Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
20. feb 2010

wom - ono kiahne su dost nebezpecna choroba, ako ma vystrasila minule jedna lekarka.. že mi to pozname ako koznu chorobu, ale to je to najmenej, že tie kiahne sa vyhadzuju aj na vnutornych organoch, v puse a tam vedia narobit riadnu galibu...
ale ked to ma iba na boku licka, tak to nie je asi nebezpecne, skor keby to mal v hrdle...

womenne
20. feb 2010

mma pred chvilouvstal a už tam nič nema tak t mal možne len zahryznute alebo neviem ked on stale reve možno si aj zakusol a nepovedal 😖 len to očko ma štve boratko male,mna tak boli hlava.............

zefa
20. feb 2010

mimka ale ona má stolicu každý deň 2x.len ju má takú ako som písala...a chleba ja pečiem tiež tak ..ale asi budem robiť 3OO hlad. a 200 celozrnnej

wom..ja som nevedela,že chcete stavať

mima595
20. feb 2010

zefa - aj Baska mava denne 1-2 x, ale bobkovitu, ako tvoja Nancy, ale ja som to myslela tak, že ak už cely den nic / lebo jedla ryzu, ktoru ona miluje/ tak sipim problem, preto davam tu spaldovu....
ja davam do chleba celozrnnu stale, ale ta spaldova mi pride "speci" prehanadlo 😉

aneti78
20. feb 2010

ahojte

wom, Tamarka mala po tele malo, sice mala vsade,ale s rozostupom takych 5-10cm jedna od druhej,ale v hrdle mala. to je normalne pri kiahnach,ako Mimka pise, su aj vo vnutri. no my sme mali lahky priebeh, po tyzdni to zaschlo a mohli sme chodit von, vobec sa neskrabala, davala som ako Ty puder a fenistil. ani teploty nemala.

margaretka11
20. feb 2010

Ahojte, keďže Lalu sem dala ten mail o slovenskom olympijskom reprezentačnom dome, ktorý dostala , dám sem niečo aj ja, mám pocit, že mailom sa šíria všelijaké dezinformácie:

http://denniksport.sk/article/124027/rozruch-ok...

prečítajte si to a utvorte si názor 🙂

margaretka11
20. feb 2010

a ešte niečo som včera zabudla napísať. Aby ste si nemysleli, že som despota, deti po prvom úspešnom vykakaní na nočníku dostali sľúbenú odmenu, Simonkovi sme kúpili velikánske auto a Simonke ružových poníkov 🙂 . Teraz keď náhodou strečkujú a nechcú sadnúť na nočník tak ich presvedčí to, že im vezmeme kakacie odmeny 😀 . Lenže pri Simonke to už vlastne nie je ani tak potrebné lebo sa veľmi rýchlo naučila pýtať na kakanie. Simonko je tvrdší oriešok, s ním to býva na dlhšie presviedčanie, ale už máme za sebou úspechy a to ma nesmierne teší 😵 😵 😵

womenne
20. feb 2010

baby a možem ho osprchovat??? 😕

mima595
20. feb 2010

wom - co ja viem, tak pri kiahniach sa nesmie sprchovat ani kupat

aneti78
20. feb 2010

wom, ja som ju nekupala,ale povedali mi,ze mozem len tak narychlo a jemne vysusit niecim bavlnenym, vypratym a vyzehlenym,aby sa nezaniesla infekcia,ale fakt bleskovo,aby sa velmi nerozmocili.

mima595
20. feb 2010

je dolezite, aby sa telo nepodchladilo, aby tie kiahne nevyskakali na vnuitornych organoch - toto viem ja 😉

jankabambulka
20. feb 2010

ahojte
práve som prišla z práce a som doaťtá ako čert-.tak ani váýs nejdem dočítať nateraz.

lenka a spolok z MT - nebude mať niektorá v pondelok na nás chvíľu -kdesi na kávu???
chlap tam má v martine jednanie cca 2h

womenne
20. feb 2010

fakt?a kedy možem,už to ma od štvrtku ☹

aneti78
20. feb 2010

wom, este pockaj, je mozne,ze mu to po tyzdni zacne prechadzat. drzim palce 😉

jankabambulka
20. feb 2010

božnku dani, o je trápenie -traz keď to čítam , rozmýšľam či fakt nei je dobr= že sme ešte kiahne nemali.... 😖 😠

nana77
20. feb 2010

ahojky 🙂
wom, ked mali kiahne moji mali, bolo lete, tie najvyssie horucavy, tak lekarka povedala, ze ich mozeme sprchovat, len tak rychlo, ovlazit... osusit nie utieranim, ale len prikladanim osusky na telo. kupat zasadne nie... aj to sprchovanie bolo len kvoli tomu, ze bolo tak horko 🙂

nana77
20. feb 2010

vieruna, k tym golfacom - ak si ich chces kupit, dala by som si pozor na to, aby mali aj prostredne koliecka. jedna kamoska kupila golfky bez tych strednych koliecok a hovorila, ze s tym bola tazka manipulacia, ked boli deti uz vacsie a tazsie (nejako to suviselo s taziskom a pod.), ale mam to len sprostredkovane. ja som mala golfky cosatto you 2, bola som s nimi velmi spokojna (teraz ich ma zinuska 🙂 ). posunula som ich dalej, lebo sme mali doma uz aj jane power twin a na ten nedam dopustit - ten doporucujem najviac - podla mna lepsie ako golfky 🙂 . tak snad som trosku pomohla 🙂

zefa
20. feb 2010

mimka.. vidíš to som ani nevedela..dík za nápad 😉 ..

no som včera volala Lenke,že čo to dávala babam na afty,pretože moje deti sa vrátili do obdobia rúk v puse 😠 ..no myslíte,že jej to môžem dať?ani ked ju priľahnem 😠 😠 a to ju sama nemám šancu 😠 😠 ,tak mi tu mrnčí celý deň koza..tak zas som len poslala mm pre "guličky" čo som prečítala v knižke...nuž na jednej str.dobre,že ju nezaujímajú lieky,ale na druhej na porazenie

lenkamt
21. feb 2010

ahojte.

Zefi - to fakt??? naše si to doslova pýtali, keď zbadali že po tom ich to nebolí 😅

Jani - jasné, ak to nebude v čase spania, alebo v čase keď budem u kaderníčky tak ideme na kávu 😉 zavolaj 😉

womenne
21. feb 2010

Dobre ranko babiky tu tak krasne svieti slniečko bože hned y som šla vonku 😵 😵 noc bola o niečo kludnejšia aj som si chvilu pospala teda Sebko sa stale točil,vrtil neklidneležal nakoniec sa vypytal že ide do svojej postele-najskor som ho uistila že ak sa nebude škriabat dostane hokejky 😀 zrazu sa zobudil Niko že si mam knemu lahnut 😕 tak som ho uspala a konečne si lahla aj ja 😵 Inak Niko ešte spi....

tak som ho neosprchovala počkame ešte tie 2 dni ale už sa mi zda že sa to lepši že už nejdu dalšie.Dnes som mu ntrea najhoršie vyražky fenistilom som čitala vraj to pomaha,ma to škarede sa bojim jaziev ☹

womenne
21. feb 2010

Jani no som si ymslela že s väčšimi detmi to nieje problém,že im to vyvsetliš ale taky je uplakany a nervozny najme ku večeru,asi dost aj zaleži d priebehu jeho to strašne svrbí pritom ho mastim aj natieram tak by mu to malo zabrat...

lumah
21. feb 2010

mima moja dcera mala kiahne všade, aj v puse- zas je lepšie keď sa poriadne vyhádže, vtedy je istota, že už to nedostane.

lumah
21. feb 2010

Ten mail som dostala aj ja, preposlala som to kamoške a tá napísala:

Nech to milá Petra pošle priamo do repredomu, ktorý má vlastnú stránku a je tam aj ich kontakt;
myslím, že by to mohla vybaviť priamo s nimi (keď chce niečo vyriešiť) a nie strácať čas vypisovaním a preposielaním mejlov, kde sa odráža akurát tak jej frustrácia z niečieho ničnerobenia;
Rieši to totiž presne tak, ako jej vadí, že to riešia Slováci = pindá všade inde, len nie tam, kde môže niečo ovplyvniť;
PS: či čaká, že to v rámci výzvy „posielať do nemoty“ ja pošlem do repredomu?

womenne
21. feb 2010

Ahojte tak mne všetke tri deti spia a ja mam klidek 😵 obed uvareny,upratane poobede budem s detmi robit kozie bobky 😅(piškota,banan,piškota a obalene v čoko)

Unas je nadherne siti slniečko z balkona mame saunu na chvilku som ta pustila malych sa pobyciklovaly,potom revy že nechceli ist no klasika unas 😎Inak SEbkovi už asi nevychadzaju nove tak dufam že už to pojde dolu ma ich zopar dost škaredych dnes som to natrela len fenistilom a tie uplne malinke už nenatieram ma tam ešte trolinku naznaku pudru tak čo myslite?

grmitko
autor
21. feb 2010

caute, idem, docitat, len som chcela napisat ze na kiahne sa miesto pudru dava Tanno Hermal Lotio, je to tiez taka biele, znizuje to to svrbenie, sestrina mala ich mala a toto jej velmi pomohlo 🙂

lilinka76
21. feb 2010

Dani, na kiahne sa preto nedava puder, lebo ked na vyrazke zaschne, tak ked sa odlupi, alebo si ju dieta odskrabne, tak zostavaju jazvy. To som pocula od lekarnicky v lekarni. A vraj vyborny je cajovnikovy olej na potieranie, rychlo lieci a bez jaziev.

lumah
21. feb 2010

nanuska tvoji malí už mali kiahne????? 😕 Ale ved to muserli mať len 1 rok nie? Ja som myslela, že to mávajú deti, až ked chodia do školky.

kiwuska
21. feb 2010

ahojte, dala sompar foto z karnevalu v skolke. kubko to trosku ignoroval a klobuk ma naopak 🙂 sme este vsetci chori. aj ostatnym choruckym skore vyzdravenie.

juliagregor
21. feb 2010

ahoj lumah dlho som ťa tu nevidela...ako sa máte?

zefa
21. feb 2010

baby ja skapem..už som si myslela ,že mi tie zuby prešli,reku sa v kľude objednám aby som netrpela dve bolesti..a ako ma to bolí dnes,no des a aby som nemala málo,tak sa mi nad 7 urobil hnisavý vačok..ma picne.takže zajtra obvolávam dokiho a niekoho k deťom 😝 😝

kiwuska..a čo boli chaloši..Milli Vanili či M.Jackon 2x? 🙂 🙂 ale zlatý sú 😵

julia..lumi behá a potom nestíha asi 😉 🙂