Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
6. okt 2010

@juliagregor spenat im varievam kazdy tyzden ale iba ho varim so zemiakmi a zltkom..
juli dik za tipy, skusim aj podusit
@katrinb dakujem 🙂

juliagregor
6. okt 2010

skúste aj tú červenú šošovicu, tak nenafukuje a je rýchlo uvarená...karfiol dajte najskôr len tie končeky, tie hlubiky vedia dosť nafukovať, varila som im aj fazuľku, ale potom som ju vybrala, nedala som ju zjesť, ona sa nedokáže za pol hodku uvariť....
naši teraz ľúbia masťový chlieb s cibuľkou a kyslú kapustu zo suda 😀 . vytáčajú pusinu ale pýtajú stále...a aj cviklu im dávam...cestovinu na všetky spôsoby a cukyňu nastruham aj so zemiakom, osolím, vajko, rohlík namočený v mlieku, zmiešam, trošku oleja, vylejem do zapekacej misky, upečiem v trube a k tomu zemiaková kaša....

katrinb
6. okt 2010

zabudla som sa vcera pochvalit...teda moje slecny. Adelka ma 63 cm a 6890 g a Vivienka 63 cm a 6980 g.....nie sme dlhane...ale ved ani ja nie som velika......na vysku 😉

julietka
6. okt 2010

@juliagregor juli a sama si vymyslas tieto receptiky alebo kde cerpas inspiraciu?ja asi nemam vobec fantaziu experimentovat s novymi vecami.. 😕

murkaa
6. okt 2010

Ahojte,sa hlásim späť. Bola som od nedele u mamy. Prišla z nemocky (dala si vymeniť kolenný klb), tak som jej bola pomôcť, ale dnes som išla s detmi do poradne tak som ju viacmenej učila čo a ako? Cez den som jej poriadila a večer šup domov. Inač o hubu, ale Mareka som už dnes dala do škôlky, aby som to zvladla. V poradni nás pochválila pani doktorka, že sú šikovný. Daliborko má 9330g/71cm a Danielka 8310g/70,5cm. A večer sme naťukali u Daliborka prvý zúbor. Teda len kúšťiček, ale snád už bude v noci lepšie. Cez den sa už len vyškieral. Asi sa mu uvolnilo dasienko a nebolelo ho to už tak.
A s tým olejom varím tak ako píše Júlia aj ja.
@katrinb pekne váhy a tiež gratulka k zúbku.

julietka
6. okt 2010

@katrinb kati ake pekne vahy presne vymene cislice 🙂 a vyska krasna rovnaka, ze by to bolo tym ze su jednovajecne? 😉

katrinb
6. okt 2010

@julietka ano, tie cisla su srandovne....aj sestricka u doki sa smiala....no ktovie. mozno to bude tym..... 😉

katrinb
6. okt 2010

@murkaa tak aj vam gratulujemeku zubku.....a tie vahy mate tiez krasne.......super, ze ste sikovnici

zukrik
6. okt 2010

@juliagregor ahoj 🙂 ako sa máte? už som tu dlho nebola ☹
chlapci sú krásny 🙂 strašne to uteká však?

juliagregor
7. okt 2010

@zukrik jaj, no veru rýchlo ten čas uteká ...
a máme sa tiež rýchlo, nejako teraz nestíham a kamoška má k tomu krásny výraz, ktorý použijem a dúfam, že sa na mňa nenahnevá...momentálne sa cítim ako" vygrcnutý rezanec..." 😝

@murkaa no vy máte krásne váhy 😉
a gratulka k zubku

@julietka ja varím tak, že dopredu málokedy viem, čo z toho bude 😀 😝 , snažím sa im vymýšľať a dávať všetko možné, aby neboli vybereční, stravovali sa zdravo, ale musím pozerať aj na peniaze...čiže žiadne minutky a hluposti, ale normálna vára, a na dva dni, aby bolo...Maťko je tiež dobrý jedák a oceňujem to hlavne teraz v škôlke, tam niektoré deti vôbec nejedia, tomu sa chcem vyhnúť...

jitkatatarova
7. okt 2010

Ahojte.Musim sa pochvalit,tie moje dve sikulky uz chodia na nocnik uplne same.Same sa vyzlecu,oblecu a aj nocnicek si na wc zanesu. No fakt som na ne hrda a to pred 3tyzdnami ked sme zacinaly som si chvilami myslela ze ma porazi 😀 .Ale uz je to za nami.

juliagregor
7. okt 2010

@jitkatatarova veľká gratulka 🙂 🙂 🙂 ste šikovné...
my veru ani zaťať, oni stoja pri mne, cikajú mi na nohu a nevedia o tom... 😎

mám už termín štátnic 8.-10.11. 😝

julietka
7. okt 2010

@juliagregor juli to je mile "ze na nohu ti cikaju a nevedia o tom" 😀 som sa na tom dobre zasmiala..nebud na nich taka prisna 😉 ved oni su zlati, a chalani su vacsinou vo vsetkom pozadu oproti dievcatam. Su to chlapi ktori su pohodlni a maju na vsetko cas 😅
Chlapi su taki pohodlni ze keby nebolo spolocenskych dovodov tak by cikali do plienok asi do dospelosti 😅 😎
vidim to na nasich ako je mala vo vsetkom po predu a maly je straasne pohodlni, typicky chlap 🙂

katrinb
7. okt 2010

@jitkatatarova gratulujeme....sikulky ste
@juliagregor no fqrajne....tak uz to o chvilu bude tu..tie statnice myslim

julietka
7. okt 2010

@juliagregor juli a drzim moc palce na statnice. Stale ta velmi obdivujem ako to vsetko zvladas pri tvojich malych šarkanoch este sa aj pripravovat na statnice 😕 🙂

julietka
7. okt 2010

@jitkatatarova gratulka tvojim sikulkam 🙂

juliagregor
8. okt 2010

@julietka ja som na nich neni prísna 😎 , ja viem, že nútiť ich je úplne zbytočné a dakujem
@katrinb a aj tebe 😉

murkaa
8. okt 2010

@juliagregor tak už sa to blíži - štátnice. 😖 Diplomka odovzdaná? Už teraz držím palce 😝

juliagregor
8. okt 2010

@murkaa veru blíži 😝 , diplomku som odovzdala v pondelok...terat sa snažím vypracovávať si otázky, ale tí krpci sú nejakí blázniví 😀 😀
a Vás ako? ste zdraví? a Marek?

matelko1
8. okt 2010

ahojte.nestiham ani na mk chodit.chlapci zacali lozit,takze uz mame veselo,ale su zlati.
mm siel na skolenie,pride zajtra....
trosku si vas idem precitat.
@juliagregor takze diplomovka odovzdana.ty si ale sikovna... 🙂

juliagregor
8. okt 2010

@matelko1 gratulka k lozeniu, zachvíľku ich budeš mať vylezených na nábytku a postupneš budeš dávať všetko na vrchne poličky... 🙂

my sme boli u kamaráta na návšteve, majú LCD TV, tak som sedela na zemi pri TV a dávala pozor...stačí keby raz buchli do tej obrazovky, tak by sme mali drahú návštevu 😝, my máme LCD zavesené na stene...istota je guľomet...

inak von chodíme bez kočíka, je to celkom adrenalín... 😀, neskôr hodím nejaké video na FB, nech sa trošku pripravíte na budúcnosť 😀 😎

murkaa
8. okt 2010

@juliagregor no už máme tatinka doma. Asi padnem do vodorovnej polohy a budem tvrdá.
Marek fajn, len nechcel chodiť do škôlky - tak ráno vždy plakal. Ako sa Dalimu prerezal zúbok tak sa dvojičky len vyškierajú.
A @matelko1 my lozíme už zvesela. Danielka už je ako profík, postaví sa aj k stolíku a nakúka, drží sa jednou rukou. A vie si pekne hopnúť na zadok. Inač už spratávam druhú vrstvu. t.j. vo výške nad konf.stolíkom. Doteraz bolo len v stolíku. Dnes Dalibor potiahol všetky káble od DVD, TV až po satelit.

juliagregor
8. okt 2010

@murkaa gratulka k tatíkovi 😉 , len sa šupni do vodorovnej, ale pozor 😀
aj my plačeme ráno a to už rok, ráno tam nechce zostať a poobede nechce ísť domov....
no tie káble nešťastné, my ich máme schované, ale všetko naťahujú...sťahujem z mobilu do PC fotky a tuším mi zamrzol, na pevnom mi nejde pustiť FB, nechápem prečo....a zase na notebooku mi nejde program na sťahovanie fotiek z mobilu, tak tu šachujem z kľúčom 😀 😝
tak druhú vrstvu sťahuješ, počkaj, ked si stoličku pritiahnu alebo stolček ...😀 a nájdeš ich sedieť na kuchynskej doske...

murkaa
8. okt 2010

@juliagregor 😅 😅 take šachovanie poznám so skenerom....a mailom. do fotiek sa mi nehce, ale mala by som. 😠

katrinb
8. okt 2010

@matelko1 super ze lozite...gratulujeme aj my

juliagregor
8. okt 2010

@murkaa na notebooku mám Vistu a tiež mi nespolupracuje so skenerom, šľak ma z nej triafa...
videá som pridala, deti boli celkom dobré... 😀

murkaa
8. okt 2010

@juliagregor zajtra kuknem. Teraz sme robili mm PPP do roboty.

juliagregor
8. okt 2010

@murkaa asi som dlho na RD alebo si sedím na kábli, čo je PPP?

zukrik
8. okt 2010

Ahojte maminky 🙂 chcem sa opýtať od kedy dávate detičkám papučky a aké? Lebo neurologička mi povedala,že nemám dávať tie klasické látkové,ale vraj kožené a po boku sú pevné 😕 Jeden čas som im dávala látkové,ale teraz sa dosť púštajú chodiť a chodia na boso,len v pančuškách. Chlapcom sa dost potia nohy a niekedy im aj smrdeli 😀 😀
Mám pocit,že ked sú na boso,chodí sa im lepšie 😉

juliagregor
8. okt 2010

@zukrik ak máš koberec, môžu aj naboso...ak parkety, tak treba papuče alebo prvé topánky...
http://www.rak-obuv.sk/
základ je pevná päta, teraz sa píše, že do dvoch rokov netreba klembu, ale ja som dávala...
http://www.protetika.sk/katalogy/djo.html