Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

evka1310
22. dec 2009

myslim, ze pre muzou su iste koncepty tazko pochopitelne...moj muz , a ked e uzasny clovek, je napriklad taky, ze nechape iste veci..priklad z dneska. O 9 sme sa vsetci naranakovali, a ze ideme do mesta. on ze sa ide obliect a ideme..o 11:30!! pride do obyvacky ze uz je hotovy...uplne pokojny - vobec nezvazoval ze tie 2,5 hodiny cakat pre malych asi velka sranda nie je... 😎..ked sme isli z mesta domov, mali uz boli unaveni a mrncali v aute, hovorim polovicke, aby uz nastartoval, lebo ked je auto v pohybe mali su pokojni - tak on ze OK a zacal si vytriasat a cistit kobercek co ma pod nohami ako sofer... 🙄 🙄 a potom ked sme prisli domov, vravim ze bezim uvarit obed a dat najest malym a aj nam a on ze iba skoci k mame (vedlasi vchod) pre salat a hned je spat...este mu vravim, nech mi donesie karton mlieka co ostal v aute (je ich tam 10 kartonov v jednej skatuly...vratil sa po pol hodine...s JEDNYM mliekom 😀 v ruke a 6 flasami mineralky co on pije...pitam sa kde ma zvysok mlieka a on ze ten liter mi na dnes staci, zvysok mi donesie zajtra a tak mal volnu ruku aby si vzal a svou mineralocku z auta (samozrejme tu si doniesol celych 6 flias) 😀 😀 hrdy ako to fasa poriesil.... 😕 😕 Tak som sa nadychla a pochvalila ho, ze apson doniesol tu mienralku z auta a ze ma pravdu, ale aby nezabudol zatra to mlieko, lebo ho pon posle v papuciach a pyzame ak mi v noci dojde. 😀 a to je len poobedie... 😀
ja stale hovorim, ze moj muz je uzasny, ale v konecnom dosledku je to stale iba chlap (a keby to samo o sebe nestacilo tak navrch je este aj Talian:-P)... 😀
ja sa s nim nikdy nehadam...pretoze v podstate on sa fakt ze nedovtipi. nie ze by bol zly alebo sebecky (teda kazdy muz je v istej miere sebec, nieco v ich geneticke vybave, co ja viem. Zeny su tak nejako obetavejsie a chapavesie 😀...nemyslite? 😠 )
...on sa ale fakt ze snazi...casto sa ale musim smiat...ako s tym mliekom...z jeho uhla pohladu - liter mlieka im na den staci a tak mozem byt spokona, a on je hodny pochvaly? (inak mam jedenu fantasticky pribeh ako sa to tym chlapom toci v hlave...ked to najdem, poslem...len je to trochu dlhsi, no uzasne zo zivota 😀 😀 )
mate to aj vy tak, ze obcas ten vas cosi urobi v snahe pomoct, trva mu to tak 10x dlhsie ako by to zvladla priemerna zena, no on celyyyyy hrdy tam stoi a ma ten spokojny , hrdy vyraz v zmysle - som pripraveny byt chvaleny 😉 😉 😉
inak ja som zistila, ze chvalit muza aj ked ma ide porazit od zlosit je efektivnejsie ako sa s nim hadat... 😅 😅 😵 😵 muzi su neradi kritizovani, asi nie su radi ked niekto vytahuje na svetlo ze su to menej dokonale pohlavie 😝 😝 😝 😝 😎 😎 😎

evka1310
22. dec 2009

sasi - to je super ze mate ocka v poriadku. blahozelam 😀 drzm place aj so zvyskom 😀 urcite to zvaldnete

grmitko
autor
22. dec 2009

evi, super pribeh zo zivote, tvoj muz, moj je v podstate nieco velmi podobne, akurat nie je Talian (aj ked priezvisko ma take talianske 🙂 🙂 ) ale tiez nikdy nespravi co mu kazem, najde riesenie, ktore je podla neho super, a presne ako pises, ja by som to, co som od neho chcela mala uz 5x hotove, ale nevadi, tiez sa s nim uz nehadam, radsej ho pochvalim, zivot ma naucil, ze hadky za taketo hluposti nemaju zmysel, radsej si to co som povodne chcela od neho spravim potichu sama, nech je doma klud 😉 🙂 🙂

adrolka
22. dec 2009

eva, to si opisovala môjho mm!!!!! 🙄 skoro som spadla zo stoličky

womenne
22. dec 2009

evi ty si taky kludas?ja by som h poslala naspet a ešte by som mu aj niečo povedala 😀 ja som strašna nervačka niekedy zapričinim hadky ja a najme ked mam kramy som jak čert sa potom vždy ospravedlnjem 😅
Mna ked naštve tak upratujem takže dnes som neplanovane umyvala okna 😝

Inak som bola u susedy a robila mi vaječny konak je užasny 😵 😵 dam vam recept ale asi to poznate.
-10dkg praškove cukru
-salko
-2dcl rumu
-1 Dr Oetker-kremoa vanielkova napl(vrajsa dava do toriet)
400ml tatra mlieko zahustene(dava sa do kavy)
Všetk spolu riadne vymiešame.

astora
22. dec 2009

wom podajme si ruky ja som taka ista 🙂 😝

grmitko
autor
22. dec 2009

Dani zaujimavy recept, vyskusam, ja vajecny lubim 🙂

zefa
22. dec 2009

😀 😀 😀 😵 😵 😵
mali by sme si postaviť dalas...ved to máme všetky jeden klon 😀 😀 😀 aspoň by sme mali my na seba viac času,keďže sme múdrejšie a šikovnejšie..a deti by sa prehrali..ani škôlky by sme nemuseli platiť..vždy by mali 2 službu a ostatné kuchyňa+veget 😀 😀 😀

grmitko
autor
22. dec 2009

zefa to je super napad, ja suhlasim 😉 😀

lumah
22. dec 2009

evka naši su narodení 18.7. a tvoji?
Moj MM sa dnes tak vytočil na pošte, pri okienkach boli pracovníčky ako zo spomaleného filmu, chalanom bolo dlho a teplo, tak hučali, vonku sme sa pohádali, lebo som mu povedala, nech tam so mnou nechodí, ale počlká vonku s nimi 😝

lalupa
22. dec 2009

ahojte
neodoslalo mi prispevok , no nic

poposielala som vam ip, ktore ste nedostali a chcete pomoct, piste mi
ste strasne zlate a verim,ze sa vam to v dobrom vrati spat 😉
je to mimoriadna situacia a kazda pomoc je dobra, ked yasmi bude vladat a moct, ked tym prejde, vysvetli vam to...zatial sa topi v slzach a drzi sa kvoli malinkym, hoci si nevie predstavit,co bude dalej 😔
stale sa jej tazko komunikuje

baby ,kolko posielate?

ak mate nahodou nejake dobre cd pre deti, vzal jej vsetky 😠...

dracik1
22. dec 2009

evi, tvoj MM je fakt zlatý 😀 a s tou pomalostou je tp svata pravda...my sa napr. ked je vikend dostaneme rano najskor von o 10 h ..ked som sama, vonku sme niekedy uz 9.15 😀

lalupa, nech si zalozi yas novy ucet a nech to okamzite nahlasi na socialku, aby jej to tam posielali....taktiez ak sa da aj pridavky....tusim mala yas celkom dobre rodinne zazemie? dufam, ze rodicia jej pomozu...ak sa bude nieco organizovat, dajte mi prosim vediet

lumi, je pravda, ze sedivieme z deti 😀 ale su fakt zlati....u nas Juro melie ako o zivot, vsetko opakuje...vie kopec slov...ale teraz su hlavne autickovske temy: KOMbaaajn, balec/ valec/ , MB / akoze BMW/, vie rozpoznat to je Skoda, opeu, Nissan, Žijav/ zeriav/, Mišaša / miesaska/ a pod...je perfektny.... 😀 ....najzlatsi je rano, ked idu ranajkovat a kriciii - tanieu / tanier/ 😀

grmitko
autor
22. dec 2009

lalu my mame snad vsetky rozpravky, tak jej rada napalim a poslem, aj nejake oblecko sa urcite najde 🙂

zefa
22. dec 2009

lalu môžeš dať aspoň približné miery chalošov..lebo moji nikdy nepasovali do tabuliek..vždy som musela kupovať väčšie,(hoci Nancy vypadá drobnejšia)mne po Samkovi ostali veci...DVD mám kopec.madagaskar 1,2,,neakého krtka,o autíčku Finley(náš posledný hit)Lolek a Bolek,Kubko a Maťko,o Dorotke,Nema,Rodinku Užasných,Pat a Mat,Brundibáři,príbeh žraloka,Pinocchio,No Počkaj..

no my uspávame deti (len pri nich ležíme na zemi) mňa bolí brucho zas mám hnusotu krámy..Nancy na mňa vykrikovala,tak som jej povedala nech ma nechá bo ma bolí brucho a obaja naraz mi na to ,že "maminka pdni si,to ti pejde)..no dá sa na nich hnevať? 😀 😀 😀 žeby budúci lekári? 😀 😀 😀

evka1310
22. dec 2009

nasla som ten mail o tom ako rozmyslau muz, je to trochu dlhsie...tak ho sem dam...:
Tá moja manželka je fakt nejaká čudná. Veď posúďte sami. Napríklad včera. Popoludní sme sa obaja vrátili z roboty, uťahaní ako kone. Keďže si uvedomujem význam plnenia manželských povinností pre fungujúci vzťah, rozhodol som sa pristúpiť k svojim úlohám maximálne koncentrovane a zodpovedne. Kým sa moja polovička venovala svojim koníčkom v domácnosti (varenie, pranie, žehlenie, upratovanie), ja som si napustil vaňu a dal si kúpeľ, aby som načerpal sily na večerné erotické harašenie. Len čo som dohladka vyholený,navoňaný a oddýchnutý vyšiel z kúpeľne, vystriedala ma v nej manželka, ktorá sa sem prišla zrelaxovať praním. Automatická práča robila všetko za ňu, tak schytila metlu, aby vyzametala balkón. Ja som ju zatiaľ rozveseľoval svojimi humornými poznámkami o tom, či práve priletela alebo niekam odlieta. Keď potom moja "striguša" vysávala, už som bol ticho, lebo o vysávačoch žiadne vtipné hlášky neviem. Zato som v tom čase sledoval TV. Som obetavý a taktný, vôbec som nedržkoval, že vysávač hlasno vrčí a ja sa nemôžem sústrediť. Zahryzol som si do jazyka, veď manželstvo je aj o tolerancii. Keď moja milovaná ženuška utierala prach, ležal som ďalej nepohnuto na gauči, aby som ten prach náhodou svojim pohybom ešte viac nerozvíril. A prosím nerýpte do mňa, že som nepohol ani prstom. Pohol. Kým moja láska utieral prach, z gauča som jej ukazoval ukazovákom, kde všade je špina. Keď začala v predklone zmývať podlahy, kochal som sa pohľadom na jej rajcovne vytrčený zadoček. Waaaaw. Máme trojizbový byt, kým všetko pozmývala, určite si viete predstaviť, ako som bol potom z toľkého obdivného kochania unavený. Preto som si troška zdriemol a keď som otvoril oči, môj pokladík akurát žehlil obrovskú kopu posteľnej bielizne. Nechcel som jej iniciatívne pomáhať, aby nepovedala, že si niečo žehlím. Poznáte podozrievavé ženy. Radšej som pustil dobrú muzičku, aby jej išla práca od ruky a do rytmu. Následne som si znova ľahol na gauč a odtiaľ na ňu hádzal zamilované pohľady,posielal vzdušné božteky, aby aj pri skladaní bielizne cítila, že som pozorný, galantný a najmä milujúci manžel. Ďalšími sladkými nezmyslami na jej adresu som už perliť nechcel, lebo by som ju iba zbytočne zdržiaval a nesústredila by sa na robotu. Presnejšie - na písanie domácich úloh s deťmi. Odišiel som teda do krčmy za kamarátmi, aby som nevyrušoval. Keď som sa po piatich pivkách vrátil domov, uvedomil som si, že aj ona si zaslúži ísť medzi ľudí. Tak som ju poslal na nákup do hypermarketu. Pešo, nebudem jej dávať auto. Ešte by niekde tresla, prizabila sa a mala výčitky, že ja sa kvôli tomu trápim. Myslím, kvôli rozbitému autu. Keď sa vrátila s plnými igelitkami, sama pochopila,že by bolo dobré navariť niečo pod zub. To jaká zlatááááá. V kuchyni som sa jej radšej nemotal, ale kým sa zabávala s hrncami a vareškou, troška som si začetoval. Keď sme sa najedli, odbremenil som ju od umývania hrncov, príborov a tanierov. Veľkoryso som mávol rukou, nech sa vykašle na špinavý riad. Zato, že tak fantasticky navarila, stačí, ak ho umyje zajtra. Šok prišiel po večeri. Keď som nadržaný vošiel do spálne a logicky očakával, že ma bude v postieľke vítať s rozkročenou náručou. A ona zvädnutá, že nech, dnes akosi na sex nemá chuť. Toľko som dnes pre ňu urobil…No rozumiete tomu?!

tak damy, co by ste takemu gentlemanovy povedali? 😠 😠

juliagregor
22. dec 2009

Ahojte maminky,
najmenšiemu začalo veľmi utekať jedno očko, už som ho objednala na očné, ale ideme skoro na konci januára. Mám s ním nejako cvičiť alebo počkať až na očnú?

mima595
22. dec 2009

lalu, posli aj mna ucet do IP

my sme dnes ozdobovali vianocny stromcek, MM musel ist vymenit stojan na stromcek - totiž - už som v nedelu povedala, že ideme ozdobovat stromcek. Vtedy si MM spomenul, že mame zlomeny stojan /ani som nemukla - hovorim, nekomentujem - dla vzoru Evky 😀 - ved mal na opravu iba 11,5 mesiaca - kto by to stihol 😉 / - nedela vecer oprava - nepodarilo sa, v pondelok kupit novy stojan, dnes vymenit, bo ten prvy bol na figu 😀 😀
ale stromcek stoji - na ako dlho,ktovie.

este vam nieco napisem - ked som zistila, že som tehu, tak som zahlasila, že chcem umyvacku riadu a telku do kuchyne, ked tam budem travit najbližšie 3 roky 😠 😠 .
Tak umyvacku sme konecne kupili - montaž MM trvala 2 cele dni 😉 /je pravda, že je vstavana, tak ju musel napasovat do kuchynskej linky - privody vsak už mame hotove 4 roky/. Tak ked tam furt sedel v tych navodoch, a hundral, tak mu hovorim, že to je iba obycajny navod, nie motor lietadla / on je totiž letecky inžinier 😀 😀 / a nakoniec som mu musela radit aj ja. Ja som sice technicky antitalent, ale 4 roky som prekladala návody na šijacie stroje, tkže za tie 4 roky som pochytila, " co tim chtel basnik rici"- aj ked tie nakresy boli fakt dost od veci.
ale nakoniec - odvtedy ja vobec neviem, co je riad - max. detske flase od mlieka - MM si totiž umyvacku zamiloval a kazdy vecer do nej uklada riad on 🙂

grmitko
autor
22. dec 2009

julia pockaj na ocnu, netreba nijako cvicit, aby si mu nahodou este nejako nenapomohla, my sme boli prave dnes na kontrole 🙂

evka1310
22. dec 2009

Zefa - uplne nadherni a podareni 😀 😀 😀

Adrolka - 😀 nie e ten tvoj talian?

Sasi - uz som sa todavn ochcela spytat ako to ze tvoj ma take priezvysko? Ty nemas vobec to OVA v priezvysku? Nie je a on niekde z juhu?

Wome - myslim, ze skor ako pokojna som uz pochopila, ze muz je ako dalsie dieta a proste iste koncepty nepochopi... 😀 😀 😉

Lumi - moji su 20.7...som si pamatala ze len o par dni

Dracik - ked si tvoji narodeni?

ja som sa tu dnes nejak prilis rozpisala...povedala by som ze dnesnym dnom som dohnala co som za posledne mesiace nepismenkovala... 😎 😎 takze co sa tyka poctu slov, som to dohnala 😝

lalupa
22. dec 2009

evi, to bolo super vystihujuce!!! 😀 ze rozkrocena naruc,aj moj sniva...to fakt uz nemam,co robit

baby velkost netusim, maju 2roky, my nosime 92,tak urcite nieco viac,vysku vahu netusim,hoci sme to spominali,ale moje decka vyrusovali,tak som sa to nedozvedela

grmitko
autor
22. dec 2009

Evi ja nemam OVA v priezvisku 🙂 ale znie to pekne, tak taliansky ze? 😀 😀 😀 😀

grmitko
autor
22. dec 2009

evi super pribeh 🙂 🙂 tak skutocny, lebo chlapi to ozaj vidia takto 🙂 😀
a to my sme tie zle a nechapave 😀 😀

zefa
22. dec 2009

som doteraz balila darčeky,tak tu ešte straším

som tu bola pasovaná za babku bilinkárku a niekedy sme sa tu bavili o boľavých uškách..som vtedy písala,že môjmu bráchovi zaberalo jedine aloe vera..presne to čo je na obrázku..u nás je to v rodine posvätná rastlina..na všetko..a mama cukrovkárka sa bez nej nezaobíde 😉

http://www.najmama.sk/clanok/223844/tajomstvo-v...

diddi
23. dec 2009

caute....zefa a kde ju dostanem kupit-konkretne tuto aloe vera?...v bio,alebo v lekarni?....a co cca stoji?....citala som,ze je na vysoky tlak.....potrebujem poradit,otec ma hrozne vysoky,berie na to lieky...ale urcite existuje aj nieco ucinne z "babickinej kuchyne"

lumah
23. dec 2009

dracik šikovníček je tvoj drobček. 😉 Asi aj u vás je to tak, že jeden je ukecaný a druhý trochu menej, že? U nás David každý deň niečo nové povie - zopakuje a Filipko má svoju vlastnú reč a zopakuje iba keď sa mu chce. 😀 On je taký individualista, ale zároveň oveľa väčší "cecoň"-prítulnejší ako David, stále by sa mojkal a pusinkoval. Keď niekam idem - do druhej izby, je mi v pätách a sleduje čo robím. 😀

Evka super, však to máme rovnako staré deti a 20 je pekné číslo. 😉 Dráčik má asi o 3 týždne starších.

lalupka poslala som peniažky dnes, napísala som ti IP.

Baby nezabudnite fotiť na vinaoce, som zvedavá na rozbalovanie darčekov a šťastné úsmevy Vašich drobcov.
Zatiaľ vedú s úsmevami chlapci grmitka, tak sa musíme posnažiť a zachytiť úsmevy tých našich drobcov. 😀 😝

adrolka
23. dec 2009

ahojte 😵
yasminke som práve poslala cez IB. ako ju mám nájsť na facebooku? lebo ja ju nemám medzi kamoškami ☹

diddi
23. dec 2009

aj mne napiste ako yas najdem na fb

grmitko
autor
23. dec 2009

uz to tam mate bambulky, ja idem poslat peniazky teraz a po sviatkoch pohladam nejake obleckoa spravim jej balicek 🙂

no a dakujem ze moje deti vedu v usmevoch, to mi robi radost, nasi sa uz nevedia dockat kedy bude zajtra vecer 🙂 🙂 a ja mam este milion roboty, neviem ako to vsetko stihnem 😀 😀 este ani darceky nemam pobalene, dnes este peciem, robim salat, upratujem, a este milion drobnosti musim stihnut, zajtra rano ozdobujeme stromcek, na co sa velmi tesia deti 🙂 🙂

zefa
23. dec 2009

diddi aj na tie tvoje zuby nešťastné..rastlinku kúpiš v kvetinárstve...ak je to v inom prevedení(neaké výrobky z nej)tak aj v lekárni(kapsule)ale možno aj v bio predajni...ja si taký nápoj kupujem normálne v Jednote(asi 1/5l zelená fľaška)...ale rastlinka je naj...to si len kúsok odlomíš a šťavu do ucha,na zuby,na rany,štípance(my ho máme v lete aj na chate pre prípad

aj ja som na FB tak dajte mi Yas

grmitko
autor
23. dec 2009

zefi, mas to tam 🙂