Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

murkaa
29. okt 2010

@julietka aj ja mam take interaktívne chodítko. Som tiež odmietla v dome obchádzať aj chodítka. A navyše sme nemali ani v poriadku coxy. Vôbec sme nestavali na nohy. Zatial ho mám zložené tak na placku a pár krát som ho roztvorila, ale výsledok bok akurát taký, že sa prekotili aj s ním. A to už sa pustí a stojí sama. Za ruky pekne vykračuje. Ja ju to teda neučím, ale mm. Podla mna je lepšie nechať deti volne (je to síce o hubu), aby prešli všetkými loziavcími fázami.

julietka
29. okt 2010

@zukrik pises ze Petko ma problem so stolicou..davas mu vela tekutin za den? nasi ak maju obcas tvrdsiu stolicu ze vidim ze im ide trosicku tazsie tak im dam par dni po sebe hrusky a potom maju riedku stolicu

julietka
29. okt 2010

@murkaa my mame zatial len pozicane to interaktivne choditko a tiez ako pises sa s nim mala kazdu chvilu prekoti a to tiez stoji uz sama ked sa o nieco drzi, alebo aj uplne sama ked len nieco drzi v rucke 😅 asi ma psychicku podporu v hracke ktoru prave drzi. Nam sa zatial to interakt.choditko neosvedcilo, takze ho asi kupovat nebudem. Mam ho pozicane od kamaratky ktora ho vobec nevyuzila, lebo maly ako rocny vobec nesedel a potom sa v priebehu mesiaca dvoch posadil a zrazu zacal aj chodit a sam bez choditka, iba za ruky.

murkaa
29. okt 2010

@julietka my ho aj používame na hranie. Celkom ich bavia všetky tie hovadinky čo sú tam. Sedím s nimi a vrtíme, preklápame a pod.Ved je to interaktívne, ako keby sim mala nejakú hudobnú hračku.

zukrik
29. okt 2010

@julietka Petko pije dosť,skoro stále,dávam mu aj slivkovú stavu,lebo slivku nechce a aj hruškovú.
Inak,chalani mi začali chodiť sami 😀 😀 pekne sa aj postavia a odkráčajú 😀 😀
Palko prejde aj z izby do izby,pekne točí zákruty he 🙂 Petko je trošku bojko,ale ide aj sám,ale väčšinou za jednu ruku 😉

julietka
29. okt 2010

@murkaa tak to ano, to aj nasi sa takto s nim hrajkaju a vsetko tocia a vrtia, jeden tlaci z jednej strany, druhy taha z druhej strany a ja sa na nich len smejem 😀 ale som myslela vyslovene na to chodenie ho nevieme zatial vyuzivat takze kupovat ho len kvoli hram nebudem

julietka
29. okt 2010

@zukrik gratulujem k sikovnikom samochodiacim 😉
zukrik a davas Petkovi aj vela vlakniny?tak ked si uz vsetko vyskusala potom naozaj ako radia babulky skus oslovit dokinu nech nieco poradi,lebo chudatko nech sa takto netrapi mojko

murkaa
29. okt 2010

@zukrik waw, šikovní sú. A rovnako 😉

zukrik
30. okt 2010

@julietka no pekne sa rozbehli,ale chcú obaja naraz za ruku a ja neviem kam skôr 😕 😀
Dnes Petko kakal 2x,mal normálnu stolicu,ale aj tak plakal,asi sa bijí chúda. Dávam mu slivkovú stavu,probiotiká,kamil.čaj,pomaranč a jablčko.Prdká teda riadne 😀 😀

zukrik
30. okt 2010

@murkaa dakujem 😉 Inak dnes som pozorovala Palka,on ked nechce chodiť,tak tlačí pred sebou jeho stoličku na papanie,je na štyroch nohách,taká z ikea. On ju tlačí pred sebou a ked príde ku stene on normálne prejde okolo stoličky na stranu kde ju posunie na správnu stranu a ide kam len chce 😀 Normálne sa mi rozum zastavuje ako to pochopil,že to funguje. Asi to bude vedec 😀 😀 😀

denaariki
31. okt 2010

dakujem za privitanie,rada sa budem pripajat 🙂

juliagregor
31. okt 2010

@denaariki ahoj, ´máš krásne deťúrence 🙂

denaariki
31. okt 2010

dakujem,nastastie ten starsi je velmi rozumny tak to zvladame celkom dobre.s dvojiciek je maly velmi kludnucky a mala ta je trosku vymyslava ako-baba,dufam ze sa to zlepsi.ta by bola len na rukach a stale papala.

juliagregor
31. okt 2010

@denaariki to je super, že straší je kludný, ja som mala tuším s ním viac roboty ako s malými...síce poplakalai trošku, to sa inka nedá, ale starší bol žiarlivý...

denaariki
31. okt 2010

chodi do skolky tak do obeda sa to da ,nastastie nas neziarli aj som sa toho bala,dufam ze ani nebude.tak to mas aj ty vesele,ale ked sa do toho dostaneme tak to ide.aj kamoska caka dvojicky a ta sa strasne boji,ale to je trosku ine ked cakas prve ako ked uz jedno mame. 😉

juliagregor
31. okt 2010

🙂 všetkým prajem krásny slniečkový deň 🙂

matelko1
2. nov 2010

@zukrik chlapci sa maju dobre,uz sa snazia postavit na nohy,takze mame veselo,po styroch idu ako strely,tam sa buchne,tam sa buchne,potom neskutocny plac,ale to patri k tomu.veru leti to rychlo...

ahojte a prajem pekny den 🙂
nebola som tu 3 dni,..

janulqa07
3. nov 2010

ahojte snazim sa docitavat ale vy ste ako datle 😀 interaktivne choditko sme mali aj my, nepouzival ho casto skor na hranie iba
@matelko1 chodenie... az teraz cacne zabava 😉

matelko1
3. nov 2010

@janulqa07 veru teraz zacina zabava a tym,ze som sama tak mam co robit.teraz rano mi maxim vylial kavu v obyvacke.oci musim mat v strehu.to je najhorsie obdobie,lebo deti skusaju...

janulqa07
3. nov 2010

@matelko1 😀 😀 😀 ja som mala tak jedneho a teraz si dvoch nepredstavujem 😀
ale take upratovanie a rozlievanie uz bolo u nas ritualom

simpatica
3. nov 2010

Ahojte dievcata, mam taku prosbu - otazku.

Som po IVF 13.8 prvy den poslednej menstruacie, 30.6 transfer a teraz som v dvanastom tyzdni. Vzdy ale ked som u doktora - tak mam trochu iny vypoceti - plus minus dva dni. Do 12-0 by som mala brat tie hormony, ale potom vysadit a ja neviem, ze ci vysadit dnes, zajtra alebo pozajtra. Bojim sa, ze zalezi aj na jedinom dni, neviete ako to presne s vysadzovanim hormonov po IVF je? Beriem estrofem 3x1 a Crinone 1x na noc, Nikde som na internete nenasla na to odkaz? Mate vy nejaku skusenost? Nemusim sa bat?

Dakujem Vam za odpoved.

matelko1
3. nov 2010

@janulqa07 no to som aj ja zvedava co bude.zatial stiham a uvidim dalej...musim sa s nimi hrat a tak mam malo casu na ine veci.teraz som ich obsypala hracakami,zatial cusia 😵

janulqa07
3. nov 2010

@matelko1 snad sa naucia sami zahrat nech si nieco urobis, alebo sa vykasles na vsetko a budes sa venovat detom-- to je lepsie 🙂 ja som to robila pri prvom, bol strasne sikovny a to ze som sa mu venovala malo aj svoje ovocie, velmi skoro sa vsetko naucil a az privelmi mudry je na mna 😀 teraz sa neviem prinutit neupratovat 😒

matelko1
3. nov 2010

@janulqa07 na vsetko budem kaslat a budem sa venovat detom.ved tak dlho sme na nich cakali...

janulqa07
3. nov 2010

@matelko1 tak sa tesim na prihody co zazijete 😀

matelko1
3. nov 2010

@janulqa07 neboj to zazijes aj ty 😀 😀 😀

janulqa07
3. nov 2010

@matelko1 ja si este radsej budem uzivat tuto chvilku 🙂 ale raz sa na tom vsetko len zasmejeme ako sme s nimi bojovali a uz su dospelaci 😀

matelko1
3. nov 2010

@janulqa07 tak si pekne este uzivajte...jasne clovek sa zasmeje,ale je to krasne,su taki zlati chlapci moji ako vsade lozia.sufliky v kuchyni otvaraju... 😵

janulqa07
3. nov 2010

@matelko1 aspon budete mat poriadok a najdu co si mozno dlho hladala 😀 mne sa to stavalo 😀

matelko1
3. nov 2010

dala som chlapcov do postielok a myslite,ze spia... 😀 hoby stveraju sa na nohy a padaju a len plac je,tu sa buchnu,tam sa buchnu no hroza,ale to patri k tomu len mi je ich luto ako sa udieraju...
idem nieco pripravit na obed ako pre deti,tak aj pre nas s mm.