Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
26. okt 2009

ahojte - no vidim, že Dvojičkovo sa premenuje na Chorobovo ☹ ☹
nasi este tyzden maju byt doma - Matus vyzera by t v pohode, ale Baska zacala tak zvlastne kaslat - doteraz pekne odkasliavala a od soboty som jej nasadila Solvolan na vykasliavanie a ona vykasliava, ale tak strasne hrubo ale aj tak stekavo zakasle, a kasle aj tak akokeby zachvatovo - aj napr. 5-7 min. - tak neviem, ci zmeniť Solvolan alebo ist k lekarke - nechcem byt za hypochondra, ale ked mame byt tyzden doma, tak nech sa dolieci a nech ide do skolky - nieže budem cakat a potom bude este tyzden doma

Co vy na to?

Hej, a este nam v piatok potvrdili u Matusa alergiu na brezy, jelše.... a zniženu imunitu ☹ - ale nechapem preco, ked Matus nemal ziadne priznaky, žeby bol alergik ☹

aneti78
26. okt 2009

ahojte

chorym detickam prajeme skore uzdravenie. ja kazde rano trpnem aki vstanu nasi, lebo oni su v tomto stale rovnaki, ked teplota,tak vecer a ked sople, tak rano 😕
teraz je tych chorob plno a hlavne skolkari,co chodia prvy rok sa tomu nevyhnu asi, nejdem pisat,aby som nezakrikla,ale aspon na povzbudenie, o rok uz bude o trosku lepsie 😉 nasi sa aj kazdy pondelok saunuju,tak mozno aj to im pomaha.

Adrol, chudacik mala, muselo to byt hrozne,ale hlavne,ze je ok.

Lalu, je mi to luto, skuste si este nejak najst cestu k sebe ☹ nasa tak lipne na tatikovi, si neviem predstavit,zeby sme boli od seba, ved ona by sa uplakala...minule bol prec len na dva dni a revala vecer ze som ju nemohla ukludnit,ze ona chce svojho ocinka 😒

grmitko
autor
26. okt 2009

bry vecer,
lalu, nezatazujes, ved nato sme tu 🙂

adrol, chuda moje, to su take situacie, ja som tiez tolkokrat neustrazila deti, nastastie nikdy nic vazne, ale aj tak obcas boli velmi skarede pady 😒 ale tak mame len dve ruky a dve oci, nemozme byt vsade 😒

nasi su tiez strasne tatinkovi, aj ked Domko ten ja zavislak na mne, ale obaja miluju tatinka a vypytuju sa stale kedy pride

ja idem zajtra k dokine, nasi tak skaredo kaslu, tak nech mam istotu ze to su len dozvuky a budem sa hned pytat na alergo, kvoli imnunite, ved im aj imunoglukan davam, a aj ja som alergik - astmatik, takze moznost tam je, chcem mat istotu, radsej tam pojdem skor a zbytocne ako neskoro, mna tak doriadila doktorka, zato som teraz astmatik, keby mi boli skor riesili alergie, nemusela som takto dopadnut 😠 , ale co narobim 🤐

aneti78
26. okt 2009

Sasi, aj ja som alergicka, a by ma aj zaujimalo, ci deti nemaju nabeh,ale nas tam dr. neposle, lebo maju bezne detske choroby,vraj na svoj vek nebyvaju casto chori a mna odradza sa tam pytat, lebo to by im brali krv zo zily,nie? nechcem ich zbytocne trapit.

grmitko
autor
26. okt 2009

hej krv by im brali, aby im spravili testy, ale tak raz to preziju zlaticka moje a ja budem kludnejsie spavat, hlavne o tu imunitu mi ide, ani tak nie o tie alrgie, aj ked u Domka mam podozrenie, ze ma alergiu, lebo ma typicke priznaky 😒

zabka0609
26. okt 2009

ahojte kocky

lalu tu sa mozes vyrozpravat a nemyslim si,zeby si tym niekoho zatazovala.ak mozeme tak si navzajom poradime,alebo sa povzbudime,pomozeme,vyplaceme sa tu, ved preto sme vsetky tu.aj ked ja casto nepisem,ale stale si to tu citam.dufam,ze uz budete skoro zdravi,drzim silno palceky nech sa to vsetko urovna.uprimne ti to zelam.

adrol to je hrozne co si si prezila a chudatko malicka.ach jaj strasne ☹ .k tom vas nechali cakat tak dlho 😠 .no hlavne je,ze je malinka v poriadku.neboj uz bude dobre.vyspinkate sa a zajtra bude lepsie 😉

mima chod radsej s Baskou k lekarke alebo si tam zavolaj a uvidis co ti povie.mozno len treba dat na ten kasel nieco ine.drzim palce

a inak vsetkym choruckym prajem uprimne skore uzdravenie.my klop klop klop zatial ok.ale aj ja kazdu chvilu cakam a pozorujem tie moje slniecka ci je vsetko ok.dufam,ze bude kedze sa chystame do zahranicia za MM a letenky uz mame objednane.

grmi vy ste ako na tom?lepsi sa to?chodia ti uz chlapci do skolky?

wom vy ste tiez marodi?

zuzka ta torta je prenadherna.ako si dokazala upiect nieco tak nadherne 😅 .si velka sikulka 😉som sa nemohla na tu tortu vynadivat a normalne som si myslela,ze ten vlacik aj jazdi po tych coko kolajniciach 😀 😀 😀 .nieco uzasne.obdivujem ta a chalani su krasni 🙂

zabka0609
26. okt 2009

grmi,aneti som si vsimla,ze tu preberate alergie.my to uz mame takmer za sebou.sme boli s Andrejkou ked mala 19 mesiacov a krv jej brali na lacno zo zily,len cajik mohla nic viac,ale v pohode dalo sa to.teraz nas caka este jedna kontrola,ale je to skor rutina, kedze sa nepotvrdila ziadna alergia.

grmitko
autor
26. okt 2009

zabka, my uz lepsie, deti maju byt este cely tyzden doma, pre istotu, ale kaslu dost zase obaja, tak zajtra radsej pojdem nech ich popocuva a nech nam rovno aj vypise papier na alergo

zabka0609
26. okt 2009

babenky idem ja spat.dobru nocku vsetkym,a hlavne nech je pokojna.pekne sny 😉

grmitko
autor
26. okt 2009

zabka vidim ze ty si stihla 3x zmenit profilovu fotku 😉
bru nocku a hlavne pokojnu 🙂

margaretka11
26. okt 2009

Lalu pokladík, ale ty nikoho nezaťažuješ. A komu inému by si sa mala vyžalovať ak nie nám?

womenne
27. okt 2009

Dobre ranko babulky

žabka no tak trochu Nikolasko ma len nadchu,a Sebastianko mal v piatok v noci laryngritidu takže si ich necham tento tyžden doma lebo dost kašle.

adrol panečku to musel byt strašny šok aj pre teba aj malu,typicke nemocnice bordel tam maju niektore oddelenia musiš si hned otvorit usta aby si dostal čo potrebuješ 🤐

baby ka ste vy alergičky take vašedeti su potencionalny alergici a robia s im testy v roku a ak je nutne aj skor,aspon nas to tak fungovalo.

grmitko
autor
27. okt 2009

ahojte,
tak som dnes predsa bola u dokiny a vysledok je taky, ze Domko dalsie atb, lebo mal z vyteru nalez nejakeho strasneho bacila, moxarela ci nieco take ☹ lelko skoncil "iba" s 3 sirupmi a kvapkami, ale doma este mame byt do konca buduceho tyzdna, co sa rovna 3 (slovom tri) tyzdne doma, uz som na nervy 😒
dobra sprava je ze nas poslala na alergo, kde vraj davaju najblizsi termin v januari 😒 musim tam zajtra skocit a objednat ich a este mi navrhla ist s detmi na liecenie, tak uvidime

mima595
27. okt 2009

O Grmi - myslim, že tu moxarelu mali minuly rok aj Anetine deti -tiež tak na jesen, ked nastupili do skolky - ☹

Na tu aelrgologiu chod - sice je to o nervy - ani tak nemyslim, ten odber - ten sa da - ale Matus musel vydržať 15 minut v klude, kym mu robili testy - na predlaktia mu nakvapkali nejaku tekutinu a udž take dieta v klude - to bol horor!!! ale inak k tomu doktorovi chodia najradsej - lebo ma v cakarni smykacku, hojdacky, motorku - oni ho volaju dobry ujjo doktor - maju to ako nahradu za detske ihrisko 😉

dnes sme mali ist k zubarke - lebo MM bol po nocnej, a nejako sa mu nechcelo spať -takže skocime k nej, kym sme na nich dvaja - ale Matus si vymyslel hru na doktora, MM musel ležať, na nom hubky na riad + dratenka - to akože obklady - no a o 5 minut pocujem z detskej chrapot 😀 - tak mi bolo jasne, že zubarka sa 😉 dnes nekona

zefa
27. okt 2009

ahojte žienky marodov
každá dobre viete čo vaším deťom zaberá ale pre tie,ktoré veria homeopatii môžem odporučiť knižočku čo mám doma aj ja a podľa nej sa riadim a kupujem si lieky pre celú rodinu
volá sa to homeopatia do vrecka a ja som si ju kupila asi pred rokom s časopisom moderna žena
dá sa to objednať aj cez net na www.modernazena.sk.....potom si kliknite v hornej ponuke na Knihy Metro Media a potom na 3 strane je Homeopatia do vrecka..je tam asi všetko..na nádchy,chrípky,na tie naše krámové bolesti,na zvýšenie imunity pre deti a hodne..podľa mňa je to super knižkaje tam aj link na lekára homeopata

lalu..môžme grmitku ďakovať,že založila túto stránku..a myslím,že tu nikoho neobťažuješ..aj ja mám v šuplíku vypísanú žiadosť o rozvod keď sme boli na tom ako ty...hádky atď(ale dúfam,že ju nikdy nepošlem)to je ten stres z nedostatku peňazí,z nevyspatosti,deti máte furt choré,no proste to je tá materská "dovolenka"..raz tu musíme zorganizovať stretko iba nás bez detí..nech si to tatkovia tiež dosýta užijú 😀
všetkým prajem zdravie a pohodu 😉

lenkamt
27. okt 2009

ahojte 🙂

s tými chorobami ma to mrzí, musí to byť hrozné mať doma kolotoč chorôb ☹

s chlapmi je to ešte horšie, ja to vidím na mojom, ako vekom stráca trpezlivosť , neviem si predstaviť žeby sme teraz po 30tke mali prvé dieťa /alebo rovno dvojičky/ hold chlapi sa nevedia prispôsobiť , naučili sa pohodlnosti a nechcú nič meniť 😒

Margarétka no vitaj 😵

astora
27. okt 2009

caute baby hlasim u nas deees pomoooc najradsej by som pleskla dvermi a utiekla maly vsetci traja 39 uz si pisem na listok ktory mal kedy cipok kedy sirup katastrofa. Malá aj hnusne kasle k tomu v noci mi Adik aj vracal pol spalne zaspinil tak nocne poplachy rano po poloprebdetej noci sme s muzom jak mrtvoly a teraz som plakala s Adikom lebo som mu davala zabaly a prosil ma nech mu ich nedavam že on bude vela pit ale nech nedavam zabaly chudatenko moje až mi je tazko s toho 😝 😔

grmitko
autor
27. okt 2009

astora, to ma velmi mrzi, u nas tiez nic pozitivne okrem nalezu z vyteru 😒

astora
27. okt 2009

to je strasne už neviem kde to ma koniec choroba za chorobou teraz sme nedavno davali zabal a zas malemu leze teplota hore asi ma porazi

margaretka11
27. okt 2009

Ahojte 🙂

Mňa to tak mrzí, že stále bojujete s chorobami, chúďatká moje, určite všetky fungujete na náhradné zdroje. Dúfam, že sa vás tie choroby nebudú už dlho držať, že je to len preto lebo sa teraz často mení počasie a deti vám takto reagujú na tie zmeny..

Grmi, dúfam, že sa čo najskôr dostanete na alergológiu a možno potom prestanú chlapci tak chorľavieť 😵

Som zvedavá, kedy sadne nejaký bacilisko psisko na nás, no a na začiatok apríla radšej ani nejdem myslieť. Aby ste vedeli, vtedy deti nastúpia do škôlky a to mám na 100% isté, že choroby prepuknú naplno aj u nás 😝 . Ale hlavne je mi smutno, že už tie moje malé vrabčiatka tak vyrástli 😢

womenne
27. okt 2009

Joj Saši ☹ dufam že mu to už zaberie boratka male a čo ty je ti už lepšie?Bože tie terminy su naprd však?Na slovensku som to tiež tak mala aj polroka sa čakalo na termin.Tu v pohode objedna ma aj za tyžden ked chcem ale chodime čo 3 mesiace,

astora dufam že to už bude lepšie,čo vam dali na chripku?Ja si pametam ked som ju mala to som už byvala s deckami unašich a bolo to strašne tak si viem predstavit ako tie deti trpia.

womenne
27. okt 2009

Poradite minejake hry ako zabavit decka?dnes sme pol dna hrali pexesso,teda by som ani nepovedala aku maju skvelu pametma 3x nabili 😅

astora
27. okt 2009

baby poradte co rychlejsie zabera na znizenie teploty sprcha ci zabal co davate?? ja uz som im dala aj sprchu aj zabal ale stale sa teplota vracia hore ak nezrazim do 18 00 dam cipok ale chcela som najprv skusit takto co davate vy ??

grmitko
autor
27. okt 2009

astora nam zabera sprcha na vysoke horucky a ibalgin, cipky nam nezaberaju

astora
27. okt 2009

ja som dala aj sprchu aj zabaly ale stale to je hore tak som im dala cipok tak cakam ci zaberie 😢

grmitko
autor
27. okt 2009

astora dufam ze zaberie

astora
27. okt 2009

rano letim k Dr dovtedy nejak musime vydržat

margaretka11
27. okt 2009

astora, nám sa skôr osvedčila sprcha a striedanie sirupov panadol a nurofen. S čípkami nemám skúsenosti lebo tie sirupy nám zatiaľ dobre zaberali

anesim
27. okt 2009

Astora, nám najlepšie zaberá kúpeľ, voda aby mala okolo 37 stupňov, zostať tam pár minút a po chvíli ( ak nezaspí ) tak to ešte jeden dva krát zopakovať. A ak tam náhodou nebude chcieť ostať , tak sa pridať s malinkými do vane, to u nás zaberalo, keď bola menšia, teraz už si dá povedať 😉

lenkamt
27. okt 2009

aj my striedame panadol a nurofen + keď je nad 38,5 vždy dávam diazepam a ten zaberá úplne najsupiš 😉

držíme palčeky 😉

chúďatenká detičky ☹