Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
27. máj 2009

El vám sa to už kráti, o chvíľu máš doma batoľatá 😵

elenita
27. máj 2009

No strasne rychlo to ide 🙂 Uz sem-tam nakukam aj do sekcie batoliat 😉 a uz len cakam, kedy zacnu bezkat.Lucinka by uz teraz len behala za obe ruky a ked nie je po jej, uplne hysterci...... 😅

nana77
27. máj 2009

aj ja som este tu, ale asi uz pojdem spat...

el, tak super! a co si objednala?

marg a ako sa maju simonciatka male? nemam info, kedze sem nenakukas pravidelne 😉

zinuska
27. máj 2009

caute!

co hovorite na toto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5672507

bude to dobre?

diddi dik

elenita
27. máj 2009

Jani este si nie som ista, ci urobim okruhlu tortu alebo obdlznikovu, tak som objednala jeden obdlzn. obrazok s mackom pufom a jeden okruhly, kde sa bozkavaju dve srnky Bambi 🙂
Ty si ma inspirovala s Vasou tortickou 🙂

elenita
27. máj 2009

zinus, nevyzera to zle 😉

elenita
27. máj 2009

Akurat si tu citam temu, ci mamicky stihaju upratat a zvladat dom. prace s detmi a ako to robia.lebo ja to nejak nezvladam 😝 vsade dost bordel ☹

zinuska
27. máj 2009

el,myslis? ja stale vaham,ci take nieco,alebo klasicke choditko,co sa tlaci pred sebou..

a ja upratujem,periem, umyvam a peciem v noci 😀 😉 ...vyspim sa,ked budu deti z domu a ja budem stara babka 😀 😀

elenita
27. máj 2009

a ako Ti spinkaju v noci? Mne dost zle 😖 uz rok som sa nevyspala 😀

elenita
27. máj 2009

Inak my mame take to choditko a odrazadlo od Fisher Price, ale zatial moc nevyuzivame......to, co si Ty nasla, je lepsie . Lebo to nase nevie tlacit rodic a oni sa este sami nevedia odrazat. A na tlacenie pred sebou je im to nizko, takze Petulo si to tlaci kolenacky a tak ide 😀

margaretka11
27. máj 2009

Zinuska to je pekné odrážadlo, páči sa mi. Naši mali také Disney autíčka, tiež s vodiacou tyčou a tou obrubou, aby nevypadli a vyklápateľnými "šlapátkami", keď sa im nechcelo odrážať. Doteraz sa na tom preháňajú po vonku aj doma, mám pocit, že teraz tomu prišli tak správne na chuť 😉

Nana, u nás je toho toľko nového, že si to už ani nepamätám 😀 . Ale fakt dni idú tak rýchlo a stále ma drobci niečím prekvapia. Sú ukecaní, všetci mi hovoria, že krásne rozprávajú. No ja neviem, ale ak to všetci hovoria, asi na tom niečo bude. Vlastne všetko vedia zopakovať a komunikujú celými vetami, ale s prehodeným slovosledom. To ma však netrápi lebo vetná skladba je pre mňa doteraz španielskou dedinou 😀 . Noooo, čo ešte. Rastú ako z vody, dobre jedia, hlavne Simonka je kyselina, tú zastaví iba železobetón. Ale už sme v období vzdoru a tak každý deň riešim pubertálne stavy a skúšajú moje hranice, snažia sa všetko robiť po svojom v štýle Ja sam/a. So Simonkou je v tomto trošku problém lebo ona si nedá povedať absolútne v ničom. Všetko chce robiť po svojom, ide aj hlavou proti múru a vie sa najedovať ak jej to nedovolím. Simonko je trošku prispôsobivejší a celkovo pokojnejší, Simonka chce stále pútať pozornosť a vyžaduje ju. Ale sú to typickí Barani, vidieť, že hlava je ich dominanta 😉

margaretka11
27. máj 2009

El tak týmto by som sa na tvojom mieste netrápila. Však okrem starostlivosti o rodinku si musela zvládať aj štúdium a to je teda zaberák sám o sebe. Netráp sa pre rozhádzané hračky, neumytý riad a okná, to nie sú podstatné veci. Podstatný je tento čas strávený s deťmi, to je niečo, čo sa nedá nahradiť 😉 🙂

diddi
27. máj 2009

zinus....ano,je to nieco podobne co som myslela

elenita
27. máj 2009

marg, ze neumyte okna.....keby si videla, co je u nas...nanosy prachu, sem tam prebehne nejaky pavuk 😀 a okna sme umyvali na Velku noc, takze este do Vianoc je cas 😀 len dve su strasne uchytane, lebo tadial sa krpci zvyknu pozerat vona stale capjaku po nich ruckami 😅

elenita
27. máj 2009

No ale idem si uz lahnut, lebo o chvilu budu krpci urcite hore a rano zas nebudem vladat ani rozlepit oci 😅 tak papa, babulky, dobru nocku

margaretka11
27. máj 2009

El, netráp sa preto, nie si jediná v takejto situácii 😉 . Prajem ti dobrú noc a krásne sny 🙂

zinuska
27. máj 2009

El,fakt upratovanie je hracka pri detoch,zato studium je na medajlu!!! takze si sikulka!!!!!!

Marg,diddi,diky,asi ho kupim..

dala som nejake nove foto do albumu 🙂

diddi
27. máj 2009

zinus,este som videla v draciku odrazadlo z firmy Fisher Price,stalo okolo 35eur...pozri ho na nete

diddi
27. máj 2009

Zinus,jeejda,ale uz narastli....strasne podareni,zlati...Alexik je na tatina a princezna Miuska je cela mamina....sranda ako su rozdielni....ako nase 😉 Maxik je taky mix z vas oboch 😉 .....ozaj,este ma napadlo....nase miluju,uz od lozenia tu nafukovaciu zabu - akoze bazen,z tesca....maju to v izbe,v rohu....vysypala som tam tie lopticky a magaju a magaju sa v tom..... obcas som to vyuzila aj ako bazen s vodou....inac,uz predavaju tie kolesa do vody v tescu,aj v draciku,co si raz zhala

grmitko
autor
28. máj 2009

bre ranko,
ja idem na vylet dnes tak sa ozvem az vecer

jankebambulke dnes drzime velmi paste 😉

zelame krasny den vsetkym 🙂

zinuska
28. máj 2009

ajojte! Sasi,pekny vylet zelam! uzite si to!!! 🙂

Diddi,no veru vyrastli,poriadne to leti. sak ty si ich tusim videla,ked mali ale 3 mesiace,ze? noo,uz dobehnem co nevidiet do PN. 😉

ozaj,kolesa uz mam objednane,lebo o mesiac ideme na dovcu a tak uz ich potrebujem mat doma.
mne sa uz bazen moc nezmesti do izby,gulicky mame,ale su v takej krabici,teda len minutu 😀 , inak si robia dvojky bazen z celej izby 😝 ja to nechapem,ako dokazu za par sekund tak sialene porozhadzovat vsetko. maxo taky nebol.. ale to asi aj preto,ze su dve..

Nas Maximko ide dnes zo skolkou na nejaky vylet.. tak bude mat zazitok uz len z autobusu 😀

idem tusim s detmi von,Mia je mrsko.. stale soplia,uz mam pokrk tych soplov 😠

katarinka123
28. máj 2009

ahojte.zinus pekne fotky.to ma spravdu strasne to leti.malinky su zlatucky.ako sa mate.mi sme cele dni vonku tak net stiham akurat vecer.dnes vyzera ze bude vonkuz pekne nie ako vcera 😠

nana77
28. máj 2009

ahojky!
margaretka, ti tvoji mali barancekovia musia byt strasne zlati 😵 😵 . a opat som sa dobre nasmiala na tvojom prispevku, napr. ze simonku zastavi asi len zelezobeton 😀 😀 😀 !!!
nasi su tiez dobri papkaci, zatial obaja..

zinuska, jeeeeeeej, strasne su zlati!!!!! nevedela som sa na nich vynadivat, peknucke deticky 😵 😵 ! a skutocne aj mne to tak pride, ze miuska je cela mami... inak, musim podotknut, ze mami je riadna kocka 😉 !

jankabambulka!!!!!!! drzim vsetky palce, na rukach aj na nohach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

baby, nas ondrejko ma uz dlhodobo taku zabavu - do vsetkeho bucha dlanou - do steny, do vstavanej skrine na zrkadlo, do dveri., do radiatorov (susedia sa musia tesit)...no do vsetkeho. aj vasi to robili? lebo napr. oliverko vobec.

a este sa chcem spytat, ako dlho sa prerezavaju stolicky? lebo ja mam pocit, ze to trva uz pridlho a ziadna este nevyliezla... a slinatju, kusu a placu uz viac ako mesiac... 😨 😕

janettba
28. máj 2009

Zinuš drobci sú zlatí 😉 a ty vyzeráš tak mladučko, no tak 16 r. by som ti možno hádala... 😀

Jani - u nás je to naopak tučko Dominik je cecíček a mrška bitkárska je krpček Martinko 😝 . Ale už som Dominika naučila, že ked ho začne Martin plieskať, že mu má chytiť ruku a ked sa mu to podarí, tak Martin začne táááák nervačiť, že sa od jedu pleskne o zem. 😀 No niekedy je zábava sa na tie bitky pozerať... 😝 A u nás robí búchací rambajz Martinko, však kto iný, že áno. Plieska do dverí, na radiator, na stenu a čo vždy vyletím - ked začne do roldoru na zrkadlo, to hned bežím, aby sa náhodou niečo nestalo. A čo je najväčšia zábava, tak vyberajú topánky z botníka a čo je horšie, tak ich obžúvajú - ja už fakt hovorím, že vezmem veľkú krabicu, tam všetky tie boty nahádžem a bude. Botník máme totiž v roldorke a tie dvere sa nijako nedajú zabezpečiť, aby to neotvárali - tak mám z toho radosť prevelikú.

Aj ja držím Jankebambulke palce, ale neviem k čomu 😉 - lebo však sa tu mihnem iba občas, tak nie som v obraze...

margaretka11
28. máj 2009

Ahojte 🙂

Nana, ale Simonka je fakt žrútik, ja sa ju už snažím trošíčku, ale naozaj trošíčku kontrolovať v papaní lebo ona by jedla celý deň. A kdesi som tuším čítala, že základy pre obezitu u detí sa dávajú už v ranom detstve a nakoľko môj manžel bol taký bucľoško tak nechcem, aby mala Simonka problémy s váhou. A povedzme si na rovinu, že aj dnešná spoločnosť je nastavená tak sprosto, keď je chlapček tučnučký tak je roztomilučký, ale dievčatko je pažravé 😝
Čo sa týka tých stoličiek nešťastných, aj nám sa prerezávali dlhšie. Bolo to také na etapy, chvíľu boli deti mrzuté, potom sa trošku ukľudnili a potom sa ten boj začal odznova. Netuším ako dlho to presne trvalo, ale mne to pripadalo ako nekonečno...

womenne
28. máj 2009

Ahojky
my sme boli so stoličkami na tom podobne som sa modlila nech im už vylezu bo ma šlo... 😝

dnes som si konečne bola pre recept na okuliare hurra už nebudem žmurit na ludi a hlavne ich budem vidiet 😀
minule mi niekto kyval z terasy a ja neviem kto to bol zdalo sa mi že to bol moj birmovny ale zase čo by tu robil ale možne to je lebo pracuje v roznych mestach podloa zakaziek,tak dufam že sa neurazil 😅

baby nechcete mi prist niektora uvarit??tak sa mi enchce 😖 som zlenivela ach jo 😢

margaretka11
28. máj 2009

Janett si mi pripomenula najväčšiu zábavu mojich výtržníkov. Obúvajú sa do našich topánok, ľudia, to je pohľad pre bohov. Simonka bežne chodí v mojich jediných topánkach na opätkoch, Simonko si zas najradšej bráva ockove šľapky. Ale najzlatšia bola Simonka v mojich kanadách, mala ich skoro pod zadok 😀

nana77
28. máj 2009

ach jaj, kocky, tak to sa mam na co tesit s tymi stolickami, vsak? ☹ no co sa da robit...

marg, aj ja som to niekde pocula o tej obezite uz od detstva... vraj ked raz vzniknu tukove bunky, uz nikdy nezmiznu...tusim na spektrume ci kde to bolo... a s tou spolocnostou, to je svatosvata pravda...vo vsetkom.

janett, mm kupil v ikea take "pracky", ktore sa daju nalepit na rolldor a funguje to - uz ho nevedia otvorit.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8010...
som ti to nasla na ich stranke 🙂 . a jankabamulka ma dnes statnice... 😝

wom, super, ze uz mas nove oluliare 🙂 . tak hned je svet krajsi...ci ani nie 😀 . ja mam pre nas navarene od vcera a detom prave varim. dnes budu mat spenat s vajickom a so zemiakmi 🙂

margaretka11
28. máj 2009

Musela som odbehnúť uložiť drobcov, už vyvádzali od únavy. Nana nevešaj hlavu kvôli stoličkám, viem, niekedy je to o držku, ale z vlastnej skúsenosti tiež viem, že to obdobie raz-dva prejde a zrazu si prekvapene uvedomíš, že stoličky sú vonku a že ste to v zdraví prežili 😉 . Pri deťoch bývajú stále také lepšie a horšie obdobia, raz sú to zuby a potom tak ako u nás prvý vzdor. Nevyberieš si, treba sa len obrniť nekonečnou trpezlivosťou a vierou, že zajtra to bude určite lepšie 🙂

yasmina
28. máj 2009

ahojte...pozerajte dnes spravy...nasmu rodinnemu znamemu ako prvemu na slovensku oficialne potvrdili Prasacu chripku uz aj manzelka a babatko maju teploty...su v karantene a su z BA...priniesli si to pred tyzdnom z USA 😒