. Často im robím napr. hŕstkovú (veľmi jednoduchá príprava, odporúčam 😉 )

grmitko
autor
8. apr 2010

nasi su slabi jedaci, Lelko vraj v skolke zje aj z polievky aj z druheho, ale doma polievky odmietaju 🙂

andika10
8. apr 2010

prepáčte že sa sem miešam, akurát kupujeme golfáč, nevie niekdo či sa dá kúoiť aj na sl. a aký máte naň názor. ďakujem http://www.chytramama.com/zbozi/4230/Golfove-ho...

juliagregor
9. apr 2010

ahoj,
videla som na dvojcata.cz
na obrázku je dobrý a má všetko čo má mať a dokonca aj cenu dobrú, vyskúšaj a daj vedieť. keby som nemala golfky, tak ho kúpim 😉
je síce ťažší, ale to nevadí, golfky majú byť pevnejšie...
som zvedavá na referencie 🙂

margaretka11
9. apr 2010

Andika len sa miešaj, však sem patríš 🙂. Ten kočík vyzerá dobre, mohla by to byť dobrá kúpa. Ale bolo by dobré, keby ti napísala nejaká mamina, ktorá mala kočík s takýmito rúčkami, či sa jej s ním dobre manipulovalo napr. pri nadvihovaní na obrubník. Ja som mala na všetkých kočíkoch klasickú spojenú rúčku, ale nemám skúsenosti s takýmto dvojičkovým golfáčom. Lebo my sme mali dva samostatné golfáče (ktoré sa mi nejak nedarí predať 😠 ).

juliagregor
9. apr 2010

je to zvyk dá sa....ale golfky sú neni vhodné na dlhé prechádzky a zlý terén, malé kolečká sú malé kolečká...
je to presúvadlo pre deti, ktoré chodia ....a na kočíku si vezieš jedlo, oblečenie, hračky...

andika10
9. apr 2010

ďakujem, mi ho plánujeme iba do auta, alebo keď ideme autobusom, nemam stále k dispozícii auto.....

zefa
9. apr 2010

ja sa pridám s názorom
kôli blbému výťahu som nikdy nemala dvojičkový kočík(ani hlboký ani športový) 😠 ,ale na golfky som mala spojky,takže manipuluje sa to celkom fajn,aj na obrubník som vyšla,malo to výhodu,že som si mohla niekedy zobrať aj dve tašky s potrebami,príp. som tam zavesila nákup na jeden kočík..teda mne to nerobilo žiadny problém...mne sa dali rúčky (rukoväte)pretáčať komplet celé na akúkoľvek stranu a polohu..bola to zn.Chicco

juliagregor
9. apr 2010

zefi aspoň si mala výťah, ja ich vláčim na 4. poschodie 😝

andika10
9. apr 2010

u rodičoch používam graco tandemový, s tým sa tiež vojdem do výťahu, rúčka sa dá vyklopiť hore, a výťah je malý.....

juliagregor
9. apr 2010

to máš s tými baranmi?
ako sa ti vozí? má ho kamoška, používa ho ako súrodenecký..

andika10
10. apr 2010

ano ten, jazdí sa sním dobre, do kopca je to makačka, ale moje deti už majú 12kg, síce je to dosť ťažký kočík, ale už som si zvykla, a zmestia sa doň aj s fusakmi, takže je pohodlnejšý ako ten čo máme vedla seba, a aspoň si nerobia zle, a nebudia sa keď jeden zaspí.....

jennys
23. apr 2010

Ahojte kočky, tehulky, maminky s dvojičkami... založila som www stránku o dvojčatách.

http://dvojickovo.webnode.sk/

Bude tam veľa zaujímavých článkov, stačí si len popozerať, priebežne všetko dopĺňam, verím, že si tam nájdete témy, ktoré vás zaujmú. Rada budem ak mi napíšete o svojich skúsenostiach s dvojičkami, rôzne tipy, rady, vychytávky, prípadne príbehy, vtipné výroky vašich detičiek..., ktoré budem môcť na tejto stránke uverejniť. Môžete posielať aj fotografie, ktoré tu použijem ako ilustračné k článkom a textom. Nič z toho čo mi pošlete nebude použité inde ako na tejto stránke. Som v kontakte aj s pani Rulíkovou, ktorá napísala knihy o dvojčatách, takže môžem niektoré jej články použiť aj na stránke. Ak máte záujem o konkrétne témy, články, stačí napísať, v rámci možností zoženiem a uverejním. Ku každému článku je diskusia, kde môžete vyjadriť svoj názor alebo môžete použiť diskusné fórum. Verím, že stránka bude pre mnohých užitočná, keďže na Slovenskom nete nič podobné zatiaľ nie je.

tintin
2. máj 2010

ahojte, aj ked navstevujem zatial temu Cakame dvojicky, myslim, ze odpoved na moje otazky majdem skor tu 😉
ak budete moct prosim napiste:
1. ci ste davali od zaciatku svoje deticky do dvoch postielok alebo do jednej a preco. co si myslite ze je lepsie. cakam dvojvajecne dvojicky
2. a mozete dat tipy co na vase babatka fungovalo, ked plakali obe naraz a boli ste same doma.
dakujem moc 😉