Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
9. okt 2009

vranka kraaasne 😵 😵

zabka0609
9. okt 2009

yasminka dufam,ze vam vsetko dobre dopadne a muselo to byt pre teba velmi tazke s tymi uskami.joj,ale ste si uzili co?hlavne sa drz.strasne silno drzim palce aby bolo vsetko ok a nech sa vam vsetky choroby vyhybaju na daleko.

ja som na vyrocie dostala kyticu,ale tiez sme nijako neoslavovali.teraz som uz 2 mesiace bez MM a je mi velmi smutno,ale nevadi my zeny to musime vydrzat no nie? 😉 .

aj ja som pozerala superstar 😀 😀 😀

grmi vy ste este marod?asi ano co?tak nech ste cim skor fit.

ajka fotky zo stretka su nadherne 😵

astora
9. okt 2009

ahojte kočky zajtra som aspon doobeda sama bez detiiii asi sa od stastia zblaznim to je hadam 2x odkedy mam dvojky bere ich svagra so svokrou do divadla jupiiiiiiiiiiii

zabka0609
9. okt 2009

astora to je super si to poriadne uzi 😀 ,nie,ze budes cele doobedu upratovat,nohy na stol a oddychuj 😀 😀 😀

zabka0609
9. okt 2009

vranka supravicky su nadherne.

idem ja spat.dobru a pokojnu noc vsetkym a pekne snicky 😉

lumah
10. okt 2009

Kočky boli sme dnes v aquaparku v Sc a bola tam mamina s dvojkami trojročnými - chlapec Filipko a dievčatko neviem ako sa volalo, má ešte staršieho syna, bolo mi blbé sa jej pýtať, či chodí na MK, neviete kto to mohol byť -nepoznáte? Taká štíhla blondínka-až som kukala ako puk, na tri deti vobec nevyzerala.🙂
Inak našim krpcom sa náramne páčilo, boli ako potápky. 😀

lumah
10. okt 2009

Vranka ty si si dala tie súpravy spraviť? Tiež som na to pozerala, peknučné sú. 🙂 Budú v nich krásni tvoji chrústi. 😝

vranka4
10. okt 2009

lumah,ten nákup som vyhrala na MMB v hodnote 35€,mohla som si vybrať na www.bess.sk nejaký tovar,tak sa mi páčili súpravy s menom 🙂 ,kuknite majú tam zaujímavé veci,ale dosť drahé,keby som to nevyhrala,tak to asi nekúpim,ale takto to poteší 🙂

grmitko
autor
10. okt 2009

ahojte, my sme dnes boli na navsteve u babicky mojej, pocasie sice nic moc, ale som rada, ze sme ju videli, dostali sme mech cibule a mech zemiakov 😀 😀 ak by sme chceli, mozme jest celu zimu cibulovo zemiakovy salat 😀 😀 😀 😝
Lelko mi uz pride zdravy, ale tak stale berie lieky, rano su trosku usopleni obaja, ale tak to riesim sinupretom 🙂 😉
astora, dufam ,ze si si to uzila bez deti 😉

vranka4
10. okt 2009

žienky,kde steee?či sledujete futbal?
grmi 🙂 ,zásoby hotové 😀 😀 ,už len vyvárať ten šalát dookola 😝 😝

astora
10. okt 2009

ahojte
lumah ta baba dvojickova v auparku mala zeleny kocik ? Ja som daku videla hore sedeli na kave sme ich okukavali 🙂
dnes bolo užasne bez deti a svokra si ich chcela nechat aj na noc ale zacali mrnkat tak ich doniesli domov a tak sme zas v plnom počte normalne som si vypila celu kavu bez vstavania bez okrikovania a potom sme pobehali obchody sli na obed s mužom no neskutočne doteraz tomu nemôžem uveriť 😀 😀 😀
mohlo by to byt aj častejšie

vranka4
10. okt 2009

astora 🙂 🙂 ,ja si tiež vychutnávam ten pocit,keď dvojičky odnesiem do škôlky,prídem domov,baby v škole-dám si kávičku,raňajky,novinky v kľude,počítač,nemusím na nich sliediť,čo robia,okrikovať,to som nezažila za celý čas,čo boli doma,takú pohodu pri raňajkách 🙂

astora
10. okt 2009

vravka ved o to ide ale moji uz majuu 4 roky a ked neratam rodicovske a nejake navstevy dcery v nemocnici a nutne vybavovacky tak som bola mozno 2 krat bez deti

diddi
10. okt 2009

caute,ako dopadli cesi vo futbale?

mima595
10. okt 2009

vyhrali 2:0

lalupa
11. okt 2009

krasny uprsany den 😅 ☹ 🙂
nase uz dva tyzdne strasne kecaju, vsetko opakuju ako papagaje, takze casto na moju otazku dostanem rovnaku otazku 😀 , no velmi casta je aj "nieeeeeeee" odpoved
inokedy presne definuju co chcu, uz pustaju hlasky, musim zapisovat 😀, vedia uz povedat aj hole vety 😵
druha bambi kompenzuje jacanie bez priciny spievanim pesniciek, zvladne aj dve-tri strofy, teraz s plnym nostekom to zneje krasne 😵
ja uz som relativne oki, dutiny stale upchate, nos aspon nie je precitlively na pach 🙂 , ale hlavne, ze nemam tie znicujuce horucky 😉
neviem si predstavit nedavat decku nic, pokial nema viac ako 38,5 st,ako to vsade pisu, ved je to na skapanie 😠

co viac pouzivate nurofen alebo panadol? panadol je blby v tom,ze ma velke davkovanie a pri revucom decku snaha vypit vsetko je zaujimava... vcera som skusila nurofen, hoci farmakologicky je to vacsi brutal,ale staci len 2,5ml davka...
a pokrocili sme aj v tom,ze starsia mi nejaci pri odsavani, len ked jej strieknem physiomer
ufff, to su pokroky 😠 hnusne virozy 😠 😠

tak som sa vyrozpravala 😀

lalupa
11. okt 2009

este nieco, premyslam nad postelami,ale ked si predstavim,ze teraz ich bavi horolezectvo a bungyjumping, parasutizmus,ci ako to nazvat, tak som rada,ze su v bezpeci za tyckami 🙂
kedy ich to prejde??? 😕

a dnes mame 21m 😵

yasmi, katulka, co chystate na narodky???

grmitko
autor
11. okt 2009

lalupka, gratulujeme 🙂

ja davam ibalgin, nam nic ine na teploty nezabera a vraj je taj velmi setrny 🙂

ajka72
11. okt 2009

lalupa ja som postele dala keď mali dievčatá dva roky a som spokojná ale oni postielky ako som to už niekde predtým písala nemusli od 15 mesiacov takže u nás postele boli jedina možnosť ako spať v samostatných posteliach a už nie s nami 😉 ja som na dva roky objednala tortu v dite na terase takého ježka a bol pekný aj dobrý a celkom prijateľná bola aj cena a potom sme mali tortu ktorú sme piekli s mamou inak teraz ti už budu vkuse kecať, a veľmi maju dobru pamať pamataju si aj to čo nemusia, dnes jedna vypla dvd pozerali krtka a povedala pre pana kjala, ja som v kuchyni len počuvala 😅, tiež moje pekne spajaju do viet, my sme sa od plienok odnaučili v 22 mesiacoch vy ste ako na tom s plienkami?, inak prajem skoré uzdravenie

mima595
11. okt 2009

ahojte - lalu - ja som tiež pocula, /to sa na spinningu rozpravali 2 panie, co robia v lekarni u nas/ - že ibalgin , a teda myslim, že aj Nurofen patri do tej skupiny, velmi rozklada cervene krvinky a je to velky humusak - ale same debatu ukoncili tym, že a ked ma dieta 40 horucky - tak mu to tiež daju - proste ucel svieti prostriedky.

Ja už našim asi od 2 rokov davam Paralen 125 tabletky -sice sa nasa lekarka cudovala, že to do nich dostanem, ale dostanem....

My sme isli do velkych posteli, ked mali 2 a pol roka - a bolo to bez problemov - oni sa totiž naucili vliezt a vyliezt do postielky, tak sa nam to zdalo bezpecnejsie, ako ked si z nich robili preliezky.

idem kuknut Angeliku a krala - aspon zaciatok, kym budu Versaillske zahrady - zaspominat na Pariz - ach jaj

zefa
11. okt 2009

ahojte..lalu naši sú v tomto rozdielny(zatiaľ mali len 2x horúčky)..Samko v pohode nurofen..do Nancy dostanem len panadolové čípky,pretože sirup do nej dostať je u nás boj o život 😝

lumah
11. okt 2009

Astorka ja neviem aký mala kočík, my sme boli vo vnútri, keď som s ňou chvíľu aj hovorila a behali sme tam v plavkách a deti v županoch 🙂
lalupka 😀 😀 😀 viem si predstaviť ako všetko opakujú.🙂))
ajka dievčatá sú šikovnejšie, chlapcom to asi dlhšie trvá sa odnaučiť od plienok.
mima si mi pripomenula niečo tou Angelikou - babky sa pýtali, že či pozerá markízu a ona že tú flandru nepozerá. 🙂)))))

grmitko
autor
11. okt 2009

nasi isli do velkych posteli, ked mali dva rocky 🙂

lalupa
11. okt 2009

aji, vy ste bez plienok? no supis sikulky 😵 😵
nase sa uz same pytaju,ale kedze som odpadlina posledny tyzden, nic nerobim,len ked musia ist kakat, inac musia do plienky, nie do zachodika, nocnik nepouzivame

a k tym hlaskam, dnes bolo,ze tato je pako - to ja sa neovladam ☹...

ja im skor davam analgetika na spinkanie, maju super imunitu, my s manzom sme zalahli na dva dni priserne horucky, on priedusky ,ja dutiny, decka v pohode behaju po vonku s babinkou, len im tecu sopliky, pusy sa im nezavru a pocut ich po celom meste 😅
zefi, aj u nas je to tak, vlastne este sme horucky nemali, len vyssie teplotky, len som chcela,aby sa im dobre spinkalo a nebudili sa, dnes znovu dostali nurofen, odstavujem mrkvu a jablcka, uz aj odsavanie dnes bolo asi posledny raz a hrdinske, skoncilo to odsavanim akoze mojho nosa,nech si zgustnu 😀 😀 😀

mima, 2,5 roka znie fajn, teraz u nas je to priskoro, su blaznive a opakuju po sebe kraviny 😠

lalupa
11. okt 2009

aji, torticky urobime my,ale s darcekami potrebujem nakopnut muzu, nieco som uz kupila,ale v takom veku sa este nevyznam, tak prosim o radu, co ich bude najviac zaujimat

zuzka.25
11. okt 2009

ahojte

tak my sme bez plienok len u tomiho, cca niečo pred dvomi rokmi sa mu začalo dosť dariť, teraz už sa viac menej stále pýta.. takže tam sme úspešní.. naopak Luky, tak tam nie je šanca, skúšala som to celé leto, ale vzdala som to... budú mať 26 mesiacov a proste nič.. nie, že by nevedel, ale nechce.. nefunguje naňho ani moja lentilková metóda 🙂))

add postele, kúpili sme ich v roku a pol, spávať tam začali cca v roku a trištvrte.. prechod úplne v pohode, večerné spanie bez problémov.. akurát, že dnes sme museli jednu posteľ presťahovať, pretože bola pri okne a decká proste vyliezli na krídlo postele a odtiaľ na okno, takže ma mŕtvica obchádzala a preto sme to dnes premiestňovali.. vyzerá to teraz síce hrozne, no ale čo už :(( na oknách síce máme poistku, ale bojím sa, aby sa nejako nesotili a nepreleteli aj cez sklo.. tak radšej to neriskujem...

lalu, super, že si prišla, dajte sa dokopy.. s tým rozprávaním je to sranda, že? 🙂 teraz to už pôjde strašne rýchlo.. počkaj, o chvíľu začnú papuľovať 😀

ajka72
11. okt 2009

lalu no my sme im kupili také vačšie handrové bábiky, potom v tescu mali také menšie autosedačky pre bábiky, potom som im kupila tancujucu hallo kitty maju aj takého kačerka to maju radi, bábiky dostali, dostali nejaké dvd, u nás je veľký hit krtko maju aj takého malého plyšového, potom pesničky decké na cd,potom malé dve fifinky, a pod stročmek im chcem kupiť také trochu vačšie kočíky, potom kuchynku taku čo stojíš pri nej, knižky, a stavbenicu resp. kocky, podobné ako lego, a od babky lego-original, a maju veľmi radi modelinu to je ako plastelina a rozne formičky je to dostať v dráčiku aj to som im kupila, ale tiež radi kreslia už som im kupila také voskovky a aj omaľovanky nevedia ich samozrejme ešte vymalovať ale aspoň kreslia po nich a ja ich to sa snažím učiť, ale detičky zvyknu mať radi aj pucle, potom aj také penové čo sa v strede vkladá nejaké zvieratko, a napr. teraz ich chytili aj ťahacie hračky,a teraz mi dala tip jedna mamina na vodové farby s tenšim štetcom tak sa to chystám kupiť v tescu 😉 maju radi aj bábiky keď ich môžu vyzliekať, dávať cumlíky, fľašku tak hádam som aspoň trošku pomohla 😅

ajka72
11. okt 2009

čo sa týka plienok tak na noc ešte dávam a určite ešte nejaký čas budem dávať už sa stalo že sa zobudili aj so suchou pleinkou ale ešte ro neriskujem teraz sme boli už dvakrát v bábkovom divadle a celkom ich to bavilo a pamataju si z neho čo tam bolo, ešte asi pojdeme, trvá to ca 50 minut a zatiaľ mi vydržali 🙂 sedieť, a tiež ich veľmi bavil v cirkuse kde som boli toho roku 3x, a teda jeďašlím hitom u nás okrem krtka šašo 🙂

lilinka76
11. okt 2009

Zuzka ahoj,

"... cca nieco pred dvomi rokmi sa mu zacalo dost darit..." 😀 😀 To je Tomi od 1 mesiaca bez plienok??? Som sa z chuti zasmiala...

lumah
11. okt 2009

zuzka ja som dcéru odnaučila od plienok, že som jej ju jednoducho doma nedala, bola len v pančuškách a keď sa pocikala, studenilo ju to, pchala sa k radiátoru - proste jej to vadilo, tak sa naučila na nočník a záchod. A to mala 1 rok, keď som s tým začala, myslím že mala rok a pol alebo trištvrte a už sme boli bez plienky. No na týchto dvoch neviem či by to platilo - Filip vždy spraví niečo do nočníka, keď ho tam posadím, David ako kedy-ale myslím že je to ešte všetko náhodné. Nie som k nim taká krutá. 🙂))