Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
12. aug 2009

Dobrú noc žabka a krásne sny 🙂

ajka72
12. aug 2009

marg musím sa aj pochváliť asi bolo niečo vo vzduchu alebo si deti prečítali ako sme sa tu sťažovali že nečurkaju a oni sa zrazu ako mávnutím čarovneho prutika začali pýtať na nočník, no u nás sa tiež stalo že hovienko skončilo v nohavičkách ale už sa podarilo aj do nočníčka, čurkanie je tiež veľmi uspešné, cez deň sa možno raz stane že si nestihnu sadnuť a čurkaju do nohavíc, ale to nevadí myslím že je to už na dobrej ceste lebo si už uvedomuju že im treba čurkať a pýtaju sa, som tomu naozaj rada a musím pochváliť aj zabku za jej povzbudenia ona mi dodala na stretku vieru že to pojde a naozaj to išlo 😉 na noc im ešte dávam pleinku a aj vonku ke´d ideme, ale to už by som chcela pomaly vynechať, inak sa pýtaju aj keď maju plienku vonku 😉

inak s tým nemom som sa pobavila, a vobec som sa dnes pobavila pri čítaní na dvojičkove ako sa dievčatá rozplývali nad tými mladými a hlavne vypracovanými zajačikmi 😀 ,

vranka4
12. aug 2009

Ahojte 🙂 ,margarétka,normálne si mi zlepšila náladu tým -pytóniskom 😀 ,je super sledovať tie naše deťúrence 🙂 ,máš teda výhodu- chirurga v rodine 🙂 ...zabka,teda smola,ale hlavne,že to nie je nič vážne,poznáme to každá,v zlomku sekundy sa stane nejaký úraz a to koľkokrát sme práve pri drobcoch ☹ ... a ten prístup niektorých lekárov je hrozný,o úplatkoch ani nehovorím,ale naučili sme ich nato my samy,niektorí to považujú za samozrejmosť 😒

dracik1
12. aug 2009

zinus, ty si dnes visela na nete? 😀

sasi, dakujem, fotky su super, tusim sa nabuduce lepsie ucesem 😀

katulka, prajem skore vyzdravenie

marg, to s tym nemom je dobre😀 😀 😀

zabi, ti slovenski lekari si bohuzial mnohi este stale myslia, ze su panbozkovia a nad nich nie je....moja znama , je talianka, zije na slovensku a hovori, ze jej tu je dobre akurat ti otrasni doktori a zelenina
😀 😀 😀

nani, mali ti ako spavaju sami?

my sme mali strasny den, spanok 0 bodov, od cca 11.40 do 12.22 presne, horor, ja neviem, asi ma odvezu do konca tyzdna do blazninca, doteraz som zehlila, varila, umyvala dlazky, umyla kupelu, vyvesila pradlo....ale ak to pojde takto dalej, za chvilku je po mne 😲 😝 😒 ☹

margaretka11
12. aug 2009

ajka tak to je super, že vám nočníkovanie tak pekne ide. Vyzerá, že nielen moje, ale aj tvoje deti si to tu tajne čítajú lebo aj u nás sa to prelomilo potom, ako som sa vysťažovala 😀 . Aj ja dávam deťom ešte plienku na spanie a vonku, ale zakaždým si s nimi pohovorím, že ak majú pocit, že vydržia do plienky necikať tak nemusia a pôjdu potom na nočník. Keď ideme vonku tak pohovor celkom zaberá lebo sme sa už viackrát vrátili so suchou plienkou. Ale počas spánku ešte výdatne cikajú.

Ty vranka, ale keby si ho videla, jeden sa čuduje, ako môže niečo také vyliezť z tak malej prdelky 😀

ajka72
12. aug 2009

marg rovnako je to aj u nás, v noci ešte čurkaju ale cez deň keď ideme vonku sa veľakrát vraciame so suchou plienkou, tiež im hovorím že aj keď maju plienočku aby sa nezabudli pýtať, a celkom to funguje 😵

margaretka11
12. aug 2009

Dracik pomáham si ako viem 😀 . Však ani krtko (ďalší veľký obľúbenec mojich detí) už nenosí plienky a minule som ho videla ako kakal na wc 😀 (priznávam, že nie vždy deťom poviem celú pravdu) . Nejak ich proste musím namotať 😀

margaretka11
12. aug 2009

ajka super. Aj mne to robí veľkú radosť 😵

ajka72
12. aug 2009

no ja už idem do hajan tak dobru nocku všetkým ktoré ešte ostávate

margaretka11
12. aug 2009

Dobrú noc Ajka a krásne sny 🙂

helka1
12. aug 2009

Ahojky 😵 Marg super si to vymyslela s nemom, akurat nasi velmi rozpravky nesleduju 😅 , Ale Adamko slavi drobne uspechy, do serblika cika, ale ze by sa pytal nejak vopred tak to zas niee 😖 . Radka je total ignorant, mysli, ze nocnik je len chvilkove miesto na posedenie a uz s holou dupou uteka inam... 😅 😠
Inac dneskaz zazzitok, mm ma vyslal do obchodov, ze si mam ist nieco kupit bo o chvilu mam meniny, on zatial posztrazzi deti na ihrisku. O par minut mi vola, ze Radka sa smykla zo smykacky a ostala stat v kaluzi vody- ani nohy jej nebolo vidiet 😀 😀 😀 takze paraaaada 😀

No ale tie vase zazitky s urazmi .... 😔

Zinus aj ja by som dobehla , no kym by som pribehla boli by vsetci fuc bo byvas daleko ....

zuzka.25
12. aug 2009

ahojky baby 🙂
tak dnes ste ma krásne pobavili 🙂 s mladými fešákmi s tehličkovým bruškom 🙂))

saši, tak dúfam, že do piatka sa dá muž dokopy, aby ste konečne vyrazili spolu na tú dovču...

zinu, teda, ty pečieš ešte aj muffiny pre majstrov pri dvojičkách 🙂 wau

marg, pytónisko dobrý 🙂 ale aj ja sa niekedy čudujem, že koľko toho z nich výjde 🙂

tie vaše úrazy teda nič moc :((

nočníkovanie u nás na 50 % - Tomi excelentne, plienku má už len na noc, ráno väčšinou suchá... cez deň nemá, ani vonku... pýta sa v pohode... akurát dnes sme boli na dlhšej ceste, tak som mu ju dala, ale pýtal sa a večer som ju vyhodila suchú...
Luky to je už iný prípad, vie, čo to znamená, vie, že má hlásiť, ale proste to nie je ochotný robiť... takže keď ho posadím, tak sa vyciká v pohode, ale sám povie málokedy.. zato vonku s obľubou ocikává kdečo... ak je to zaujímavé 🙂 ale snáď sa to zlepší...

zuzka.25
12. aug 2009

tak dracikovci a sasenkovci 🙂 krasne fotky mate z ihriska.. dracik, ty si aka stihla, wau... a je tu strasne vidiet, aky je rozdiel medzi tymi detmi.. tvoje este take babenka pri sasenkovcoch 🙂 a kukuč leuška a domka nezameniteľný 🙂)) stále vyškerení sú tí chalani

zinuska
12. aug 2009

😝 caute hviezdy! keby som mala umyte vlasy,tak sa idem hodit pod vlak 😀 😝 ale mam ich mastne,teda spotene a plne omietky 🙄 no a taka sa predsa nemozem hodit pod vlak,bo by som sa policajtom nepacila 😀 😀 😀 😎 Baby tu je spuuuuust 😢 😢 😢 😢 😢 🙄

dnes chalosi brusili stierku,takze po celom dome je jemnulinky prach,ale tony!! ☹ vysavac mi uz odchadza 😠 a umyvat to ani nejdem,lebo je to nemozne. a muz mi vravel,ze takto este dva tyzdne a potom ideme prerabat kupelnu a vonkajsie terasy 🙄 🙄 🙄 takzde asi do konca prazdnin stretko u nas nebude 😢 😢 ☹
baby ani keby ste vsetky prisli mi pomoct,nedokazali by sme to upratat. a hlavne naco,ked zajtra sa v tomto horore pokracuje 😝 tak som upratala len tak,aby sme tu mohli akotak fungovat.

idem si vas postupne precitat.

zaregistrovala som zatial len,ze marg ma chcela bonznut! 😠 😠 😠 No sak mas ty stastie dievka,ze to bolo len zo srandy!! 😉 😉
Ozaj dnes som podakovala muzovi,ze mi sem poslal takych fesakov /teda oni nie su pekni,len tie hrude a chrbaty maju bohovskeee/ 😀 no a on,ze ide im hned znadat,ze sa vyzliekli 😀 😀 😀 a pritom vcera sa stazovali,ze im je horko a MM sam im povedal,ze sak sa vyzlecte 😀 😀 😀

Sasi, Deny - krasne fotecky!! kedy uz s vami budem?????😒

cherry,zavidim ti,ze Kristinka si necha spravit copky. to Mia si hned sponku ci gumicku da dole a ide to zjest 😠 ona co vidi,to zje. Minule nahanala pavucika,tiez ho chcela zjest 😀 nastastie zdrhol 😀 😀

wom,kto je to chipen striptis??? 😕

zinuska
12. aug 2009

zabka,no otras.co si si prezila. viem si predstavit tvoj strach. ale sa cudujem,ze si sa s takym pristupom este nestretla! ved takych piiiip doktorov je ako mravcov na zemi. maloktory doktor je ochotny a chapajuci.. neviem naco su potom doktori,ked ich to nebavi 😠 ale teda cest vynimkam. su aj skveli doktori! skoda len,ze ich je malo.

marg gratulka k pytoniskovi!! 😀 😀 😀 ten bobek vo vecernej plienke,to bolo asi oko toho pytona 😀

zinuska
12. aug 2009

marg,moj maxo tiez raz vykakal veeeelke tvrde kako a asi ho to dost bolelo a odvtedy mal strach kakat na zachod.on si to nejako spojil zo zachodom,ze ked kaka tam,tak to boli a preto si pytal plienku,ked chcel kakat az do 3 rokov 🙄 ale dodnes ked kaka,tak si vypyta nieco do ruky.najradsej stierku na okna 😀 ked to drzi v rukach,vraj mu to pomaha sa vykakat 😀

Helka,tak to casto dopadne,ked nechame deti muzom 😝 inak kludne dojdi,ak chces,lebo chalosi kockati tu budu este dlllho,takze nic nezmeskas!! 😉

mimochodom,to vsetky chcete prist len kvoli majstrom??? 😠 ja ze sa sem chabrete,aby ste mi pomohli a vy takto!! 😠 😠 😀 co ide jar?? 😅

Zuzi muffiny som piekla prave preto,ze su sup sup upecene! 🙂 zuzi ale tvoji chalani su sikovni v cikani!! len tym ze ich mas dvoch naraz,porovnavas,ale su to samostatne osobnosti,takze sotva budu vsetko robit naraz.. to je normal,ze jeden je taky a druhy onaky..ked to porovnas s mojim maxom /myslim plienkovanie/,tak su geniaaaalni obaja!!!!!

zajtra vam dam hlasenie co sa na tomto stavenisku deje,teda ak mi deti daju cas..

myslim,ze som unavena. takze idem do postielky.. tak sa majte a uz ziadne urazy.ok??!! 🙂

grmitko
autor
13. aug 2009

bre ranko,
u nas leusko este spi, rano o stvrtej bol hore, potom som ho ete ulozila, ale dlho som ho pocula ze bol este hore kym zaspal

zinus, ja by som ti prisla samozrejme aj pomoc, ten pohlad na majstrvo by bool iba bonuuuuus 😀 😀 😀 😀

ja mam dnes narocny den, musim do 12 stihnut straasne vela veci a vyzera to ze bude prsat, potrebujem ist do mesta trolejbusom a obavam sa ze kym tam vsetko obeham tak budeme mokri ☹ ☹ ☹ ale potrebujem to vybehat tak nemam inu moznost

vsetky urazy nech sa rychlo zahoja a nech su vsetky deticky ok 🙂

katarinka123
13. aug 2009

ahojte
aj u vas je taka zima a hnusne pocasie? 😠

helka1
13. aug 2009

Ahojky tak u nas otras pocasie 😝 , krasnych 15 stupnov brrrr 😝

Baby ked pridavate photos naz FB tazk tiez vam pada Firefox ? ☹ Daco mi tam blbne 😠

zabka0609
13. aug 2009

ahojte dievcata

ano katarinka aj u nas je taka zima a hnusne pocasie a este ako by to nestacilo tak prsi

Inak Nikoka je uz v poriadku a na kontrolu k tomu kretenovi neidem nech sa potentuje.....

zinus to mas pravdu,ze takych lekarov je ako mravcov,ale ja sa s nimi snazim vzdy jednat slusne a pocuvat ich,ale toto bolo uz aj na mna privela 😠

sterea
13. aug 2009

Ahojte maminy, prepáčte že vás otravujem ale potrebovala by som zas poradiť 🙂 . Naše detičky majú 12 tt a začínam rozmýšlať nad detskou ohrádkou. Poradíte mi aká sa Vám osvedčila? Rozmýšlala som nad sieťovanou ale najvetšiu som našla o rozmeroch 108x118 cm čo je asi málo, alebo myslíte že by mohla stačiť? A potom som našla už len drevené ale bez dna, takže neviem čo dať na zem aby detičky nenachladli a aka ohradka akych rozmerov je pre dvojicky postacujuca, respektive idealna 😒

A este sa chcem spytat zajtra ideme na ockovanie a trochu mam z toho strach. Ako to zvladli vase deticky, mam si zabezpecit na zajtra vypomoc? Ako dlho mali teploty a bolesti?

Vopred dakujem vsetkym za rady.

grmitko
autor
13. aug 2009

helka mne v pohode ked pridavam fotky, obcas sa stane, ez mi napise ze mam skusit neskor, ale inak mi to v pohode prida

zabka0609
13. aug 2009

helka mne to ide vzdy v pohode.este sa mi nestalo aby mi firefox padol

helka1
13. aug 2009

grmi, mne to pada ked chcem pridat viac fotiek 😒 , inac pridala som ta medzi priatelov 😉 tazk aby si sa necudovala kto ta otravuje 😅

silvia.s
13. aug 2009

ahoj sterea: co sa tyka ohradky ja som mala zo sietkou respektyvne ju este mam na chalupe .ale byvaju aj drevene pre dvojicky s dnom a madracom co sa da nadstavovat je to ako postielka pre dvojicky ja som to videla v Šamorine . no ale ja som teda mala sietkovanu ohradku ked boli maly a zmestili sa obaja tam .ked povyrastli stym ze sme chodili k babkam tak sme mali cestovnu postielku a to mozes tiez pouzit ako ohradku aspon nam sa osvedcila .tak potom bol kazdy extra .

a co sa tyka toho ockovania to bude asi ta vakcina co sa dava do nozicky cize maj iba studeny obklad davat na nozicku.a pri najhorsom ked bude teplota tak cipok paralenovy ale to iba ak by mali 38 to vedsinou trva teplota 1-2 dni

a dievcata ďakujeme zta gratulacie ale vcera som sa sem nedostala lebo bol nas tatino doma tak sme ho trosku využili a bol snami vonku.čo sa malokedy stava . 😉 😉 😉 😉 😉

womenne
13. aug 2009

hellou baby mam chviločku bo segra šli na bazen ja nemožem ach tie hnusne kramy 🙄 My mame v byte 4deti bože to je hluku mam taku velku hlavu ešteže tu ostala aj sestra a nenechala mi deti same ako som povodne chcela by ma určo švihlo 😀 len nam počasičko nepraje 😢

žabka ono ja sa vždy ozvem ked sa mi nepači spravanie,ved mse ludia nie?prečo by sa mali oni tak spravat.Naposledy som tak povedala v Zoo v Ostrave no prišerna predavačka chytila kornutok so zafajčenou rukou sme akuratne prišli ked fajčila no hned počula svoje,ani na uradoch neznesiem tu ich nadradenost,ja občas vybuchnem aj ked nemusim 😅

zinuš a vy prerabate komplet dom?či maš nejake volne miestonosti ktore nerobite?si neviem predstavit ako fungujete 😕

zabka0609
13. aug 2009

wom ja s tebou uplne suhlasim,ale ja proste nie som ten typ cloveka.a to s tou zafajcenou rukou no nech sa nehneva,ale to uz je riadna drzost 😠 .u nas si na uradoch myslia,ze su tiez neviem co.som raz bola na urade s muzom nieco vybavit ohladom papierov z Angl kde sme robili a on urady velmi nemusi tak som hovorila vsetko ja.a ta truba na mna vyhrkla,ze a on nema usta to naco on tu je na paradu?som onemela od uzasu,ze co si to dovoluje,ale vtedy som sa ozvala len MM ma krotil lebo by mozno doslo k fyzickemu utoku 😀

womenne
13. aug 2009

bože taky dlhy prispevok som mala a som ho zmazala 🙄 no skratim to že si idem dat kavu boli ma hlavaaaaaaa 😢

helka1
13. aug 2009

Wom, Lenka Aneti, Kiwus zaziadala som o priatelstvo na FB

womenne
13. aug 2009

jaj Helka ja tam moc nechodim tak sorry ale asi si budem musiet vytvorit novy učet.ja vtom vobec neviem chodit 😖 musim asi na nejaky kurz 😅