Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zuzka.25
31. júl 2009

no baby, máte Ačko 😉 😀

womenne
31. júl 2009

hojky 🙂 vysledky už mam takže je to ok ale vystrašena som bola riadne.Poučila som sa a už budem chodit pravidelne na prehliadky.Babky a mate niektora antikoncepciu?ak ano aku?date skusenosti?Saška si mi raz pisala o jednej ale som to zabudla tak ak budeš mat čas tak pisni. 😉

Idem varit dnes mame palacinky Sebastian ich už pyta 3dni tak dnes budu u od rana vyspevuje o palcinkach,sa im pači ako ich vyhadzujem do vzduchu 😀 a včera som kupila časopis kde boli recety na rozne placinky tak mojmu spravim so šunkou a malym ovocny špiz z palacinky 😵

womenne
31. júl 2009

Janka aka bola bola noc?ešte ma teploty boratko naše myslime na vas 😉 a manžel ma pravdu plačom to dostaneš so seba ja to tiež často robim 😉

grmitko
autor
31. júl 2009

ahojte,
tak sme doma, som ostihana, mame vybavne co bolo treba a deti som ulozila spat 🙂 teraz sa uz len modlim aby sa nekonal vcerajsok 😝

Dani som rada, ze je vsetko ok, odlahlo mi, ja pouzivam Diane 35 antikoncepciu, ale najlepsie ti asi poradi lekar 😉

Ja dnes varim fazulovau s parkom deti ju pytaju uz dva dni, tak uz sa vari 🙂 som zvedava kolko zjedia ked ju tak pytaju 😝

lenkamt
31. júl 2009

ahojte.

Jani - dúfam že je lepšie 😉

Wom - ja mám Belaru 😉 som spokojná, ja som z ostatných mávala migrénu, alebo som prvý týždeň prevracala ako tehu 😅

Saška - ako si ostrihaná, lebo na fb máš veľmi pekné účesy 😀

womenne
31. júl 2009

Ja potrebujem taku aby mi zmiernila a zkratila MS,jo on mi povedal že mi predpše nejaku len zhanam info,sme sa doodli že ak by mi to nezabralo tak si dam mirenu to nemaš 5rokov kramy len vytok,lenže niekždej to sadne.a je to drhae stoji 6000.-

grmitko
autor
31. júl 2009

Leni som iba tak podstrihnuta 🙂 ale musim uznat ze na fb mi ucesy pristanu 😀 😀 😀 😀 ja som sa skoro usulala ked som to robila 🙂 🙂 kto chce skusit tak
http://www.yearbookyourself.com/

lenkamt
31. júl 2009

idem nato 😀

Wom - tak to ťažko, každá musí vyskúšať čo jej sadne 😉

womenne
31. júl 2009

bože pišem jak.... sa mi chce hrozne spat,v noci knam došiel SEbko a ku mne nohy a ku tatikovy hlavu dokoca ho objal a mna boxoval 😠 asi pojdem zalahnut vyžehlim večer.

grmitko
autor
31. júl 2009

Lebi dufam ze sa pochvalis vytvormi 😀 😀 😀 😀 😝

lalupa
31. júl 2009

uz davno vam chcem napisat, ze moja prva bambi mi hovori " maminkaa mojaaa" 😵 😵 😵

grmitko
autor
31. júl 2009

Lalu to je supeeeeer, sikulka 🙂

grmitko
autor
31. júl 2009

u nas sa spi 50:50 😀 ale uz mi dochadza trpezlivost, vcera vobec nespali, dnes zase domko vobec nespi, uz mam toho akurat dost, stale tu chodi, nieco vymysla, no des 😒

zabka0609
31. júl 2009

Ahojte vsetky

janka strasne silno drzim palce,aby sa maly cim skor uzdravil.drz sa a neboj bude dobre.

kocky my a nocnikovanie uplne super.Sa chcem pochvalit,ze dievcata uz cez den plienocky nemaju len na spinkanie.

lalu to je krasne nase este tak nerozpravaju a to uz budu mat zanedlho dva rocky.

zabka0609
31. júl 2009

ajka IP

grmitko
autor
31. júl 2009

no tak polievky sa ani nedotkli 😠 aj som si myslela ze to tak dopadne 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jankabambulka
31. júl 2009

ahojte
ja si myslím , že dokina sa musela pomýliť s tou diagnózou.
je pravda že mu našli príznaky kroté su tipické pre tú chorobu /pri pokrčení podvihol nožičky, má vyrážky, usedí len prichytenými rôčkami, obr teploty/ ale večer v tom zúfalstve som mu dala do čajíka viac citrónu a aby to nebolo kyslé , dalal som mu obr moc medu-sakra , babenky to bolo na grcku tak sladké a predstavte si miško to vypil, tak ako sme to tlačili čajíkom len striekačkou j to len po 5ml tak hento vcucal 20!!top bolo radosti a slzy nei z nešťastia ale z úspechu. hneď som robila daľší cumeľ - teda čaj sladký ako riť. a zasa vypil a takto sme fičali do rána a ráno teplota ústúpila a je ok . teda relatívne.hteplotuje stále, výsyp je stále aj dvíha noženky ale bola som na pohotovosti dnes pre zmenu s katuškpu. poobede o 14.10 Vvstala a horela ako fakľa tak rýchlo obliecť paralen, čaj do ruky a behom k dokine lebo je síce vo vedľajšom vchode ale len do pol tretej. naštastie stihli sme. no pri tom zhone som pozabudla sa z domáceho odevu prezliecť do nového. MUdr. to zjavne nevailo keď videla katušku . /jjáááájj a barborka dostala včera úpal-bola sa kúpať s nastávajúcimi svokrovcami- to aby som to nemala tak ľahké/ no vráťme sa : dokina povedala , že to asi nebude tá meningitída či ako sa tá sviňa píše . lebo tie teploty by neklesli po 2dňoch a trvali by dlhšie. dokonca chlapec-miško už aj ustojí a bije sa o hračky , no sem tam ho zanese ako keby vypil fľašu štoku. dokonca už mu ani svetlo tak nevadí.tak teraz máme dvoch v tepltoách i ke´d katka zatiaľ len 38,3 ALE DúFAM, že to vyššie ani nepôjde.
ale tá predstava čo sa môhlo stať keby ten miško to fakt má, bože ten pocit ,neprajem nikomu ani tomu najhršiemu nepriateľovi, ťažko sa opisuje akô ôzkosť, pocit bezradnosti.. sme pociťovali všetcia , či už ja , chlap rodičia.. a to čakanie ako sa to vyvinie ta celá skur.. choroba....
ten kameň čo nám odpadol , tak to si neviete ani predstaviť, ten museli poočuť aj v tom najjužnbejšom cípe austrálie.
fakt kočky, ďakujem za podporu a milé slová,,,, PATRÍ VÁM VEĽkÁ VĎAKA.
tak už len savystrábiť z pozúrov teplôt a bude OK

jankabambulka
31. júl 2009

jáj akosi som to písala v rýchlosti a zabudla som napísať , že si teda myslím že to je sito len nejaký vírus keď je chorá aj katka , a tá má teda len troška hrdialko a tie blbé teploty

ajka72
31. júl 2009

lalu musím sa aj ja pochváliť mne Lenka začala sama od seba hovoriť mamka a tak pekne to znie 🙂 no my s nočníkom ešte nie sme taký uspešný ako zabka ale zas mi dievčatá začali celkom pekne rozprávať, spievame si a vedia už aj slová niektorých pesničiek a samé si ich spievaju, na nočníkoch ešte popracujeme ale myslím že to pôjde,

janke tiež veľmi držím prsty aby všetko dobre dopadlo, tiež na ňu myslím ☹

my sme dnes boli s dievčatami druhykrát v cirkuse a páčilo sa im, prvykrát keď sme boli tak keď začalo obecenstvo tlieskať tak nechápavo pozerali a dnes tlieskali o dušu 😵

zabka0609
31. júl 2009

janka tak to je super.tesim sa s tebou a drzim palce nech ste rychlo z tych teplot vonku.verim ,ze vam kamen odpadol zo srdca.drzte sa.

zinuska
31. júl 2009

ahojte!
Janka,super,ze Misko nema tu meningitidu. Moc som na vas myslela.
Teraz je vela ludi chorych.

Mne trosku zaberaju atb,ale stale som off 😝 ked kaslem,mam pocit,ze vykaslem vsetko,co mam v bruchu. Soplov mam doslova za kyble,no a som strasne unavena a slaba. Ale stale som si hovorila,ze chvalabohu,ze to mam ja a nie deti. ale zial,dnes to chytilo aj Miusku ☹ chuda,je total hotova. Tak by som jej pomohla,ale neviem ako ☹ ☹ davam sinupret,kvapky do nosa a nurofen a paralen od horucok. mam jej dat este nieco,co poznate,ze je na miminka ucinne???

Este rano bola ako tak ok,len jej tiekol soplik a poobede uz to prislo. no musim sa pochvalit,ze kym bola mala ok,tak sa v izbe pustila a chodila po izbe,bez drzania sa niecoho,pekne sa prechadzala aj menila smer 🙂 som si myslela ze uz chodi odteraz,ale nie. zasa potom zacala stvornozkovat. 😒 no ale uz to asi kazdu chvilu pride,ze?

zuzka.25
1. aug 2009

ahojte
my sa chystame na kupko, som pobalena, este cakam kamosku...

zinu, no skvele, take teplo a vy takto.. tak sa rychlo vyliecte, uz asi nemozes nic ine pre Miusku teraz urobit... jasne ze uz to pride, lebo ono to uz prislo 🙂 teraz si je istejsia na 4, ale uz sa bude viac pustat chodit, ako lozit... uvidis...

elenita
1. aug 2009

Ahojte maminky! Velmi dlho sme tu neboli, akosi nestiham.... ☹
Mame uz dlhsie taky problem, Lucinka ma uz mesiac a pol zvysenu teplotu tak 37,5 - 38 C.........nasa detska to nijako neriesi......doktorka z GA, kam sme chodili na rizikovu poradnu, nas odporucala do nemocnice.....zda sa mi, ze jankabambulka s malym Miskom maly rovnaky problem, nie?
Jani, ako ste to Vy riesili?
Dakujem 🙂

lumah
1. aug 2009

jankabambulka a nemožu tie teploty byť len zo zúbkov? Nečítala som všetko pozorne, ale možno zúbky, alebo fakt len nejaká viróza, v lete to býva. ja neviem, prečo ťa dokina straší tak.
zinuska no nič moc teda, teraz v lete byť chorí. 😖
My sme vo štvrtok boli na očkovaní, našťastie chalani to zvládli super, žiadne teploty. Ešte pojdeme v 15. mesiaci aj poradňu nám ešte poslednú spraví a finito. 😀 Ale pomýlila sa pri dadovi a prezrela ho aj odvážila-9300g, pri Fililipovi si to uvedomila, že nie do pooradne sme prišli, ale na očkovanie, tak ho neodvážila, ale predpokladám, že tej má už cez 10 kg.
Zuzi ako zvládaš sama s deťmi kúpanie? Ja s nimi bez kočíka sama ani von nemožem ísť. David behá sám ostošesť a Filip za ruku, tak by som davida ani neustriehla.

womenne
1. aug 2009

Čaute my sme dnes absolvovaly prve kupanie na balkone 😵 malych som nemohla odtial dostat maly uplne rozmočene ruky 😀 ja som si zatial umyvala na balkone okna lebo som sa nane už enmohla pozerat,tak dnes mame konečne vytiahnute žaluzky 😀 hadam ich zase moc nezašpinia kym dokončia balkony.

Zuzi sama budeš na ne?ja nemam odvahu skor až tak o rok by som si trufla,len mojho tam neožem dostat ☹

Elenita aCRP jej brali????

jankabambulka
1. aug 2009

ďakujem ešte raz za podporu.
elenit-no u nás sú teploty len od stredy u miška ale obr boli len 2 dni a to pod 39,4 neklesli a katka má od piatka ako vstala a teploty má okolo 38-39 i keď dnes jej vstúpla na 39,3. tak asi rovnaké to nebude. ale všinli sme si, že to zrovna 2tt kedy som prestala kojiť . Pri borke som mala presne to čo opisuješ-a skončili sme na infúzkach v nemocke. ale u nej to prebiehalo tak že prestala som ju kojiť a do mesiaca mala mala týždeň v kuse horúčky ale také že pri nich kŕčovala a toto sa opakovalo asi 4m. a nakoniec nás prijali do nemocky a tam jej za menšiu tenšiu úplatu-obálku niečo dali a odvtedy tepltoy nemáva ani kŕče. max-.keď teplota tak do 38.
lumah- teploty zo zúbkov to môžu byť ,ale katka nemá ani náznak po zúbkoch . obaja majú stále len neuveriteľných 8ks!!! ale dokina povedala , že sa tým nemám stresovať, spoň sa im neskôr pokazia.

bavili ste sa tu o HA. ja používam teraz nuvaring a je to v pohode zatím, nemusím myslieť na to , že musím užívať tabletky

zuzka.25
1. aug 2009

ahojte

tak som doma, unavenáááá strašne... najprv sme boli na tých košariskách, decká sa parádne vyblbli, páčilo sa im.. nebola som sama, to by som si netrúfla, bola som s manželom, kamoškou a jej dcérou... potom sme boli u nás, potom sme si kúpili zmzrku, dokonca aj krpci dostali a potom sme večer išli do cirkusu... a to bol cirkuuuus... ja som s Lukym musela odísť skoro hneď na začiatku, čo mal záchvat za záchvatom a nechcel tam za svet byť, kamoškina malá tam zaspala a Tomi zostal s tatinkom, ale prišli chvíľu po nás, lebo Tomi oznámil, že je unavený a chýba mu Lukáško 🙂 takže 16 € za vstupenky a videla som gulové.... no čo už 🙂

inak, Lumi, ja bez kočíka tiež idem málokedy... jedine ak tak na malú prechádzku, rozumej odniesť balíček na poštu a potom domov 🙂 to sú schopní sa ma držať za ruku a neodbiehať... ale na ihrisko, na nákup a proste všade chodím s kočíkom....

no, zajtra ma čaká párty u našich, idem sa vyspať, lebo ráno musím stihnúť ešte sprchu a umytie hlavy, lebo nám nepotečie teplá voda budúci týždeň... tak sa majte, dobrú noc

grmitko
autor
1. aug 2009

ahoj babulky,
tak sme teraz prisli, boli sme na oslave u kamosky, bolo fantasticky, Leusko mal sice malu nehodu, ale az na konci, inak bolo uzasne, sice ma strasne boli hlava ani neviem z coho, takze idem spat 🙂
zajtra pridam fotky
zelma krasnu dobru noc a sladke sny

Jani nuvaring som mala aj ja je super 🙂

dracik1
2. aug 2009

caute babule, dlho som tu nebola -" dovolenka" u svokrovcov, bolo fajn 😵

musim sa Vam pochvalit uzasnou novinokou, nase decka behaju sami uz 3 tyzdne, z toho tyzden uplne perfektne, zvladnu aj nerovnosti, otocku, prejdu aj 20 metrov kym padnu....lumi, poviem ti, ze nasi uz v kociku vobec nie su, akurat si ich odveziem tam kam potrebujem, vypustim ich a pozornym okom sledujem, co robia 😀 , inak je to o nervy, hlavne, ked sa chcu obaja napr. hupat alebo sa liepat na smykacku 😀 ... a na detske ihrisko mozem zabudnut, ked som sama, pre nas su teraz idealne chodniky a trava....

dracik1
2. aug 2009

a zabudla som, ze najradsej maju teraz špaky a upratovanie chodnikov 😀

sasi, prosim ta, to pieskovisko, co je pri vas je OK? lebo Juro si dava obcas piesok do ust a svokra ma nastrasila, ze dostane hlisty al. inu chamrad 😨